Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

jeszcze nie udzieliłeś, więc jak ktoś wie to niech mówi ... ;) Im dłużej gram w Princa tym bardziej mi się podoba ;) Walki lepsze, dubbing lepszy itd :)

Która kraina podobała wam się najbardziej ? Mi Dolina (schody do niebios - czy jak to sie nazywa są super ) a na drugim miejscu Pałac królewski ;)

No i która moc wam się najbardziej podoba ;> ? Mi Oddech Ormazda i Krok Ormazda ( szczególnie w planszy Dolina-Zbiornik ) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wepchen swoje pytanie odnośnie dwóch tronów tu ( bo nie mogłem znaleźć tematu ).

Więc gram sobie w "Princ Of Persia Two Trones" i zauważyłem że moim przeciwnikom nie odpadają ścięte głowy ani nie dzielą się oni na pół rozcięci jak to bywało w "Princ Of Persia Warior Within" brak tej brutalności nie jest może niczym złym ale jakoś satysfakcja jest mniejsza z podciniania gardeł. Pytam więc czy wie ktoś skąd mogę ściągnąć coś co mogło by przywrócić tę realistyczność albo może jest na to jakiś kod no nie wiem proszę o pomoc.

Tu są Komentarze, a nie Pomocna Dłoń. Tego typu posty zamieszczamy w tamtym dziale. Dopisz się do istniejącego tematu(http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=12004&hl=prince).-mateusz(stefan)

EDIT

tak tylko po 15 min szukania nic nie znalazłem a nasza wyszukiwarka nie chciała mi pomóc.

Dzięki za linka nie wątpiłem ze ten temat istnieje

EDIT 2

pomoże mi ktoś czy nie Napiszcie priwa albo coś

Edytowano przez symo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 10 minut temu przeszedłem najnowszego Princa ... zajęło mi to coś koło 13 godzin. Może powiecie, że mało ? Ale ja wcale nie żałuję wydanych 100 złotych, co więcej powiem, że grę uważam za najlepszą w serii (grałem we wszystkie ). A największe wrażenie wywarło na mnie - zakończenie, a dokładnie końcówka, od wejścia do świątyni. Jest ona świetna, nie , powiem więcej, jest niesamowita !

ten widok z oczu Arymana, przemierzanie ciemności, dezycja Księcia i szepty Arymana ...

coś cudownego .

Jedyny nie dosyt po tym to to, że miałem nadzieje, że Książe lub Elika poiedzą coś na koniec. No ale nic .

Z nie cierpliwością czekam na drugą część ... Aha zebrałem wszystkie 1001 seedów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale bym chciał zagrać w tego najnowszego Prince'a ale wszystko ma dla mnie za wysokie łącznie z ceną. Jak dokręcę kompa, to będzie jeden z pierwszych tytułów, który kupie.

Na razie poszukuję Dwóch Tronów bo jak wcześniej stał na środkowej półce w zwykłym komputerowym, tak teraz go nie ma nawet w Carrefourze. Wie ktoś może, czy ta gra występuje w jakieś taniej serii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za szybko to oni nie biegli ; ) A tak w ogóle to kiedyś pytałem o takie 2 kółka które pojawiają się w lewym dolnym rogu. Teraz wiem, że to znaczek, że można pogadać :) Ale mam drugie pytanie :) mi zawsze świeci się to pierwsze kółeczko, a to drugie ze szczęśliwą Eliką jest szare. Da się inaczej ?:D

Aha przepraszam za wprowadzenie błędnych danych bo grę przeszedłem w 19 h :) Xfire teraz dopiero naliczył :)

Edytowano przez Artemis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale bym chciał zagrać w tego najnowszego Prince'a ale wszystko ma dla mnie za wysokie łącznie z ceną. Jak dokręcę kompa, to będzie jeden z pierwszych tytułów, który kupie.

Na razie poszukuję Dwóch Tronów bo jak wcześniej stał na środkowej półce w zwykłym komputerowym, tak teraz go nie ma nawet w Carrefourze. Wie ktoś może, czy ta gra występuje w jakieś taniej serii?

Dzisiaj widziałem w empiku PoP Piaski Czasu w kolekcji klasyki, Dwóch Tronów nie było, ale domyślam się że jest w tej same serii.

Edytowano przez Dives
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za szybko to oni nie biegli ; ) A tak w ogóle to kiedyś pytałem o takie 2 kółka które pojawiają się w lewym dolnym rogu. Teraz wiem, że to znaczek, że można pogadać :) Ale mam drugie pytanie :) mi zawsze świeci się to pierwsze kółeczko, a to drugie ze szczęśliwą Eliką jest szare. Da się inaczej ?:D

Aha przepraszam za wprowadzenie błędnych danych bo grę przeszedłem w 19 h :) Xfire teraz dopiero naliczył :)

A rzeczywiście, coś mi się pomieszało. Mój błąd :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za szybko to oni nie biegli ; ) A tak w ogóle to kiedyś pytałem o takie 2 kółka które pojawiają się w lewym dolnym rogu. Teraz wiem, że to znaczek, że można pogadać :) Ale mam drugie pytanie :) mi zawsze świeci się to pierwsze kółeczko, a to drugie ze szczęśliwą Eliką jest szare. Da się inaczej ?:D

Hehe, też miałem podejrzenia co do tego szarego kółka - że to jakiś wbudowany miernik sympatii Eliki do Księcia itd, zaświeci się jak dużo będziemy gadać. (takie PoP hot coffee) xD

Ale nie - jedno to po prostu ikonka przycisku :). Takie samo występuje na ekranie mapy - po wybraniu danego obszaru i wciśnięciu LT (a na klawiaturze - T) usłyszymy komentarz Eliki dot. zaznaczonej lokacji.

19h... Hm, ja nie liczyłem, ale myślę, że jakoś podobny czas grania uzyskałem, z odchyleniem raczej w dół, mimo, że nie spieszyłem się jakoś zbytnio, w paru miejscach wręcz się guzdrząc. Końcówka faktycznie robi świetne wrażenie i zdecydowanie podkreśla to, o czym pisałem ostatnio - to ma być immersja i przeżycie, nie typowa zręcznościówka. Interaktywne intra i outra FTW ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Jakąś godzinkę, może dwie temu przeszedłem najnowszego Prince'a. Pierwsze wrażenie płynące z zakończenia to szok, drugie również, trzecie to zdumienie. Zakończenie jest chyba jedyne w swoim rodzaju, nie widziałem podobnego w innych grach

Cały wysiłek z gry poszedł na marne

, ale to mnie nie wcale nie zdenerwowało, wręcz przeciwnie, zakończenie mi się cholernie spodobało.

"Pierwsza" część zakończenia, gdy niesie się Elikę i pojawiają się napisy końcowe... wzruszyłem się, na prawdę. Myślałem, że to już koniec, ale jednak nie. Książę (choć nie wiadomo nim jest) podjął bardzo trudną decyzję, wiedział, że cały wysiłek pójdzie na marne, ale Elika była dla niego ważniejsza

Co do rozgrywki. Gra się miodnie, to że nie można zginąć wcale nie przeszkadza, działa podobnie jak wczytanie ^^

Elika naprawdę pomaga, dużo, nie jest przeszkadzajką, tak jak Farah w SoT. Tym bardziej, że Elika nie weszła mi ani razu w drogę :)

Rozmowy z księżniczką pomagają dowiedzieć się dużo, są też zabawne*, w chyba trzech momentach wydawało mi się, że nasz Tomb Raider (:P) i Elika chcą się pocałować**. Miłe. Jeszcze na temat Eliki trochę. Jest prześliczna :D I fajnie, że nie ma jakichś megabalonów (patrz Kaileena).

Grafika jest przecudowna, cel-shading wymiata, świetnie to wygląda. Dźwięki i muzyka również stoją na wysokim poziomie ;)

Wrogowie, co tu mówić, są fajni. Bardzo fajne jest tworzenie kombosów, bardzo efektownych.

*Rozmowa o tyłku "Księcia" i wiele wiele innych :D

**Po którejśtam walce z Łowcą mniej więcej coś takiego "jeżeli pragniesz bardzo czegoś pragniesz, nie powinieneś czekać na to ani chwili"

Według mnie to najlepsza część Prince of Persia jaka do tej pory wyszła. O!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż przez chwilę myślałeś, żeby zakończyć to inaczej?

;)

Nowa odsłona zmiotła wszystko mi do tej pory znane. Teraz twórcy powinni zająć się połączeniem równie dobrej warstwy uczuciowej (czyli te wszystkie momenty, w których podnosiliśmy szczękę z podłogi bynajmniej nie z powodu jakiejś walki albo grafiki ) z rozgrywką. Chciałbym żeby więcej w tym było naszego udziału. Żeby wykonywanie najbardziej karkołomnych ewolucji nie sprowadzało się do A, Y, A, Y, A, A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie jest chyba jedyne w swoim rodzaju, nie widziałem podobnego w innych grach

@Rudy12 jakby się zastanowić to nawiązuje zarówno do Ico jak i do Metal Gear Solid 3, już nie napiszę w których momentach bo bym musiał sprzedać ich zakończenie.... zresztą to tak wielkie gry, że z pewnością każdy zna ich finał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czemu gadacie?! Chcę sam poznać zakończenie. A przez Was się powoli domyślam...

Kurcze, ta gra ma moc przyciągania. Głównie dla niej chciałem już dzisiaj wrócić do domu z gór. Udało się... Ale bynajmniej nie z powodu chęci pogrania, a zepsucia się pogody na dobre (mocny, wilgotny śnieg).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podzielę wrażeniami na inny temat PoPa... chodzi mi o dodatkowe skóry/modele postaci.

Dzisiaj odblokowałem wszystkie, i właściwie oprócz modelu Farah z Piasków Czasu... reszta nie jest specjalnie warta uwagi. Altair i Jade (z Beyond Good and Evil) to były chyba największe rozczarowania. Altairowi mogli chociaż włosy przyciąć, a Jade... cóż, model Eliki, tylko z ubraniem innym. Porównajcie to do wyglądu Jade na dowolnym obrazku. A dla Farah się postarali o dokładniejszy model...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy chcę zebrać wszystkie Ziarenka Światła. A chcę.

Ja Farah i Księcia z Piasków czasu odblokowałem o razu, nieco później Altair'a. Altair dobrze wygląda, natomiast Farah - no nie wiem... księciu jak Księciu - zawsze w formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aras-ocb - 10h? Nie za krótko? Ja przechodziłem ją w co najmniej 15h. Ale może dlatego, że zbierałem wszystkie light seedy. A i tak nie zebrałem wszystkich 1001 ;P

princefan - właśnie, po co czytasz ten temat, zamiast grać? Poza tym ja wszystko co istotne zawarłem w spoilerze.

Btw. Farah i Księcia z SoT od razu? Jak?

Edytowano przez Rudy12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się podzielić wrażeniami na temat gry, i zakończenia (princefan, nie bij, oznaczę to spoilerem).

Gra świetna! Zacząłem w nią grać trzy dni temu (dopiero wróciłem z wyjazdu), w jeden dzień trochę pograłem, drugiego dnia też coś niecoś, a trzeciego tak mnie wciągnęła, że zarwałem przy niej swoją pierwszą w karierze gracza nockę.

Fascynująca, fabuła też genialna stopniowo odkrywa przed graczem kolejne tajemnice. Szkoda tylko jednej rzeczy, książę przez całą grę nie chciał nic powiedzieć Elice o sobie... skąd pochodzi, jak się nazywa itp. niestety,

nie zrobi tego przez całą grę.

Finałowa scena

(ucieczka przed Arymanem i uzdrawianie świątyni)

nie jest taka świetna jak reszta gry. Spodziewałem się czegoś naprawdę efektownego, tak, jak cała gra (

um... scena po śmierci Alchemika przewyższa efektownością wszystkie w Matrixie razem wzięte!

. Niestety, podczas ostatniej sekwencji nie zobaczymy nic szczególnie efektownego... a już na pewno nic "ponad" umiejętności księcia. Dodatkowo kamera jest ustawiona pod bardzo dziwnym kątem. Sytuacje ratuje genialna muzyka w tle.

UWAGA: OD TEJ CHWILI BĘDĘ SYPAĆ SPOILERAMI, NIE CHCESZ, NIE CZYTAJ

Teraz czas, na zakończenie, które umm... nie podobało mi się. No, dramatyzm jest, ale mi się nie podobała

decyzja księcia. Elika była do końca oddana sprawie, poświęciła swoje życie, by wygnać Arymana, (swoją drogą naturalna kolej rzeczy, bo Aryman został uwolniony właśnie przez śmierć Eliki). Jeśli książę naprawdę by ją kochał, uszanowałby jej decyzję. W jakimś piśmie przeczytałem (nie pamiętam na 1000%, czy to było CDA, ale chyba tak), że warto rozegrać epilog, zwiastujący nową część... no nie wiem, skoro gra kończy się końcem świata o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...