Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Moje brudne łapska w końcu dorwały nową część Księcia. Te same łapska szybko grę zainstalowały, odpaliły i klikały w odpowiednie klawisze tak, by reszta mojej osobowości mogła delektować się klimatem tej części. Najlepszej, od razu zaznaczę. Ponoć Piaski Czasu były bardzo baśniowe. Do czasu wydania tej części... Warrior Within odrzucił mnie sileniem się na mhrok i zuo, a Dwa Trony zniechęciły pojedynkiem z bliźniakami (czy innym cholerstwem). A nowa część? Zachwyciła od samego początku. Polonizacja nie odpycha (całkiem sprawnie wykonana), a sceneria, grafika i Elika nie pozwalają na nic innego, poza czystym zachwytem. Co by tu jeszcze? Ktoś narzekał na niski poziom trudności? I dobrze, że jest łatwo. Gra ma odprężać, nie frustrować. Z resztą - nie wyobrażam sobie, by ta gra mogła być trudna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, pasjonat łatwych gier. Cóż, przyznam, ze gra gorsza od Dwóch Tronów. Why? Ponieważ T2T stanowiło większe wyzwanie, nic poza tym. Jakie nic poza tym, co ja bredzę, speedkille, rzecz jasna, brakowało mi tego bardzo.

No nie ma rady, żeby w spolszczonych grach było dobrze skonfigurowane polskie gadanie z oryginalną mimiką. A napisy się spóźniają, ale z taką "gracją". I wcale to się nie rzuca w oczy. A głosy? Nie najgorzej. Tylko jak tu język zmienić? Chyba będę musiał skądś angielskie dialogi dorwać. Walki nie są takie krótkie, ale kombosy - miodzio, to racja. I nawet przy nich mi się nie tnie, a i tak bajecznie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, pasjonat łatwych gier.

Cóż za błyskotliwy wniosek. A może po prostu oczekiwał od tej gry odprężenia i rozrywki, jak napisał w swoim poście? Nie, koniecznie musi być 'pasjonatem łatwych gier'. Trv3, m4n.

Cóż, przyznam, ze gra gorsza od Dwóch Tronów. Why? Ponieważ T2T stanowiło większe wyzwanie, nic poza tym. Jakie nic poza tym, co ja bredzę, speedkille, rzecz jasna, brakowało mi tego bardzo.

Speed kille to tylko QTE, w dodatku dwa razy łatwiejsze, niż niektóre z nowego PoP. SK robiłem z zamkniętymi oczami, na słuch. Spróbuj zrobić to samo z QTE w PoP 2008;] w ogóle poza walką z bliźniakami, która czasem sprawiała nieco problemów na hardzie, TTT jest łatwiutkie. Wezyr potrzebuje niańki, grubas pieluchy, a Laska manikiurzystki i psychoanalityka. Gra nie jest trudna, ale jest satysfakcjonująca. Chcesz, żeby było trudniej? Zrób kombo powyżej 14 ciosów i znajdź bez pomocy internetu wszystkie światełka. Mnie brakuje jeszcze siedmiu;]

(grę już ukończyłem, tylko teraz tak sobie zbieram)

Artemis: niektórych się nie da, bo nie masz odpowiedniej mocy itd, a niektóre są naprawdę szatańsko ukryteXD

Edytowano przez raven_amanha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walki są bardzo krótkie jak dla mnie bo wystarczy jeden dłuższy combos i po sprawie :) No mówię oczywiście o tych pierwszych walkach z bossami, może następne będą trudniejsze :)

SilentBob Jestem z tych co najpierw czytają instrukcję zanim zaczną pytać, i nie wiem, może wyślij mi swoją bo u mnie nic o tym nie pisze, a i w samej grze tego nie doczytałem . :)

Ja zrobiłem combo 13-uderzeniowe, ale bo spisaniu sobie przycisków z opcji więc to żadny wyczyn :) Co do światełek, ja staram się zbierać od razu wszystkie. ale łatwe to nie jest :)

Edytowano przez Artemis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zebranie wszystkich ziaren było łatwe. Jak gre przeszedłem po dwóch dniach i zebrałem coś koło 950 to trzeciego zebrałem wszystkie 1001. Chyba tylko 5-6 było jakoś wyjątkowo trudno schowane.

A co do poziomu trudności, jest łatwiej ale dla mnie nie zmienia to grywalności. Na początku było nawet TRUDNIEJ ponieważ zbytnio się przyzwyczaiłem do sterowania z poprzednich prince-ów, oraz niezawsze było wiadomo czy bohater zrobi coś sam czy jednak trzeba coś jeszcze wcisnąć.

I jeszcze o zakończeniu. Rozumiem o co wam chodzi ale

to tak jakby w Warrior Within w końcu i tak cie ten Dahaka dorwał. Zakończenie jest świetne pod względem fabularnym ale mnie został lekki niesmak jakby lekko straconego czasu. Pozatym niezdziwię się jeśli Elika dała księciu po mordzie za to co zrobił.

:)

Edytowano przez Kawalorn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, pasjonat łatwych gier. Cóż, przyznam, ze gra gorsza od Dwóch Tronów. Why? Ponieważ T2T stanowiło większe wyzwanie, nic poza tym. Jakie nic poza tym, co ja bredzę, speedkille, rzecz jasna, brakowało mi tego bardzo.

No nie ma rady, żeby w spolszczonych grach było dobrze skonfigurowane polskie gadanie z oryginalną mimiką. A napisy się spóźniają, ale z taką "gracją". I wcale to się nie rzuca w oczy. A głosy? Nie najgorzej. Tylko jak tu język zmienić? Chyba będę musiał skądś angielskie dialogi dorwać. Walki nie są takie krótkie, ale kombosy - miodzio, to racja. I nawet przy nich mi się nie tnie, a i tak bajecznie wygląda.

Speedkille - to był czynnik zdecydowanie ułatwiający grę w TTT akurat ;]. W ogóle TTT było łatwiejsze, może poza rydwanami i bliźniakami, od WW - albo speedkille albo uberpwnage daggertailem - trzeba było się (nie)starać, by naprawdę mocno oberwać. A że było wyzwaniem większym od nowego PoPa - to inna sprawa. Szczerze, trudno byłoby mi wskazać grę stanowiąca *mniejsze* wyzwanie od nowego Prince'a... Ta gra przechodzi się sama... Co nie jest wadą, o ile przyjmie się nastawienie na interaktywną baśń, produkt typu immerse/experience (w sumie AC hołdował podobnej filozofii...), a nie typowe action/adventure. Wyczynowców zapraszam do sklepów po Mirror's Edge albo DMC4 ;]

Angielskie dialogi w polskiej edycji - proszę zmilczeć próby tego typu - jak pisałem, nie da się tego zrobić bez łamania licencji = piractwa, ergo, pisanie o tym na forum grozi warnem.

A zamiast kolejnego pryncobloga w twoim, princefan wykonaniu, wolałbym zobaczyć odpowiedź na moje pytanko dot. City Interactive, tudzież jakieś wyjaśnienia w kwestii tego, że TTT 'na pewno już jest albo wkrótce będzie' w Kolekcji Klasyki. Bo jakoś przypuszczam, iż to raczej ciebie ktoś uznał za dość nierozgarniętego, byś uwierzył w tego typu informacje, niż pracownik dystrybutora dla hecy wprowadzał w błąd klienta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytałem się żadnych serwisantów.

Czytałem o tym bodajże w styczniowym Clicku! I tam było, kto głos podkłada.

Chłopcze, przeczytaj jeszcze raz albo dwa (trzy?... cztery?...) mojego posta, to może zrozumiesz, o co mi tak naprawdę chodziło.

Bo nie odpowiedziałeś na żadne z dwóch pytań, które Ci zadałem.

A skoro w Clicku było napisane, kto podkłada głos Elice w polskiej wersji (a było, bo czytałem tę recenzję) a ty przypadkiem pamiętasz (bo ja niestety nie), to racz udzielić tej informacji Artemisowi, który o to pytał, z pewnością będzie ci głęboko wdzięczny.

Ekhem, to trzeba kompa za 10.000 zł, żeby taki emulator dobrze się sprawował.

Kolejna porcja wiedzy tajemnej! Wyczytujesz te rewelacje z kocich flaków, kart tarota czy może słyszysz głosy?

Skąd możesz wiedzieć, ile kosztowałby komp, który uciągnąłby emulator X360, skoro takowego emulatora nie ma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli grę uważacie za łatwą ( no w końcu taka jest ) to i tak mnie walki czasami dają jakąś nutkę na pięcia ;) A to że nie można w nich zginąć to już co innego ;)

P.S Super zrobili to z zwiększaniem się trudności walki. W mojej grze to jest po pokonaniu Łowcy Alchemik jest tak samo silny jak ostateczny pojedynek z Łowcą :)

Nadal czekam na odpowiedź co do mojego pytania do głos Eliki w polskiej wersji ... że też na pudełku nie mogli napisać ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cukierkowa? Cukierkowy to WoW jest.

Dla mnie baśniowość grafiki jest idealna.

Cukierkowa to nie jest to słowo.

Baśniowa grafa była w SoT i nowym PoP

Spójrzcie na grafikę WW czy TT. Nazwiecią ja cukierkową, albo nawet baśniową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...