Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

Dyskusje okołosesyjne

Polecane posty

1) Prowadzisz już 3 sesje? o.O Mnie jedna zabija ^^"

No, konkretnie oparte na grach - Stalker, GTA oraz OF :D Tematy mi znane więc bez problemu mi się prowadzi chyba, że mam naprawdę urwanie głowy w real world i muszę sobie z tym odpuścić, ale do tej pory tylko raz zawaliłem robotę jako MG... na samym początku ale to było z rok temu, a częściej zawodzą gracze bez urazy :rolleyes: Ale niedawno sobie postanowiłem, że nie będę za wszystkimi ganiał i jak się nie zmieszczą w terminie to będzie źle i tyle.

A i gram jeszcze obecnie w dwóch (jedna przymiera) oraz zgłosiłem się do trzeciej jako BG.

2) Możesz lekko przybliżyć o co chodzi w tej sesji? Chcę wiedzieć, czy postać ma być nastawiona do walki z kosmitami, zombie, mutantami, innymi ludźmi, czy w ogóle ma to być jakiś detektyw itp.

Armageddon, Oświecenie, Przeznaczenie, Odkupienie - słowa klucze :D

Postacie mają być takie jakie wam pasują i chcecie nimi grać. Ja nic nie będę ani nie mam zamiaru wymuszać. A jak pójdzie sesja to się zobaczy... chociaż nie ukrywam, że postacie mogły by mieć ze sobą coś do walki, nawet totalną prowizorkę, ale konieczne to nie jest. Zawsze mogę sprawić, że znajdziecie coś :D W tamtym forum dostałem jedną KP najemnika :P Postać lekko przepakowana była ale OK. Liczą na większe zróżnicowanie niż żołnierz/policjant/McGaver/Bruce Willis :lol:

Aha, odpowiedź na jedno z pierwszych pytań a nie chcę żeby się powtórzyły - Um. na początku sesji muszą być realne, wzięte z tego świata jak strzelanie, polowanie, prowadzenie itp. a coś takiego jak magia/PSI i wszelkie paranormalne zjawiska dojdą później, ale mam 2 chętnych. Nie jest źle :D

[btw. ciekawe jaki kolorek dostaniemy :P]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz trochę się czuję winny, że sesja ustanie przez to, co napisałem...

To nie do końca twoja wina (jeśli to w ogóle można uznać za winę). Chcę po prostu przemyśleć ten wątek bardzo dobrze, aby potem uniknąć gaf, jak to było w poprzednich wątkach czy chociażby w ostatnim poście, by daleko nie szukać. Inna sprawa, że wcześniej przerwę proponował mi też... Turambar (nie pytaj...). Obaj mi zresztą proponowaliście dobrze - nabiorę kondycji psychicznej, a do tego więcej pomysłów mi przyjdzie do głowy.

A to, że to właściwie jounin was prowadził, przez co mieliście małą swobodę działania? No cóż, taka specyfika tytułu, niewiele na to poradzę. Zresztą teraz to się nawet cieszę. Chciałem w końcu poprowadzić coś, na co naprawdę będziecie mieli wpływ (chociaż nieco większy niż obecnie) - i jest taka okazja. Raczej powinienem z tym poczekać do innej sesji, ale jednak choć spróbuję. :D

Jeszcze jedno: to, że robię sobie przerwę od następnej kolejki, nie oznacza, że nie musicie odpisywać. :P Wiem, niektórzy z was są mocno zajęci albo w chwili, gdy ten post piszę, was po prostu nie ma, ale gdy będziecie mieli czas/wrócicie, to postarajcie się odpisać w miarę szybko. ;] To dlatego, że chcę post wysłać już w ten weekend i mieć potem z głowy, stąd o to proszę. ;)

"Naznaczeni"

Po pierwsze: witam. :) Po drugie: założenia trochę rozumiem, ale chyba jednak jedynie będę patrzył, jak grają. ;] Po prostu gram na aż pięciu sesjach (plus jedną prowadzę, plus będę prowadził jeszcze jedną), a do tego miałem przemyśleć występ na innej sesji (Raven Chronicles dokładnie), ale karty nadal nawet nie zacząłem pisać. ^^' Po trzecie: trzy sesje? Facet, ty nie masz życia osobistego czy co? :D

D:',

Spokojnie, ja robię to właśnie po to, żeby się potem lepiej przygotować do sesji m. in. dla was. Czasu jeszcze sporo zostało, jednakże wolę wpierw zebrać siły...

A co do Raven Chronicles to... Jakby to ująć - do dzisiaj mam jedynie dwóch chętnych, a to za mało aby zacząć cokolwiek... :/

Pocieszę cię, że jeśli się nie rozleniwię i będę miał "faktyczniejszy" pomysł na postać (bo już wiem, jaki charakter jej dać), to w ten weekend postaram się skrobnąć kartę. Pod warunkiem oczywiście, że sprawy sesyjne mnie nie przyduszą. :D

A co do liczby chętnych... No sorry, że jestem taki uciążliwy, ale jednak mnie to odrobinę irytuje, że zapytałem się parokrotnie co do tamtego mojego pomysłu (nawet na PW!), a odpowiedzi nie dostałem do dzisiaj... Nie wiem nawet tego, czy ten pomysł został odrzucony. :/ No, chyba że moderatorzy naprawdę mają trochę ciosów od życia osobistego, to wtedy aż tak się nie czepiam. Ale chciałbym wiedzieć, nooo... ^^'

BTW, już dwóch chętnych? Kto jest drugi?

[btw. ciekawe jaki kolorek dostaniemy <języczek>]

Jaki tylko sobie wybierzesz. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja robię to właśnie po to, żeby się potem lepiej przygotować do sesji m. in. dla was. Czasu jeszcze sporo zostało, jednakże wolę wpierw zebrać siły...

Tamto D:', zostało nieco na wyrost po edycji; w pierwszej wersji dotyczyło również sesji SW - jak jednak post dotarł na stronę okazało się że SW wróciło do życia <_< W każdym razie rozumiem i popieram opóźnienie sesyjne.

No a drugą kartę przysłał opoz, niedługo po Lordzie Nargoghu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, o której zapomniałem przy okazji poprzednich postów - wasz post w Prologu nie musi zaczynać się i kończyć dokładnie w wyznaczonym przeze mnie miejscu. Chcę pozostawić wam maksimum dowolności jeśli chodzi o to jak rozwija się wasza historia i w którym momencie dany fragment się kończy. Jeśli macie jakieś własne pomysły to śmiało możecie je umieszczać. Jeśli coś w moich wskazówkach (właśnie, wskazówkach!) wybitnie nie pasuje do waszej wizji możecie to nieco zmieniać (jednak wiele rzeczy, więcej niż myślicie ^^, ma znaczenie dla właściwej historii). Możecie też skupić się na tych fragmentach, które wydają wam się ciekawe lub macie na nie pomysł i pomijać lub traktować po macoszemu te, które blokują waszą wenę ;)

Wreszcie jeszcze jedna ważna sprawa. Jeśli ktoś czuje się na siłach i ma na to ochotę może pobawić się nieco ze stylem, szczególnie teraz, w Prologu. Sam mam zamiar prowadzić w nieco inny (acz już przetestowany, poszukajcie NSa w horrorowatym stylu ;) ) sposób i poszukać nieco innych metod opisywania graczom sytuacji. Uchylę rąbka tajemnicy - fabuła będzie Planescape'owa (mam nadzieję) tzn. zupełnie nie nastawiona na walkę, za to głęboko osadzona w specyficznych zasadach świata. Przynajmniej liczę że mi się to uda :D W związku z powyższym przedstawianie jej w nieco innych stylach może być ciekawe i klimatyczne. Jeśli chcecie się przyłączyć do moich eksperymentów, zapraszam.

No i mam cichą nadzieję, że narobiłem wam smaku, nakręciłem spiralę oczekiwań i ogólnie zachęciłem do pisania i w związku z tym będę musiał czekać na wasze posty krócej niż wy na mój (czyli brać się do pisania!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You bet :]

Małe wyjaśnienia należą się moim graczom (dlaczego wcześniej tego nie napisałem - nie wiem). W szczególności mojemu BYŁEMU graczowi - KaGeX'owi. Otóż obiecałem mu, że wejdzie do gry, o ile poda mi zmodyfikowaną i POPRAWIONĄ kartę w max tydzień po rozpoczęciu historii. Modyfikację dostałem, ale poprawki już nie (a wbrew pozorom do poprawienia było trochę). Potraktowałem to jako zwyczajne olanie mnie i/lub wybitny brak chęci/czasu na grę. Stąd też miejsce KaGeX'a się zwolniło, zaś zamiast niego do gry wejdzie Silmaril. To zostawia jeszcze jednego rezerwowca w składzie - Yoshidę. O ile nie zaklikam się pisząc i wymyślając posty dla szóstki graczy - to zostaniesz przyjęty. Cierpliwości.

Dlaczego zaś Silmaril, a nie ty? Cóż... jakiś powód powinienem sensowny podać, ale takowego... nie ma. Obie karty były na równym poziomie (choć Sil wyraźnie napracował się więcej). Dlatego byłem zmuszony do najzwyklejszego losowania poprzez rzut monetą...

I jeszcze słówko do Sila. Zapraszam do niezbędnika, szczególnie do wpisu o Terminowości Nadsyłania Odpowiedzi. Masz to umieć na pamięć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Shadow - Mam już pewną koncepcję... Nie wykluczone, że się skuszę ^^

Rankin - Przeraża mnie trochę ten angielski, no ale pomyślę, w końcu mam tradycję do podtrzymania...

P_aul - Hym... Narobiłeś mi smaka i w ogóle... Biorę się do roboty i chyba dłużej to będę pisał niż pościk na SW :P

P.S - P_aul maTysiak xD Gratuluję :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najpierw te ważniejsze wieści... Przyszedłem tu, by powiedzieć, że wpis do Niezbędnika został zaaktualizowany. Dotykałem tylko działy "Mistrz Gry" (a raczej "Mistrzowie"), "Rezerwowi", "Miejsca wolne" i "Sesja online". Tu powiem tylko tyle, że wszystkich nowych graczy sesji Naruto (sztuk... jeden) wrzucam na razie do rezerwy. A za dwa tygodnie już takowi mogą podziwiać swojego nicka w sekcji "Gracze". ;] W każdym razie polecam się zapoznać z wpisem i zaostrzyć sobie apetyt, bo na listopad planuję drobny lifting kodeksu ninja. ;)

Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, o której zapomniałem przy okazji poprzednich postów - wasz post w Prologu nie musi zaczynać się i kończyć dokładnie w wyznaczonym przeze mnie miejscu. (...)

Hm... I już wpadłem na pomysł, jak tu swój post rozwinąć. ^_^ Mam tylko pytanie: dałbyś radę oszacować, ile jeszcze kolejek mniej więcej będzie trwał Prolog? Pytam, bo chcę się upewnić, jak bardzo u siebie popchnąć akcję do przodu.

Wreszcie jeszcze jedna ważna sprawa. Jeśli ktoś czuje się na siłach i ma na to ochotę może pobawić się nieco ze stylem, szczególnie teraz, w Prologu. (...)

Jeśli chodzi o zmianę stylu opisywania sytuacji i podobnych, to na mnie za bardzo nie licz. To dlatego, że ja po prostu nie umiem na razie przestawić się na inny "tok narracji", jeśli tak to można nazwać, i po prostu piszę tak, jak mi w duszy gra. Musiałbym jeszcze trochę wprawy nabrać, zanim bym spróbował. Jednakże sam pomysł na takie opisywanie, przyznam, jest ciekawy. Zastanawiam się trochę, jak to by wyglądało w twoich postach. ;)

Jeszcze jedno. Pochwalę się, że ze względu na tę sesję... zacząłem niedawno grać w Tormenta. ^_^ Mówiąc poważniej, nie ciągnie mnie zbytnio do gier z gatunku cRPG, jednakże tutaj po prostu postanowiłem spróbować. Chcę przede wszystkim wczuć się w klimat Sigil, aby potem na sesji było mi łatwiej grać. A że Torment jest tak wychwalany... ;]

Aha, Rankin, mam jeszcze pytanie. Mianowicie: czy do przystąpienia do sesji RC koniecznie należy się zapoznać z "Gaw's Laws"? Pytam, bo gdy chciałem sobie to dzisiaj włączyć i poczytać, to strona się nie wczytywała (a przeglądarka stwierdzała zgoła co innego ;]). Pytam, bo jeśli dobrze pójdzie, to masz mnie jako pewnego gracza (mam dość dobrze zarysowany pomysł na postać).

BTW, bo odpuścić sobie nie mogę...

P.S - P_aul maTysiak xD Gratuluję :P

Czy z tego powodu założymy w końcu die P_aulskirche*? xD

*Jeśli ktoś nie zrozumiał aluzji... Z tego, co pamiętam z lekcji niemieckiego (i jeśli oczywiście pamiętam dobrze), die Paulskirche to inaczej kościół św. Pawła. Znajduje się w Niemczech we Frankfurcie. Chyba nie muszę tłumaczyć do końca, na czym polega ta aluzja?

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wczytuje? Hm, niefajnie. Będę musiał to skontrolować, ale dopiero jutro, na własnym pc (viva la P200). Niemniej w twoim (i Gofra też, jeśli się nie rozmyśli) wypadku czytanie Gaw's Laws jest zbędne: jest to coś w stylu przykazań dla osób, które nic o sesjach RPG nie wiedzą. I jest tam mowa m.in. o godmodowaniu (hipermoce - ot tak), cheese wizzing (czyli nieśmiertelne postacie), rodzielaniu wiedzy własnej od wiedzy postaci itp. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i tak każdy wie, że masz do mnie żal Borek ;]

W sumie nawet nie wierzyłem, że mnie wpuścisz do sesji. Szkoda bo pomysł fajny. Drugie szkoda, że nie potrafisz być uczciwy albo względem mnie albo względem siebie.

Co do napracowania się. Ja tam mam zawsze pomysłów multum więc nie potrzebuje dłużej myśleć nad postacią/historią czy fabułą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że nie darzę cię szczególną sympatią, Yoshido (i po raz ostatni zwracam ci uwagę, że mam nick boromir, nie borek - tak nie mówi do mnie nikt i chcę, by tak pozostało). Jesteś osobą impulsywną i nieprzewidywalną w złym sensie i przyznaję, że miałem obawy przed przyjęciem ciebie. Roszad składowych nie cierpię...

Tutaj byłem naprawdę zdesperowany decydując się wreszcie na ślepy los (jeden z moich graczy wie, bo sam go prosiłem o pomoc - tj zapytałem, co by zrobił mając do wyboru dwie równe pod względem jakości karty dwóch różnych graczy - rada mi nie pomogła wcale ale to już druga sprawa...) Czy mi ufasz, że losowałem uczciwie, czy też nie - to twoja sprawa.

Ja się tylko zapytam - po co w ogóle pisałeś tą kartę, skoro byłeś przekonany, że mam do ciebie tak silny uraz? I myślałeś, że i tak cię nie przyjmę?

Zamiast też zaczynać tą dyskusję lepiej było cierpliwie czekać, bo styl prowadzenia jaki przyjąłem prawdopodobnie pozwoli mi bez większych problemów wprowadzić jeszcze jednego gracza. Czy to będziesz ty - zależy od ciebie. Mam nadzieję, że jasno wyjaśniłem wszystko. Nie oczekuję płaszczenia się i podlizywania, ale przynajmniej nie wzniecaj pożaru, bo się sparzysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pisałem? Mówiłem, bo pomysł był zacny i miałem wenę.

Nie oczekuję płaszczenia się i podlizywania, ale przynajmniej nie wzniecaj pożaru, bo się sparzysz.

Haha to ostatnia rzecz jaką możesz się po mnie spodziewać. Nie mam zamiaru też wzniecać ognia, po za tym Twój ogień nie parzy... bo tak naprawdę oboje tutaj jesteśmy tylko wirtualnymi figurami.

Jestem naiwną osobą więc Ci wierze. Jestem naiwną osobą dlatego napisałem ta kartę.

Nie wiem gdzie masz ta impulsywność u mnie. Trafiłeś wtedy na mój zły humor, a kiedy mam zły humor staje się złośliwy.

Jesteś osobą impulsywną i nieprzewidywalną w złym sensie i przyznaję, że miałem obawy przed przyjęciem ciebie.
Za krótko mnie znasz, żeby tak mnie oceniać. Łaskawie się powstrzymaj od wyolbrzymionych stwierdzeń.

Po za tym Borek zawsze był i jest nazwą z sympatii ;]

Panowie Boromir i Yoshida - na drugi raz, jak będziecie mieli sobie coś do powiedzenia/wyjaśnienia to na PW lub GG zamiast spamować temat dyskusyjny. - P_aul

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zrobię sobie odpoczynek od sesji, najpierw zakomunikuję parę rzeczy.

1. Od mojego ostatniego postu odpisujecie nie swoimi kolorami, tylko bez wyjątku fioletowym. Kod koloru macie na samym dole postu. Powód? Znajdujecie się wszyscy razem w jednym miejscu, poza tym na razie nie ma sytuacji, gdzie musielibyście robić coś grupach. Powiem wam, kiedy macie wrócić do swoich kolorów.

2. Jak się już pewnie domyśliliście, zostawiłem was w takiej sytuacji, że nawet w przypadku mojego urlopu macie co robić. Jeśli chcecie, możecie przeprowadzić konwersacje między waszymi postaciami. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, ale jeśli chcecie sobie dalej na sesji pograć w październiku, to nie ma innej rady. Jeśli jednak któryś z graczy będzie chciał pogadać z NPC, to niech napisze post, a potem zapraszam do siebie na GG, abym podał reakcję na wypowiedź postaci gracza. Abyście jednak mi oszczędzili roboty, poradziłbym wam lepiej rozmawiać jedynie między sobą, nawet gdy zasugerowałem co innego. ;)

3. Jeśli komuś na tym zależy, mogę na GG podać wygląd poszczególnych NPC, z którymi przebywacie. Choć aż tak potrzebne to chyba nie będzie, bo potem i tak podam odpowiednią notkę, kiedy już znowu złączycie się w jedną grupę (albo w innej sytuacji) i możecie się na spokojnie tym postaciom poprzyglądać. ;]

No i jeszcze jedno: błagać o wybaczenie nie będę, bo z postem spóźniłem się tylko jeden dzień. :P Mimo to już wczoraj był gotowy. I gdy planowałem go wysłać, to zły los w postaci niedziałającej komendy ?Kopiuj + wklej? oraz brata, któremu BARDZO zależało na tym, żeby kompa NIE resetować (bo chyba tylko tak dało się rozwiązać tamten problem), obrócił się przeciw mnie. Teraz jednak cieszcie się nowym tekstem pachnącym moją klawiaturą. ;] (Bez skojarzeń!)

No, mam nadzieję, że wszystko jest już jasne. To do zobaczenia w listopadzie.

A do powyższej dyskusji postanowiłem się nie wtrącać, bo sensu nie było żadnego. ;] Powiem tylko jedno, coś, co jest związane z tym tematem: Yoshida, gdy piszesz o jakiejś sesji, to zaznaczaj taki tekst odpowiednim kolorem, aby wszyscy dobrze wiedzieli, o jakiej sesji piszesz. To taka przyjacielska rada na przyszłość. ;) Ot, i tyle.

Kod koloru fioletowego:

[color=violet][/color]

Nie wiem, jak to uczynić mniejszym. ^^'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, tylko tak was ostrzegam. Żebyście nie mieli pretensji, jeśli ktoś będzie obijał się waszymi postaciami o ściany.

Aj, aj, aj... Jutro odpiszę! Na pewno, bo pomysł się narodził, tylko nie mam ostatni czasu na odpisanie gdziekolwiek.

Na Planescapie też napiszę. W piątek wieczorem maksymalnie.

Hm... Tak sobie myślę, czy jeśli napiszę w "Nieobecnościach", że będę odpisywał z małym opóźnieniem (bo w końcu klasa maturalna + przede wszystkim cała masa spraw pozaszkolnych dają o sobie znać), to wszelkie grzeszki zostaną mi odpuszczone? ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy kwestie:

1. Ciociu, dałoby się zastosować w wiedźmakowych opisać inną czcionkę? Może i jest klimatyczna, ale przy mojej rozdzielczości tekst jest mało czytelny. Nie wspominam już o tym, że to znacznie wydłuża czas oczekiwania na odpis kochanych graczy. :D

2. Można by wrócić do starego, standardowego wręcz systemu -dialog, czyny, myśli ? W końcu jest on stosowany wszędzie, toteż graczom może się pomylić, jak gdzie mają pisać, jak np. mnie przy ostatnim poście - a teraz sam już nie wiem, czy nie dostanę bana za poprawienie tego, bo post będzie edytowany...

3. Pytanie za fearonem - czy czekanie (w sensie: jeszcze dłuższe czekanie) na odpisy ciężko pracujących maturzystów będzie traktowane z przymrużeniem oczka? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż panie i panowie. Nowa Sesja Naruto będzie jedyna w swoim rodzaju. Jako, że jest nas dwoje fabuła przestanie być zwykłą bajką o średnio ciekawych wątkach - przynajmniej w porównaniu z tym co wykombinowaliśmy ostatnio z Martem, Silowi dziękuję za pomysł, którego nie wykorzystamy ale nasunął mi inny lepszy wątek. Po pierwsze Sesja Naruto będzie teraz bardziej brutalna i mroczniejsza niż ta, która jest prowadzona aktualnie. Już ja o to zadbam. Żeby nie było nudno cała prowadzona przez nas fabuła dla rezerwowych będzie tylko małą częścią czegoś co się będzie działo w tle. Sesja zmieni się o tyle, że teraz oboje MG będą wprowadzać fabułę. Knight prowadzi graczy a ja będę nakreślał tło. Chcemy zrobić z tego historię wartą czytania. (wszelkie prawa zastrzeżone ;-) ). Rezerwowi już na początku zostaną wrzuceni na głęboką wodę. Koniec ganiania kotów! Koniec wyrywania chwastów na polu staruszków! Od początku dostaną dość odpowiedzialne zadanie. Obiecuje wprowadzić wielu NPC, którzy będą pojawiać się często. postaramy się, też dla każdego rozwijać wątki poboczne. Przecież Naruto to nie tylko służba Konoha-gakure ale także wiele indywidualnych postaci ich historie, zmagania z problemami itd. Liczymy na was drodzy gracze. Pamiętajcie, że chcemy to prowadzić sprawnie. Więc przekraczanie czasu podanego na odpisywanie na sesje będzie karane upomnieniem. Jeśli to nie pomoże to wiązać się to będzie z usunięciem gracza z sesji (śmierć postaci - ja nie mam problemu z wymyśleniem w jaki sposób zostanie wyeliminowana postać :D )

Ogłaszam, że wciąż można dosyłać karty. Ja próbuje mobilizować przewodniczącego Martiusa, żebyśmy ruszyli z sesją zaraz po 1 listopada. Do pewnego czasu będzie można dołączać w trakcie, później tylko jeżeli jacyś gracze nie będą się wywiązywać z obietnicy.

See you soon in Konoha Gakkure! New Naruto is comming!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna prośba, piszcie odpisy, proooszę... Po co mamy na siebie krzyczeć i rzucać upomnienia, skoro możecie siąść i te 10-30min poświęcić na to. Nie wierzę, żeby nie było na to czasu.

Nie przesadzajcie z tymi NPCami, bo wyjdzie liniowo(wiem z doświadczenia[Żal Online]). Trzeba dać graczowi pewną swobodę, a nie kierować go gdzie ma iść, i dać mu zadecydować tylko to, czy spojrzy w lewo, czy w prawo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tymi NPCami, bo wyjdzie liniowo(wiem z doświadczenia[Żal Online]). Trzeba dać graczowi pewną swobodę, a nie kierować go gdzie ma iść, i dać mu zadecydować tylko to, czy spojrzy w lewo, czy w prawo...
Zobaczysz o co mi chodzi w odpowiednim czasie ;] Nie może tez być zbyt dużo swobody bo się pogubimy wszyscy. Dojdzie do zbyt krótkich postów, a jak damy za dużo swobody to i posty będą długie i pełne rzeczy nieważnych ;] . Czytaj uważnie Gofer. Napisałem, że postaramy się urozmaicić graczom grę poprzez dodawanie wątków pobocznych związanych z ich postaciami.

I druga sprawa.

Mart na razie porzucił Sesje Naruto ONLINE, dostałem od niego zgodę na jej wskrzeszenie. Myślę, że na początku drugiego tygodnia listopada (po przypuszczalnym drugim poście Marta w sesji dla rezerwowych) rozpocznę zapisy na jej nową odsłonę (związaną z fabułą z nowej sesji forumowej). Największą jej wadą będzie to, że pewnie będziecie musieli zrobić postaci od nowa. Sesja przeznaczona będzie przede wszystkim dla tych, którzy grali w poprzedniej odsłonie sesji online, lub grają w "starej" sesji forumowej (ale nie tylko!). Od razu mogę powiedzieć, że o tym czy się dostaniecie zadecyduje karta postaci. Będziecie mieć pole do popisu przy jej tworzeniu, jakiego dotąd nie było ;)

Ale tyle spojlerowania. Na resztę czekajcie do listopada. (sam nie mogę się doczekać!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Pytanie za fearonem - czy czekanie (w sensie: jeszcze dłuższe czekanie) na odpisy ciężko pracujących maturzystów będzie traktowane z przymrużeniem oczka? :)
Jasne, że tak, chociaż lepiej napisać, w Nieobecnościach, kto pisze maturę, a kto nie, żebym wiedziała, komu jakie narzędzia serwować w razie nieodpisywania :P I nie, to, że ja też ją piszę nie ma żadnego znaczenia w sprawie mojego promowania miłosierdzia dla licealistów.... xD

1. Ciociu, dałoby się zastosować w wiedźmakowych opisać inną czcionkę? Może i jest klimatyczna, ale przy mojej rozdzielczości tekst jest mało czytelny. Nie wspominam już o tym, że to znacznie wydłuża czas oczekiwania na odpis kochanych graczy. :D
Jasne, jasne, zrzucajcie winę na czcionkę ;] Ok, mogę spróbować ją zmienić, ale czy ty, Polipie, zgadzasz się, aby posty do ciebie były w 'cenzurze' i czy też ew. byś tak odpisywał, czy umawiamy się na ggowe sesje, czy mailowe, czy jak?

2. Można by wrócić do starego, standardowego wręcz systemu -dialog, czyny, myśli ? W końcu jest on stosowany wszędzie, toteż graczom może się pomylić, jak gdzie mają pisać, jak np. mnie przy ostatnim poście - a teraz sam już nie wiem, czy nie dostanę bana za poprawienie tego, bo post będzie edytowany...
O ile będzie to czytelne, to nie będę zabijała za odstępstwa, przynajmniej nie zbyt powoli ;) Oczywiście, lepiej mi się czyta, kiedy od razu widzę, co jest czym, bez przymusu domyślania się, ale jakoś mogę spróbować dać radę ;P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - tak, nieobecności są również po to, by ogłaszać niemożność częstego uczestnictwa w sesjach. Więc wszyscy maturzyści - zapraszam ;)

Secundo - nie mogę się oprzeć wrażeniu, że postów na PS nie przybywa. Winię za to wyłącznie siebie, bo nie wywieram najwyraźniej wystarczającej presji psychofizycznej :D Niemniej teraz właśnie rozpoczynam wywieranie, więc oczekuję odpisów :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jasne, zrzucajcie winę na czcionkę ;] Ok, mogę spróbować ją zmienić, ale czy ty, Polipie, zgadzasz się, aby posty do ciebie były w 'cenzurze' i czy też ew. byś tak odpisywał, czy umawiamy się na ggowe sesje, czy mailowe, czy jak?

W "cenzurze", czyli że niby tak, żeby inni nie widzieli? Noo, mogę, tylko powiedz dokładnie, na czym by to miało polegać. Zresztą, posiłkowanie się gg, mailem albo nawet PW też wchodzi w grę - ja się po prostu dostosuję, o!

O ile będzie to czytelne, to nie będę zabijała za odstępstwa, przynajmniej nie zbyt powoli ;) Oczywiście, lepiej mi się czyta, kiedy od razu widzę, co jest czym, bez przymusu domyślania się, ale jakoś mogę spróbować dać radę ;P

Nie chodzi mi o żadne cuda na kiju i wymyślanie, tylko o standardowy sposób zapisu, jakiego używa się na niemal wszystkich sesjach tutaj. A że stosuje się go od dawna, zapewne jest czytelny, chyba że wszyscy się mylą. :)

Primo - tak, nieobecności są również po to, by ogłaszać niemożność częstego uczestnictwa w sesjach. Więc wszyscy maturzyści - zapraszam ;)

Ołki-dołki, trza będzie maznąć posta w Nieobecnościach, bo czasem faktycznie człowiek jest tak zagoniony, że nie zdoła poczynić opisu na czas, jednak naturalnie nie zamierzam wykorzystywać faktu zdawania matury do niecnych celów oraz jako wymówki. No, przynajmniej niezbyt często. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpis na sesji jest już od jakiegoś czasu, a prócz Nicka Wazalskiego jakoś nikt nie pofatygował się, żeby odpowiedzieć. Nie dostałem też żadnych informacji, że ktoś wyjeżdża i chwilowo nie ma czasu. Mam nadzieję, że posty pojawią się już do końca tego tygodnia, bo zamierzam przyspieszyć trochę akcję, a sesja raz po raz zamiera. Poganianie was na gadu drodzy gracze też nie należy do najprzyjemniejszych :P Radzę też częściej sprawdzać temat, żebym nie musiał ciągle powiadamiać o nowych odpisach. Do roboty, mości panowie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: z przyczyn różnych nowa sesja Naruto startuje nie 1 listopada, tylko 31 października wieczorem (dokładnie to gdzieś po 21:00). Wtedy też kończymy pierwszy nabór, więc jeśli ktoś chce grać, niech się uwinie z przysłaniem deklaracji/karty do tego czasu. I radziłbym tego nie zostawiać na ostatnią chwilę, bo zarówno sytuacja, jak i konsekwencje mogą być różne... No, a żeby gracze obecnej sesji nie poczuli się gorsi, postaram się, aby i oni wtedy dostali postem. Ot, i tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Face, strasznie zakręcony jestem ostatnio :P Tu trochę na PS skrobnę, to na SW, kartę na N dopieszczam, ŚC piszę no i jakoś mi się zapomniało :P Do piątku będziesz odpis miał :P

Rozumiem Martuch, już siadam i kończę kartę...

P_aul, namieszałeś mi na SW... Więc odpis na PS może być pojutrze, a nie jutro, jak zapowiadałem, przepraszam :P

No i przemyślałem sprawę i zdecydowałem, nie gram jednak na RC i Naznaczonych, już teraz się nie wyrabiam, a tu jeszcze wskrzeszają RB... Przepraszam chłopaki :P (Ale nie ździwcie się, jeśli znajdziecie karty na PW, czasem to jest silniejsze ode mnie :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...