Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ArchieN

Runes of Magic

Polecane posty

Wg. mnie Runes Of Magic jest grą zrobioną w jakiś 80% na podstawie WoW'a (nawet animacje podobne), gierka na pierwszy rzut oka jest nie najgorsza, jednak po chwili doskwierać zaczyna powolność postaci (knight), jeżeli ktoś przywykł do szybszych MMO choćby jak Last Chaos czy Cabal może mieć problemy z adaptacją do gry. Fani WoW'a mają darmową alternatywę i w sumie to chyba jej najwięszky atut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gry zachęciła mnie głównie recenzja Monk'a w CDA .Po kilku godzinkach musze powiedzieć że coraz bardziej mi się podoba :) Gra za darmo, a łączy najlepsze elementy WoW'a i Guild Wars .Jak dla mnie 8++/10 :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu grałem w MU Online i wydawało mi się lipne, bo pomykałem jakimś leszczem a widywałem postacie na poziomach 300 i więcej. potem na długo odszedłem od mmo bo jakoś mnie nie ciągnęło w tą stronę. były jakieś plany kupienia Guild Wars, ale skończyło się na planowaniu. Do WoWa nie mam przekonania, bo jakoś nie mam ochoty bulić co miesiąc czy co kwartał kasiory. o runes of... przeczytałem w ostatnim cd-a i jakoś mnie to zainspirowało. i tak sobie pykam od premiery ostatniego numeru pisma (doklepałem do 20lvl) i mam zamiar dalej walczyć.

questy fajne, przeciwnicy ciekawi, sporo przedmiotów, grafika kolorowa, przyciągająca wzrok, tylko o dźwięku nic nie powiem bo nawet nie wiem jak ta gra brzmi (foobar w tle).

ludzie też jacyś tacy sympatyczni (pamiętam że jak grałem dawno temu w MU to była masa obszczymurów grających na kodach czy innych trainerach, a tu póki co chyba się z tym nie spotkałem), pomogą przy queście czy walce.

denerwuje mnie tylko to że nie mam jakiś przekozackich znajdziek i bluzy od mundurku silverspring cośtam ;-)

a poza tym mogę polecić bo zabawa jest przednia, ale co ja tam wiem o mmo, w końcu hasło WoW wywołuje u mnie odruch wymiotny :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram cały czas i jestem zadowolony tak jak już pisałem wcześniej a jeśli chodzi o półdarmowe MMO to chyba nie jest tak źle. Weźmy pod uwagę Conana który jest o wiele bardziej rozbudowany i włożono w niego więcej pracy a ma mniej aktywnych kąt niż ROM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobieram już od kilku godzin - jeszcze tylko godzina. Zainteresowałem się grą po recenzji w cd action. Screeny wyglądają nieźle, gameplay tez niczego sobie, wiec zdecydowałem się, ze jakoś te 3.5 GB przeżyje. I ciesze się, ze gra jest podobna do WoWa bo będę mógł się przekonać, czym się tak zachwyca tylu ludzi grających w WoW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki dar, że po pograniu chwili to znaczy jakieś 3 dni to wiem czy warto zagrać i później jeszcze wracać do gry. Ja wam powiem tak, dla mnie RoM jest nie ciekawy. Do WoW'a próbowałem się przekonać, także nie udało mi się. Stoi zakurzony na półce. Powiem wam szczerze, że mało było dla mnie gier mmo które mnie wciągnęły a miałem ich sporo. Na palcach u ręki mogę policzyć ile mnie zainteresowało i przyciągnęło na bardzo długo. A RoM jakoś nie przekonał mnie do siebie, nie wiem czy ta gra jest warta uwagi, ale każdy ma swoje gusta i guściki ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem grę po przeczytaniu recenzji w CDA i na początku rozgrywka zapowiadała się ciekawie, niestety szybko wytraciła animusz...mimo wszystko jako mmo w którym nie musimy płacić zupełnie nic spisuje się całkiem nieźle. Mamy bardzo szeroką gammę questów, rozbudowaną możliwość rozwoju postaci. Jak na mój gust około 7+/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej pora na moje zdanie :P

Zalety:

-Całkiem ciekawy system podwójnego levelowania.

-Grafika naprwadę lepsza od WoW'a (Lekko mangowata ostrzegam, ale mi to nie przeszkadza).

-Niezłe możliwości w tworzeniu postaci.

-Masa przedmiotów (Bronie, pancerze itp.)

-Zróżnicowane questy (Praktrycznie gdziekolwiek nie pójdziesz, albo z jakimimkolwiek potworem będziesz się bił - jest z tym związany quest ;] ).

-Prosty system upgrade'u broni i pancerza (Runy).

-Nie spotkałem się z wrednymi graczami ani noobami co wrzeszczą 'plz gimme 100 gold!' (Może dlatego że nie gram w PvP?).

-Zazwyczaj inni gracze są chętni do pomocy. Zwłaszcza Ci na wyżych levelach.

-Nie trzeba sie długo za party rozglądać.

-Całkiem szybkie levelowanie

-Klarowne połączenia klas (Masz wyczucie od razu co wziąć by być Tankiem,DPS'em albo Bufferem).

-8 rodzajów craftingu.

-NAJWAŻNIEJSZE: Właściwie możesz sie obejść bez przedmiotów za prawdziwe pieniądze, lub też zdobywasz je w grze albo kupujesz za złoto!

-Obietnica dodatków (Najbliższy wychodzi gdzieś w Październiku chyba)

-Dobry ping na serwerach (Jeszcze nigdy nie miałem laga)

Wady:

-Item shop oczywiście :dry: ale czego się spodziewać? W końcu twórcy też muszą z czegoś żyć.

-MOZOLNA!

-MOZOLNE uczenie craftngu.

-MOZOLNE zbieranie surowców

-MOZOLNE levelowanie obu klas (chociaż jak wsponiałem poziomy lecą szybko)

-Właściwie to (Póki co) standardowy wybór klas.

-Tylko ludzie (Póki co - patrz: dodatki)

-Crafting jest średnio przydatny

No to już wszystko...Ale uprzedzam że mam dopiero 20/20 level więc są aspekty w których mogę się mylić!

Ogólnie polecam, można przy niej miło spędzić czas. :D

-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczylem w CDA potem filmiki z Youtube obecnie pocinam 4Fun i jestem zadowolony polska stronka o RoM to http://runesofmagic-online.pl

Niedlugo zostanie wprowadzony :

Chapter II: The Elven Prophecy a w nim

nowa grywalna rasa - Elfy

nowe tereny, Questy

nowe klasy postaci

nowe podziemia

nowe instancje rajdowe

nowe tryby PvP

maksymalny lvl 55

nowy system petow

i wiele innych

POLECAM RoM ! ! ! :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się nie podoba, że wszędzie są reklamy diamentów za $. Bez nich raczej nie będziesz miał dobre postaci.

Po drugie mam pytanie do Was, gra mi laguje w miastach (nawet tym dla nowicjuszy). Mam dobrego kompa i internet 2mb/s.

Czego to wina? Przypominam, że na pewno nie komputera, bo wszystkie gry mi spokojnie chodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie mam pytanie do Was, gra mi laguje w miastach (nawet tym dla nowicjuszy). Mam dobrego kompa i internet 2mb/s.

Czego to wina? Przypominam, że na pewno nie komputera, bo wszystkie gry mi spokojnie chodzą.

Pamiętam, że również doświadczałem nieco zaciachów w miastach, choć net w akademiku jest całkiem znośny. Generalnie w MMO największe lagi są zawsze w miastach czy innych "pojntz of intrest" pełnych ludzi, więc to nic dziwnego (choć przy takiej szybkości, hm). Jeśli nie odczuwasz akurat potrzeby handlu i nie szukasz ludzi do pomocy - zmień kanał na dalszy, powinno pomóc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam czuć się jak Ambasador Marki RoM w Polsce. ;)

1. Są serwery tak PvP, jak i PvE. W ich obrębie można wyróżnić kanały, możliwe do zmiany w każdej chwili.

2. Na każdym - wszystko zależy od ludzi, których spotkasz. Choć niewątpliwie łatwiej o pomoc na serwerach angielskojęzycznych (są też te przeznaczone dla Germanów).

3. Cały ten temat jest pełen opinii, nieprawdaż? I w CDA ktoś coś kiedyś skrobnął... ;) Enyłej - "w ogóle tak".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerzam xd

Chciałbym tylko powiedzieć wszystkim, którzy uwarzają, że TRZEBA wydawać na tą grę dużo pieniędzy, iż istnieje możliwość zakupu diamentów w grze w Auction Shopie za "golda", więc jest to gra praktycznie darmowa (no, na początku niemożliwością jest zarobienie tak dużych sum, jednak nikt nie każe na początku korzystać z IS :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest naprawdę fajna :) Godna polecenia, a tym bardziej uwagi. Gram w nią już miesiąc z przerwami, ale za każdym razem wsiąkam na długie godziny (no dobra dwie-trzy to nie dużo) ;] Ludzie na serwerach zawsze pomagają mimo dużej różnicy poziomów, a questy nie są aż takie 'monotonne' jak to ktoś powiedział. O gustach się nie dyskutuje racja, ale nie mogę znieść opinii ludzi którzy nawet nie odpalili 'bo za dużo waży' a mówią że to klon WoW'a ;/ (to nie tyczy się wszystkich). Gra mi się bardzo dobrze, może Item Shop przesadzony, lecz i tak jak na darmochę jest świetnie. Na itemki i eq nie można narzekać, mobki ciekawe, krajobrazy ładne, zawsze można znaleźć ludzi do pogawędek ;) Ta dwuklasowość też ładnie zrobiona, aczkolwiek chodzenie do własnego domku by zmienić klasę i wbić nią level może nudzić ;D. Polecam ją każdemu kto ma chwilkę czasu i lubi tego typu gry ;)

PS Gram na serwerze Siochain z nickiem Shingai :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.. Zgodzę się częściowo, że gra jest bardzo interesująca... niestety tylko do poziomu 50.

Po tym levelu - jeżeli nie płacisz i nie kupujesz masy diamentów - twoja postać jest najzwyczajniej na świecie cieńka.

Ktoś wspomniał wyżej, że faktycznie można kupować diamenty na aukcji - no racja... ale żeby postać cokolwiek potrafiła zrobić trzeba ich kupić jakieś 2000. Swego czasu jak grałem diament można było zakupić za jakieś 25-27 tys golda... tak więc prosta matematyka 2000*25.000 = 50 000 000 - a to już niestety można nazwać zwykłym farmieniem - a do tego męką.. bo TANK, który nie kupił żadnych diamentów najzwyczajniej na świecie męczy się z mobami na swoim levelu i ciągle musi pić potki HP - całe szczęście znajomy grał bufferem i dzięki temu tragedia była mniejsza.

Nie wspominam już o instancjach -> bo jeżeli mój TANK wytrzyma maxymalnie 2 hity od moba, z czego pierwszy zabiera jakieś 85% hp... to tak.. to jest wg. mnie pomyłka.

Dla porównania:

Ja grałem klasami chyba Tank/Warrior (już nie pamiętam bo to było jakiś czas temu, a postaci miałem kilka) - levele rozkładały się bodajże 50/43 lub coś w ten deseń.

Moje HP - jako tanka niepłacącego z dość dobrym gearem zdobytym z questów + 1 zmodowany na +50 stamina etc - wynosiło w granicach 5100.

Tank, który płacił - miał już tego HP około 10.000. A skoro stamina w tej grze przekłada się efektywnie na armor - osoba która płaciła miała w efekcie 2x lepszą postać.

Zresztą widziałem to na przykładzie znajomego - jego healer ze wszystkimi itemkami +50 intelekt i wisdom - bez problemu rozwalał maga 5 poziomów nad sobą... używając praktycznie 1 tylko skilla.

Ale jak pisałem wyżej - do levelu 50 ta gra to po prostu marzenie. Jeżeli jednak chcesz grać dalej i nadal czerpać z tej gry przyjemność tj. iść nawet we 2-3 osoby na bossa tudzież zrobić instancję - to wyskakuj z kasy. Wiadomo, że serwery muszą się z czegoś utrzymywać, ale jak dla mnie to po prostu zwykły skok na kasę. Chyba, że po prostu rolą tanka w tej grze jest zebranie hita za 4800 (przy całkowitym HP wynoszącym 5100) i modlenie się, że zdiamentowany healer zdąży coś wykastować.. a zazwyczaj nie zdąża :D (swoją drogą healer w tej samej instancji obrywa za 13k hp :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gram wojem/magiem o poziomach 17/11 i jestem zadowolony :)

A założenie klanu, to w sumie dobry pomysł. Tylko najpierw trzeba uzbierać sporo kasy (100 000 piechotą nie chodzi) i znaleźć 4 osoby. Minimum 4, tyle jest potrzebnych na założenie gildii. Tak czy siak - ja się mogę troszkę grosza za jakiś czas dołożyć :V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grę natrafiłam przypadkiem. Zainstalowałam też tak trochę od niechcenia, bo z zasady nigdy nie interesowały mnie gry sieciowe. Któregoś wieczora usiadłam do niej na chwilkę i... ocknęłam się o 4:40. Od tamtej pory nie mam ochoty grać w nic innego, a przecież czeka na mnie wytęskniony Mass Effect 2! Liczę, że ta pierwsza fascynacja światem MMO wkrótce minie. Albo niech jeszcze nie mija ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...