Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Zawartość CD-Action 06/2015

Polecane posty

Przyszło.

Mam prenumeratę zagraniczną, także długo mi dochodzi. A teraz jestem zmęczony po pracy.

Otwieram na chybił trafił.

Strona 69.

Dużymi literami:

Macie przed sobą pieprzone arcydzieło.

I w tym momencie straciłem całą ochotę na lekturę czegokolwiek dalej w tym numerze.

Wszystkim antyfanom mówiącym, że pismo schodzi na psy - po tym jednym cytacie muszę przyznać rację.

>>>Bo wyjatkowo uzyto wulgaryzmu wzmacniajacego przekaz? Nawet Miodek tego nie potepia... [smg] Swoja droga taki wrazliwiec jestes a napisales w sygnaturce "pelna kulturwa" i tego TEZ ci nie ocenzurowalismy. A ja nawet powiem teraz "[beeep]". trollface.gif

A od kiedyż to jest coś niestosownego w słowie "kulturwa"?

Nie chodzi mi nawet o wulgaryzmy jako całość czy jako środek ekspresji. Iluż ja środków ekspresji używam w codziennym życiu, chyba więcej niż słów kulturalnych. Ale 1) co innego prywata, co innego Dorota Masłowska, a co innego pismo przeznaczone dla dzieci i młodzieży; 2) słowo "pieprzone" jest nie tylko wulgarne, ale wulgarne w taki... miałki, niski, prymitywny sposób. Papkin pisze "inna rzecz, że akurat ten jest lekkopiórkowego kalibru" - tutaj bym polemizował. W moim odczuciu to przekleństwo o dużym stopniu wulgaryzmu w wulgaryźmie. Trzeba by zapytać Miodka o stopniowanie. "[beeep]ista gra, polecam" - to może być opinia całkiem słuszna, ale od redakcji CD-A wymagamy nieco więcej. 3) Cytaty pisane dużymi literami na środku strony, oderwane od recenzji, są ich wizytówką. I nie ma co pisać o "zdaniach poprzedzających" - bo to zdanie zostało wyrwane z kontekstu, wypchnięte przed szereg i uczynione podsumowaniem całej recenzji i całej gry, w stylu "dystrybutorzy, możecie wypisać ten tekst na pudełkach razem ze znaczkiem jakości CD-Action". I wreszcie 4) - Naprawdę nie można tego było, k@#$a, jakoś wykropkować?...

Ale przemogłem niechęć i zacząłem czytać. I chyba jednak było warto. Action Redaction ciekawe macie w tym miesiącu.

EDIT: A poza tym przeszkadza mi "okiem Berlina: 10". 10 gra dostaje wtedy, kiedy jest co najmniej trzech redaktorów skłonnych ją nadać; jeśli autor chce nadać 10, ale nie ma poparcia, daje 9+ - co oznacza "jak dla mnie 10, ale nie znalazłem dwóch redaktorów zgadzających się z moją opinią".

Tak postąpił Papkin - w tej samej recenzji. A więc na logikę "okiem Berlina" też powinno mieć ocenę - na tych samych zasadach - 9+. Drobiazg, ale irytuje.

>>>Mowimy o ocenie KONCOWEJ. W swej minirecenzji moze dawac 10, jesli uwaza, ze warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim antyfanom mówiącym, że pismo schodzi na psy - po tym jednym cytacie muszę przyznać rację.

Bo? smile_prosty.gif

A swoją drogą, jeden cytat, który Ci się nie podoba, sprawia, że reszta pisma przestaje Ci się podobać? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie przed sobą pieprzone arcydzieło.

I w tym momencie straciłem całą ochotę na lekturę czegokolwiek dalej w tym numerze.

Wszystkim antyfanom mówiącym, że pismo schodzi na psy - po tym jednym cytacie muszę przyznać rację.

Polecam wgryźć się w tekst i (zwłaszcza) w zdania poprzedzające to nieszczęsne "pieprzenie". Wulgaryzm (inna rzecz, że akurat ten jest lekkopiórkowego kalibru, "gunwa" czy "urwał nać" byśmy tam nie puścili) też jest środkiem wyrazu (wyobraź sobie, że jakiś nadgorliwy redaktor wycina z "Wojny Polsko-Ruskiej" wszystkie słowa zelżywe. Przecież to ZUPEŁNIE zmieniłoby przekaz), a że poczułem się podczas gry po prostu rozłożony na łopatki...

Nie mów mi, że nigdy nie zdarzyło Ci się podczas obcowania z grą/książką/filmem zerwać się na równe nogi, mając w głowie/na ustach zdanie w stylu "no jasna cholera, jakie to jest, psia mać, dobre!". Jak bardzo byś nie był wykształcony, jak dobrze nie ubierał swoich opinii w zdania, jak nie odchylał małego palca podczas sączenia Earl Greya, czasem mózg coś tak pierwotnego podsunie. I to właśnie wydarzyło się w tym przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całości recenzji powiem - fantastyczna robota, wysoka jakość tekstu i prawdziwe zachęcenie dla ludzi, którzy do tej pory byli z DS na bakier (jak np. ja, choć posiadam pierwszą część w kolekcji).

Co ważne - zdanie "Macie przed sobą pieprzone arcydzieło" bardzo ładnie wykorzystało wzmocnioną ekspresję i bardzo dobrze podsumowywało i komponowało się z resztą tekstu.

Ale wiesz, GDZIE się dobrze komponowało?

Na końcu. Po tym, jak się już przeczytało resztę.

NIE jako cytat, który czytelnik zobaczy na samym starcie, mimowolnie, zanim jeszcze rozpocznie lekturę.

Chyba, że to był taki zaawansowany chwyt psychologiczny, taka mająca za zadanie rzucić się w oczy

GOŁA BABA, SEKS I PRZEMOC!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja je wrzuciłem w cytat, także umywam łapy...

Ja to wrzucilem w cytat. {msg]

... ALE...

... skoro już po prześlizgnięciu się przez tekst wzrokiem wzbudziło żywą reakcję, to chyba jego wyeksponowanie nie było tragicznie złym pomysłem, prawda? smile_prosty.gif A skoro po przeczytaniu recenzja je jednak wybroniła (swoją drogą - dzięki!), to już w ogóle cud, miód i estusy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwacie posty? Jezu...

Usuwamy tez kurzajki, zeby i zlogi zolciowe. [smg]

Aha. Berlin, skoro już jesteś - twoja recenzja Wiedźmina jest żenująca. Wystawienie "siódemki" tylko dlatego, że konsolowa wersja gubi klatki i występują w niej bugi...

A ja myslalem, ze Berlin NIE wystawil oceny grze i stad tyle hejtu. A recenzja jest zenujaca, bo Berlin ma wlasne zdanie i to rozne od twojego, right?

Kurde, Wiedźmin III to wielka gra, sandbox. Niemożliwe jest, aby wszystko było tip-top. RDR, GTA V to gry wielkie i wspaniałe, one też nie są tych problemów pozbawione, a wciągają, że o ja cię. Jestem konsolowcem i takie rzeczy mi za bardzo nie przeszkadzają, bo hej, najważniejsza jest grywalność, miód, fun, nazwij to sobie jak chcesz.

Alez masz problem. Mam gdzies czy ktos mu da 1/10 czy 10/10. I tak bede gral.

Tak, zdaję sobie sprawę, że ty to nie ja i tobie to może przeszkadzać, ale jesteś strasznie uprzedzony do konsol w tej recenzji. A jestem pewien, że wersja pecetowa dużo lepsza nie będzie.

Choć jakby się tak przyjrzeć - ocenianie drugich, najgorszych Soulsów, których level-design jest spieprzony, bossowie to jakiś żart na 10, albo SR IV na tę samą ocenę... ek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie po prostu tak drastyczne obniżenie oceny o jakieś pierdółki. 20 lat temu Ocarina of Time miała słaby, nawet bardzo, framerate, a przez wielu uważana jest za najlepszą grę ever.

Ale przeciez on NIE wystawil oceny...

Napisałeś, że wg mnie recenzja jest żenująca, bo się z nią nie zgadzam. O kurde, co za zaskoczenie, że odpisałeś w taki sposób. Próbujesz być zabawny, ale ci, hehe, nie wychodzi.

Zimna herbata i mizerny sarkazm - dwie rzeczy, ktorych nie trawie.

Jestem bardzo ciekawy, czy wersja pecetowa będzie lepsza w elementach, w których przeszkadzała Berlinowi w wersji konsolowej (mimika, gestykulacja w cut-scenkach itd.). Czekam na jego wrażenia z wersji pecetowej.

No i tego sie trzymajmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, czepiaj się słówek. Pisał, że wystawiłby wersji konsolowej 7, pecetowej pewnie 8,5. Haha, no to jest żenada.

Moge sie z toba zgodzic polowiecznie. Tzn. ze "to jest zenada". Obawiam sie tylko, ze myslismy o czym innym.

Piszesz, że nie lubisz mizernego sarkazmu. Więc jesteś też i hipokrytą, okej.

jestem hipokryta, hipopotamem i heteroseksualista. Okej. I co dalej? [smg]

No i liczę na jakiś test Wiedźmina na komputerze o wartości PS4. Dawaj, Berlin, czekam. Zobaczymy w ilu fpsach będzie chodzić.

"Koncz wacpan, wstydu oszczedz"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Przeczytaj mój tekst jeszcze raz - uważnie

2) Zastanów się co ja tam właściwie krytykuję

3) Zrozum jak bardzo nie trafiłeś z tą opinią

4) Naucz się CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, żebyśmy uniknęli podobnych nieporozumień w przyszłości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ode mnie dwie rzeczy: po pierwsze odpowiedź na list w AR pod nagłówkiem "Drobiazg" rozłożył mnie na łopatki, po drugie (wdech) odnośnie dodatku do AOW3 - ani tigranie ani frostlingi nie są nową rasą, dostępni byli w dwójce (w Tronie i SM w każdym razie) choć bez dedykowanej kampanii, niemniej z punktu widzenia fanów dwójki to nie nowość, a raczej "no wreszcie są, w końcu da się w to grać". Trochę szkoda, że właściwie żadna redakcja nie zwróciła uwagi na to, że jedyną faktyczną innowacją jest nowa klasa postaci i parę mapek - a i tak spora część osób (w tym ja) kupiła dodatek tylko dla ras bez których trójka sprawiała wrażenie uboższej niż przystoi to sequelowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, okej - Berlin nie jest każulem, ale Gregu już tak. Jak można chcieć dać dychę Battlefieldowi? No jak?

Ja cie ostatni raz ostrzegam. [smg]

A, i jeszcze jedno - dlaczego, smugi, nie jesteś już redaktorem naczelnym?

A kiedykolwiek bylem? Musialem cos przeoczyc, [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po artykule o Pegi jako obowiązujące prawo w Polsce. Niestety - podsumowanie tekstu jest jak najbardziej trafne, rynek pudełkowy w Polsce to tylko 40% wg tego artykułu. Wprowadzenie takiego prawa niekoniecznie musi zwiększyć piractwo, większość pewnie przerzuciłaby się na rynek cyfrowy, a tam nikt nie bawi się w czynności pokaż dowód. Niby jest zapytanie np. Steama o wiek danego użytkownika przy konkretnych produkcjach, ale to bardzo łatwo obejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weź się Goliat nie wtrącaj, jeszcze nie skończyliśmy.

"Niektórzy naukowcy twierdzą, że wodór, ponieważ jest go takie mnóstwo, jest głównym budulcem wszechświata. Nie zgadzam się z tym. Twierdzę, że głupoty jest więcej niż wodoru, i że jest ona głównym budulcem wszechświata."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już odnośnie was jako magazynu - naprawdę dajecie radę. Miałem przerwę w kupowaniu waszego szmatławca (tylko nie bij smg),

Spoko, opinia jakiegos randoma mnie nie rusza :P [smg]

ale ostatnio skusiłem się na jeden numer. Trzymacie wysoki poziom, macie fajną publicystykę, recenzujecie dość surowo (choć 9 dla Far Cry'a 4 to przesada, ta gra nic nie wnosi do gatunku, jest mission-packiem do trójki), to mi się podoba.

Aha, Berlin i Cross to najwyższa półka, super mi się was czyta, choć mimo wszystko Cross>Berlin.

Brakuje Huta sad_prosty.gif. To był dopiero gość!

Zdecydowanie za dużo 9kier. Baba pisząca o grach? Dajcie spokój, ona się nie nadaje.

Nie no, jest okej :*.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Nie mam gdzie się wyżalić na temat Anno 2070 więc wyżalę się tutaj.<jestem nowy i do tej pory gry mi chodziły>

Mianowicie wczoraj zainstalowałem sobie to Anno <gra świetna oczywiście itp> ale za każdym razem kiedy ją włączam gra każe mi podać klucz aktywacyjny, podałem dzisiaj już 3 raz ten klucz <cały czas na swoim koncie go wpisywałem> i doszło do tego, że z tego oto kodu korzysta już jakiś użytkownik, którym jestem ja<fck logik>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po lekturze, fajny tekst o smartfonach, do tego AR było bardzo urozmaicone. I na koniec odniosę się do szpil, konkretnie do wzmianki o magazynie egzorcysta. Jakiś czas temu pod lupę wziął go serwis tvgry, owszem jest tam kilka tekstów pod publiczkę, ale napisano tam też kilka ciekawych twierdzeń, jak choćby to, że w tej branży zatrudnia się specjalistów od nałogu oraz to, że gry również potrafią pomóc wpaść ci w nałóg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...