Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

podbiel

Elite: Dangerous

Polecane posty

Ostatnio mam większe parcie na latanie i już ładny kawałek uleciałem więc postanowiłem trochę trwalszy ślad po mojej działalności niż rzadkie "First Discovered" zostawić. Założyłem sobie profil na ed star map i po dłuższej chwili dłubania zainstalowałem EDDiscovery, które będzie automatycznie śledziło i synchronizowało moje postępy. Aktualnie minąłem Bubble Nebula i lecę na skraj galaktyki, najdalej jak da radę. Sam bąbel lekko rozczarował, "z wnętrza" nie wyglądał aż tak fajnie jak oczekiwałem, dopiero z perspektywy małej planety kamienno-lodowej wrażenia się odrobinę poprawiły.

Garść fotek:

Spoiler
C8-9g9VXoAUzr0q.jpg
 
C8_UmW6XcAAjBmY.jpg
 
C8_UpEyXcAAsIYR.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na nowe polskie forum Elite! Skrzydlata Husaria otworzyła publiczną sekcję swojego forum dla całej polskiej społeczności. Powodem takiego działania są pewne plany związane z rozszerzeniem naszej działalności około-Elitowej i przez otwarcie publicznej częsci forum chcemy zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie ze strony graczy spoza naszego klanu. Jeśli okaże się, że na forum jest w miarę duży ruch i jest zainteresowanie, podejmiemy dalsze kroki do stworzenia czegoś - mamy nadzieję - naprawdę unikatowego i pomocnego dla całej polskiej społeczności Elite. 

Na forum znajdują się tematyczne działy dotyczące Elite oraz dział do dyskusji poza tematem. Forum dopiero wystartowało, tak że działy są na razie puste - czekamy aż wypełnicie je dyskusją i poradami na temat gry. Na zachętę udostępniliśmy kilka z naszych licznych poradników dla członków klanu. Na forum jest też player Radia Galnet, które nadaje informacje z galaktyki w ojczystym języku.

Rejestracja na forum jest otwarta, a aktywacja konta odbywa się przez email. 

Zapraszamy serdecznie!

http://thewingedhussars.com/index.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawić komuś prezent, ogłaszam więc konkurs smile.png

Wbrew wszelkim pozorom, zarówno wizualnym jak i behawioralnym, na ogół jestem miłym facetem wink.png i dlatego postanowiłem sprezentować komuś Elite: Dagerous CMDR DeLuxe Edition. 

Obecnie na ED jest zniżka w sklepie FDEV, więc pomyślałem, że fajnie będzie sprawić komuś taki prezent. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy opisać w tym wątku na otwartym forum TWH co sprawia, że chcecie grać (lub gracie, jeśli już posiadacie grę) w Elite Dangerous. Jury w składzie mojej osoby tongue.gif wybierze najlepszy tekst i ta osoba dostanie nagrodę - koszt pokrywam z własnej kieszeni smile.png 


Z nagrodą możecie zrobić, co chcecie - podarować komuś lub zatrzymać dla siebie - wybór jest Wasz. Zapraszam do wzięcia udziału!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, zakładam, ze już słyszeliście o wielkich odkryciach - mowie o bazach (cos mi się obiło, ze jest więcej niż jedna) obcych. Ktos już cos tam odwiedził? Ja widziałem tylko na YT i wygląda to imponująco. Ciesze się, ze wróciłem do E:D bo moze w końcu dolecę do domu i zacznę cos zwiedzać z tych wszystkich nowości, które mnie ominęły.

 

@MathiasShallowgrave Fajny gest i pomysł na konkurs. :brawa:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaczynam grać w Elite Dangerous z dodatkiem Horizons na Thrustmaster T.Flight Hotas 4. Oczywiście zaczynam od treningu i mam problem z opuszczaniem hangaru. Nie wiem jakim przyciskiem na joysticku "retract landing gear".

Są jakieś konfiguracje do Thrustmaster T.Flight Hotas 4, które sprawdzają się w grę w Elite Dangerous? Gram na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Writer napisał:

Ja właśnie zaczynam grać w Elite Dangerous z dodatkiem Horizons na Thrustmaster T.Flight Hotas 4. Oczywiście zaczynam od treningu i mam problem z opuszczaniem hangaru. Nie wiem jakim przyciskiem na joysticku "retract landing gear".

Są jakieś konfiguracje do Thrustmaster T.Flight Hotas 4, które sprawdzają się w grę w Elite Dangerous? Gram na PC.

Najlepiej ustawić sobie wszystko samemu. Zajmuje to trochę czasu i parę razy pewnie pozmieniasz konfigurację przycisków, ale będziesz miał tak, jak TOBIE, a nie komuś, jest najwygodniej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Writer napisał:

Są jakieś konfiguracje do Thrustmaster T.Flight Hotas 4, które sprawdzają się w grę w Elite Dangerous? Gram na PC.

Tak jak @MathiasShallowgrave napisal, najlepiej jest sobie wszystko ustawic samemu. Na samym poczatku samodzielna konfiguracja sterowania moze byc jednak trudna, bo komend w grze jest sporo, a czesc z nich nie uzywa sie albo wcale, albo tak sporadycznie, ze nie ma sensu marnowac na nie miejsca na joysticku. Osobiscie polecam odwiedzenie forum gry i poszukanie watku o konfiguracji tego konkretnego joya. Ja w oparciu o diagramy pokazujace najpopularniejsze cudze konfiguracje dopasowalem sterowanie pod siebie i po kilku godzinach gry moglem sterowac statkiem bez patrzenia na sciage, co jest gdzie.

EDIT:
Post numer 5555. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki właśnie zacząłem sobie konfigurować wszystko pod siebie, na razie zaliczyłem tylko 2 pierwsze misje treningowe. Jakoś udało mi się zadokować ten statek :P A powiedzcie mi, jak włączam Steama to gra się mnie pyta czy chce grać w Elite Dangerous, czy Elite Dangerous: Horizons. Wybieram Horizons bo z tego co wyczaiłem, jest to tak jakby podstawka z dodatkowymi opcjami. Dobrze robię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy można w tej grze przesuwać statek na boki. Ale nie obracać kadłub w prawo i lewo, bo to wiem, że da się zrobić kręcąc joystickiem, ale sprawić żeby statek poleciał konkretnie w prawo albo w lewo? Przydałoby się to podczas dokowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Writer

Da sie, odpowiadaja za to thrustery. U siebie na Thrustmaster T.Flight Hotas X ustawilem to tak, ze wciskalem pierwszy od gory przycisk pod kciukiem na przepustnicy (jako modyfikator odpowiedzialny za komendy zwiazane bezposrednio z lotem), a nastepnie na joyu uzywalem grzybka do okreslenia kierunku ruchu dla thrusterow. W manewrowaniu przy starcie/ladowaniu, podczas kopania z asteroid czy podczas walki do wykonania ciasniejszych manewrow to podstawa. Sprawdz ustawienia w menu sterowania pod thrusterami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki Twojemu postowi już sobie ustawiłem latanie na boki. Wykorzystałem ten jeden duży przycisk za przepustnicą, który można przyciskać na prawo i lewo.

Włączyłem jakąś opcje Open Game i coś zacząłem latać, ale na razie latam jak idiota. Mam w panelu jakąś misję, żeby dolecieć do Russell RIng w systemie Eravate. Doleciałem do tego systemu ale Russell Ring za nic nie mogę znaleźć. Jak wpisuję w Galaxy Map za pośrednictwiem wbudowanej tam przeglądarki "Russell Ring" to znajduje trzy różne miejsca w różnych systemach. O co chodzi?

 

EDIT: Chyba przez te upały głupieje :) Wstałem dzisiaj rano i na radarze [1] znalazłem ten Russell Ring! Teraz robię jakieś misje z przewożeniem dóbr. Dorobię trochę. Mój statek ma na razie tylko lasery do wydobywania surowców (i tak z nich nie korzystam), pewnie da się później wyposażyć w broń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze thrustery to nie tylko lewo/prawo, ale tez gora/dol, bardzo przydatne przy starcie i ladowaniu. 

Co do opcji Open Game, to jest to tryb glowny - podczas latania mozesz spotkac statki innych graczy (na radarze wyswietlani sa jako prostokaty z pustym srodkiem lub jesli maja wysunieta bron jako trojkaty z pustym srodkiem) oraz te kierowane przez AI (odpowiednio wypelnione prostokaty i trojkaty). Jest jeszcze tryb Private (w kosmosie spotykasz pojazdy AI i ludzi z listy znajomych) oraz Solo (tylko pojazdy AI, zadnych innych graczy). 

Na poczatek zabawy wiele osob poleca zabawe w lowce piratow. Lecisz do Nav Beacon kolo lokalnej gwiazdy, skanujesz inne pojazdy, jesli wyswietli sie informacja, ze cel jest wanted, to atakujesz go i dostajesz nagrode do odebrania w lokalnej stacji. Mozesz tez pomagac lokalnym silom porzadkowym w juz trwajacej walce z piratami, jesli nie czujesz sie pewnie. Oczywiscie wymaga to uzbrojenia sie w lasery i/lub multicannony. Poczatkowo moze byc ciezko, ale kasa z nagrod jest tego warta. 

Poczatkowego Sidewindera po uzbieraniu kasy zmien na Eagle/Vipera jesli kreci Cie bycie lowca nagrod i walka. Hauler i Adder to z kolei opcja dla poczatkujacych handlarzy. Pamietaj jednak, ze przesiadajac sie na nowy statek musisz miec zapas pieniedzy. Sa one potrzebne na zaplacenie ubezpieczenia (przez co za 1/10 wartosci zniszczonego statku odzyskasz go, inaczej wracasz do poczatkowego Sidewindera), na zakup lepszych modulow i ewentualnie ladunku. Osobiscie pierwszym modulem jaki zawsze wymienialem byl naped FSD, zeby miec wiekszy zasieg przy skokach miedzy systemami. Nastepne byly thrustery. Reszte modulow wymienialem na D, bo jako gwiezdny handlarz potrzebowalem jak najlzejszego statku z dobrym zasiegiem i jak najwyzsza predkoscia, co by w razie ataku piratow miec szanse im uciec. Jesli jednak myslisz o walce, to powinienes inwestowac w moduly oznaczone litera A, sa drogie, ale zapewniaja najlepsza efektywnosc w walce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super rady!

Thrustery góra/dół też mam ustawioje - dzięki!

W misji treningowej fajnie mi się strzelało ale chyba dużo więcej frady dało mi zbieranie surowców z asteroidy (też misja treningowa) i chyba sobie kupie statek do tego. A można posiadać kilka statków?

Kupiłbym sobie jak odłożę statek do zbierania surowców, a potem Vipera żeby się rozerwać strzelając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna miec wiele statkow. Ja poki co mam w hangarze Imperial Couriera (glownie do misji z przewozem informacji, lekkiej walki i ogolnej zabawy z jego predkoscia; takze dla najfajniej wygladajacego kokpitu) Asp Explorera (do eksploracji), Vulture (kiedys do walki, teraz sie od wielu miesiecy kurzy), Imperial Clippera (kiedys do handlu, trzymam z sentymentu), Fer-de-Lance (stricte walka dla kasy z nagrod), Imperial Cuttera (handel) i Federal Corvette (walka w trybie easy, pozera inne statku bez popity) oraz Cobre Mk III (bo to kultowy i najbardziej ikoniczny dla uniwersum Elite wielozadaniowy pojazd). Lacznie osiem pojazdow wartych ponad miliard kredytow). 

Co do zabawy w gornika to nie wiem jak jest teraz, ale wczesniej kopanie skal bylo najbardziej upierdliwa i czasochlonna metoda zarabiania. Szybciej zarabialo sie kase handlujac i inkasujac nagrody za zniszczonych piratow. Jesli jednak chcesz byc gornikiem, to pamietaj, ze kopac mineraly mozesz w dowolnym miejscu pierscienia asteroidow, nie lec z tym do miejsc oznaczonych jako Resource Extraction Site, bo tam tylko wieksza szansa, ze ktos Cie zaatakuje. Te miejsca sa przeznaczone dla lowcow nagrod, latwo tam trafic na jakiegos poszukiwanego polujacego na gornikow. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorobiłem troszkę na zwykłych misjach za przewóz towarów. Teraz będę probwal zamontować w statku wiertła do kopania.

Widziałem np. taką misję, żeby wydobyć i dostarczyć kobalt, a w systemie w którym byłem były 4 pierśienie asteroid wokół gwiazdy. I zastanawiam się, czy można sprawdzić jakoś zanim polece do tych miesjc, czy sa one bogate w kobalt, czy muszę wszystko sprawdzać empirycznie :P ?

 

P.S. A widziałeś, że w nowym CDA, Elite: Dangerous jest grą numeru? :) Gra bodaj wyszła na PS4, a ja znałem ją z recenzji na PC, ale mimo wszystko w ciekawy okres trafiłem z zakupem gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Writer napisał:

Teraz będę probwal zamontować w statku wiertła do kopania.

Pamietaj tylko, ze oprocz mining laserow potrzebujesz tez zamontowac rafinerie oraz limpet controller i do ladowni zaladowac limpety, ktore beda zbierac kawalki odlupanych skal. No chyba, ze chcesz robic to recznie, ale w takim przypadku po godzinie czy dwoch przestanie Ci sie chciec kopac cokolwiek. ;)

16 godzin temu, Writer napisał:

I zastanawiam się, czy można sprawdzić jakoś zanim polece do tych miesjc, czy sa one bogate w kobalt, czy muszę wszystko sprawdzać empirycznie :P ?

Nie kopalem od ponad pol roku i juz nie pamietam, jakie mineraly wystepuja w jakiego typu pierscieniach. Najlepiej sobie wygugluj, nie chce Ci podawac blednych informacji. 

16 godzin temu, Writer napisał:

P.S. A widziałeś, że w nowym CDA, Elite: Dangerous jest grą numeru?

Widziec widzialem, ale tylko w zapowiedzi, bo u mnie nowy numer CDA pojawi sie w sprzedazy dopiero w przyszlym tygodniu. Za wiele nowego sie z tekstu nie dowiemy. W koncu to recka wersji gry na PS4, najpewniej autorstwa grajacego w ED na PC Allora, a nie recka nowego sezonu czy content patcha wprowadzajacego do rozgrywki nowe mechanizmy i zawartosc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tesu napisał:

Widziec widzialem, ale tylko w zapowiedzi, bo u mnie nowy numer CDA pojawi sie w sprzedazy dopiero w przyszlym tygodniu. Za wiele nowego sie z tekstu nie dowiemy. W koncu to recka wersji gry na PS4, najpewniej autorstwa grajacego w ED na PC Allora, a nie recka nowego sezonu czy content patcha wprowadzajacego do rozgrywki nowe mechanizmy i zawartosc.

 

Dokładnie to jest właśnie taka recenzja. Trochę się zdziwiłem, bo recenzowali grę na PC dawno temu, a tutaj znowu to samo tak naprawdę. Jakby nie to, że zaczynam przygodę z Elite: Dangerous to bym się chyba wkurzył nawet :)

A z innej beczki, widziałem na pewnej stacji kosmicznej taką misję polegającą na zdobyciu i sprzedaży Imperial Slaves. Czy gra podpowiada gdzie można takich niewolników kupić, czy to też jest takie szukanie bardziej przez google, jak w przypadku górnictwa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperial Slaves najlepiej szukać w systemach kontrolowanych przez... Empire, oczywiście, ale czasem także u anarchistów i dyktatorów. Tylko uważaj gdzie ich potem sprzedajesz, zwykle taka misja polega na przeszmuglowaniu ich z Imperium (gdzie są legalni) do systemu, gdzie takie "dobro" jest nielegalne (Illicit Cargo) i należy unikać skanowania przez służby. Nie mylić ze zwykłymi niewolnikami "Slaves" ci są nielegalni w większości cywilizowanych systemów. Piraci też lubią atakować, widząc sporo warte cargo.

Przydatną stroną jest Elite: Dangerous Database, znajdziesz tam informacje o systemach, dobrach, intratnych szlakach handlowych itp. W sytuacji którą opisujesz, dajesz Find Commodity, wybierasz Imperial Slaves oraz system w którym się znajdujesz. Na tej samej stronie wyszukasz także miejsca do kopania asteroid czy stacje posiadające konkretny statek lub moduł na sprzedaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Writer napisał:

Dokładnie to jest właśnie taka recenzja. Trochę się zdziwiłem, bo recenzowali grę na PC dawno temu, a tutaj znowu to samo tak naprawdę. 

Nie zapominaj, ze po drodze byla tez recka wersji na XBOX... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuuuuugo nie grałem. Wczoraj zainstalowałem...i nie tylko wszystko od nowa muszę ustawiać, jestem biedny jak mysz kościelna i znajduję się na jakimś pipidowie to jeszcze gra nie zapamiętuje rozdzielczości :D

 

Wszystko na nie :) Może polecę do systemów gdzie ta nasza husaria jest - sam nie wiem. Chciałbym najchętniej pasażerów wozić ale ceny są tak duże, że w życiu nie zarobię. Szkoda, że nie ma w grze banków, żeby zakup na krechę zrobić.

 

PS. No i mam jeszcze jedną ciekawostkę. Za każdym, ale to za każdym razem jak opuszczam stację dostaję info od AI o blokowaniu wylotu, nakładają na mnie karę 400cr itd. Nigdy tak nie miałem a przelatałem Type 6 już wiele mil. Jakiś bug chyba czy coś mnie wraz z updatami ominęło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tesu

Na Xbox też było? Musiałem w ogóle nie czytać :P Ja tak naprawdę tylko PC-towe recenzje czytam, bo tylko PC mam.

@kraven2000

Ja dostałęm karę za strzelanie w strefie gdzie jest to zabronione - 50 cr.

W ogóle to mam problem, bo gdzie bym na jaką stację nie poleciał, to nie da się kupić Minings Lasers. Wchodze w Outfit -> Hardpoints i są różne bronie a nie ma laserów do górnictwa. Nie wiem jak to kupić i wyposażyć, a latam nadal moim pierwszym statkiem, które dostajemy na początku gry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Writer napisał:

W ogóle to mam problem, bo gdzie bym na jaką stację nie poleciał, to nie da się kupić Minings Lasers.

Pamietaj, ze asortyment dostepnego wyposazenia jest rozny miedzy stacjami. Najszersza oferte maja stacje w systemach o ekonomii High Tech. Korzystanie z gwiezdnej mapy i opanowanie znajdujacych sie w niej filtrow bardzo ulatwia nawigacje po galaktyce. 

1 godzinę temu, Writer napisał:

Wchodze w Outfit -> Hardpoints i są różne bronie a nie ma laserów do górnictwa.

Juz nie pamietam, czy mining laser byl w zakladce z uzbrojeniem, czy z modulami, ale jak znajdziesz stacje high tech, to na wszelki wypadek sprawdz obie zakladki sklepu. 

1 godzinę temu, Writer napisał:

latam nadal moim pierwszym statkiem, które dostajemy na początku gry.

Jesli masz najbardziej pidstawowa wersje gry bez zadnego starter packa odblokowujacego lepszy sprzet, to znaczy, ze latasz Sidewinderem. W takim wypadku moim zdaniem zabawa w gornika jest bez sensu. Masz mikroskopijna ladownie, a na poklad musisz zaladowac jeszcze rafinerie, kontroler zbierajacych skalki limpetow oraz same limpety. Tak mala rafineria jest nieefektywna, wiele ze skal z braku miejsca w niej bedziesz musial wywalic. No i nawet jak juz w kilka minut uzbierasz te 2-3 tony mineralow, to bedziesz musial od razu wracac na stacje i je sprzedac, a potem leciec z powrotem kopac. Duzo czasu stracisz na latanie w obie strony i zanim uzbierasz na lepszy statek mina wieki. Moim zdaniem pierwszym statkiem, ktory ma ladownie na tyle duza, ze juz oplaca sie nim kopac, jest Cobra MkIII. Sidewinder nadaje sie do robienia misji kurierskich, dostawczych (o ile trzeba przewiezc gora 4 tony towaru) oraz ostroznego polowania na slabych piratow przy Nav Beaconie w poblizu gwiazdy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i Cobrą kopanie nie jest najbardziej dochodowym interesem, lepiej zainteresować się handlem rare goodsami, co po kilku kursach pozwoli zakupić jakiś sensowny statek do kopania, chociażby T6.

 

@kraven2000 w tej chwili jeżeli chodzi o wożenie pasażerów to w grę wchodzą już tylko dalekie trasy. Niestety znerfili już megafarmę pasażerską w Quince. Jeżeli chcesz pozarabiać to też tam Sidewinderem trzeba się pobawić w skanowanie na planetach. Ja zdążyłem dofarmić stand do Imperium na pasażerach, wpadło tez trochę kasy, ale nadszedł czas sprzedać Linera i wziąć się za jakąś inną aktywność.

Odnośnie blokowania - nie szorujesz czasem górą statku po śluzie? Type 6 ma dosyć nisko kabinę, może nie tak jak 7 która w ogóle ma ją tak nisko że trezba prawie szorować po podłodze, ale cała 6 jest lekko nachylona przodem do dołu i być może zawadzasz czymś na końcu o śluzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...