Skocz do zawartości

Writer

Forumowicze
 • Zawartość

  199
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Writer

 • Ranga
  Krasnolud

Informacje profilowe

 • Płeć
  mężczyzna

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Serie Metro 2033 i S.T.A.L.K.E.R.
 • Ulubiony gatunek gier
  FPS/strzelanki

Ostatnio na profilu byli

1855 wyświetleń profilu
 1. @Smuggler Oczywiście, że Rumunia należy geopolitycznie do Europy Wschodniej, ale tekst recenzji (a także sama gra) z geopolityką ma niewiele (jeśli nie nic) wspólnego. Geopolityka to nauka analizująca związek między uwarunkowaniami geograficznymi, a procesami polityczno-społecznymi (tak w skrócie). A Ninho używa zwrotu "Europa Wschodnia" w odniesieniu do widoków/krajobrazów przedstawionych w Grim Dawn. Dlatego myślę, że podczas czytania recenzji słusznie skierowałem swoje myśli w kierunku geograficznego, a nie geopolitycznego położenia Rumunii. Dlatego też moim skromnym zdaniem, trafniejsze byłoby napisanie, że Rumunia leży w Europie Południowo-Wschodniej. Koncepcja geopolityki ma większy sens np. w strategiach niż symulatorach spacerowicza. PS. A jak tak zeszliśmy bocznym torem na temat położenia Polski, to przyznam, że tych artykułów naukowych co @Tesu nie czytałem, ale znam za to publikacje Normana Daviesa, który kulturalnie zalicza Polskę do zachodu, a nie wschodu Europy. Taka ciekawostka.
 2. Hehe, autorzy-sprzętowcy tak się wytłumaczyli, że już pozamiatane. Wow, co za refleks! Co za zaangażowanie! Tymczasem czytam sobie dalej CDA i zastanawiam się dalczego w recenzji Grim Dawn autora Ninho Rumunia okazała się leżeć w Europie Wschodniej, podczas gdy większość osób określiłaby lokalizację tego kraju, jako Europę Południowo-Wschodnią.
 3. Writer

  Laptop do neta i pisania

  Faktycznie nie napisałem, ale interesuje mnie zakup właśnie nowego kompa.
 4. @BiluPropsuję za spostrzegawczość, czytanie ze zrozumieniem i ochotę na napisanie tego ważnego posta. Fajnie, że ktoś walczy o dział sprzętowy, bo właśnie ten bardzo cenię w CDA. @SmugglerRozumiem, że sprzęt to nie Twoja broszka, ale autorzy tego działu serio powinni jakoś się ustosunkować do błędów, żeby pokazać, że nie mają czytelników w poważaniu, a Ty masz ważną misję w przekazaniu im o tym info. Takim uważym czytelnikom, jak Bilu to się powinno dziękować. Mam nadzieję, że chłopaki coś napiszą, bo inaczej mocno zwątpię w magazyn.
 5. @Smugglerto ma zdolności PR-owe. Sprytnie wybrnąć od zarzutów błędów w dziale sprzętowym poprzez odwrócenie uwagi w kierunku podkładki XD
 6. To jest i tak mała wtopa w porównaniu z poprzednim numerem, gdzie pod zdjęciem płyty głównej był opis... chłodzenia. A pod zdjęciem chłodzenia, opis chłodzenia jeszcze raz. Jeśli chodzi o cenę, to dla mnie CDA może nawet o 20zł podrożeć, a i tak kupię zobaczyć co napisali, tak z ciekawości. Nie znaczy to, że jestem bezkrytyczny wobec pisma. Podkładka np. od razu poleciała u mnie do kosza. Dobrze za to, że konfigurator desktopowy jest, bo już oczekiwałem go numer wcześniej.
 7. Writer

  ACTA 2 Cenzura internetu

  Całe szczęście, że ludzie wyszli na ulice i nagłośnili sprawę. Następny atak UE na internet - wrzesień 2018.
 8. Writer

  Laptop do neta i pisania

  Chyba w pasjansa :) W tym widzę grafika zintegrowana :)
 9. Hej, szukam laptopa dla mamy, będzie go używać tylko do internetu i Worda/Powerpointa do pracy. Myślałem, że uda się zamknąc do 2000 PLN z hakiem, karta graficzna w takim przypadku to chyba wystarczy zintegrowana, prawda? Najważniejsze by było, żeby komputer był na tyle dobry, żeby pochodził kilka lat. Myślałem wstępnie o czymś takim: https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5-nx-gs3ep-001-977782/ Czy możecie polecić coś?
 10. Writer

  ACTA 2 Cenzura internetu

  Zgadzam się z tym, aby nie poddawać się panice. Zależy mi na tym, aby sprawę nagłośnić, bo sam dowiedziałem się o tym przez przypadek, buszując po necie. Jeśli dyrektywa zostanie uchwalona i dostaniemy dwuletni czas, aby się dostosować, to nie bardzo rozumiem, co może się w tym czasie wydarzyć, jeśli tylko nie to, że się właśnie dostosujemy do dyrektywy. Przecież wtedy na stawanie okoniem będzie za późno (ale zdaję sobie sprawę, że mogę o czymś nie wiedzieć w tej kwestii).
 11. Writer

  ACTA 2 Cenzura internetu

  Właśnie chodzi o to, żeby nie czekać, a zainteresować się sprawą od strony prawnej i jeśli przepisy okażą się zbyt restrykcyjnie, interweniować zanim je zaakceptują. Wolę dmuchać na zimne, a nie załamywać ręce gdy będzie za późno. Imo "pożyjemy i zobaczymy" jest w tym przypadku nie do zaakceptowania. EDIT: https://tech.wp.pl/szef-wykopu-o-cenzurze-w-internecie-czujemy-sie-zmuszeni-do-ucieczki-z-unii-6264825755965569a http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2018/25/internet-przestaje-byc-wolny-komitet-parlamentu-europejskiegio-za-wprowadzeniem-kontrowersyjnego-prawa-autorskiego.aspx
 12. Writer

  ACTA 2 Cenzura internetu

  To jest chore na maska, cały internetu na tym ucierpi. Przecież często nie da się rozmawiać o czymś bez odwołania do źródła, jak artykuł, książka, film. Nawet jak sie pracę magisterska pisze to się dwa trzy zdania bierze z jakiejś pracy naukowej i podaje ją w źródłach, coś jak linkowanie. Trzeba będzie na ulice wyjsć, jakoś przeciwdzialac temu.
 13. Chciałem wskoczyć na jakiś temat typu news, ale nic nie znalazłem. Lecz moi drodzy dzieje się to, że Unia Europejska już dzisiaj przegłosowała ustawę ograniczającą wolność internetu http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2018/25/internet-przestaje-byc-wolny-komitet-parlamentu-europejskiegio-za-wprowadzeniem-kontrowersyjnego-prawa-autorskiego.aspx A to się stało dzisiaj: https://bezprawnik.pl/artykul-13-przyjety/ Krótko mówiąc chcą wprowadzić cenzurę (następny krok legislacyjny w lipcu 2018), która niby ma chronić prawa autorskie, ale tak naprwadę ograniczy wolność. Nie można będzie np. linkować jakiejś strony bez zapłacenia autorowi tej strony. Nie będzie można tworzyć memów, jeśli naruszą prawa autorskie. Myślę że warto o tym wiedzieć. CDA powinno machnąć jakiś tekścik na główną o tym albo w numerze napisać, bo to ważne jak cholera.
 14. Writer

  CDA 07_2018 zawartość

  @ScouserFaktycznie wtopa z nagłówkiem. A druga "Topa wtop" XD jest tutaj https://www.cdaction.pl/news-53576/vampyr-poznajcie-dra-reeda-wideo.html Dr Reed zamiast dr Reid for christ sake!
 15. Writer

  Battlefield 1

  Ja gram jak szalony! W ogóle jakoś nie mam problemów ze znalezieniem innych graczy. Głównie wybieram tryby Conquest albo Operation.
×