Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

Skończyłem przez weekend ten zaskakująco profesjonalny remake drugiego Metroida (5,5h, 92%). Wspaniała rzecz. Mniej niezręcznego schematu sterowania znanego z Super Metroid, więcej naturalności z Zero Mission. Nowa zawartość świetna. Bossów bardzo pomysłowi (bullet hell 10/10), różnorodni przeciwnicy, ciekawe nowe mechanizmy. Soundtrack również potraktowano bardzo uczciwie. Jedyne co mi się nie podobało to parę graficznych błędów i to, że mi trzy razy wysypalo grę.

Ogólnie miła rzecz. Fajnie, że Nintendo nie pamięta o istnieniu Metroida, więc nie wyślą twórcy C&D.

Moje odczucia doskonale podsumowuje ten obrazek. Trzeba tylko 25 zamienić na 30.

azTF8VV.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze, bo pobrałem, tylko muszę jeszcze zajrzeć co to tam jest w środku. Ostatnio linkowałeś też jakiś przeglądarkowy emulator gier z Amigi, ale żadna mi się nie chciała uruchomić :( miałem tylko 'fail to download files' albo jakieś inne błędy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MartiusGW napisał:

Niestety wygląda na to, że wykrakałeś.

Serio? Mam kiepską opinię na temat Nintendo, ale nawet ja nie sądziłem, że będą tak okrutni, żeby obserwować ten projekt 7 lat i zabrać się za niego dopiero jak zostanie ukończony. FuckiNintendo.

Edit: wait. Nintendo na razie tylko ściąga linki z hostów? Twórcow nikt nie rusza, a gra jest bezpieczna na torrentach. Unfuck Nintendo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia z Dragon's Dogma Dark Arisen.
Ale nudny kawałek leci w menu, normalnie epicka nijakość, że usnąć można
Ktoś, kto twierdził, że to wzorowo przygotowany port PC ...chyba nie mówił o sterowaniu:
- menu gry jest tylko na wpół obsługiwane myszą(wliczając w to ekran "Press any button" sic!), o takich bajerach jak obsługa rolki nawet nie wspominam (a ja nabijałem się z portu Dark Souls). Menu główne jest typu "dwuklikowego" - pierwszy podświetla button, drugi go aktywuje
- pełno jest tu podpowiedzi sterowania...szkoda, że wprowadzających w błąd (a nawet jeszcze nie zmieniałem ustawień)
-a propos wskaźników zaśmiecających ekran, jeden, w podręczniku do gry, zasłania treść i trzeba utylizować zoom, by coś doczytać (oczywiście można też przewinąć dokument, ale nie rolką, a tym bardziej nie sugerowanymi przez grę klawiszami, które patrz wyżej)
- gra "rezerwuje klawisze" i nie pozwala na podwójne przypisanie danego klawisza-  super, normalnie super, kolejny [beeep] gier komputerowych na moim HDD
- wstępne ustawienia ssą - czy brak możliwości włączenia napisów w przerywnikach, to błąd, czy celowe zagranie mające uchronić mnie przed fatalnym tłumaczeniem?
- a czy wiecie jakim klawiszem zapisuje się tu ustawienia. Backspace.
- miło, że gra automatycznie przypomina o niezapisanych (backspace) zmianach, gorzej, że robi to nawet przy zmianie zakładki ustawień
- ...inna sprawa, że  zapisywać ustawień (backspace) zwyczajnie się nie chce, gdy każdy jeden taki przenosi automatycznie do menu głównego i trwa wieki (chyba tylko w The Force Unleashed ładowanie menu twa dłużej)
- ale serio, ten kawałek w menu - jest do kitu
- dwa poziomy trudności do wyboru - łatwy i normalny ;)
- ale poziom trudności hard wymagał już osobnej pozycji w menu głównym?
- i główna atrakcja- specjalnie dla klawiatury w grze zaimplementowano tzw Bow mode, włączany osobną akcją. Podobno i tak włącza się toto automatycznie, gdy wybierze się drugorzędny zestaw umiejek mając w ręku łuk, więc pytanie brzmi, co to niby mi daje. Bo jeśli tylko niepotrzebnie poszerza klawiszologię, to naprawdę, naprawdę wstyd mi, że nabijałem się z portu Dark Souls.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Felessan napisał:

Paaanie, te Berskerkowe filmiki i obrazki to ja widzę z reguły krótko po tym jak się pojawią :P. A wygląda to naprawdę obiecująco, już nie mogę się doczekać. Tymczasem muszę w końcu mangę dokończyć a nigdy nie ma czasu :/

Anyway, pograłem chwilę w to ostatnie Need for Speed i jakoś mi się nie podoba. Cała ta ziomowska otoczka jest mega krinczowa, always online mnie irytuje bo nie dość że nie ma pauzy to jeszcze wbijają mi jakieś Bolki do gry i jeżdżą po moim mieście, kompletnie nie potrafię wyczuć samochodów i nie umie nimi jeździć. Na plus świetny soundtrack i całkiem fajna grafika, chociaż to że mamy cały czas noc też mnie drażni. Pogram pewnie jeszcze kilka wyścigów do premiery Assetto Corsa i oddam kumplowi, dobrze że nie kupiłem jej w cyfrze w ostatniej promocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lubro napisał:

Serio? Mam kiepską opinię na temat Nintendo, ale nawet ja nie sądziłem, że będą tak okrutni, żeby obserwować ten projekt 7 lat i zabrać się za niego dopiero jak zostanie ukończony. FuckiNintendo.

holy crap, sytuacja jest strasznie mętna, ale jeśli to faktycznie N, a nie jakieś podszywy jak to w przeszłości bywało, to ewidentnie ktoś tam strasznie nienawidzi franczyzę Metroid. Profilaktycznie zgarnąłem magnet i przynajmniej jakiś czas pohostuję torrent remake.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zadymek napisał:

Ale nudny kawałek leci w menu, normalnie epicka nijakość, że usnąć można

Wygoogluj na yt main theme Dragon's Dogma bez dodatku :D

A sterowanie - jak lubisz tego typu gry (i Dark Souls) to zrób sobie przysługę i kup pada od Xboxa. Przestaniesz narzekać na porty ze względu na sterowanie, bo Dragon's Dogma pod względem technicznym jest świetnym portem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rankin napisał:

 jeśli to faktycznie N, a nie jakieś podszywy jak to w przeszłości bywało

Kiedy ktoś podszywający się pod Nintendo uderzał w społeczność? Nie podważam tego co piszesz. Po prostu nigdy o czymś takim nie słyszałem. Zawsze miałem wrażenie, że to Nintendo dość zajadle ściga dzielenie się zawartością przez graczy. Czy to "remake" SM64, czy gameplaye na YouTube, czy świeża akcja z Nintendo Power. Nawet Capcom kiedyś zdecydował się wypromować Street Fighter X Mega Man. Capcom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrzydliwe. Grałem na PS4 już w ponad 150 gier i Batman od Telltale to najbrzydsza oraz najgorzej działająca że wszystkich.

Pierwszy odcinek skończyłem wczoraj w nocy i napisze o nim trochę więcej później, bo teraz jestem w pracy na fonie. Ciao.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...