Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

Temat wywaliłem ja, więc ja odpowiem.

Zacznę od końca - gdyby temat w wyraźny sposób łamał regulamin, to wywalenie tematu byłoby Twoim najmniejszym zmartwieniem. Ja uznałem, że temat jest nieodpowiedni, nawet jak na standardy LJ i go usunąłem. Poniżej lista rzeczy, które mi się nie podobały:

1. Trzeba pamiętać, że to forum czytają ludzie w różnym wieku, również tacy, którzy właśnie uczęszczają do jakiejś szkoły. Nie chciałbym, żeby znaleźli inspirację w Twoim pierwszym poście i potem tłumaczyli się, że o czymś takim przeczytali tutaj. Innymi słowy uważam, że nie powinno tu być przyzwolenia na promowanie pewnych zachowań.

2. Skoro temat miał być o rzeczach śmiesznych, to powinien się znaleźć w dziale Humor. Dział Luźna Jazda ma służyć do luźnych rozmów o wszystkim, ale jednocześnie nie powinno w nim być rzeczy, które mają już swoje miejsce na forum. Inna sprawa, że z humoru by i tak wyleciał, bo to śmieszne nie było.

3. Niespecjalnie widzę sens tworzenia tematu, w którym mają być wrzucane losowe obrazki z kwejka i podobnych. Jeśli ktoś chce sobie pooglądać takie obrazki, to wejdzie na te portale. Jak rozumiem, że gdzieś tam można wrzucić taki obrazek jako "reaction image" lub nawet stworzyć temat o obrazku, który w jakiś szczególny sposób zapadł nam w pamięci, tak nie robiłbym z forum galerii.

  • Upvote 10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich zachowań i tłumaczenia z czego? Uczęszczania na lekcje informatyki? :P

Zachowania na tych lekcjach. Ja rozumiem, że obecnie jest moda na olewanie oraz gnębienie nauczycieli jako wszelkiego zła tego świata, ale ja takiego chamstwa tolerować nie zamierzam. Nauczyciele to też ludzie. Im wcześniej to zrozumiesz, tym lepiej dla Ciebie.

Co do "śmieszności" tego tematu użyłem wiele możliwych sztuczek. Za mało?

Widać tak.

A i jeszcze coś "nie robiłbym z forum galerii" - a ten temat? http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=237493&st=460

Tamten temat przynajmniej jest tematyczny. I nie ma w nim pochwały zachowań, które mieć miejsca nie powinny.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To ja gnębię nauczycieli??? Wskaż dokładniej, gdzie te chamstwo m.in.

No chyba że uwierzyłeś w te bzdury z dyskiem i przeglądaniem obrazków, niestety nie jest to prawda, mam inne rzeczy do roboty...

2. Tak poniekąd podejrzewałem.

3. A mój nie był? Tam cycki, u mnie "śmieszne" obrazki.

Edytowano przez Thergor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To ja gnębię nauczycieli??? Wskaż dokładniej, gdzie te chamstwo m.in.

W zasadzie, to w całym poniższym poście.

Hahah, teraz właśnie poznaliście moje ulubione strony xD Często na informatyce je z kumplami przeglądam, bekę mamy totalną! Ale oprócz wyżej wymienionych oglądamy też inne młodzieżowe strony, więc z nich też można brać :D::D:D Byleby było tylko śmiesznie :D

Raz tak się śmieliśmy że ta moja to podeszła do naszego kompa i wyłączyła tym przyciskiem z tyłu od zasilania, taka była zua. Hihhhihihi, a że HDD w budzie zjechane, to po tym wyłączeniu jak znowu włączyła był błąd odczytu danych. Dysk padł, kumacie ziomy? xD ::D:D:D =))))))))))))) Wkrukw nie z tej Ziemi, kazała mi i moim kolegom złożyć się na nowy dysk. No więc kupiliśmy jakiegoś Sigejta (PATA) używanego z Allegro, 1,coś giga, byleby taniej (no i tanio było 10zł dysk i 15 przesyłka, a jako że było nas pięciu to po 5 zł.). I jak jej to daliśmy, to aż jej okulary spadły, zaraz się dopytała co to dokładnie jest. No to my się zalogowaliśmy na konto Allegro (z kolegami założyliśmy Juniora), weszliśmy w "kupione" i jak to zobaczyła, to wybiegła z sali. Na początku nie wiedzieliśmy ocb, no ale jak wróciła cała czerwona, to powiedziała że jej nawet system tam się nie zmieści. XDXDXDDXDXD Żal.pl, mogła powiedzieć wcześniej,....

3. A mój nie był? Tam cycki, u mnie "śmieszne" obrazki.

A były tam jakieś śmieszne obrazki? Bo obecności czegoś takiego nie stwierdziłem. Spoko, jeśli chcecie sobie zrobić temat ze śmiesznymi obrazkami, to ok. Ale niech tam będą śmieszne obrazki i niech ten temat będzie tam, gdzie powinien być, czyli w dziale Humor.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałbyś się o to pytać :]? Jeśli uważasz, że jest to potrzebne, nie mam nic przeciwko temu. Chyba, że chodzi Ci o Twojego kontrahenta. Tutaj możesz to zrobić. W końcu może nie mieć na to ochoty i zweryfikować przeprowadzoną transakcję tylko poprzez zamieszczenie screena w komentarzu.

EDIT:

Zresztą, zawsze w wypadku niezweryfikowanych komentarzy wysyłam PW z notką, co należy zrobić. Mam nadzieję, że jest wystarczająco jasna? Czy może jednak niespecjalnie?

Edytowano przez Stillborn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wnieść skargę na moderatora Black Shadow. Dostałem ostrzeżnie za niewłaściwy język w Luźnej Jeździe. Tym niewłaściwym słowem miało być penis. To bardzo ciekawe, bo w każdej publikacji naukowej itp. ta forma jest używana. Wisienką na torcie jest P_aul, który w tym samym temacie wielokrotnie użył słowa seks. Dlaczego jemu nie stało się nic? Choćby nawet upomnienia? Kolejno, miałem obrazić innego użytkownika, choć mój post był odpowiedzią na post podbiela. Czy on czuje się urażony, tego nie wiem, musicie się go spytać. Czekam na wyjaśnienie tej kuriozalnej sytuacji

  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia- czy nie wydaje się Wam drodzy moderatorzy, że Luźna Jazda powoli staje się czymś dziwnym ?

Czasem nie wiadomo czy jest tam śmiesznie czy strasznie smile_prosty2.gif

Powiedzcie czy taki temat nie łamie regulaminu: http://forum.cdactio...howtopic=240426. -chodzi o przekręcanie nazwy użytkownika?

Ile razy w Luźna Jazda zamiast nazwy użytkownika Arturzyn, piszą użytkownicy inaczej- zamiast "t" jest "m".

Edytowano przez gr86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisienką na torcie jest P_aul, który w tym samym temacie wielokrotnie użył słowa seks. Dlaczego jemu nie stało się nic?

Nie spotkałem się jeszcze ze słownikiem, który stwierdzałbym, że słowo "seks" jest obraźliwe albo, że w ogóle może zostać użyte jako epitet mogący kogoś obrazić/zwyzywać.

choć mój post był odpowiedzią na post podbiela.

Dla obserwujących i zainteresowanych - naturalnie nie chodzi o fakt, że post deBuga znajduje się pod postem podbiela, ale o przeinaczenie ksywki pana Anevisa na "Avepenisa". Wartość tego "żartu" umyka mi na każdej możliwej płaszczyźnie poznawczej.

Niemniej jak wspomniałem na PW, jeżeli nie zgadzasz się z moją decyzją możesz się od niej odwołać co też uczyniłeś pisząc w tym temacie - tak szybko jak jakiś Super Moderator będzie dostępny i zajrzy tutaj najpewniej zajmie się twoją sprawą smile_prosty.gif

Inna kwestia- czy nie wydaje się Wam drodzy moderatorzy, że Luźna Jazda powoli staje się czymś dziwnym ?

W sumie... temat, który zalinkowałeś wyleciał, to raz. Dwa chciałbym jeszcze raz albo pierwszy raz zaznaczyć, że powstanie działu "Luźna Jazda" nie jest inicjatywą moderacji i m.in (tak mi się wydaje) miało być to miejsce składowania niepożądanego "marginesu" na blogach a przy okazji miejsce gdzie można swobodnie, niemalże bezmyślnie postować, bo nikt za post składający się z dwóch czy trzech słów nie wystawi osta za spam/stats. W takiej formie, jako user, ale także i moderator, nie mam nic przeciwko aby "Luźna Jazda" istniała. Jak sam jednak zauważyłeś są takie tematy i userzy je zakładający, które... zmuszają człowieka do głębszej refleksji na ten temat i powstrzymania się od rzucenia jednym, ale trafnym oraz szczerym epitetem. Dla mnie "LJ" to większa swoboda, prawda, ale z zachowaniem pewnych granic, które przez parę osób nie są zauważane.
  • Upvote 11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze ze słownikiem, który stwierdzałbym, że słowo "seks" jest obraźliwe albo, że w ogóle może zostać użyte jako epitet mogący kogoś obrazić/zwyzywać.

Podobnie nie znajdziesz słownika, gdzie słowo "penis" jest obraźliwe. W myśl regulaminu i nietykiety nie wolno

Nie używaj słów wulgarnych lub niecenzuralnych i przekleństw.
23/ umieszczanie w nazwie tematu, sygnaturce, profilu użytkownika słów wulgarnych.

Jak w takim razie wyjaśnisz założony przez ciebie temat, gdzie umieszczasz linka do wulgarnego fragmentu filmu? Oba moderująca, która stoi na straży przestrzegania regulaminu, powinna dawać przykład, a nie sama go łamać

Edytacja. Widzę, że temat wyleciał. Dla zainteresowanych powiem, że podlinklwany był tam fragment filmu "Chłopaki nie płaczą" gdzie "Szef" (Bohdan Łazuka) dosadnie i wulgarnie wypowiada się o Fredzie (Cezary Pazura)

Edytowano przez deBug
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deBug

Przez moment dalej miałem ochotę bawić się łapanie słówek i szukanie szczegółów pod lupą, ale... po co? Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Gdy przyjdzie SM albo JA i przyjrzą się sprawie zapadnie decyzja czy ostrzeżenie ci utrzymać. Ze swej strony skończyłem.

I w sumie jeszcze jedna rzecz także dla zaglądających tutaj: "sama nazwa obiektu nie jest obraźliwa, ale w odpowiednim kontekście, jako określenie na osobę - tak". Tym akcentem życzę odwiedzającym UdM udanego Sylwestra :)

  • Upvote 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama nazwa obiektu nie jest obraźliwa, ale w odpowiednim kontekście, jako określenie na osobę - tak".

Wiesz, to argument-inwalida. Samo słowo użyte przez P_aula również nie jest obraźliwe, ale w odpowiednim kontekście, jako określenie czynności - tak. W tej sytuacji pozostaje czekać ma decyzję. Niech zwycięży sprawiedliwość i zdrowy rozsądek

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać, czy pisząc taki http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=240558&st=0&p=3504011entry3504011 temat naruszam regulamin targowiska ? Wg. mnie w żaden sposób go nie naruszam, ponieważ konta sprzedaję przez co nie jest przeze mnie łamany żaden punkt w regulaminie. Jednak MrYoshi jak najbardziej uważa że regulamin złamałem. Dlatego pytam, czy regulamin został przeze mnie złamany czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został złamany. Pisałem to już w PW i powtórzę się również tutaj. Wystarczyło, byś przeczytał informację, która wyświetla się na samej górze w każdym z działów Targowiska, również w Wycenie. Wyraźnie zaznaczone jest, że, tutaj cytat:

Zabroniony jest handel kontami Steam/Origin/Uplay i kontami w grach MMO.

Handel, czyli oferty sprzedaży/zamiany/kupna oraz ich wycena. W związku z tym upomnienie uważam za słuszne. Jeśli wciąż uważasz, że otrzymałeś je niesłusznie, proszę któregoś z Super Moderatorów o opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel to sprzedaż/kupno a nie wycena. Jeżeli idę coś wycenić to tego ani nie kupuję ani nie sprzedaję.

A dokładniej handel to proces gospodarczy polegający na sprzedaży czyli na wymianie dóbr na pieniądze.

Edytowano przez iSoyer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel to sprzedaż/kupno a nie wycena.

Cieszy nas, że zostaliśmy w końcu uświadomieni. Zauważ jednak pewien drobny szczegół - zakładając w Wycenie temat, pokazałeś wszystkim (przynajmniej tym, którzy zdążyli zobaczyć), jakie dokładnie konto masz na sprzedaż/zamianę/whatever. W takim wypadku napisanie, że przecież nie jest na sprzedaż, to... sam nie wiem, ale dużo śmiechu z tego jest. Łapiesz, o co mi chodzi? Tym bardziej, że Wycena jest integralną częścią Targowiska.

Jeżeli idę coś wycenić to tego ani nie kupuję ani nie sprzedaję.

Tylko dlaczego uparłeś się akurat TUTAJ wycenić, skoro tego tutaj nie chcesz sprzedać?

Dla mnie ta cała historia, którą tutaj przedstawiasz, jest okropnie naiwną próbą ominięcia Regulaminu Targowiska. Gdyby MrYoshi mnie nie ubiegł, nie skończyłoby się na upomnieniu (tak, chodzi tylko o notkę w logu), ale na kilkudniowym urlopie. Bo to wciskanie kitu, że "tylko wyceniam" zwyczajnie obraża naszą inteligencję (jakakolwiek by ona nie była).

A dokładniej handel to proces gospodarczy polegający na sprzedaży czyli na wymianie dóbr na pieniądze.

Zamiana, czyli handel wymienny, to też handel.

Upomnienie podtrzymuję. Temat uważam za zakończony.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...