Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

Berlin jakoś dziwnie wystawia te ostrzeżenia. Od innych moderatorów są normalnie, wraz z przeniesieniem na profil użytkownika po kliknięcie na napis. W ostrzeżeniach Berlina tego nie ma.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teb: To nic wielkiego. Bardziej martwi mnie brak uzasadnień czy powodów takich nagród. Mam nadzieję, że to nie były spóźnione prezenty świąteczne.

jeżeli masz jeszcze dostęp, to zobacz sobie ukryte komentarze do tego newsa http://www.cdaction.pl/news-36738/zmiensobie-plec-z-oculus-rift-czyli-tam-gdzie-przecinaja-sie-gry-i-gender-18.html

wszystkie ostrzeżenia, które wystawiam pochodzą stamtąd i myślę, że masz na tyle doświadczenia, że wiesz dobrze, dlaczego te ostrzeżenia/bany lecą

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko problem mateusza, ale dobrze że to akurat on zwrócił na to uwagę. Też mi się wydaje że stosownym by było napisać dlaczego ktoś dostaje bana, dlaczego kto inny 14 dni a jeszcze kto inny 30. Normalni forumowicze nie mają wglądu do kosza, ukrytych postów czy nawet historii zbanowanych osób (poprzez profil), więc nie wiadomo dlaczego ktoś dostał bana czy urlop. A nie chcielibyśmy żeby powody znikania użytkowników były takie jak powody znikania wpisów z głównej strony blogów...

  • Upvote 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodu, by działania moderatorów strony głównej serwisu cdaction.pl były uzasadniane na forum cdaction.pl. Jeżeli użytkownik forum postanowi wylewać swoje żale, swój jad, albo swoją głupotę w komentarzach do newsów, to spotka się z reakcją moderatorów strony głównej, a nie moderatorów naszego forum. Od dzisiaj wszystkie działania moderatorów głównej (wystawianie ostrzeżeń, banów itd.) będą jednak udostępniane w formie prostego loga moderatorom forum, by oni -- jeżeli uznają to za stosowne -- poinformowali o tym użytkowników forum.

Z mojej strony EOT.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem twoje uzasadnienie (niekoniecznie się z nim zgadzam, bo powody są, ale skoro EoT to nie będę tego ciągnął), tylko interesuje mnie teraz kto się będzie zajmował główną? Czyli teraz jest osobny podział na moderatorów forum i strony? Podział jest wśród tych samych moderatorów, czy stroną główną zajmuje się teraz Interia i jej załoga?

Edytowano przez b3rt
  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania b3rta.

Berlin: Nie czuj się atakowany, po prostu to kolejne z Twoich działań, które odstaje od stosowanych wcześniej norm. Nie mnie oceniać czy dobrze czy nie, podobnie jak decydowanie jak to wszystko ma być to prowadzone. Na dobrą sprawę przecież nikt nikogo nie musi informować kto oraz za co jest banowany, wszystko może odbywać się automatycznie i po cichu. Warto jednak wcześniej przygotować na to ludzi zaglądających tutaj. Zmiany każdy będzie musiał przełknąć, ale byłoby miło, gdybyśmy o nich zostali poinformowani. Zamiast tego czytamy o banie i blokadzie tworzenia treści za nic (bo uzasadnienia nie ma). Domyślamy się, że polecieli nie za twarz, ale czy tak ciężko było napisać chociażby "nieodpowiednie zachowanie"? Nikt nie chce dla Was źle i raczej wszystkim zależy, by CD-A było solidną marką, za jaką ją pamiętamy.

  • Upvote 14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie spokój. Większość userów 'dotnkiętych' przez Berlina to na FA całkowicie anonimowe postacie, które konto zakładają jedynie po to aby trollować. Mnie tam brak uzasadnień nie boli, bo można się łatwo domyśleć, że o buractwo w komentarzach chodzi. Berlin na forume nie moderuje.

  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeden za bardzo podekscytuje się premierą nowej gry i spamuje, inny nazwie kogoś głupkiem a inny zacznie snuć niemiłe przypuszczenia na temat czyjejś matki? Zachowujesz się, jakbyś nigdy nie robił w branży moderatorskiej :P

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gofer

Tak, robiłem, nawet w newsach siedziałem dobre pół roku. I jak wystawiałem urlop albo dawałem osta to starałem się wytłumaczyć dlaczego taka a nie inna kara. Z jednej strony żeby na forum było wiadomo że newsy też są sprawdzane, z drugiej żeby nikt mi nie zarzucił że wystawiam kary za nic. Bo nie wiem czy wiesz, ale jak komuś nie powiesz o co chodzi, to on nie wie o co chodzi. A teraz pojawia się lista userów, któryś tam nick nawet kojarzę (Yatsu coś pisał na forum z tego co pamiętam) i jeden dostaje 14 dni, następny 30, a jeszcze kilku bana na stałe. Bez żadnego wytłumaczenia, powodu, bez niczego. Jak zapytałem o powód, to dostaję lakoniczne wytłumaczenie że "moderatorzy z głównej nie muszą się tłumaczyć, spadaj, eot". Ja naprawdę nie chce dużo, chce tylko żeby powody kar dla użytkowników były jawne (zwłaszcza że na obecnym skrypcie nie ma możliwości np. prześledzenia historii postów zbanowanego), a jak ma być inaczej to lepiej w ogóle o tym nie pisać i nie wprowadzać zamieszania. Co tam, że jakiś użytkownik nagle zniknie...

Daaaaawno nie widziałem żadnej interwencji Berlina na blogach jak i na forume.

Znikanie wpisów Hakkena czy Quetza z głównej, które Berlin uznał za trolling i "w ogóle nie róbmy dramy o dwa czy trzy wpisy XD". Chyba jakoś początkiem stycznia to było.

  • Upvote 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym rozpętała się ogromna burza kupy i przestał się tam pojawiać. No ale serio, jeśli Berni robi coś źle to nie mam nic przeciw atakowaniu jego czy kogokolwiek innego. W tym wypadku szukacie dziury w całym. Ja często wystawiam osty beż żadnych logów, bo mi się zwyczajnie nie chce kopiować linka, przepisywać treści w dodatkowym temacie etc. To miało sens na starym skrypcie, gdzie nie było kartotek w profilach userów, teraz publiczny pręgierz jest mało praktyczny i wpisywanie tam każdego osta dla buraka z newsów do głównej mija się z celem.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gofer Mimo wszystko ten pręgierz jednak nadal jest, a skoro tak, to wypadałoby go rzetelnie wypełniać, albo z niego w ogóle zrezygnować.

@Berlin Wszyscy trzej użytkownicy mają jednak jakieś posty na forum, więc to nie jest tak, że dostają karę tylko na główną. Ten skrypt jest tak ułomny, że nie można dać bana, urlopu, moderacji postów, czy RO tylko na jakąś jego część. Kara leci albo na wszystko, albo na nic. Więc sorry, ale czy się to Wam podoba, czy nie, moderator głównej jest równocześnie moderatorem forum, bo akcje przez niego podejmowane wywierają jakiś wpływ na forum.

Mnie tam brak uzasadnień nie boli, bo można się łatwo domyśleć, że o buractwo w komentarzach chodzi.

To dlaczego niektóre "buraki" dostają 14 dni, inne 30 a jeszcze inne perma?

Przecież to logiczne - ćwikłowe dostają 14 dni, cukrowe 30, a pastewne od razu bana. I na lepsze uzasadnienie nie licz.

  • Upvote 10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huehuehue

Panowie, EoT. Berlin i reszta ekipy strony głównej NIE MUSZĄ i nie będą wypełniać pręgierza, jeśli nie uznają tego za stosowne. Komu się to nie podoba ma otwartą drogę do spamowania PW Ghosta, ale tego robić nie radzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zamknięcia tematu o "kaczkach" w Luźnej Jeździe - gdzie redakcja dała wyraźnie do zrozumienia, że nie życzy sobie takich żartów? I zrozumiałbym oburzenie, gdyby temat służył do wyśmiewania się ze wspomnianych w temacie redaktorów, ale jeśli powstał on, aby popuścić wodzę fantazji i kpić z całego światka gier i ludzi, którzy nie raz puszczają w świat plotki, że aż głowa mała, to w sumie nie widzę problemu. W sumie wystarczyło zmienić nazwę tematu wyrzucając drugi człon i chyba by przeszło. No właśnie - chyba.

  • Upvote 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brzydki reflink" ?Tam nie było reflinka...Napisałem mój nick, i poprosiłem żeby dodać mnie jako sponsora...

"Jeśli chcecie sprawdzić ową produkcje to zachęcam do wpisania podczas rejestracji moj nick Komuszon(dostane Mubblesa!) jako sponsora i dodatnie do friend list smile.png" <---- To jest ten "brzydki reflink" ?

Edytowano przez Komuszon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...