Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 11/2013 zawartość

Polecane posty

Skoro dla ciebie nawet wiedźmiński medalion to "zakazany typek"/ "wredna morda" to faktycznie jakimś cudem wyjdzie z tego 90%. No i widzę, że rozszerzyłeś swoją tezę (przepraszam: fakty) na cycaste panie (w miejsce wrednych babek z bronią)..

Podsumowując:

"Wszystko jest do d..., nic mi się nie podoba, ostatnia dobra okładka pochodzi sprzed 3-ech lat"

Z tezami bazyliszka nawet nie chce mi się dyskutować (szkoda zdrowia psychicznego), nie sądziłem, że ty też jesteś taki zacietrzewiony.

Faktycznie wizerunek medalionu wieśka to najsłodsza sprawa! Głosuję za zrobieniem zabawek z tym logo i porozwozić do przeszkoli jezyk2.GIFjezyk2.GIF

Tym faktom że Panie są cycaste też będziesz zaprzeczać ?

Aktualnie okładki to Morda Jokera, zakuta facjata z Crysisa, miły wizerunek wieśkowy, kwadratowa szczęka batmana ale nadal monotematyczna, trupi art który ujdzie, assassin ... i zmiana ostatnim czasem na czołg z WoT i nowa seria autoportretów zaczynie nowy numer.

Przypomina to trochę profil że "słit fociami" 11 fotek z kaczym dziobem i raz od święta "coś" innego = nuuudaaaa

Tak jestem zacietrzewiony. Tak zakładam klub zacietrzewionych z Bazyliszkiem. Tak będę wyrażał opinie na temat który mnie ciekawi/irytuje/podnieca i TAK możesz się z tym nie zgadzać.

Idę oglądać siatkę i TAK jeśli nasi będą dawać ciała będę narzekać aż telepudło wywalę za okno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje rozczarowanie/rozdrażnienie gdy taki fajny Deadpool czy Rome NIE trafia na okładkę, choć powinien. A za to mamy kolejnego Assasin Creeda, kolejnego Battlefielda czy no name'y.

A co masz do AC i Bf? A jeśli je wolę na okładce bardziej niż Deadpool czy Rome 2? Zwyczajnie nie da się dogodzić wszystkim. No, chyba, że CDA ma zamieszczać dwie (albo i więcej!) wersje okładki - z grą taką dla jednych i siaką - dla drugich...

W sumie to trochę mnie dziwi, że Smugglerowi chce się, praktycznie co miesiąc (!), odpowiadać na pytania "dlaczego na okładce jest gra X, a nie Y?", ale to w końcu nie mój problem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Po pierwsze obie serie parę okładek już miały. Total war miał tylko jedną - 7 lat temu. A taki Deadpool czy choćby Lego Batman 2 trafiają się raz. Gry całkiem fajne z dużą ilością dystansu do siebie i humoru - to jest coś co lubię. Po drugie - to nawet nie były numery z recenzjami tych gier! Były tylko dwustronne zapowiedzi. A underdogi potraciły swoje szanse. Po trzecie - akurat Battlefield i Assasin IMHO są już dość przechodzone. Jak FIFA - co roku ukaże się kolejna część. Solidny dobry tytuł. Ale zmian niewiele, rozgrywka na podobnym poziomie i DLC chwila po premierze. Ogólnie IMHO zbyt duży hajp w stosunku do jakości produktu. No i to nawet premiera nie była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak nieśmiało poproszę, że jeśli istnieje możliwość, aby umieścić na płycie wersje okładek które zostały odrzucone.

Nie da sie, chocby z tej przyczyny ze czasem ostateczna decyzja zapada na pare godzin przed wysylka - albo ze jest to z roznych powodow tajemnica.

Ale postaramy sie kiedys zrobic jakis artykul o okladkach, ktore nie trafily do druku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@'8azyliszek

Ciekawe - Twoim zdaniem gry z serii Lego nie są przechodzone, ale AC i Bf już tak? Ciekawa teoria :). Dodatkowo, jak zauważyłeś: to solidne i dobre tytuły, jak FIFA.

Co do drugiego zarzutu - zapewne zauważyłeś, że w CDA czasem tak jest, że na okładkę trafia gra, która nie jest aktualnie recenzowana. Tu już Ci Smuggler wyjaśnił, dlaczego tak jest.

W sumie to moglibyśmy się spierać o te kwestie do następnego numeru :). A i tak stawiam grosza, że identyczna dyskusja pojawi się przy numerze 12/2013...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie, bo będzie GTA a okładki z GTA CDA dobrze wychodzą. Najlepsza była oczywiście z 8/2005 wersja CD. Ale pozostałe też były niezłe. W tym jednym z djimatim się nie zgadzam - 13/12 mi się podobał.

Przepraszam, że wszystkich zarzuciłem tymi żalami. Po prostu ja lubię okładki które znam smile_prosty.gif. Miał być Crisis i był. Miał być Heroes Online i był. Dlaczego więc nie było Rome skoro powinno być? Stąd mój zal confused_prosty.gif.

A w przypadku Lego Batman 2 chodzi mi o postacie komiksowe, które bardzo lubię. Batmana i Supermana razem na okładce CDA jeszcze nie było. A ci dwaj herosi razem to dobry motyw. Znowu węgierskie PC Guru zawstydziło CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wizerunek medalionu wieśka to najsłodsza sprawa! Głosuję za zrobieniem zabawek z tym logo i porozwozić do przeszkoli jezyk2.GIFjezyk2.GIF

Podpieranie się absurdem nie sprawia, że twoje argumenty są dzięki temu bardziej wiarygodne. Gdzie ja napisałem, że medalion jest przyjazny dzieciakom? Stwierdziłem natomiast, że nijak nie przypomina on wrednej mordy zakazanego typka, co wyraźnie zasugerowałeś oskarżając pismo o monotonię. Odnoszę się tylko i wyłącznie do TWOICH słów. Więc życzyłbym sobie byś nie robił ze mnie idioty w tak prostacki sposób.

Tym faktom że Panie są cycaste też będziesz zaprzeczać ?

Znowu: na początku dyskusji słówkiem nie pisnąłeś, że przeszkadzają ci arty z seksownymi (cycatymi) kobietami (tylko te z wrednymi mordami tudzież z bronią), później do menażerii nuuuuudnych okładek dodałeś także tę kategorię. Wytknąłem ci niekonsekwencję i czepialstwo, na co odparowujesz powyższym pytaniem, którego logiki (w tym kontekście) nijak nie mogę ugryźć. Wyjaśnisz mi to?

Aktualnie okładki to Morda Jokera, zakuta facjata z Crysisa, miły wizerunek wieśkowy, kwadratowa szczęka batmana ale nadal monotematyczna, trupi art który ujdzie, assassin ... i zmiana ostatnim czasem na czołg z WoT i nowa seria autoportretów zaczynie nowy numer.

Przypomina to trochę profil że "słit fociami" 11 fotek z kaczym dziobem i raz od święta "coś" innego = nuuudaaaa

Początkowo twierdziłeś, że wszystkie okładki poza tą z WoTem robione są na jedno kopyto. Próbowałem ci udowodnić, że jest inaczej, ale widzę, że wracamy do punktu wyjścia. Loga gier, seksowne kobiety, bardziej artystyczne ujęcie tematu zombie - wszystko wrzucasz do jednego wora z Jokerem, Crysisem itp. Nuda, panie!

I nie rozumiem dlaczego przekreślasz KAŻDĄ okładkę z herosem na planie głównym, tylko dlatego, że ten motyw powtarza się najczęściej. Tak trudno zrozumieć, że redakcja nie ma co miesiąc do wyboru 79 zróżnicowanych artów, a każdy kolejny jest bardziej oryginalny od poprzedniego? Spójrz na inne okładki zagranicznych pism - zobaczysz tam praktycznie to samo co w CD-Action, nawet w Game Informerze czy Levelu motywy się wciąż powtarzają. Co nie znaczy, że ich okładki na tym tracą. Arty tworzą developerzy gier i to do nich należy kierować pretensje o niewielkie zróżnicowanie. Dotarło, czy znowu wyskoczysz z jakimś screen shotem (a w każdym razie z grafiką w paskudnej jakości) z Deadpoola jak ostatnio?

Tak jestem zacietrzewiony. Tak zakładam klub zacietrzewionych z Bazyliszkiem. Tak będę wyrażał opinie na temat który mnie ciekawi/irytuje/podnieca i TAK możesz się z tym nie zgadzać.

Jest różnica między wyrażaniem swojej opinii a wypowiedziami typu: "Okładka 4/10 - Ostatnia dobra to kwietniowa z 2010 ze skorpionem." (sprzed ponad 3-ech lat ffs!). Takie stwierdzenia zwyczajnie śmierdzą "pseudo-eksperstwem". Z takim "nauczycielem" to nawet Stephen Hawking skończyłby z dwóją z Fizyki. Ale Pan Ekspert wie lepiej.

Idę oglądać siatkę i TAK jeśli nasi będą dawać ciała będę narzekać aż telepudło wywalę za okno.

Jeżeli zastosujesz takie same - absurdalne - standardy oceniania wobec siatkarzy, jakie tutaj prezentujesz, to ten wieczór nie może skończyć się dobrze dla twojego telewizora.

Doprawdy nie chce mi się ciągnąć dalej tej "dyskusji" jeśli toczyć się ma na takim poziomie. Tak więc daruj sobie kiepski sarkazm i zmierz się z argumentami. Albo nie odpowiadaj wcale.

:brawo: [smg] brawa.gifbrawa.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczytam o waszych wrażeniach z Rome 2: Total War i Europa Universalis IV, wiec we wtorek otrzymacie ode mnie kasiorkę, jak co miesiąc. Ups..., jak co cztery tygodnie :) .

Smuggler? A teraz pomyśl, jaki będzie "shitstorm" na forum i w komentarzach, gdy na okładkę następnego numeru nie trafi motyw z Grand Theft Auto V :trollface: ?

A teraz już serio mówiąc - mam nadzieję, że grę zrecenzuje jakiś doświadczony członek redakcji, bo to, co obecnie znajduje się na stronie głównej to jest po prostu HAŃBA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngSmuggler, 20 wrzesień 2013 - 20:42, powiedział:

Nie da sie, chocby z tej przyczyny ze czasem ostateczna decyzja zapada na pare godzin przed wysylka - albo ze jest to z roznych powodow tajemnica.

Ale postaramy sie kiedys zrobic jakis artykul o okladkach, ktore nie trafily do druku.

Będę czekał na ten artykuł.:)

Poza tym tak pomyślałem że chyba nie chcecie dawać kolejnego pretekstu do narzekań dla niektórych osób z powodu nie wybrania okładki która im się bardziej podoba.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najgorszy listopadowy numer od lat.

Nie ma numerow listopadowych itd. od dwoch lat. Nr 11 to nie listopadowy, w koncu pojawil sie we wrzesniu, nie?

Pełniaki nie dla mnie.

Okładka z oblechem nie grzeszy urodą.

Recenzje też mało interesujące.

Nawet zawsze broniąca się publicystyka wypada blado, bo tylko ciekawi mnie temat o leczeniu uzależnień od gier.

Najpierw poczytaj, co?

Pocieszam się że numer grudniowy na bank będzie lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich gimnazjalistów za brechty z ich niewiedzy, ale podzielam tu zdanie Smugglera. W GW 6/08 pisał on, że "jak czytam listy od (niektórych) gimnazjalistów do AR, to z kolei mam wrażenie, że awansowali tam za rozmaite zasługi prosto z III klasy podstawówki" :):P

Pytanie do Smugga - czy do najnowszego numeru załapały się klimatyczne reklamy GTA 5, tak jak to było przy premierze poprzedniej części? Czy dystrybutorzy u was nie wykupili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoto, złoto, złoto!

Mam nadzieję, że kupowanie CDA w dniu premiery, bladym świtem nigdy mi się nie znudzi i zawsze będzie źródłem radości. smile_prosty.gif

Parę uwag na szybko.

- Okładka w realu dalej nędzna. I tak się śmiejemy z gimnazjalistów, ale nowy ukryty przekaz

...bo zasnął na imprezie

jest IMHO na gimbazowym poziomie i mnie nie śmieszy.

Coz, widac zasypiales na imprezach. :trollface:

- Reklamy GTA dalej piękne

- Komiksy Otisa dalej genialne i zabawne. Choć ciekawe jak zareagował Kotic na wieść, że GTA V zarobiło 800 mln $ w 24 godziny tongue_prosty.gif.

- Półtora strony o Lord of Fallen - za mało skoro art jest na okładce.

ostatni raz ci mowie - to jest okladka z Gamescomu, a nie LoF. Rozumiemy sie? [smg]

- Nowa postać w Diablo 3 - WOW

- Kolejna fajna część Lego się szykuje - szkoda, że nie trafi na okładkę. confused_prosty.gif

- Strasznie dużo zapowiedzi z Gamescomu

To zle, czy dobrze?

- Słuszne plusy i minusy w recenzji Rome. Zabrałbym może jeszcze pół oceny za ograniczenie liczebności armii. Oddziały tylko z generałami i jest ich niski limit! Wracam do Shoguna 2 smile_prosty.gif.

- Ocena Europy Universalis 4 zachęca do zapoznania się z grą.

- Pochwał konsolowego Diablo nie zdzierżam smile_prosty.gif

- Test monitorów. Dzięki za generalny opis i rady, ale trochę za mało konkretnych modeli (tylko 4).

- Przy końcu jest reklama dvd z 6 częściami Star Wars. Kto wpadł na pomysł, że ludzie będą chcieli akurat tą serię z dubbingiem? Kto to kupi?

Pytaj tych, co to stworzyli. Dubbingowanego SW nie dotkne nawet dluga na 6 metrow husarska kopia. smile_prosty.gif

Tyle na razie. Będę czytał i dopisywał resztę. I na koniec nieśmiertelny przebój wszystkich krasnoludów smile_prosty.gif

Złoto, złoto, złoto!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Okładka w realu dalej nędzna. I tak się śmiejemy z gimnazjalistów, ale nowy ukryty przekaz

...bo zasnął na imprezie

jest IMHO na gimbazowym poziomie i mnie nie śmieszy.

Okładka w Realu świetna. W United jeszcze lepsza, a w momencie gdy wszedłem do swojego Kefirka (najbliższy cywilizowany sklep, gdzie jest prasa. Kolejny dopiero to Empik w Krakowie) oddalonego o jakieś 6 km w jedną stronę z domu (+ oczywiście powrót również z buta, bo ciepło, kasztany na drodze oraz rozjechane ślimaki oraz żaby tongue_prosty.gif) to to już w ogóle był epic smile_prosty.gif Ukryty przekaz niby gimbusiarski, ale nawet w liceum zdarzało się komuś zrobić "kutasiarski" make-up tongue_prosty.gif

- Kolejna fajna część Lego się szykuje - szkoda, że nie trafi na okładkę. confused_prosty.gif

A bo Ty już wiesz, że nie trafi wink_prosty.gif W sumie racja - z pewnością nie trafi, ale okładka z panteonem plastikowych ludzików od Marvela - Spidey, Iron Man, Rosomak i Hulk to byłoby coś smile_prosty.gif

- Pochwał konsolowego Diablo nie zdzierżam smile_prosty.gif

PeCeBetonie, wyjdź nie wracaj tongue_prosty.gif

Dubbingowanego SW nie dotkne nawet dluga na 6 metrow husarska kopia. smile_prosty.gif

Wiesz Smugg, ja w sumie też jakoś nie pałam miłością do takiego wydania i koncepcji dubbingowania wszystkiego jak leci (VII epizod w dubbingu - o zgrozo!), ale gdyby udało mi się zgarnąć taki zestawik, to z chęcią bym go przytulił na jesienne wieczory po pracy smile_prosty.gif

Moje spostrzeżenia, co do obecnego numeru po przekartkowaniu: Mnóóóóstwo Gamescomu - mniam! Recki również zachęcające, bo z wysokimi ocenami, publicystyka chyba również ciekawa, więc do poczytania po południu, a na razie przeglądam stare numery pisma z 2002 roku oraz rozpoczynam zabawę w Imperium. Więcej spostrzeżeń wkrótce, aye!

PS. To całe Imperium jest jednak tak słabe, że aż zęby bolą. Liczyłem na coś pokroju Cywilizacji lub Europy Universalis, a wyszedł z napędu mojego laptopa potworek niegrywalny, nieczytelny do bólu i nudny. Nie gram już w to! Idę grać w GTA! tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAHAA lepszej strategii nie ma?????????????Czy wy macie redaktora naczelnego, ktoś sczytuje teksty?Co to ma być. Dawać tutaj inni co grali, jak sądzicie nie ma lepszej strategii?Nawet Faraon się przyznał, że naściemniał w recenzji na drzewo z takimi recenzjami.

Ja sczytuje przy takich tekstach, jak twoje :trollface:

A teraz moze napisz PO LUCKU oso si hozi stym tekstem? [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni raz ci mowie - to jest okladka z Gamescomu, a nie LoF. Rozumiemy sie? [smg]

A ja powtarzam, że w ogóle mi się z Gamesconem nie kojarzy.

A ja mam to gdzies, co ci sie kojarzy i z czym. Ale jak mi jeszcze raz zaplaczesz, ze jakis tekst byl za maly itd. wiec na okladke nie zasluguje to sie zdenerwuje. Naprawde. Okladka ci sie moze podobac albo nie - prosze bardzo. Ale prosze nam nie narzucac jakich swoich norm typu "co moze isc na okladke". Jasne?zakaz.gifzakaz.gifzakaz.gifzly.gifnonono.gifJesli uznamy, ze warto, to mozemy zrobic okladke chocby z newsa na 1/8 strony - to jest decyzja redakcji i nikomu nic do tego. Niedlugo pojdziesz do muzeum i stwierdzisz, ze dama nie moze byc z lasiczka, a co najwyzej z chomikiem, bo lasiczka nie pasuje i maja to zmienic? :wallbash:

Costplayerek nie można było na okładkę wcisnąć? Albo tego widoku katedry w Kolonii? W tym miesiącu nie trafiliście w moje gusta, ani w skojarzenia, ani poczucie estetyki z tą okładką.

Moj swiat sie zawalil, ale jakos bede musial dzwigac ten garb.

Gdyby nie złoto do WoT pewnie ten numer sprzedałby się tak jak ten z Dying Light, a nie w ponad 115 tyś egzemplarzach. I dobrze, że jest czerwona ramka na foli, o jednorazowości kodu.

@daweNWN

Pisałem - Polskie Imperium nie ma tur w warstwie strategicznej, przez co słabe się robi niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogie46

Duże zdanie, ale do obrony. Nowy TW pod wieloma względami jest lepszy i większy od poprzedniczek, a choć ma sporo wad (na czele z AI, które nigdy nie było zresztą mocną stroną serii), to wcale nie zabijają one bardzo wysokiej przyjemności, jaką potrafi dać.

Poza tym - co ma tutaj do rzeczy recenzja Faraona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje"To wszystko racja, panowie. Sam gram teraz i rzeczywiście tak jest. Mam dziwne wrażenie, że wersja press jednak była dużo lepsza - serio, po instalacji aktualizacji patcha w dniu premiery jest tak, jak mówicie."

"Czill, ludzie, piszę własnie erratę do recenzji, bo coś tu nie gra i to mocno."

Uderz w stół, hahahha. 9 nie odzywaj się niepytana, spójrz na swoją recenzję COH2 i zastanów nad własnnym życiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pochwał konsolowego Diablo nie zdzierżam smile_prosty.gif

Jeśli to tradycyjne dla recenzji konsolowego D3 twierdzenia "Lepsze bo loot lepszy" no to po prostu trzeba machnąć ręką i iść dalej. Całą "wojnę" wokół D3 najlepiej podsumowali w Quarters to Three - dali taką sama ocenę jak wersji pecetowej od początku zaznaczajac, że oni z pecetowej wersji byli bardzo zadowoleni. Więc jesli ktoś płakał, że mu na PC przedmioty legendarne nie wypadaja worami to może i dla niego wersja konsolowa jest lepsza. Jeśli nie no to nie jest i tyle w temacie - no po za faktem, że na PC grał już ponad rok temu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...