Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Pytania do Marka Lenca

Polecane posty

A czy do 200 numeru było jakieś większe zapotrzebowanie na rysunki? Szczerze mówiąc to jeszcze nie kupiłem (czekam na dzień babci i dziadka :diabelek: )

Powiedziałbym, że mniejsze. Robiłem tylko AR (rysunki do NL robię hurtem, z wyprzedzeniem). To raczej moja wina- nic ciekawego nie zaproponowałem.

Gdzie sie podziala Klara w 200-setnym numerze? Takie wielkie "swieto" , a nie ma jej.. :(

Klara żyje, wraca w nowej serii. Niestety, obowiązki dyrektora skutecznie odciągają mnie od hobby, w którym realizowałem się w czasie wolnym (nie ma czasu wolnego= nie ma hobby). Jeżeli chcesz deklaracji" CHCĘ RYSOWAĆ.

Fani Klary, jeżeli takowi są- nawaliliście w konkursie na sobowtóra Klary...

Przy okazji: zaczynam ósmy rok na FA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chciałam sie zapytać, skąd sie biorą twoje pomysły na rysunki (chodzi mi głównie o te z AR)? :laugh:

Robienie rysunków do AR jest prostsze niż stworzenie nowej serii przygód Klary ;) Czytając AR zbieram skojarzenia, mity, uwagi- to wszystko buzuje w głowie, potem na kartce. Wymyślając przygody Klary wszystko muszę robić sam :P...

Miałeś, masz, czy dopiero bedziesz miał ferie?

Minął mi właśnie pierwszy tydzień. Ciągle w pracy- mamy w szkole remont :icon_evil: ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w najbliższym czasie nie szykuje się żadna wystawa. Były plany na tematyczną o czarnym humoerze (znowu Gdańsk), ale się nie wyrobię. Generalnie jeżdżę tam, gdzie mnie chcą (tj. zaproszą). Poznań, czekam ;)

BTW. w Poznaniu często bywam u znajomych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha!

Nie będę się do ciebie zwracał "O Panie!,Szanowany Mistrzu!"itp. bo to nie normalne ;)(ale jak tobie się to podoba to muszę się do tego przychylić :/).

A więc do rzeczy, dlaczego zająłeś się akurat tym w redakcji a nie innym?

Skąd miałeś(lub ktoś z redakcji ;) ) pomysł aby zająć się akurat rysowaniem karykatur człowieka?

Dlaczego (tu powtarzam pytanie ;D ) twoje "ludziki" mają zawsze złożone ręce do tyłu????

Rozpaczliwie czekam na odp. ;PP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc do rzeczy, dlaczego zająłeś się akurat tym w redakcji a nie innym?

Współpraca z CDA to nie łapanka na wolne stanowiska ;) Umiesz coś, udowodnij! Spodoba się- damy Ci szansę (tak bynajmniej to odbieram). Krzywdziłbym Was gdybym zaczął recenzować RTSy ;)...

Skąd miałeś(lub ktoś z redakcji ;) ) pomysł aby zająć się akurat rysowaniem karykatur człowieka?

Nie robię karykatur.

Dlaczego (tu powtarzam pytanie ;D ) twoje "ludziki" mają zawsze złożone ręce do tyłu????

Jedna z wiarygodniejszych odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to okrutnie, ale Klara na początku była... facetem. Tworząc tę serię poszedłem bardzo stereotypowo: narysowałem krępego osiłka, który zmagał się z różnymi growymi przeciwnościami. Na szczęście projekt nie wyszedł poza brudnopis. Bohater (ciągle bez imienia) wydawał mi się mało wyrazisty, mała podmianka na kobietę wydawała mi się strzałem w dziesiątkę...

Co ciekawe, przygody Klary (nawet w tej wczesnej, męskiej wersji) były tworzone z myślą o CDA (wiem jak wazeliniarsko to zabrzmiało:P). Kiedyś było więcej pism growo- komputerowych niż obecnie, ale ja uparłem się (nie wiedzieć czemu :P) właśnie na CDA ;) Wysłałem raz, odczekałem rok- i wysłałem ponownie. W końcu zmiękli :P...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż jestem zatwardziałą fanką Twoich rysunków i jako że jesteś jedną z moich ulubionych osób ingerujących w egzystencję CD-Action, mniemam, iż będziesz miał to na względzie i odpowiesz na moje pytanie.

Skąd bierzesz tak niesamowite pomysły na komiksy? Pomijając fakt, iż jestem jeszcze nie dość dobrze rozeznana w kwestii gier i sens niektórych gdzieś mi tam ucieka... czy potrafisz "wywołać' wenę do tworzenia swych dzieł, czy może pomysły przychodzą ''od tak''?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż jestem zatwardziałą fanką Twoich rysunków i jako że jesteś jedną z moich ulubionych osób ingerujących w egzystencję CD-Action, mniemam, iż będziesz miał to na względzie i odpowiesz na moje pytanie.

Miło mi :) Na pytania antyfanów też odpowiadam :P

Skąd bierzesz tak niesamowite pomysły na komiksy? Pomijając fakt, iż jestem jeszcze nie dość dobrze rozeznana w kwestii gier i sens niektórych gdzieś mi tam ucieka...

Trudne pytanie, choć często zadawane. Jeśli chodzi o CDA- wystarczy choć trochę orientować się w temacie, więc czytam sporo o grach. potem siadam i jakoś tak to mi wychodzi...

czy potrafisz "wywołać' wenę do tworzenia swych dzieł, czy może pomysły przychodzą ''od tak''?
Najlepiej mieć dobre samopoczucie, wtedy zawsze jest łatwiej. Często wspomagam się też lampką wina :P...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolisz trudne sprawy czy dlaczego ja?

Oglądałeś ukrytą prawdę?

Lubisz takie serliale?

Jak często macie wycieszki do redakcji?

Wyobrażam sobie to tak:

Smuggler chowa się w toalecie lub mówi-ide na spacer.

Wszyscy robią porządek panuje chaos ty masz to w nosie :tongue: i sobie rysujesz.

Przed wejściem wszyscy krzyczą"LUDZE SZYBKO!"

Jak to jest naprawde?

Czy Klara umie jeździć na rowerze?

Ile Klara ma lat?

Czy zygmunt się wypróżnia? :smile:

Tipsomaniaczek się zapowiada?

To wszystko pozdrawiam z prawie środka polski :icon_smile:

P.S oglądałem filmik na yt jak rysujesz Klarę udało mi się! bardzo ładnie rysujesz.

Czy zrobisz takie filmiki jak narysować zygmunta plossee!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolisz trudne sprawy czy dlaczego ja?

Trudny temat jest wyzwaniem? Pamiętam, jak głowiłem się nad rysunkiem o odśnieżaniu dachów czy o rusztowaniach metalowych dla ?Inżyniera Budownictwa??.

Oglądałeś ukrytą prawdę?

Lubisz takie serliale?

Nie znam, nie widziałem, nie mam TV. Nadrabiam na DVD, ale tego serialu akurat nie znam.

Jak często macie wycieszki do redakcji?

Nie wiem, nie mam biurka w redakcji. Jestem współpracownikiem- mieszkam na Kaszubach. Materiały wysyłam przez Internet. Smugglera widziałem tylko 2 razy :P?

Czy Klara umie jeździć na rowerze?

Nie. Dlaczego? Rysowałeś kiedyś rower :krecka_dostal: ?

Ile Klara ma lat?

Zaczęła 9 rok?

Czy zygmunt się wypróżnia?

Że tak powiem jak? Przez USB?

Tipsomaniaczek się zapowiada?

Coś tam zaklepywałem, ale się nie wyrobię. Niestety?

P.S oglądałem filmik na yt jak rysujesz Klarę udało mi się! bardzo ładnie rysujesz.

Czy zrobisz takie filmiki jak narysować zygmunta plossee!

Ja ładnie rysuję :P?

Jesteś tak uroczo naiwny, że chyba ?zkameruję? powstanie Zygmunta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rysowałem roweru ale może klara i magiczny rower! :rozpacz:

Tak fajnie rysujesz mi się podoba dla innych to tylko bazgroły a dla mnie coś wyjątkowego.

Chyba zmieniam mojego idola w CDA ty nim jesteś bo się trudzisz nad rysunkami np.taki Smuggler :ninja: to gry recenzuje a ty jedno i drugie(czasami to pierwsze).

Ghost :starwars: władca kabli został pokonany gratuluję.

Zastanawiam się czy mógłbyś zrobić konkurs o Klarze konkurs najlepszy komiks Klary(magiczny rower rządzi!)?

To co tak raz na 1-2 miechy zrobisz jakiś komiks na yt albo jak narysować....?

Jak się czujesz że wiesz jak wygląda Smuggler :ninja: pewnie-haha ja wiem wy nie wiecie!

Pozdrawiam Kaszuby i ich mieszkańców :icon_razz::cat2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...