Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Pytania do Marka Lenca

Polecane posty

A poza byciem dyrektorem uczył/uczy Pan czegoś? I czy posiada Pan własną opinię na nowy program nauczania w liceum? Mnie na całe szczęście to ominie, jestem w 2 klasie humanistycznej, ale tak patrząc na to wszystko mam wrażenie, że polskie szkolnictwo się cofa. Winne wydają mnie się gimnazja, ale to już inna historia.

Jeśli pytania zbyt mocno wchodzą w życie prywatne, to nie nalegam na odpowiedź. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyłem, uczę, będę uczyć- w tej materii nie zmieniło się nic od 9 lat ;) Od początku pracy w szkole widzę trend każdej władzy: "jeżeli mamy coś zmienić, zróbmy to w edukacji". A nauczyciele pokorni i głupi, zrobią jak im zagrają (bo nie mają innego wyjścia). Za mało uczenia w uczeniu, kiedyś to się na nas zemści.

Pracuję w SP, zmian w pozostałych poziomach nie znam z doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zemści się na pewno. Rozmawiałem z ubiegłorocznymi maturzystami - uczniowie dostający się do naszego liceum co roku przychodzą z coraz niższą średnią. Pamiętam jak bałem się, że nie przyjmą mnie ze średnią 4,7, ponieważ poziom był wysoki. W tym roku nieco powyżej 3.0 wystarczyło do załapania się na profil humanistyczny. O przepraszam, teraz to już profil humanistyczno-dziennikarski. A pytałem, ponieważ moja kochana rodzicielka uczy klasy 1-3 w podstawówce. Ale na system narzeka niemalże co roku. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chodzę teraz do Technikum i uważam, że jedyne czego mi brakuje to lekcji typowo praktycznych. Często gdy byłaby potrzeba, żeby coś nam wytłumaczyć/pokazać na jakimś przykładzie, to nie można tego zrobić bo zabraniają tego jakieś tam przepisy, a nawet jeśli byłaby taka możliwość to ciągle brakuje nam czasu, bo jest sporo materiału do przerobienia (z czego w sumie niewielka jego część przyda nam się w przyszłości) i bardzo mało godzin lekcyjnych..

Uczę się na profilu Informatycznym, więc ważna dla mnie jest fizyka, a z prawdziwą fizyką mamy niewiele styczności. Prawie sama teoria i nic więcej. Dobrze, że część nauczycieli prowadzi zajęcia dodatkowe dzięki czemu możemy trochę się "pobawić" :).

Moje technikum jest jednym z najlepszych na Dolnym Śląsku, a poziom z roku na rok spada.

Co do gimnazjów, to uważam je za zbędne i myślę, że powinien zostać przywrócony system z 8 klasami podstawówki. Przyjście do gimnazjów następuje w niewygodnym dla młodzieży okresie i wszyscy widzimy co się dzieje obecnie z młodzieżą.

PS Przepraszam, że wtrąciłem się do waszej rozmowy i za brak pytania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Minus to chyba jasne że dzięki braku koloru mniej się wydaje na tusz w drukarni w efekcie CD-A jest tańszy trollface.gif

czy rysujesz komixy z Klarą z tabletem graficznym, czy raczej w samym paint'cie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*wyłania się zza rogu, szczerząc się do Lenca*

Ten uśmiech to po to, by w razie czego cię ułaskawić. Wciąż próbuję narysować Klarę, ale ilekroć przypatruje się efektom mojej pracy, wciąż odnoszę wrażenie, ze nie posuwam się do przodu nawet tip-topkami. Coraz bardziej koślawe mi to wychodzi. I to nie tak koślawe, jak trzeba (hmm, Klara nigdy nie wydawała mi się zbytnio proporcjonalna). Wyzwanie nadal aktualne, ale raczej nie musisz czatować na forum, wyczekując mego dzieła. Podejrzewam, że będę nad tym ślęczeć jeszcze dość długo, zwłaszcza że w roku szkolnym mój dostęp do komputera ogranicza się do dwóch godzin dziennie w weekendy. Mam nadzieję, że się nie gniewasz i że nie zwątpiłeś właśnie w mą twórczość >3<

Kurczę, nie wiem, o co cię zapytać. Ehh, zacnie widzieć, jak mi odpisujesz (jesteś dla mnie jak jakaś sławna osobistość, której uwaga poświęcona mi to jakaś świętość. Hmm, wiem, że to dziwne, ale tak po prostu mam), ale jak masz mi odpisywać, gdy ja nie zadaję pytań? D:

Eee, to może... jaki to program, ten w którym obrabiasz komiksy? :3

I jeszcze jedno... nie przekonał cię tablet - to znaczy, że obrabiasz... myszką? O-o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż próbuję narysować Klarę, ale ilekroć przypatruje się efektom mojej pracy, wciąż odnoszę wrażenie, ze nie posuwam się do przodu nawet tip-topkami. Coraz bardziej koślawe mi to wychodzi. I to nie tak koślawe, jak trzeba (hmm, Klara nigdy nie wydawała mi się zbytnio proporcjonalna). Wyzwanie nadal aktualne, ale raczej nie musisz czatować na forum, wyczekując mego dzieła. Podejrzewam, że będę nad tym ślęczeć jeszcze dość długo, zwłaszcza że w roku szkolnym mój dostęp do komputera ogranicza się do dwóch godzin dziennie w weekendy. Mam nadzieję, że się nie gniewasz i że nie zwątpiłeś właśnie w mą twórczość >3<

Ćwicz, a jak będziesz gotowy, pokaż efekty. Nie wiedziałem, że narysowanie Klary może być takim wyzwaniem ;)...

Kurczę, nie wiem, o co cię zapytać. Ehh, zacnie widzieć, jak mi odpisujesz (jesteś dla mnie jak jakaś sławna osobistość, której uwaga poświęcona mi to jakaś świętość. Hmm, wiem, że to dziwne, ale tak po prostu mam), ale jak masz mi odpisywać, gdy ja nie zadaję pytań? D:

Ha, nie jestem taki zły ;) Mam tu na forum kilku dobrych kumpli, z niektórymi widzieliśmy się "w realu", lubimy się, dzwonimy z pierdołami- po prostu przyjaźnimy się. Można? Można.

Eee, to może... jaki to program, ten w którym obrabiasz komiksy? :3

PhotoFiltre- mały, ale byk.

I jeszcze jedno... nie przekonał cię tablet - to znaczy, że obrabiasz... myszką? O-o

Tak. Nie jest to wygodne, ale możliwe. W końcu zbyt dużo do obróbki nie ma...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwicz, a jak będziesz gotowy, pokaż efekty.

Dobra, już mi się ciebie nie chce poprawiać. Mam tylko nadzieję, że w realu nie masz aż takich problemów z rozróżnianiem płci i pamięcią. >3<

Nie kojarzę programu... pewnie ściągnęłabym, ale po zainstalowaniu Slender mój komputer jest prawie niezdatny do używania. Coś się dzieje z pamięcią. Hmm, ja korzystam z Gimpa, Paint Tool Sai'a i od niedawna Fotoszopy i... Painta. Okazuje się, że i w tym jakże prowizorycznym programie da się tworzyć ładne arty.

Myszka, myszka... znam to, też kiedyś rysowałam myszką. Mimo wszystko trzeba mieć wprawę, by się nauczyć nią rysować. biggrin_prosty.gif zazdroszczę tym, którzy mogą się ogłosić mianem twych przyjaciół. :3 pozdrów ich ode mnie |D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje rysunki z Klarą są super, szkoda że konkurs z Klarą okazał się klapą.

Może da się go kiedyś powtórzyć...

Używasz Notebooka czy PC?

PC. Przydałby się upgrade...

Przychodzisz do redakcji CD-Action?

Nie, wszystko załatwiam mailem (choć w ciągu tych 8 lat ze 2-3 razy się tam pokazałem).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość nie pozwala mi nie zadać tego pytania pomimo tego, iż nie wypada pytać o tego typu rzeczy. Przypadkowo byłem świadkiem "napisów końcowych" w rysowanej mandze +18, wśród nazwisk autorów dostrzegłem także nazwisko Lenc, czy to zbieg okoliczności ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...