Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Pytania do Marka Lenca

Polecane posty

Smuggler to gry recenzuje a ty jedno i drugie(czasami to pierwsze).

Nie napisałem dla ?CDA? żadnej recenzji?

Zastanawiam się czy mógłbyś zrobić konkurs o Klarze konkurs najlepszy komiks Klary(magiczny rower rządzi!)?

Zrobiłbym, ale każdy konkurs z Klarą cieszył się poniżającą frekwencją :/? Nawet ostatni (ogłoszony na łamach pisma!), na sobowtóra Klary- jedna męska podróba?

To co tak raz na 1-2 miechy zrobisz jakiś komiks na yt albo jak narysować....?

Filmiki na YT: coś pomyśle w wolnej chwili.

Jak się czujesz że wiesz jak wygląda Smuggler pewnie-haha ja wiem wy nie wiecie!

Dostaję od Wanii dodatkowy kilogram masła za zachowanie milczenia :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Lencu, to znów ja.

Tym razem potrzeba mi twojej opinii, a mianowicie: czy spotkałeś sie kiedyś z taką stroną jak Deviantart.com? Jeśli tak, to chciałam ci pokazać moją galerię rysunków. Jeśli nie... to i tak zależy mi na tym, byś tam zajrzał. :3 Czy mógłbyś pobierznie przejrzeć kilka prac (dopiero niedawno dostałam tablet, mimo to czasem wstawiam rysunki przeskanowane, chociaż rzadko, bo skaner mam do kitu) i stwierdzić, czy w jakimś stopniu dorównuję ci talentem? :)

Link do mojej galerii: http://wheatpodlaska.deviantart.com/gallery/

Drugie pytanie jest następujące: czy nie myślałeś o przybraniu jakiegoś pseudonimu a'la Smuggler, Qnik czy coś w tym deseniu? :3 Tylko Lenc, Marek Lenc... hm?

Czecia sprawa (za dużo paczenia): Lubisz Minecraft? :B Osobiście nie widzę w stawianiu klocków nic ciekawego, ale przeba przyznać, że wciaga. Jestem na etapie budowania escape'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem potrzeba mi twojej opinii, a mianowicie: czy spotkałeś sie kiedyś z taką stroną jak Deviantart.com?

Oczywiście, sam kiedyś chciałem sobie założyć profil, ale zabrakło odwagi ;)

No proszę, i ja miałem tablet, nie doceniłem jednak mocy drzemiącej w tym urządzeniu. Masz dużą swobodę nie tylko w kresce, ale także w pomysłach. Moja ulubiona praca: discord_by_wheatpodlaska-d4mwctk.png

Drugie pytanie jest następujące: czy nie myślałeś o przybraniu jakiegoś pseudonimu a'la Smuggler, Qnik czy coś w tym deseniu? :3 Tylko Lenc, Marek Lenc... hm?

Hm, a po co?

Czecia sprawa (za dużo paczenia): Lubisz Minecraft? :B Osobiście nie widzę w stawianiu klocków nic ciekawego, ale przeba przyznać, że wciaga. Jestem na etapie budowania escape'a

Nie grałem, pewnie szybko nie zagram. Ostatnio tylko dobieram diamenciki na fejsbuku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za opinię. Osobiście wciąż zgrabniej wychodzi mi rysowanie na kartce, ale mój skaner nadaje się do muzeum i nie wstawiłam ich zbyt wiele (bodajże dwie, trzy) takich rysunków. Dopiero niedawno dostałam tablet, wcześniej skazana byłam na mozolne rysowanie myszką i brak możliwości cieniowania/tonowania/przezroczystości/takich tam. I nadal nie wydostałam się z objęć Gimp'a, na którym rysuję. Zdarza mi się użyć Paint Tool Sai'a, ale tylko czasem (irytuje mnie konieczność obecności tła). Zastanawiałam się nad Photoshopem, ale... za wysokie progi, może kiedyś. :)

Jeśli nie zetknąłeś się bliżej z Kucykami Pony. polecam, bo Twoja ulubiona praca to Discord, jeden ze szwarc-charakterów tej bajki. ^^

Co do drugiego pytania... właściwie też nie widzę konieczności, ale chciałam poznać twoje zdanie.

PS Miłego zbierania diamencików ;3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zetknąłeś się bliżej z Kucykami Pony. polecam, bo Twoja ulubiona praca to Discord, jeden ze szwarc-charakterów tej bajki. ^^

Nadal lubię ten rysunek :P...

Co do drugiego pytania... właściwie też nie widzę konieczności, ale chciałam poznać twoje zdanie.
Nie widzę sensu (na tym etapie) dorabiania sobie ksywki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak tak można? Nie lubić Poniaczów? ;3

Żeby nie było, że gadam tylko o kucykach...

Twoja optymistyczna reakcja na jakąś obcą dziewczynę wysyłającą ci Bóg wie co zawierające linki zaskoczyła mnie. Jesteś, jak by to powiedzieć, sympatyczniejszy niż Smug... e... :ohmy: niektórzy na forum. Fajnie się z waszmością rozmawia. :3

Czy rysujesz komiksy o innych tematykach niż gry/AR/ogólnie CD-Action, które nigdy na łamach CD-A nie zagościły i raczej nie zagoszczą, takie prywatne albo, dajmy na to... y... nieodpowiednie? (nie, zebym podejrzewała kogokolwiek o demoralizację i takie tam, tak tylko pytam :icon_mrgreen: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak tak można? Nie lubić Poniaczów? ;3

Nie lubię tego, czego nie znam :icon_mrgreen: .

Twoja optymistyczna reakcja na jakąś obcą dziewczynę wysyłającą ci Bóg wie co zawierające linki zaskoczyła mnie. Jesteś, jak by to powiedzieć, sympatyczniejszy niż Smug... e... :ohmy: niektórzy na forum. Fajnie się z waszmością rozmawia. :3

Po pierwsze- jestem tylko współpracownikiem. Nie siedzę w redakcji i nie mam 1000 innych spraw na głowie. Na forum wpadam z przyjemnością (choć i ja narzekam na brak czasu). Po drugie (chyba ważniejsze)- obłożenie mojego topicu "Pytania do..." jest znacznie mniejsze niż pozostałych redaktorów, więc mam czas na obszerniejsze (?) odpowiedzi.

Czy rysujesz komiksy o innych tematykach niż gry/AR/ogólnie CD-Action, które nigdy na łamach CD-A nie zagościły i raczej nie zagoszczą, takie prywatne albo, dajmy na to... y... nieodpowiednie? (nie, zebym podejrzewała kogokolwiek o demoralizację i takie tam, tak tylko pytam :icon_mrgreen: )

Oczywiście, że tak. Wpadnij na moją stronę (www.mareklenc.pl)- przejrzyj bogate archiwum, wyrób sobie zdanie ;) Rysunki demoralizujące- kiedyś chodziła mi po głowie taka świńska seria. Obecnie świntuszę tylko okazyjnie (acz z przyjemnością :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Mimo wszystko miło spotkać kogoś, kto w równej mierze interesuje się rysunkiem. Twoje postacie są niby narysowane na odwal się, ale mają swój urok.

Mnie też zdarza się niekiedy narysować coś, co natychmiast chowam pod szafę, żeby tego nikt nie znalazł (swoją drogą, trzeba znaleźć inną kryjówkę. Pod wspomnianą szafą nie ma już miejsca .-.). A jak zaczęłam przeglądać swoje rysunki sprzed paru ładnych lat (lubię czerpać z nich inspirację. z wiekiem mam większy talent, a mniej pomysłów na postacie, to irytujące, że wcześniej nie zdałam sobie z tego sprawy, zrobiłabym zapasy), to wielokrotnie spotkałam się z takimi kontekstami, że uznałam, iż ja tak naprawdę nigdy nie miałam dzieciństwa. Znalazłam nawet zacny rysunek psa który... ekhem... *ultra-tenczoffa-cenzura* opierał się o tylną część owcy z uśmiechem pana Janka spod monopolowego. Nic tylko usiąść i ryczeć. :B

Ach, chciałabym jeszcze zacnego waćpana spytać, czemu służą te miliardy kropek na każdym rysunku (na jednym nie było, bo je Pacman zeżarł :3)? Od dłuższego czasu mnie to ciekawiło, a dopiero teraz przypomniałam sobie, że miałam spytać.

A teraz składam przysięgę i uroczyście ogłaszam, iż zobowiązuję się w bliżej nieokreślonej przyszłości (miejmy nadzieję, iż dość bliskiej czasom obecnym) narysować Klarę, Zugmunta i Siekacza. Jak skończę, wyślę link. :3

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to okrutnie, ale Klara na początku była... facetem. Tworząc tę serię poszedłem bardzo stereotypowo: narysowałem krępego osiłka, który zmagał się z różnymi growymi przeciwnościami.

Czyli to, co kiedyś miało być Klarą, stało się Wanią z AR ? :laugh: Typ kwadatogłowego osiłka(a'la Detektyw R. albo inny Arnold. S). A tak swoją drogą, to niedawno grając w Skyrima przypomniałem sobie jeden z twoich rysunków pochodzących z Tipsomaniaka poświęconemu pierwszej odsłonie Wiedźmina. Był to rysunek przedstawiający Geralta instruującego Klarę,że głos również może być bronią. Wygląda więc na to, że pomysł ze Smoczymi Krzykami Bethesda mogła zaczerpnąć z twojego rysunku :tongue: Możesz być z siebie dumny. No a teraz na serio. Co sądzisz o Klarze autorstwa Otisa z jednego z poprzednich numerów CDA ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Mimo wszystko miło spotkać kogoś, kto w równej mierze interesuje się rysunkiem. Twoje postacie są niby narysowane na odwal się, ale mają swój urok.

Efekt konsekwentnie realizowanego planu + ogromne pokłady lenistwa :P

Ach, chciałabym jeszcze zacnego waćpana spytać, czemu służą te miliardy kropek na każdym rysunku (na jednym nie było, bo je Pacman zeżarł :3)?

Chyba w jakimś rysunku to tłumaczyłem (łupież? rozsypane draże? nie pamiętam). W skrócie: ładnie zapełniają mi drugi plan :P

A teraz składam przysięgę i uroczyście ogłaszam, iż zobowiązuję się w bliżej nieokreślonej przyszłości (miejmy nadzieję, iż dość bliskiej czasom obecnym) narysować Klarę, Zugmunta i Siekacza. Jak skończę, wyślę link. :3

Pozdrawiam.

Czekam. I pozdrawiam.

Czyli to, co kiedyś miało być Klarą, stało się Wanią z AR ? :laugh:

Może nie Wanią, ale zmiana Klarze wyszła na dobre.

A tak swoją drogą, to niedawno grając w Skyrima przypomniałem sobie jeden z twoich rysunków pochodzących z Tipsomaniaka poświęconemu pierwszej odsłonie Wiedźmina. Był to rysunek przedstawiający Geralta instruującego Klarę,że głos również może być bronią. Wygląda więc na to, że pomysł ze Smoczymi Krzykami Bethesda mogła zaczerpnąć z twojego rysunku :tongue: Możesz być z siebie dumny.

Mój prawnik konstruuje podanie o olbrzymie tantiemy. Na marginesie: rysunek i zastosowanie w Skyriimie pokazuje, jak bardzo schematyczne są gry...

No a teraz na serio. Co sądzisz o Klarze autorstwa Otisa z jednego z poprzednich numerów CDA ?
Cały projekt uważam za genialny i chętnie (nie raz) zasiadłbym z Otisem do podobnego projektu (bądź kontynuowałbym poprzedni). Klara u Otisa była inna- taka, jaką chciałoby ją widzieć wielu z Was. Mam nadzieję jednak, że moja wersja nie będzie tą egzotyczną...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lencuuu... *ryk pełen żałości i tęsknoty*

Lencuuu...! zatęskniłam. .-. Przybyłam z kolejnymi pytaniami. I chciałam się trochu wygadać.

1. Posiadasz postać, która jest twoim "uosobieniem"? Taki mini-Lenc...? (ja mam, ja mam :3)

2. W jakich okolicznościach powstał Zygmunt i Siekacz?

3. Czy twoje postacie posiadają pierwowzory w prawdziwym świecie, lub chociaż jakiś element charakteru/wyglądu/zachowań/ogólnie cechę jakąś kogoś, kogo znasz?

4. Masz inne hobby poza rysowaniem Klary? :3

A teraz wyżalanie się... pamiętasz, jak obiecałam narysować Klarę i spółkę? Wciąż aktualne jest to to, ale muszę przyznać, że nie poznałam się na Klarze. Narysować coś tak prostego to dla mnie istna mordęga. Nie mogę uchwycić jej... hmm, kształtów. Bardzo to irytujące, ale nie poddam się. W końcu dojdę do perfekcji i zabiorę się za szlifowanie Siekacza (to głupie, ale Siekacz też wychodzi mi koślawo. I to nie tak koślawo, jak powinien).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Posiadasz postać, która jest twoim "uosobieniem"? Taki mini-Lenc...? (ja mam, ja mam :3)

W moich rysunkach? Nie, tak ładnie nie rysuję :P

2. W jakich okolicznościach powstał Zygmunt i Siekacz?

A wiesz, że nie wiem? Przyszło chyba tak nagle i banalnie nudno, że nie wryło się to jakoś specjalnie w pamięć... Szkoda.

3. Czy twoje postacie posiadają pierwowzory w prawdziwym świecie, lub chociaż jakiś element charakteru/wyglądu/zachowań/ogólnie cechę jakąś kogoś, kogo znasz?

Nie.

4. Masz inne hobby poza rysowaniem Klary? :3

Rysuję Zygmunta ;) Lubię kino, książki i wino.

A teraz wyżalanie się... pamiętasz, jak obiecałam narysować Klarę i spółkę? Wciąż aktualne jest to to, ale muszę przyznać, że nie poznałam się na Klarze. Narysować coś tak prostego to dla mnie istna mordęga. Nie mogę uchwycić jej... hmm, kształtów. Bardzo to irytujące, ale nie poddam się. W końcu dojdę do perfekcji i zabiorę się za szlifowanie Siekacza (to głupie, ale Siekacz też wychodzi mi koślawo. I to nie tak koślawo, jak powinien).

Próby też przesyłaj ;)

Co bardziej Ci się podobało: Diablo czy Diablo II?

Zdecydowanie dwójka. Pewnie dlatego, że od niej zacząłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę mega recenzję dla najnowszego cda 04/2012 a czemu to do tego działu?Chcę abyś TY powiedział co o niej sądzisz(mojej recenzji zaraz będzie)ponieważ od ciebie nie spodziewam się co ty się nie nadajesz bo widzę jak odpowiadasz miło :laugh:więc zaczynajmy Wać panie.

No wpadam po szkole do sklepu zmachany z kolegą i krzyczę(miałem to w ..... czy ktoś mi zwróci uwagę) i krzyczę CDA!

Pani mnie zna więc wie że co miesiąc przylatuje i biorę CDA pani mówi

-to co zawsze?

-już jest?

-tak przed chwilą dojechał.

-ile kosztuje?(nie czytam na stronie o najnowszym numerze chcę sobie zrobić niespodziankę)

-15.99

-dobrze proszę.

Pani szuka szuka szuka....

I co najśmieszniejsze!!

Pani daje mi CDA :wink: ja do kolegi

-Pacz! podkładka w 3D!

-WOW!

-Paczymy (generał szepard dziewczyna )

-kolega! pani jest ładniejsza od niej :cheesy:

- ja w śmiech

Dobra przechodzimy do recenzji

CD-action

Ogólnie dobry

Okładka 10/10

Czemu? koleś z MOH karabin no to jest coś!

Gry 9/10 Heroes dobry pomysł ale te wyścigi..

Ogólnie płyta 8/10 (nie było galeri Assasin's creed III)

Zawartość czasopisma wszytko fajne gry dobre recenzje :sweat: te rzeczy dla gracza i sprzęty 9/10 (mało screen shocków)

Najważniejsze podkładka!

+ fajny obrazek

+jakość obrazka

+zawsze w cda to było dobre na plakatach czy tu małe logo cda nie zasłania nie przeszkadza

+jakość kolorów :thumbsup:

-plamy(tak ma być?)

-2 linie

-spód dość mocno przyciąga paprochy

-śliski ciężko ruszać myszką po stole jest nie wygodnie

-piszczy jak się myszką przeciąga(właśnie używam podkładki)

Podkładkę oceniam dość średnio 6/10

Naklejki od czasu do czasu ok

Gazetki ok tak samo jak naklejki TYLKO NIE JAKIEŚ TESCO ALBO REAL

Butki sprzęt komputerowy reklamy ok.

Same naklejeczki ok nie mam zarzutów.

Więc numer oceniam 8/10 rozczarowała mnie podkładka :pokerglass:

No moja recenzja pozdrawiam Kaszuby i cb! :thumbsup:

A ty masz najnowszy numer CDA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o ostatnim egzaminie szóstoklasistów?

Jak dla mnie: paranoja totalna. Ludzie tworzą egzamin, który nie wymaga właściwie żadnej wiedzy w celu... no właśnie, jakim? Bez-sensu! Kto w ogóle wpadł na pomysł na tak durne wypracowanie? Z roku na rok ten test jest coraz łatwiejszy, a szóstoklasiści piszą w internecie, że był przerażająco trudny... A - dla zachowania kontrastu - niektórzy określają ten egzamin, jakoby był przystosowany do sześciolatków, a nie szóstoklasistów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o ostatnim egzaminie szóstoklasistów?

Jak dla mnie: paranoja totalna. Ludzie tworzą egzamin, który nie wymaga właściwie żadnej wiedzy w celu... no właśnie, jakim? Bez-sensu! Kto w ogóle wpadł na pomysł na tak durne wypracowanie? Z roku na rok ten test jest coraz łatwiejszy, a szóstoklasiści piszą w internecie, że był przerażająco trudny... A - dla zachowania kontrastu - niektórzy określają ten egzamin, jakoby był przystosowany do sześciolatków, a nie szóstoklasistów.

Hm, ale ten test był umiarkowanie trudny (szczególnie matematyka). Wypracowanie z polskiego może nie, ale wszystko zależy od kryteriów przygotowanych przez OKE...

Szykują się zmiany w teście szóstoklasisty (na wzór tego gimnazjalnego): więcej dni, więcej przedmiotów itp. Zgroza.

Tak w ogóle, to można wiedzieć dlaczego od początku rysujesz dla CDA a nie dla konkurencji? Jakieś ideologiczne przesłanki, czy po prostu w CDA lepiej płacą?

Przystępując do współpracy z CDA nie wiedziałem, ile mi będą płacić (i czy będą płacić :P)- po prostu CDA wpadło w mój gust. Racjonalnie patrząc- tylko CDA ma regularny dział z humorem.

Pensje "warszawskie" podobno są znacznie wyższe :P

1.Dlaczego właśnie CD-A, co ukończyłeś,mistrzu? :smile:

"Ukończyłeś" w sensie...? Że jakieś studia?

Za co tak bardzo lubisz grę Syberia?

Przygodówka, która ma ściśle sprecyzowany klimat od pierwszych sekund gry. I jest w tym konsekwentna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz Otisa? Bo niektóre rysunki np. "Klara po drugiej stronie portalu" robiliście razem sądząc po podpisie. Jeżeli znasz to odpowiedz, jak się poznaliście :)

Znam to może za dużo powiedziane- jak na konkurujących ze sobą rysowników nasze relacje mogę określić jako wzorowe ;)

Współpraca z Otisem została wymuszona niejako przez czytelników- kiedyś w tym temacie ktoś zaproponował, czy byśmy czegoś nie zrobili razem. Ja się zgodziłem, Marcin podłapał i tak jakoś wyszło. Chętnie bym to powtórzył.

Fajną mam sygnaturkę tą drugą?

Wpada w oko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć!

Czy nakręcisz jak powstaje zygmunt(prosiłem już ale to nic :happy:)?

Klara ma partnera?

Klara będzie się żenić?

Co myślisz o nauce religi w szkole?(trochę dziwne pytanie)

Miałeś kiedyś świnkę morską?

Coś u ciebie świeci pustkami co nie?

Ja pozdrawiam i czekam kiedy odpiszesz zbieram na 1000 postów i napisze-największy fan marka lenca albo król kucyków.

PAPA!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nakręcisz jak powstaje zygmunt(prosiłem już ale to nic :happy: )?

Nakręcę, ale to chyba zadanie nie na konkretny czas?

Klara ma partnera?

Nie spotkała dotychczas kogoś godnego :P...

Klara będzie się żenić?

Nic mi o tym nie wiadomo.

Co myślisz o nauce religi w szkole?(trochę dziwne pytanie)

Nie przeszkadza mi. Katechetka z pracy jest moją dobrą kumpelą ;)

Miałeś kiedyś świnkę morską?

Nie, myszkę. Teraz kanarka.

Coś u ciebie świeci pustkami co nie?

W topicu? Na blogu?

Ja pozdrawiam i czekam kiedy odpiszesz zbieram na 1000 postów i napisze-największy fan marka lenca albo król kucyków.

I misternie budowany "lajt-fanjboizm" prysł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...