Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Pytania do Marka Lenca

Polecane posty

Współredaktor wita w strefie redakcyjnej ;) To ja jestem odpowiedzialny za wszelkie zło na Ziemi w postaci zaniżania poziomu artystycznego CDA ;)

Chętnie odpowiem na pytania związane z tym, co robię w CDA.

Pytajcie o nowe projekty i pomysły, sami proponujcie- ciekaw jestem co z tego wyniknie.

Pamiętajcie jednak, że dużo już mamy omówione tutaj i tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja ! (pozwol ze daruje sobie "Pan")

ostatnio ubawilem sie pytaniem, dlaczego twoje postacie prawie zawsze maja zalozone lapy do tylu, jezeli ich akurat nie 'uzywaja' :D nadal dokladnie nie wiem dlaczego, moze po prostu nie lubisz rysowac rak :)

wiec ja sie tak na poczatek (o ile nikt nie byl szybszy) spytam, co takiego jeszcze robisz w redakcji ? tylko rysujesz karykatury ?

a poniewaz odpowiedz moze wyjsc krotka, to zapytam sie jeszcze, czy kiedys sie zajmowales "porzadnie" rysunkami, mowiac o odpowiedniej instytucji panstwowej/prywatnej, czy zaczelo sie (i nadal kontynuuje) wylacznie jako hobby ?

pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja ! (pozwol ze daruje sobie "Pan")

Oraz "synku", "panie", "mistrzu" i inne okolicznościowe zwroty ;)

Szkoda, że nie wszedł do papierowej edycji.

wiec ja sie tak na poczatek (o ile nikt nie byl szybszy) spytam, co takiego jeszcze robisz w redakcji ? tylko rysujesz karykatury ?

No właśnie- nawet karykatur nie rysuję :P

Cała moja praca w CDA wygląda tak: co miesiąc czekam na nową porcję (tekstową) AR, którą ilustruję (np. czerwcową już mam od tygodnia zilustrowaną). Raz na kilka miesięcy rysuję nowe przygody Klary. Okolicznościowo trafiają się Tipsomaniaki z ekstremalnymi zadaniami ;)

a poniewaz odpowiedz moze wyjsc krotka, to zapytam sie jeszcze, czy kiedys sie zajmowales "porzadnie" rysunkami, mowiac o odpowiedniej instytucji panstwowej/prywatnej, czy zaczelo sie (i nadal kontynuuje) wylacznie jako hobby ?
Zdecydowanie hobby- świetnie sie przy tym bawię. Czasami jednak zadarzają się "porządne" czy "komercyjne" zlecenia, co nie umniejsza całej tej radości.

ostatnio ubawilem sie pytaniem, dlaczego twoje postacie prawie zawsze maja zalozone lapy do tylu, jezeli ich akurat nie 'uzywaja' :D nadal dokladnie nie wiem dlaczego, moze po prostu nie lubisz rysowac rak :)

Gesty wprowadzają pewną dynamikę, która nie zawsze jest wskazana w moich rysunkach. Niektóre postacie wyglądają tak słodko zakłopotane poprzez założone z tyły ręce ;)

Mi spodobał się z tej edycji AR inny rysunek:

post-6062-1211141454_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak długo zagrzejesz miejsce na gramie?

Już raz uciekłem. Teraz podejście drugie...

Bo nie wiem, czy tam konto zakładać. Założę, a Ty focha strzelisz i z gramsajta uciekniesz :D
A skasować nie idzie? Chcesz założyć konto do samego komentowania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyś głównym powodem xD Bloga przeglądałem dosyć często, ale nie komentowałem bo weny było brak :P A teraz może się pobawię, bo w końcu jest tam potomstwo "Kalamburów" ML. A ja je wysoko ceniłem ;) Tak, założę dla samego komentowania, bo co tam innego można robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pamietasz mnie? Wyslalem do ciebie maila. :rolleyes:

Zarzartowalem sobie pytaniem jak wyglada smuggler (ale to jako zart w "PS" bylo), a ty odpowiedziales ze strasznie :lol:

A zeby nie bylo ze nie do tematu. Kiedy odkryles w sobie talent do rysunku? Kiedy pierwszy raz narysowales klare?

pozdro ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odkryles w sobie talent do rysunku?

Talent? Jeszcze nie :P Chęć: bardzo, bardzo wcześnie (wtedy jeszcze nie trzymałem kredki w ręku, ale coś tam bazgrałem patykiem po ziemi). Pierwsze prace do pism wysłałem w wieku 14 lat. Wydrukowali :)

Kiedy pierwszy raz narysowales klare?
Dokładnie? Coś koło 19 lutego 2000 roku...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to sie stalo ze wydrukowali? Poprostu "nabazgrales" rysunki (klary pewnie jeszcze nie), wyslales mailem i czekales na odpowiedz? Czy wymagalo to od ciebie jakichs dluzszych przygotowan w sensie zastanawiania sie nad forma listu lub rysunkami do wyslania? Albo cos takiego... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to sie stalo ze wydrukowali? Poprostu "nabazgrales" rysunki (klary pewnie jeszcze nie), wyslales mailem i czekales na odpowiedz? Czy wymagalo to od ciebie jakichs dluzszych przygotowan w sensie zastanawiania sie nad forma listu lub rysunkami do wyslania? Albo cos takiego... ;)
Pierwsze rysunki, jakie wysłałem to przygody Klary oraz Moldera i Skali. Klarę wymyśliłem z myślą o CDA, Archiwum Iks publikowałem już gdzieś indziej. Na początek wysłałem wszystko pocztą. Czekałem rok i... nic. Po roku te same prace wysłałem mailem- dotarło ;) Od tego czasu mam angaż :]

Czy jest pan łagodnym nauczycielem?

Trudno mi to ocenić. Mam swoją dyscyplinę, pewne rzeczy mnie drażnią...

Czy uczniowie pana lubią?

Trzeba by ich zapytać...

Jak reagują na to, że ich nauczyciel pracuje w CDA?

Większość nie wie, reszta się domyśla...

Ile siedzisz nad obrazkami do AR?
Jeżeli dostaję materiał od Smugglera w tygodniu, najpierw sobie wydrukuję (11-13 stron w Wordzie 12-tką...)i czytam. Tak czekam do weekendu. Nanoszę luźne uwagi na marginesach, czasami szkice gotowych rysunków. Trudniejsze (tzn. gorsze do zilustrowania) zostawiam na koniec. Potem siedzę intensywnie 2 dni z ilustrowaniem. Zazwyczaj staram się ilustrować każdy list na co najmniej kilka sposobów. Powstaje wtedy 25 do 31 obrazków (do pisma idzie 11-14...). Na koniec gumowanie ołówka, jakieś poprawki, skanowanie i wysyłam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi to ocenić. Mam swoją dyscyplinę, pewne rzeczy mnie drażnią...

To znaczy? Umie pan rozwalić dzień uczniowi? Gdy zdenerwuje pana klasa robi pan niezapowiedziane kartkówki?

Mam do pana prośbę, pan uczy języka polskiego, a za chiny ruskie nie rozumiem pewnej rzeczy, a z kolei nauczyciel jest niekompetentny i nie umie mi wytłumaczyć, mam pytanie czy mogę się zapytać czy by mi pan nie wytłumaczył w tej rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy? Umie pan rozwalić dzień uczniowi?

Co to dokładniej oznacza? Czy stawiam jedynki? Wpisuję uwagi? Robię kartkówki bez zapowiedzi? Czy jestem wymagający? Czy zadaję dużo do domu? Tak, potrafię rozwalić uczniowi dzień :)

Gdy zdenerwuje pana klasa robi pan niezapowiedziane kartkówki?

Nie bywam mściwy, ale znam inne sposoby ;) Kartkówka- rzadko, bardzo rzadko...

Mam do pana prośbę, pan uczy języka polskiego, a za chiny ruskie nie rozumiem pewnej rzeczy, a z kolei nauczyciel jest niekompetentny i nie umie mi wytłumaczyć, mam pytanie czy mogę się zapytać czy by mi pan nie wytłumaczył w tej rzeczy?
Nie prowadzę korepetycji. Wyślij jednak zagadnienie na priv, jestem ciekaw co spędza Ci sen z powiek :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już pana męczę tymi pytaniami o szkole, ale jeszcze jedno pytanie zadam na ten temat, a raczej dwa: Ile lat pan już uczy? Czy miał pan taka sytuację, że uczeń na przykład po lekcji zaczepił pana i zapytał się czy pan pracuje w CDA? Jaka była jego reakcja gdy potwierdziły się jego podejrzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już pana męczę tymi pytaniami o szkole, ale jeszcze jedno pytanie zadam na ten temat, a raczej dwa: Ile lat pan już uczy? Czy miał pan taka sytuację, że uczeń na przykład po lekcji zaczepił pana i zapytał się czy pan pracuje w CDA? Jaka była jego reakcja gdy potwierdziły się jego podejrzenia?

Ciekawe pytanie:) czy wyskakiwał z proźbą o autograf czy może zadawał pytanie w stylu "jak ma na imię Smugller?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rysując Klarę i inne postacie korzystasz z tabletu, czy rysujesz piórem / ew. czymś innym ? Wydaje mi się, że ta pierwsza opcja, choć radykalnie droższa, to jednak wygodniejsza i w korekcji błędów, i w przenoszeniu do formy elektronicznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

czy niekoloruje Pan rysunków w AR (tylko okazjonalnie, vide. rysunek sims2>sims3) z powodu chęci sworzenia takiego... ja wiem... uroku tych obrazków?

czy są inne powody?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...