Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Pytania do Marka Lenca

Polecane posty

ravvcio,

dla wygody, dla spokoju, dla głupich pytań :) Zmieniam status dostępności na czas kalamburów, gdzie trzeba wiedzieć, czy już jestem ;)

redDeadMaslo,

od tygodnia nic nie narysowałem. Odczuwam przesyt- w ostatnim miesiącu rysowałem bardzo dużo (wystawa, nowe wyzwania dla CDA, inne projekty- jakieś 150 rysunków) i zrobiłem sobie wakacje. Myślę jednak o kolejnych pracach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń zarzut o monotonię- bardzo mnie to ciekawi.

Hmmm.... monotonią mogę nazwać to, że cały czas Ty Marku i Otis rysujecie świetne rysunki... :happy: (Błażej też ma ciekawą kreskę... - poszukam więcej o Jego twórczości - przecież musi też coś innego rysować... ^_^ ). Ale mówiąc też i serio: chyba przesadziłem z tą monotonicznością - chodziło mi o to, by bardziej nie pojawiały się w piśmie, Twoje rysunki, które są enty raz gdzieś "odgrzewane" i tyle... zresztą mniejsza o to... :P

Inne pytanie: Przyjaźnisz się z innymi rysownikami? Np. z Otisem właśnie czy z Błażejem Wiśniewskim? Czy każdy z Was - Ty Marku, Otis i Błażej pokusilibyście się o zrobienie karykatury "przeciwnika"? :cat2: A i czy miałeś okazję spotkać się z Andrzejem Mleczko czy Henrykiem Sawką albo innym bardzo znanym rysownikiem w Polsce? A może z jakimś zagranicznym/i? Czy masz jakiegoś "idola" wśród rysowników - albo inaczej pytając... jakich masz ulubionych rysowników - i polskich i zza granicy? - takie top 10 - jeśli taką listę masz... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HacKNSlasHMonsteR21,

odgrzewane rysunki w piśmie nie trafiają się tak często. Nawet ja na blogu czasami wrzucę jakiegoś nieświadomego dubla. Po prostu tyle tego jest... Chciałbym kiedyś ogarnąć i poukładać to 20-letnie archiwum...

Przyjaźń z innymi rysownikami- raczej mamy utrudniony kontakt, każdy robi swoje i nie patrzy innemu na ręce ;) Skorzystałem jednak z ubiegłorocznego zaproszenia Otisa i wystąpiłem na jego blogu w klimatach Star Wars. Fajna sprawa, dobrze byłoby kiedyś to powtórzyć (współpracę, nie rysowanie o SW, bo to nie moje klimaty).

Jako nastoletni rysownik miałem stały kontakt z moimi ówczesnymi mentorami: Andrzejem Podulką i Szczepanem Sadurskim (z tym ostatnim nawet się spotkałem). Dziesiątki listów, maili, nawet kilka przekazów pocztowych. Udzielili mi sporo wskazówek, ale też przysporzyli kilku problemów ;) W końcu się usamodzielniłem, choć brakuje mi tego kontaktu ze środowiskiem...

Aktualnie moim idolem jest Marek Raczkowski, ale jeszcze nie ośmieliłem się aby do niego napisać, nawiązać jakikolwiek kontakt.

Karykatur nie robię, więc trudno byłoby mi zrobić taką dla Otisa i Błażeja. Ciekawe jak narysowaliby mnie :P...

Yilmaz,

na tym rysunku Klara jest piękna! Zawsze chciałem, aby tak wyglądała (no, może kucyk nieco zbyt kusy :P). Ładnie się uśmiecha, ale z shotguna przypie$%&*@# ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam Marku, nie rob scen :D

Chce tylko powiedziec, ze odszedles od dotychczasowej konwencji Klary i sporobowales czegos nowego.

Klara juz nie ma wygladu karla , ewoluowala :)

A tak swoja droga, pisales wczesniej o rysownikach, znasz moze Sledzia?

To ten co swego czasu robil arty do Secret Service.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Marek dalej siedzi na anonimie :)

Ja pamietam Sledzia wlasnie z SS, swoja droga kiedys bylo lepsze od cda, mimo tego ze nie dawalo co numer covera :)

Ach, to byly czasy....

Sledziu ma swoj specyficzny klimat, moim zdaniem znakomity artysta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem, do jednego z moich ulubionych redaktorów CDA, oraz do twórcy Klary ! :D

Marku kilka pytań.

1: Jak się trzymasz ? Dawno nie zaglądałem tu, to chyba wolno spytać ? ;)

2: Czy spełniasz się jak narazie, jako rysownik w CDA ? W sensie takim pytam, czy nie masz czasem ambitniejszych planów ? :P

3: Ostatnio grałeś w coś ciekawego ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miło Cie widzieć ponownie :)

1. Miewam się całkiem w porządku (choć dokucza mi trochę zdrowie ;)), wszak mamy wakacje :P

2. W CDA i jako rysownik- tak, pewnie. Kiedy myślałem, że zapętlam się tylko w AR i NL przyszły ciekawe projekty (ilustrowanie niektórych felietonów). Ponadto ostatnio dostałem kilka innych ciekawych wyzwań (nie z CDA). Dwa są na etapie ugadywania, więc nic nie powiem, ale trzeci... Będę ilustrować książkę ;) To jest właśnie fajne w rysowaniu- zawsze dostanie się coś ciekawego, co wyrzuci z kolein rutyny ;)

3. Ostatnio nie gram :( Trwa to dobrych kilka miesięcy. Obawiam się, że gry już mnie nie bawią, nie mam na nie czasu... Inna sprawa, że ciągle je kupuję :P Właśnie ściągnąłem z GOGa "Oddworld Stranger's Wrath", może pogram?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie grałem dawno :ohmy: Jakieś 23h temu :tongue: Jesteś ze mnie dumny?

Panie Marc (Marek+Lenc). Mogę tak się wyrażać do Cię/Pana?

O której idziesz kimać?

Masz robotę jakąś bardziej fizyczną niż rysowanie?

Dużo rysujesz na komputerze, tablecie czy innych tworach technologicznych?

C.D.N. :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, po prostu Marek- nie przepadam za ksywkami ;)

Pytanie o sen (głupie, ale odpowiem :P): kiedyś byłem "nocnym Markiem", na późny wieczór zasiadałem do "swojej roboty", ale z wiekiem człowiek robi się wygodny... Zasypiam przed północą.

Praca fizyczna: u brata na wsi jest tyle ciekawych wyzwań...

Rysuję tylko i wyłącznie na papierze. Skąpa obróbka- PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Marku, a herbate mieszasz w którą stronę??

Ach stereotypy. Pamietam jak kiedyś, gdy usłyszałam, że jestes nauczycielem pomyślałam sobie "stary kawaler po czterdziestce" głownie dlatego, że wszyscy zawsze do Ciebie pisali "panie MArku".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herbaty nie mieszam, bo nie słodzę :P Na marginesie: ostatnio zakochałem się w yerba mate i praktycznie odstawiłem kawę. Lepiej kopie ;)

Aniu, że się tak wyrażę :P, to wszystko przez "nicka", który wybrałem sobie na FA. Zobacz jak besztają starszych poukrywanych za ksywkami :P

Owszem, stary kawaler, ale przed czterdziestką (jeszcze trochę :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja to zauważyłem?Wiesz już pewnie o co chodzi Panie Lenc!Czujesz strach prawda(może troche przesadzam)?

Ja JacQ13 Forumicz cie zdemaskowałem!

Ty masz...

ZACZAROWANY OŁÓWEK

:trollface:

Teraz czujesz, że twój świat się wali a maniacy walą do ciebie drzwiami i oknami żeby

ukraść ZACZAROWANY OŁÓWEK!!!

Wiem takie jest życie:brutalne!

A tak na serio:

Miałeś kiedyś prawdziwy nadmiar pracy?No wiesz o czym mówie...chciałeś popełnić Harakiri nienaostrzonym ołówkiem? :tongue:

Jeszcze bardziej na serio:

Lubisz jeść ciastka?Ja narbardziej lubię czekoladowe. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...