Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Pytania do Marka Lenca

Polecane posty

1. Kanon- ma tylu przeciwników, co zwolenników. Nauczyciel ma do dyspozycji 'ileśtam" pozycji, wybiera co mu się "lepiej przerobi" bądź o ma na stanie... Ja siedzę w kanonie IV-VI- chcecie o tym rozmawiać :icon_mrgreen: ?

2. Komiksy- dobre pytanie, bo wcześniej zaczynałem z pojedynczymi rysunkami. Te "dłuższe" historie przyszły z czasem (jakieś 7-8 lat temu; wyjdzie na to, że pełnoprawny komiks stworze w wieku 78 lat :pokerglass: ). Nie czuje się jednak dobrze nazywany "komiksiarzem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra...

1. Zygmunt- wolałbym rozwijać serię "Klara, Zygmunt i... zombie", której odcinki widzieliście już w CDA. Po jej zakończeniu (nie pytaj kiedy, nie wiem) chciałbym zasiąść znowu do serii z Siekaczem, warto go chyba przypomnieć.

2. Współpraca z Otisem- to strasznie czasochłonne. Nie mnożyłbym tego razy 2 (jak praca moja i Marcina), ale razy 3 lub 4. Dogadywanie, planowanie, w końcu konkretna praca... Nie mówię nie, ale to nie tylko moja decyzja. Chętnie zasiadłbym do takiego projektu ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak z tymi wypracowaniami, to dużo uczysz osób piszących "hieroglifami"? Ja czasem współczuje moim nauczycielom jak muszą moje texty czytać

Jest takie kryterium w ocenie prac egzaminacyjnych- ?czytelność zapisu?. Jeżeli potrafię odszyfrować tekst- wstawiam punkt. Jeżeli jednak na to odszyfrowanie poświęcam za dużo czasu? Sory.

Wpadasz czasami na stronę deviantARTa, żeby poszukać albo zwyczajnie pooglądać perełki jakie się tam znajdują? Czerpiesz czasami z jakiś stron inspiracje do własnych komiksów? ;]

Kiedyś wpadałem- gdy miałem tam jeszcze jakiś znajomych. Dziś odwiedzam sporadycznie, ale w tym samym celu- aby obejrzeć ciekawe prace.

1. Masz zwyczaj do poprawiania ludzi gdy źle coś powiedzą?

Nie. Kiedyś mnie korciło, by we wpisach jakiegoś usera zaznaczyć mu na różowo ortografy, ale się wstrzymałem :P Sam nie jestem też święty ;)?

2. Gdyby twoja głowa zamieniła się w ser jaki byłby to gatunek?

Nie wiem dlaczego w pierwszej chwili przyszedł mi do głowy kawałek brie :swiety: ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy otrzymujesz "zlecenie" na rysunek, który ma zilustrować np. list od jakiegoś antyfana, to czy otrzymujesz także wytyczne odnośnie tego, jaki ten rysunek ma być ? Czy też w kwestii koncepcji oraz artystycznej masz wolną rękę, byle tylko rysunek jako tako pasował do tego, czego ma dotyczyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy otrzymujesz "zlecenie" na rysunek, który ma zilustrować np. list od jakiegoś antyfana, to czy otrzymujesz także wytyczne odnośnie tego, jaki ten rysunek ma być ? Czy też w kwestii koncepcji oraz artystycznej masz wolną rękę, byle tylko rysunek jako tako pasował do tego, czego ma dotyczyć ?

Nie, nigdy takich wytycznych nie dostałem (jeden wyjątek- na początki współpracy Q'nik i Smg mieli pomysł na strip do wstępniaka). Ba, po przyjęciu prac nie mam żadnego odzewu, że jest OK, ten był dobry, ten zły... Czuję się jak rzemieślnik :P

Sytuację zmienili współpracownicy- ostatnio dostałem tekst do zilustrowania z gotowymi scenariuszami stripów. Dodam- dobrymi scenariuszami :) Zilustrowałem te pomysły + dodałem coś od siebie= w piśmie wielka niespodzianka ;)

Ile ci tak standardowo zajmuje narysowanie jednego obrazka?

Wszystko zależy od złożoności, ale przedział 2-8 minut wydaje się sensowny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odpowiadasz na głupie pytania? laugh.gif

Bo ciągle je zadajesz :P?

Czy myślałeś kiedyś o wystartowaniu z innym długofalowym projektem jak Klara... niekoniecznie na łamach CDA? :) Wiesz, znaleźć się na nowym terenie, wcielić w życie nowy pomysł... czy po prostu czasu/chęci brak?

Projekt z Klarą? Wszelkie pomysły związane z tą postacią są zaklepane dla CDA (i okolic ;)). Pewne odstępstwa, dla spokoju sumienia, są konsultowane z redakcją. Inna sprawa, czy jest potrzeba takiego szerszego spojrzenia na Klarę gdzieś ponad CDA?

Zawsze sobie mówię, że zacznę coś nowego, w nowym miejscu. Niestety, nie wszystkie projekty wypalają (szuflada z nimi jest większa od tej, w której mieszczą się zrealizowane pomysły), na inne szkoda mi czasu i siły. Niestety, nie mogę sobie jeszcze pozwolić aby zająć się tylko rysowaniem. Szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy zdarza ci się umieszczać na rysunkach swoją podobiznę, czy też rysunkowy świat zarezerwowany jest wyłącznie dla Klary i reszty ferajny ?

2) Często ukazujesz w swoich pracach nawiązania do gier/filmów/książek/muzyki itp. czy też wolisz unikać tego typu zabiegów ?

3) Czy postać Klary jest odzwierciedleniem jakiejś prawdziwej osoby, czy jest to 100% wytwór twojej wyobraźni ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...