Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Witaj zastanawiam się, dlaczego w CD-A czy na stronie czy w piśmie, nie pisze nic o problemie ACTA 2 i skutkach jakie one przyniosą jak zostaną przegłosowane pozytywnie i wprowadzone.

Jak by ktoś nie wiedział o co chodzi, to np tu jest. 

https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/ACTA-2.0-co-to-jest-i-jakie-zagrozenie-sie-z-tym-wiaze

A także sporo yt-berów otym mówi.

A wy?! (jeśli gdzieś o tym pisaliście ok, spoks niematematu przepraszam) ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Smuggler po kilkuletniej przerwie. Troszkę się rozpiszę, ale mam nadzieję, że będzie Ci się chciało przeczytać całość i równie wyczerpująco odpowiedzieć. Będzie trochę nostalgicznie a trochę... psychologicznie.

Moja przygoda z CD-Action zaczęła się mniej więcej w 2004 roku. Nie pamiętam dokładnie, ale do czasopisma był dodany tipsomaniak a w nim kilkanaście (dziesiąt?) stron z najlepszymi listami od czytelników wraz z Twoimi odpowiedziami. Uśmiałem się przy nich niemiłosiernie i niejednokrotnie, bo do lektury wracałem mnóstwo razy, nawet po kilku latach. Twoje zgryźliwe żarty podlane sarkazmem i często pełne hiperboli były dla mnie świetną rozrywką. Pokuszę się o stwierdzenie, że były też inspiracją, która w jakiejś maleńkiej cząsteczce ukształtowała mój styl pisania. Z CD Action byłem mniej więcej do 2011-12 r. Wtedy to krok po kroku oddalałem się od gier, a przy okazji "Akszonka", jak to się mówiło naście lat temu :)

Przez kilka lat obserwowałem Cię i czytałem, zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej, na forum. Twój styl pisania w ogromnym stopniu się zmienił - stałeś się jakby mniej zaangażowany, bardziej oschły, choć oczywiście nie zawsze. Trudno mieć o to pretensje - nie ma chyba na świecie człowieka, który z równie wielkim zapałem pisałby, zarówno gdy coś się zaczyna, tworzy, rozwija, jak i 20 lat później - gdy zapewne naszła go siódma fala rutyny, przemęczenia... Dodatkowo z pewnością Ty jako człowiek dojrzałeś, może nawet troszkę się zestarzałeś :)

Czas na kilka pytań. Zastanawia mnie, jak się czujesz, będąc tyle lat w tym samym miejscu. Jak się czułeś na początku CD Action, a jak teraz? Na początku pewnie była to dla Ciebie wielka radość, jak jest teraz, czy wygrywa rutyna, czy nadal jest to frajda? Ile razy myślałeś sobie "to już koniec, przestało mi to sprawiać przyjemność, dalej się w tym nie rozwinę, pakuję manatki i kończę z tym."? Co w takich chwilach robiłeś?

Na koniec:

- gdybyś miał okazję spotkać się z samym sobą sprzed 20 lat. Jakie dałbyś sobie rady, wskazówki?

- masz jakieś swoje sposoby na brak weny? Chcesz coś napisać, stworzyć, bierzesz długopis do ręki i... pustka. Co wtedy?

 

Pozdrawiam Cię serdecznie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, darkdarius napisał:

Witaj zastanawiam się, dlaczego w CD-A czy na stronie czy w piśmie, nie pisze nic o problemie ACTA 2 i skutkach jakie one przyniosą jak zostaną przegłosowane pozytywnie i wprowadzone.

Jak by ktoś nie wiedział o co chodzi, to np tu jest. 

https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/ACTA-2.0-co-to-jest-i-jakie-zagrozenie-sie-z-tym-wiaze

A także sporo yt-berów otym mówi.

A wy?! (jeśli gdzieś o tym pisaliście ok, spoks niematematu przepraszam) ;)

 

Na pewno coś w Publicystyce bedzie na ten temat, wczesniej czy pozniej. Ale o tym raczej w "Pytaniach do redakcji" niz mnie, bo ja o takich rzeczach raczej nie pisuje

7 godzin temu, Sasq napisał:

 

Przez kilka lat obserwowałem Cię i czytałem, zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej, na forum. Twój styl pisania w ogromnym stopniu się zmienił - stałeś się jakby mniej zaangażowany, bardziej oschły, choć oczywiście nie zawsze. Trudno mieć o to pretensje - nie ma chyba na świecie człowieka, który z równie wielkim zapałem pisałby, zarówno gdy coś się zaczyna, tworzy, rozwija, jak i 20 lat później - gdy zapewne naszła go siódma fala rutyny, przemęczenia... Dodatkowo z pewnością Ty jako człowiek dojrzałeś, może nawet troszkę się zestarzałeś :)

>>>Wieszk to to jest pesymista? To optymista po 20 latach. to o mnie. :)

 

Czas na kilka pytań. Zastanawia mnie, jak się czujesz, będąc tyle lat w tym samym miejscu. Jak się czułeś na początku CD Action, a jak teraz? Na początku pewnie była to dla Ciebie wielka radość, jak jest teraz, czy wygrywa rutyna, czy nadal jest to frajda? Ile razy myślałeś sobie "to już koniec, przestało mi to sprawiać przyjemność, dalej się w tym nie rozwinę, pakuję manatki i kończę z tym."? Co w takich chwilach robiłeś?


>>>Coz, to nadal praca, ktora lubie i cenie, choc na pewno nie ma we mnie tej radosci i entuzjazmu, co 22 (!) lata temu. Ale to chyba oczywiste. Pewnie, ze mam kryzysy, mam wszystkiego dosyc i chcialbym rzucic wszystko i pojechac w Bieszczady albo Andy, hodowac lamy.

Na koniec:

- gdybyś miał okazję spotkać się z samym sobą sprzed 20 lat. Jakie dałbyś sobie rady, wskazówki?

>>> Coz, "mysl wiecej o sobie, mniej o pismie" by na pewno wyszlo mi na zdrowie i na finanse i w ogole. Ale z drugiej strony... chyba nie zaluje, a przynajmniej nie za bardzo.

- masz jakieś swoje sposoby na brak weny? Chcesz coś napisać, stworzyć, bierzesz długopis do ręki i... pustka. Co wtedy?

>>>Pisze o czym innym. Serio. Trzeba miec zawsze pomysly na inne teksty. Albo np. opisuje frgament tego, o czym mam pisac, ten najlepszy, ten ktory cie meczy "napisz mnie, chcesz tego". (Np. Sapkowski zaczal pisac swoj piecioksiag od... opisu walki Szczurow z Bonhartem. Bo bardzo chcial to napisac).  I raz, ze jak zaczniesz pisac, to sie rozkrecisz i wena przyjdzie.

Dwa, ze mozesz miec juz w efekcie napisany spory kawalek tekstu, do ktorego wrocisz po jakims czasie i dopiszesz reszte. Jesli mam byc szczery to wiekoszosc moich tekstow w Publicystycze w CDA powstaje wlasnie tak, ze tworze kawalek, potem drugi (wcale nie chronologicznie), trzeci, czwarty,  itd. a potem to sklejam, lacze, dziele, dopisuje, czasem calkiem dany akapity wywalam i pisze od poczatku ale inaczej. I takie sklejki potem dopiero szlifuje do skutku. Czesto zaczynam od zakonczenia, a wstep pisze na koncu. A czasem mam tylko jakies jedno mocne zdanie, pointe tekstu albo motyw przewodni, i do niego dopisuje cala reszte. Pamietasz "Czlowieka i swinie"? Wiedzialem, ze musi sie znalezc w nim fraza "Swinie wygraly". I to ta fraza wplynela na ksztalt calosci, nadala reszcie tekstu forme i styl. Krotko mowiac - nie pisz po szkolnemu wstep-rozwiniecie-zakonczenie. Pisz to, co ci sie cisnie na palce, a potem zobaczysz co z tego wyjdzie i jak i gdzie to uzyjesz.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś tak, że po wystawieniu oceny jakiejś gry w waszym magazynie, a potem obserwując jej rozwój żałowałeś wystawionej oceny? Jeśli tak to co to była za gra?

 

 

 

Za wszelkie błędy ortograficzne przepraszam. Myślałem kilka minut jak to pytanie napisać.

Oglądałeś jakieś anime, bądź czytałeś mangę? A może wciąż to robisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KayonPL napisał:

Czy miałeś tak, że po wystawieniu oceny jakiejś gry w waszym magazynie, a potem obserwując jej rozwój żałowałeś wystawionej oceny? Jeśli tak to co to była za gra?

 

 

Wiedźmin 3. Nie dałem jej 10, bo w momencie gdy była pisana recenzja i grę nominowano do 10/10, nie ukończyłem jej więc chciałem być uczciwy - nie znając zakończenia itd nie chciałem dawac 10 w ciemno. No i przeze mnie gra ma koncowa ocene 9.5/10. To taki wiedzminowski twist - skrzywdzilem kogos, bo chcialem byc uczciwy.

A dychy d,a ME3 nie zaluje i nie bede :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może wyglądać lepiej. Nie będę twierdził, że layout CDA to dla mnie ideał, bo ja osobiście wolę prostsze formy, no ale mamy swój styl, a ostatnie zmiany (a to jeszcze nie koniec) - np. koncepcje okładek idą IMO w dobrą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smuggler napisał:

Zawsze może wyglądać lepiej. Nie będę twierdził, że layout CDA to dla mnie ideał, bo ja osobiście wolę prostsze formy, no ale mamy swój styl, a ostatnie zmiany (a to jeszcze nie koniec) - np. koncepcje okładek idą IMO w dobrą stronę.

Dziękuję za odpowiedź ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Smugglerze
Jest Pan graczem od czasów ZX Spectruma, szmat czasu. Więc gdyby miał Pan wskazać po jednej grze na każdą z platform którą Pan posiadał to jakie tytuły by Pan wybrał ew. polecił do ogrania na dzień dzisiejszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2018 o 15:01, Smuggler napisał:

A dychy d,a ME3 nie zaluje i nie bede :)

Kurza stopa, tak zachwalasz ten ME3, że chciałbym kiedyś do niego w końcu dojść; jedynkę przemęczyłem, a obecnie pokonały mnie bugi w ME2. :( Niby nie były jakieś krytyczne, ale z drugiej strony tak chamsko biły po oczach, że zwątpiłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Smuggler :) Powiedz mi czy magazynujesz gdzieś swoje zdjęcia? Pasjonuję się fotografią ( amatorsko), czasami wysyłam zdjęcia na jakieś konkursy National Geographic lecz jeszcze nic nie wygrałem, ale zastanawiam się czy pstryknięte fotki zachowujesz tylko dla siebie? Przez ostatnich parę lat zrobiłem ich naprawdę sporo, czasami wstawiam coś na Instagram dla znajomych ale tam ekran mały, średnio to wychodzi. Myślałem, żeby co fajniejsze udostępniać gdzieś w internecie, może jakiś " blog fotograficzny"? Robiłeś kiedyś coś takiego, czy oprócz brania udziału w konkursach trzymasz je na dysku?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LARRY napisał:

Ok, rozumiem. A zdradzisz jakiego programu używasz do obróbek zdjęć? Szukam na razie czegoś prostego dla siebie :)

Żadna tajemnica, bo od lat mam tego samego starego jak świat Photoshopa 7 z bodaj 2002 :), bo dla mnie nic większego/lepszego nie trzeba z paroma pluginami.


A z darmowych i prostych spróbuj tego: http://download.komputerswiat.pl/grafika-i-fotografia/edytory-graficzne/photoscape

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...