Jump to content

Recommended Posts

A dlaczego nie lubię bigosu? Nie wiem, spróbowałem, nie podeszło. Może za głupi jestem.

Ubika nic nie przebije, bo idealnie balansuje "paranoje" z akcją, plus twist w finale i te pomysły regresji czasu itd. NIC tego koktajlu nie przebije.

No a "Valis"? Dick tam "odkrył", że żyjemy w czasach Imperium Rzymskiego. Z tej powieści wiemy też, że Dick otrzymał w niewyjaśnionych okolicznościach szczegółową medyczną wiedzę o chorobie syna, co uratowało mu (synowi) życie... za bardzo odjechane twoim zdaniem?

Chyba tak, Ubik dla mnie był lepiej zbalansowany. W ogóle to jedna z lepszych książek sf, jakie czytałem.

Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce by o tym pisać, bo megakonfiguratorem zajmuje się ktoś inny, ale widziałam, że w pytaniach do tych osób nie pojawiają się żadne odpowiedzi. W megakonfiguratorze desktopy dla graczy w ostatnim CDA pojawiają się komputery w różnym przedziale cenowym. Zestawy są w sumie średnie, ale to da się przeboleć. Bardziej interesuje mnie, czemu w zestawie nr 4, ze średniej półki, w którym pojawia się procesor i5-8600k, który nie ma boxowego chłodzenia. W tekście napisane jest, że jeśli ktoś myśli o podkręcaniu to można dokupić chłodzenie. Czyli, jeżeli nie podkręcam procesora, to chłodzenie w ogóle potrzebne nie jest? Konfigurator jest pełny głupich błędów, co jest trochę przerażające. I przepraszam, że piszę to tutaj, ale widzę, że tutaj najszybciej mogę otrzymać jakąkolwiek odpowiedź, albo email do jednej z osób, które ten konfigurator tworzyły.  

Z własnego doświadczenia wiem, że warto w jakieś chłodzenie zainwestować (takie za 80 zł w pełni wystarcza), bo to daje jednak komfort psychiczny, u mnie na firmowym wiatraczku procek miał ze 45 stopni w spoczynku, a jak go obciążąłem to wchodził na 75 i więcej. Niby OK ale mnie to irytowało. Zainwestowałerm te 80 zł i teraz mam w spoczynku 27-30 stopni, a przy mocnym obciążeniu 60 stopni góra. Szczególnie w lecie to się przydaje.

Trochę się nie zrozumieliśmy. W megakonfiguratorze podano procesor, który nie ma boxowego chłodzenia i nie dopisano tego, że chłodzenie trzeba dokupić, co może wprowadzić kogoś w błąd. Osoba, która się na tym nie zna, zamówi wypisane rzeczy i przy składaniu będzie zdziwienie, że nie ma żadnego chłodzenia i co robić. 

Po prostu nie należy ślepo sugerować się takimi konfiguratorami, tylko w razie problemu napisać na forum w odpowiednim dziale. W piśmie jeden, drugi i trzeci taki babol przejdzie, bo wystarczy, że autor takiego zestawienia się pomyli, a później nikt inny tego nie zweryfikuje, bo do kiosków trafi cały magazyn, głównie poświęcony grom, a nie sprzętowi. Także i liczba osób mających sporo pojęcie o sprzęcie jest ograniczona.

Smuggler czytałeś już "Szpony i Kły"? Jeśli tak to jaka jest twoja opinia na temat tego dzieła i które z opowiadań najbardziej przypadło ci do gustu.

Po diabla mi marnowac czas na jakies fanfiki gdy mam w kolejce MNOSTWO naprawde wartosciowych ksiazek do lektury.

• Upvote 1

On 1/8/2018 at 8:13 AM, Smuggler said:

Po diabla mi marnowac czas na jakies fanfiki gdy mam w kolejce MNOSTWO naprawde wartosciowych ksiazek do lektury.

Dokladnie to samo pomyslalem, gdy dostalem te ksiazke "pod choinke". Minie wiele czasu nim do niej dobrne...

Edited by Coenn

Dnia 8.01.2018 o 14:13, Smuggler napisał:

mam w kolejce MNOSTWO naprawde wartosciowych ksiazek do lektury.

O! Byłbyś skłonny podać kilka pozycji z tej kolejki? Preferowany gatunek to fantastyka (byle nie New Weird), ale może też być  powieść współczesna (byle nie King...), no od biedy może być i jakaś historyczna kniga (tylko nie - dłubiąca w jakichś encyklopedycznych rozważaniach militarnych). Da się/chce ci się coś zapodać?

Skad mam wiedziec, ze dobre i takie jak chcesz, poki ich nie przeczytalem? :)
Np. mam w kolejce nowa powiesc autora "Marsjanina" i opinie o niej sa mieszane. Dam jej szanse, ale w ciemno polecic nie moge...

ANo wlasnie...mi juz "Marsjanin" w ogole nie podpasowal, przerazliwie nudna I mialka powiesc, irytujaca "ironia" bohatera (autor powinien poczytac "Rozbitka" Palahniuka, zeby zobaczyc jak celna ironia powinna wygladac), postacie kukly, imo padaka...

Edited by Pierre

Smuggler czy czytałeś, jak już taki temat ostro książkowy się pojawił jakąś książkę Neila Gaimana i jeśli tak to co sądzisz o tym autorze?

Lubie jego ksiazki, szkoda ze ostatnio poszedl w strone literatury "dzieciecej" choc i tam ma pare fajnych pozycji. Ale Amerykanscy Bogowie i Chlopcy Ananasiego to rzecz jasna bardzo warte lektury.

• Upvote 1

Nie pomyslalbym, ze przyjdzie dzien, w ktorym zadam jakiekolwiek pytanie, ale ciekaw jestem: ksiazka czy ebook? Po polsku czy po angielsku? Na uszach podczas lektury cos (muzyka, audiobook tejze ksiazki) czy nic?

Ostatnio ebook. Bo poreczniejszy, bo sobie moge ustawic lubiany font i jego wielkosc i takie tam.

Po polsku, czytanie po angielsku jest dla mnie na dluzsza mete meczace, szczegolnie jesli ksiazka jest napisana jakims wyrafinowanym stylem, czy np. stylizowana na XVII wieczna angielszczyzne, pelna slangu itd.

Audiobooki od wielkiego dzwonu, tylko w sytuacji gdy czytac sie nie da z roznych powodow.

Muzyka przy czytaniu moze byc ale muzy slucham glownie podczas ruchu, przy czytaniu wole cisze albo od biedy cos niezbyt przykuwajacego uszy w tle, dobra muzyka jest warta by sluchac jej starannie, a nie traktowac jako "wypelniacza ciszy".

Dzieki za zaspokojenie mej ciekawosci.

On 2/6/2018 at 9:16 AM, Smuggler said:

Muzyka przy czytaniu moze byc ale muzy slucham glownie podczas ruchu, przy czytaniu wole cisze albo od biedy cos niezbyt przykuwajacego uszy w tle, dobra muzyka jest warta by sluchac jej starannie, a nie traktowac jako "wypelniacza ciszy".

Niesprecyzowalem - moja wina. Mialem na mysli muzyke klasyczna lub "sciezke filmowa" (wezmy na ten przyklad z filmow o Harrym Potterze, bo sa dobrze kojarzone).

On 2/6/2018 at 9:16 AM, Smuggler said:

Audiobooki od wielkiego dzwonu, tylko w sytuacji gdy czytac sie nie da z roznych powodow.

A ja nawet polubilem laczenie anglojezycznego ebooka z anglojezycznym audiobookiem jednej pozycji w jednym czasie. A polskojezyczne ebooki lubie laczyc z muzyka, wlasnie taka opisana powyzej. Ale to raczej tylko poza wlasnymi czterema katami, gdzie nie moge liczyc na cisze i spokoj.

Edited by Coenn

Hej, co sądzisz o robieniu sobie tatuaży? Mam na myśli formę pewnego rodzaju wyrażania siebie, swoich myśli czy utrwalania na przykład ważnych momentów w życiu. Czegoś co nie jest bezsensowne. Sam zastanawiałem się kiedyś nad jakimś tatuażem - obrazem z ulubionej książki, czy jakiejś innej ważnej dla mnie historii czy postaci. Nie mam tu na myśli tatuaży na całym ciele, ale skromnych obrazów, powiedzmy na jednej ręce :) 

Sam tatuazy nie mam ale mi sie podobaja - byle fajne i byle nieprzesadnie duzo. Czasem nawet bym sie wydziaral ale raz ze dobry tatuazysta sie ceni, a dwa ze zaraz mi powiedza ze to "kryzys wieku sredniego" i takie tam. Nie zebym sie tym bardzo przejmowal, ale poki co poprzestajnie na "moze kiedys" :) I moze cos z Mass Effecta? Reaper wzdluz kregoslupa? :P