Jump to content

Scouser

Forumowicze
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Scouser last won the day on March 28

Scouser had the most liked content!

Community Reputation

26 Neutralna

1 Follower

About Scouser

 • Rank
  Krasnolud
 • Birthday May 20

Informacje profilowe

 • Płeć
  mężczyzna
 • Zainteresowania
  Piłka nożna. Liverpool FC , Muzyka - rock, hardcore, post-hardcore , punk-rock

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Planescape Torment, Elder of Scrolls, ME, Gothic, GTA , Świątynia pierwotnego zła
 • Ulubiony gatunek gier
  RPG
 • Konfiguracja komputera
  Skylake 6600k
  GTX 1050, 16GB RAM

Recent Profile Visitors

2,153 profile views
 1. Scouser

  FIFA (seria)

  Wystarczy, że go nie wystawisz. Ja np. robię 2 składy, drugi to jest tzw. fitness i gram naprzemiennie ale ten drugi też staram się by nie był bardzo słaby bo inaczej gra to męczarnia Oba składy oczywiście z tej samej ligi gdybym chciał jakąś zmianę w trakcie meczu zrobić. Używam czasem jednorazowych kondycji bo ich pełno, a jak gram w lidze wekkendowej to używam kart kondycji na cały zespół (czyli kartę grupowej kondycji).
 2. Scouser

  Mass Effect (seria)

  W sumie Arlekin ma rację, chodzi o zakończenie lepsze dla samego Sheparda czy jego drużyny Bo co jest dla gracza lepsze to już jest kolejna sprawa.
 3. Scouser

  CD-Action 05/2019 - zapowiedź

  W 2011 roku nakład był ok. 120k przy 80k sprzedanych więc ta liczba spadła ale w przeciągu dłuższego okresu czasowego, natomiast wcześniej był nakład i sprzedaż (zapewne) od 150 do 200k (rekord był chyba w 2000 r z nakładem 200k) Więc 17 lat temu jak zaczynałeś kupować pismo to sprzedaż była na pewno grubo ponad 120k Ja mój pierwszy numer jaki pamiętam to coś koło 50-70 numeru ale nie dam sobie głowy uciąć który bo musiałbym poszperać w piwnicy. Mam też większość płytek z tamtych lat, niestety część była kupowana nieregularnie bo byłem dzieciakiem i wydawałem z kieszonkowego (10-15 zł tygodniowo) więc musiałem zaciskać pas.
 4. Scouser

  Gra o Tron (2011-)

  Ja na razie zostawiam sobie to na czerwiec kiedy będę miał troszkę spokoju z pracą (prędzej na lipiec na wakacje) więc bez spojlerów tu miejmy nadzieję No cóż, z tym niezgadzaniem się to pewnie kwestia gustu choć tak jak mówiłem jak dla mnie wszystkie sceny, w których występuje Tyrion po prostu je kradnie, Pani Clarke jest oczywiście ładną dziewczyną nie przeczę ale niestety ze zdolnościami aktorskimi leciutko się minęła (co było widać też choćby w Terminatorze), oczywiście nie oznacza to, że to aktorka typu Stephen Moyer (straszne drewno) czy ulubieniec widzów Pattinson ale to może przez to, że ja generalnie troszkę te aktorki źle oceniam/dyskryminuję bo dla mnie jest naprawdę niewiele kobiet, które grają dobrze w filmach/serialach więc pewnie jestem całkowicie nieobiektywny w kwestii Clarke
 5. Scouser

  Gra o Tron (2011-)

  Smoki ok ale Dean jest kiepska, np. w podanej przez Ciebie scenie rządzi Tyrion (jak zwykle), najlepsze sceny są z Tyrionem, Arią (i człowiek bez twarzy, szkoda, że krótko), Sandorem Cl, Peterem, Bronnem, cebulowym rycerzem (gość rządzi drugi po Tyrionie), następnie już Ramsey, Varys (tu można było jeszcze lepiej ale z nim zawsze jest ciekawie) i może jeszcze Jaime Lannister. Bardzo rozczarował mnie (prócz Dean rzecz jasna) Loras Tyrell, Gendry (może dlatego, że tak krótko ale jednak coś jest tu nie tak z tą postacią), Robb Stark i dość mocno siląca się Margaery Tyrell.. Niestety także Bran Stark w ogóle mnie nie przekonał do swojej postaci Mam też mieszane uczucia do Jona Snowa ale jakby wymagali odpowiedzi czy na + czy na - to "trudno powiedzieć". Raz dobrze, raz źle...
 6. Scouser

  Kącik prenumeratora

  Było już przecież mówione gdybyś przeczytał wątek (bo rozmawialiśmy o rekompensatach) że tak to nie działa, nie możesz sobie mnożyć 12 x 17 czy coś takiego. Mi liczyli 179/13, Tobie podejrzewam policzą 179/12 czyli koszt 1 numeru to 14,91 więc teraz trzeba by policzyć ile było w tym czasie promocyjnych i jakie miały ceny, gdyby wszystkie miały 9,99 to 14,91 - 9,99 = 4,92 więc maksymalnie mógłbyś dostać 12 x 4,92 co daje 59,04 zł ale pamiętaj, że część numerów jest w innych cenach więc jeszcze odliczą Ci te numery co kosztowały więcej. Ja napisałem mejla na adres prenumerata@bauer.pl i dostałem w ciągu 24h odpowiedź w sprawie obniżenia następnej prenumeraty o tą różnicę (u mnie wyszło akurat niewiele bo tylko 4 numery (ok 15 zł bo miałem wersję 13 wydaniową)
 7. Scouser

  Kącik prenumeratora

  Nie usunięto Ci tylko po prostu zmieniano stronę i podobno nie byli w stanie przenieść bazy danych (czytaj: nie chcieli wydawać kasy). Już nie mówiąc, że ta ich nowa droga strona (sporo brała firma za jej zrobienie) jest kompletną klapą... nic tam nie działa prawidłowo i wszystko jest poukrywane, a samo nieprzeniesienie bazy danych to jedna z największych porażek. Melduję nowy numer: data nadania: 5 kwietnia data doręczenia: 9 kwietnia - idą na rekord w szybkości Ale jestem prawie pewien, że listonosz nie miał nic do roboty bo na poczcie przed świętami nic się nie dzieje.
 8. Scouser

  Przyszłość CD-Action

  A to dziwne bo gra wygląda zacnie, być może ktoś nie chce poruszać tego dość trudnego tematu? Bo jednak prócz tzw. ustroju totalitarnego to w wszystko w grze przypomina mi po prostu typowe korpo
 9. Scouser

  Przyszłość CD-Action

  Było mówione setki razy, że od redakcji nie zależy jaka będzie strona... Co do Beholdera 2 - kiedyś bodajże naczelny wspominał jak wygląda recenzowanie gier i jeśli mnie pamięć nie myli to wydawcy gier starali się by ich gry dostawały się do najpoczytniejszych pism, a nie odwrotnie - zresztą wydaje mi się, że było to już mówione wielokrotnie w cd-action, że to nie jest tak, że redaktor idzie do empiku/włącza steam, kupuje grę i recenzuje, a że nie mają czasu to danej gry nie recenzują @Toshi650 - redakcja jest od tworzenia magazynu: czytaj, pisania recenzji gier, które wyślą im wydawcy, dysponowania budżetem, który dam im wydawca w pewnych ramach... nie wiem co jest w tym niezrozumiałego Wiadomym jest, że nie od redakcji zależy cena pisma bo jak niby? To nie jest redaktorów pismo, nikt z redaktorów nie jest jego właścicielem, ba nikt z redaktorów nie jest nawet w zarządzie wydawcy ...
 10. Scouser

  CD-Action 05/2019 - zapowiedź

  @goliat - przepraszam za offtop coś jest nie tak skoro Zborowskiego i Fronczewskiego znałeś głównie z gier Bo Boberek to inna sprawa - on jest raczej aktorem "głosem" więc trudno by go znać z filmów i seriali skoro jego kariera opierała się na dubbingu.
 11. Scouser

  CD-Action 05/2019 - zapowiedź

  @goliat Tekken niespolszczony to płotka przy niespolszczeniu np. takiej gry jak Sunless Sea Nie przesadzajmy, że brak spolszczenia Tekkena uniemożliwia rozgrywkę, a już w takim SS tak... Ze spolszczeniami jest problem bo co pokazał choćby GOG, który wydaje sporo gier retro i starszych, które były spolszczone, a niestety w GOG są bez spolszczenia (utrudnia to rozgrywkę, choćby taki Faraon - chętnie bym kupił ale nie jest spolszczony...) czy słynny Divinity Original Sin..
 12. Scouser

  Wiedźmin/Witcher (seria)

  @goliat - rozumiem, że też wpadłeś w gorączkę prima aprilis?
 13. Scouser

  Przyszłość CD-Action

  Kiedyś pytano redaktorów tvgry czy zrobią swoje drukowane czasopismo to ładnie odpowiedzieli - nie znają się na tym, musieliby się uczyć tego latami (inna sprawa, że powiedzieli też, że przejście z youtube na czasopismo drukowanie nie jest jakąś naturalną koleją rzeczy z czym się też zgadzam). To samo jest z youtubem, redaktorzy niestety przespali ten okres i nie da rady nic z tym zrobić w tej formie co piszesz wątkotwórco... nie pomoże jedna osoba do edycji filmów, tu trzeba chociaż 2 lat doświadczenia albo całej ekipy, która by się na tym znała, a redaktor byłby tylko dodatkiem... inaczej - redaktorzy cd-action znają się na pisaniu, niestety kompletnie nie rozumieją kręcenia filmów youtube, recenzji, unboxingów.
 14. Scouser

  Jak edytować post

  Nie da się. Wszelkie zażalenia do Interii i Bauera (nie chcą modernizować strony).
 15. Scouser

  Kącik prenumeratora

  Na 3 lata może raz dostałem na dzień premiery Zwykle czeka się od 7 do 15 dni, bywało i 3 tygodnie. W wawce łączyny to jedna z najgorszych sortowni więc nic dziwnego. Dotarło 19.03.2019 nadanie 8.03.2019 z Włocławka. Czyli tam jest prawdopodobnie gdzieś drukarnia i idzie bezpośrednio na pocztę we Włocławku stąd w teorii szybkie nadanie - z doręczeniem już gorzej ale to tak jak mówiłem - może być do 14 dni...
×