Jump to content

Recommended Posts

Uważasz że PRL był ustrojem sensownym gospodarczo, który odbudował Polskę i umożliwił sukces III RP (tak ostatnio pisze redaktor Żakowski w "Polityce"), czy wręcz przeciwnie: był to ustrój pełen absurdów, niewydolny gospodarczo, marnotrawczy itd., i generalnie cofający nas w rozwoju? Jakoś nie ma zgody w tej kwestii wśród ludzi...

@Pierre - nie uwazam ze PRL to "samo zlo" ale jestem daleki od gloryfikowania go. Jeszcze pamietam kolejki, kartki, Jedynie Sluszne Tresci w gazetach i TV oraz gapienie sie na takie luksusy jak porzadne jeansy, piwo w puszcze, czy czekolada - na polkach Peweksu, czyli sklepu gdzie kupowac mozna bylo za dolary, ktorych to dolarow nie mogles w Polsce legalnie kupic i sprzedac (sprzedac tak - panstwu, za smieszne pieniadze), a na czarnym rynku wychodzilo, ze sie przez miesiac pracuje za 10-30 $...

Fantastyczny nowy numer CD Action. Bardzo mi się podoba zabawa z formą graniczną recenzji. Szacunek za powrót kaszanka zone oraz game walkera. Łączę pozdrowienia dla Redakcji Marek Świerczyński

Dzięki ale to chyba raczej w watku o CDA albo pytaniach do redakcji bardziej by pasowalo.

Tak, to drewno i patalach, to mowie ja, autorytet od pilki noznej i krol strzelcow na Mundialu z 1674. Wszyscy co myslo inaczej sie mylo.

Zadowolony?

Nie odpowiedziałeś, więc spróbuję jeszcze raz:

1. Czytałeś książkę Elda? Jak wrażenia?

2. Będzie nowe Retro?

Co myślisz o książkach George R.R Martina:  Pieśń Lodu i Ognia? 

Według mnie są świetne i przebijają wszystkie książki fantasy jakie powstały. Bohaterowie są bardzo realistyczni i ciekawi, wątek rodów jak Lannisterowie, Starkowie jest świetny. Ciekawi mnie twoja opinia.

Jako fan aparatów i fotografii na pewno polubiłeś grę Life is strange, która na aparatach się głównie skupia. Jaki wątek w tej grze najbardziej ci się spodobał?

Edited by RoronoaZoro
  • Confused 1

Dnia 15.05.2018 o 18:37, RoronoaZoro napisał:

W waszej redakcji jest tylko jedna kobieta, 9kier i jest wiele skarg na nią. 

Dnia 25.02.2017 o 19:40, RoronoaZoro napisał:

(...) Na tej stronie powinnaś się skupić na pisaniu  lepszych recenzji na które wiele osób narzeka, bo nie są najlepszej jakości. Bardzo możliwe, że zostałaś przyjęta do redakcji tylko dla tego, że jesteś kobietą i czasopismo ma fejm, że laska u nich pracuje. Proszę, abyś wypowiedziała się o tym.

Coś się tak na 9kier uwziął? Były głosy, że jej styl pisania jest rozpoznawalny i różni się od innych, ale to samo tyczyło się np. Papkina, więc co ma do tego bycie kobietą? I gdzie są te skargi, o których wspominasz (nie liczę twoich "skarg")? 

Pewnie chodzi o te skargi czytelników, którzy nie zgadzali się z oceną danej gry, jakiś czas temu swoje żale na ten temat wylewał pewien czytelnik CDA w AR.

pytanie serio: są jakieś wolne miejsca pracy w redakcji mam orzeczenie o niepełsprawność mogę pisać nawet artykuły do śwata wiedzy i innych magazynów bauer . jestem wszechstrony i uzdolniony i szybko się uczę..

mam jeszcze tylko problem z pisaniem ale kupuje książki do gramtyki i ortografii tylko koleżanka polonistka musi mi odpisać na GG jakie kupić?

pozdrawiam.

Dnia 8.05.2018 o 10:57, sajki napisał:

Nie odpowiedziałeś, więc spróbuję jeszcze raz:

1. Czytałeś książkę Elda? Jak wrażenia?

2. Będzie nowe Retro?

2 x nie. Ksiazka Elda czeka w kolejce (dlugiej tak na oko na pol roku, choc staram sie czytac co najmniej 1 ksiazke w tygodniu). Retro juz nie bedzie, mi tez jest przykro z tego powodu.

4. Uważasz, że kobiety dorównują facetom w zdolnościach i pracy? W waszej redakcji jest tylko jedna kobieta, 9kier i jest wiele skarg na nią. Jak myślisz dlaczego kobiety mają taki mały udział w najważniejszych zawodach na świecie? Dużo się mówi o tym, że to mężczyźni rządzą światem.

ohzrd5t.jpg

• Upvote 1

Dzień dobry. Mam parę pytań.

1. Co myślisz o książkach George R.R Martina:  Pieśń Lodu i Ognia? 

Według mnie są świetne i przebijają wszystkie książki fantasy jakie powstały. Bohaterowie są bardzo realistyczni i ciekawi, wątek rodów jak Lannisterowie, Starkowie jest świetny. Ciekawi mnie twoja opinia.

>>>Not bad, ale fantasy nie jest moim ulubionym gatunkiem literackim.

2. Jak czasopismo CD-Action obecnie sobie radzi? Widzowie odchodzą od was czy wasza popularność rośnie? Jaki poziom obecnie prezentujecie?

>>Still alive. :) A poziom - wysoki, panie, wysoki.

3. Jako fan aparatów i fotografii na pewno polubiłeś grę Life is strange, która na aparatach się głównie skupia. Jaki wątek w tej grze najbardziej ci się spodobał?

>>>Nie polubilem. Lubie fotografowac, a nie grac w gry, gdzie sie fotografuje. 

4. Uważasz, że kobiety dorównują facetom w zdolnościach i pracy? W waszej redakcji jest tylko jedna kobieta, 9kier i jest wiele skarg na nią. Jak myślisz dlaczego kobiety mają taki mały udział w najważniejszych zawodach na świecie? Dużo się mówi o tym, że to mężczyźni rządzą światem.

>>>My rzadzim swiatem, a nami kobiety - jak mawial klasyk.

18 godzin temu, hansui napisał:

pytanie serio: są jakieś wolne miejsca pracy w redakcji mam orzeczenie o niepełsprawność mogę pisać nawet artykuły do śwata wiedzy i innych magazynów bauer . jestem wszechstrony i uzdolniony i szybko się uczę..

mam jeszcze tylko problem z pisaniem ale kupuje książki do gramtyki i ortografii tylko koleżanka polonistka musi mi odpisać na GG jakie kupić?

pozdrawiam.

Odpowiedź serio: kup wszystkie z listy, którą dostaniesz.

Takie pytanko? Grałeś kiedyś w Arcanum? Gierka już stara, ale mnie wciągnęła niesamowicie, grałem godzinami, zdobywałem potęgę aż... reset systemu i po gierce. 

daaaaaaaaaawno temu grałem ale w sumie to niewiele z niej pamietam dzisiaj.

8 godzin temu, Smuggler napisał:

Nie wiem, ale niczego nie wykluczam.

GAZETY?! :) Widzę, że tolerujesz już wszystko :D 

Witaj zastanawiam się, dlaczego w CD-A czy na stronie czy w piśmie, nie pisze nic o problemie ACTA 2 i skutkach jakie one przyniosą jak zostaną przegłosowane pozytywnie i wprowadzone.

Jak by ktoś nie wiedział o co chodzi, to np tu jest. 

https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/ACTA-2.0-co-to-jest-i-jakie-zagrozenie-sie-z-tym-wiaze

A także sporo yt-berów otym mówi.

A wy?! (jeśli gdzieś o tym pisaliście ok, spoks niematematu przepraszam) ;)

Witam Cię Smuggler po kilkuletniej przerwie. Troszkę się rozpiszę, ale mam nadzieję, że będzie Ci się chciało przeczytać całość i równie wyczerpująco odpowiedzieć. Będzie trochę nostalgicznie a trochę... psychologicznie.

Moja przygoda z CD-Action zaczęła się mniej więcej w 2004 roku. Nie pamiętam dokładnie, ale do czasopisma był dodany tipsomaniak a w nim kilkanaście (dziesiąt?) stron z najlepszymi listami od czytelników wraz z Twoimi odpowiedziami. Uśmiałem się przy nich niemiłosiernie i niejednokrotnie, bo do lektury wracałem mnóstwo razy, nawet po kilku latach. Twoje zgryźliwe żarty podlane sarkazmem i często pełne hiperboli były dla mnie świetną rozrywką. Pokuszę się o stwierdzenie, że były też inspiracją, która w jakiejś maleńkiej cząsteczce ukształtowała mój styl pisania. Z CD Action byłem mniej więcej do 2011-12 r. Wtedy to krok po kroku oddalałem się od gier, a przy okazji "Akszonka", jak to się mówiło naście lat temu :)

Przez kilka lat obserwowałem Cię i czytałem, zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej, na forum. Twój styl pisania w ogromnym stopniu się zmienił - stałeś się jakby mniej zaangażowany, bardziej oschły, choć oczywiście nie zawsze. Trudno mieć o to pretensje - nie ma chyba na świecie człowieka, który z równie wielkim zapałem pisałby, zarówno gdy coś się zaczyna, tworzy, rozwija, jak i 20 lat później - gdy zapewne naszła go siódma fala rutyny, przemęczenia... Dodatkowo z pewnością Ty jako człowiek dojrzałeś, może nawet troszkę się zestarzałeś :)

Czas na kilka pytań. Zastanawia mnie, jak się czujesz, będąc tyle lat w tym samym miejscu. Jak się czułeś na początku CD Action, a jak teraz? Na początku pewnie była to dla Ciebie wielka radość, jak jest teraz, czy wygrywa rutyna, czy nadal jest to frajda? Ile razy myślałeś sobie "to już koniec, przestało mi to sprawiać przyjemność, dalej się w tym nie rozwinę, pakuję manatki i kończę z tym."? Co w takich chwilach robiłeś?

Na koniec:

- gdybyś miał okazję spotkać się z samym sobą sprzed 20 lat. Jakie dałbyś sobie rady, wskazówki?

- masz jakieś swoje sposoby na brak weny? Chcesz coś napisać, stworzyć, bierzesz długopis do ręki i... pustka. Co wtedy?

Pozdrawiam Cię serdecznie ;)