Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Gość Marcus1988

Hmm... czort wi jakim cudem to przełączyłem, może cuś pogrzebałem jak pierwszy raz zalogowałem sie na nowe forum...?

W każdym razie dzięki za pomoc i przepraszam za zamieszanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wybranych działach można dodać pliki w formie załącznika - na stronie pisania nowego postu / tematu, pod polem na tekst jest opcja "dodaj załącznik". Jeśli takiej opcji nie ma, to musisz obrazek wrzucić gdzieś na internet (imageshack czy inny darmowy hosting), po czym wklejasz tutaj link, obejmując go znacznikami

[img=tu_url_obrazka]

Z góry przypominam o zasadach wstawiania obrazków - więcej tu: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=20342.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALbo nie umiem, albo nie działa w swoim poście robienie linka do innego postu ukrytego pod jakimś fragmentem textu. O takie coś. (przykładowy link)

Nie bardzo wiem, co tam się wkleja, czy cały link, czy takie coś co pojawia się jak się kliknie na #nr posta po prawej, czy po prostu trzeba tam wpisać numer posta linkowanego?

BO mi wyskakuje jak tam kliknę:

"Przepraszamy, wystąpił błąd. Jeśli nie jesteś pewny jak używać tej opcji lub nie wiesz dlaczego wystąpił błąd, spróbuj poszukać w plikach pomocy."

No i nie wiem w ogóle jak tu linki wstawiać. Ogólnie jak coś mam robić, to postaremu tu robię, czyli ręcznie spisując [coś] [/koniec cosia].

Edytowano przez Brethil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

Twój post

[url="http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=21845&view=findpost&p=699000"]Twój post[/url]

Czy może:

Opis

[post="699000"]Opis[/post]

Albo:

<{POST_SNAPBACK}>

[snapback=699000]

?

Ten pierwszy wstawiasz klikając na rte-quote-button.png. Na piewszym "ekranie" wklejasz link, na drugim opis.

Druga opcja to "wstaw: Post Link" - dostępna w panelu bocznym przy pisaniu postów. W górne pole podajesz numer ID danego postu, w dolne dajesz opis.

Opcja trzecia tylko z palca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy post ma swój numerek w prawym górnym rogu, a ten numerek jest linkiem.

Patrzymy na ten link (tu akurat Twoj post):

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=21845&view=findpost&p=699022

Analiza:

http://forum.cdaction.pl/

- wiadomo, forum CDA.

index.php?

- pobierz plik index.php. Po znaku zapytania lecą parametry.

showtopic=21845&

- wybierz temat o numerze, tu akurat 21845. Ampersand służy do łączenia kolejnych parametrów.

view=findpost

- czyli przejdź do konkretnego postu w temacie

p=699022

- a konkretniej do postu o numerze 699022.

Inna wersja to

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=21845&st=200entry699022

To co nowe jest:

st=200&

- przejdź do strony rozpoczynającej się dwusetnym postem w danym temacie (na stronie, przy pierwszym poście jest 201, ale to wynika z wewnętrznej numeracji, która rozpoczyna się od 0, a nie od 1).

#entry699022

- i tu już numer posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest dosyć specyficznej natury i pewnie wynika ze zmian, które dziś lub wczoraj zaprowadzono w skórce na forum (np. nie widzę już specyficznego menu). Chodzi o to, że do wczoraj mogłem spokojnie chodzić po forum, a teraz otwieranie samego forum lub jakiejś strony trwa okrągłe parę minut. Wcześniej się to nie zdarzało. Można temu jakoś zaradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest dosyć specyficznej natury i pewnie wynika ze zmian, które dziś lub wczoraj zaprowadzono w skórce na forum (np. nie widzę już specyficznego menu). Chodzi o to, że do wczoraj mogłem spokojnie chodzić po forum, a teraz otwieranie samego forum lub jakiejś strony trwa okrągłe parę minut. Wcześniej się to nie zdarzało. Można temu jakoś zaradzić?

Mam dokładnie taki sam problem jak kolega forum ładuje się tragicznie wolno wchodząc, w jaki kol wiek temat lub dział czekam gdzieś tak około 30 do 60 sekund a czasem więcej dodam, że mój net jest szybki 1.3Mb, co mnie teraz mocno zdziwiło, bo nie miałem przed tym żadnego problemu wszystko zachowywało się normalnie i szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co to jest?????

Zamieściłeś więcej cytatów niż jest to dopuszczalne

To co, mam nie pisać czy dać dwa posty? xP

Nie no, to jest kpina? Mam czekać aż ktoś coś napisze, żeby napisać wszystko co chcę? Można zrozumieć ograniczenie emotek, ale to jest już gruba przesada. Może jeszcze zakaz pisania więcej niż 500 słów w jednym poście ;/

Edytowano przez Meth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest dosyć specyficznej natury i pewnie wynika ze zmian, które dziś lub wczoraj zaprowadzono w skórce na forum (np. nie widzę już specyficznego menu). Chodzi o to, że do wczoraj mogłem spokojnie chodzić po forum, a teraz otwieranie samego forum lub jakiejś strony trwa okrągłe parę minut. Wcześniej się to nie zdarzało. Można temu jakoś zaradzić?

Były problemy z łączem na jakim jest postawiony serwer. TPSA nie tylko zwykłym userom potrafi robić brzydkie kawały. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Dział raczej odpowiedni, takiego problemu nie znalazłem (lub już całkiem oślepłem), mianowicie- Problem z odzyskiwaniem hasła. Jak wiadomo każdemu może się zdarzyć po dłuższej nieobecności. A więc problem tkwi w tym, iż maile z hasłem nie docierają. Może jakiś funkcyjny zna rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożni userzy się trafiają, dlatego wolę się upewnić. :)

A na jakim koncie są problemy z odzyskiwaniem hasła? Może mail jest błędnie tam ustawiony?

Napisz do mnie maila z odpowiedniego konta, podaj ksywkę na forum ustawioną dla tamtego konta i sprawdzę co jest grane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam błąd z wyświetlaniem "szukajki". Wyświetla mi się ona o wiele za bardzo w prawo, przez co jest do połowy ucięta. Na szczęście, można przesunąć paskiem szerokość strony, ale jeśli dużo się wyszukuje, robi się to dość wkurzające.

Mam:

Windows XP SP2

Mozilla Firefox 3.0.1

Monitor 21', rozdzielczość 1680x1050

SCREEN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...