Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Nasz spoiler <z tego co widzę> działa jak opcja podkreślenia w Wordzie - ustawia tło dla tekstu. W tym przypadku jest to czarne tło dla czarnego tekstu, jeśli zmieniałeś coś <celowo lub przypadkiem> w kolorach czcionek, to po prostu literki będą widoczne na tle czarnego tła. Uzyskałem kiedyś taki efekt właśnie poprzez zabawę z ustawieniami czcionek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na liście blogów wpisy wykonane przez współredaktorów są sygnowane nickiem właściciela blogu:

Czy możliwe jest naprawienie tego mankamentu?

Ponawiam pytanie - sądzę, że kwestia współredagowania danego blogu przez wielu użytkowników nie jest tu ewenementem, więc warto by naprawić rzeczony błąd (oczywiście nie chodzi o to, iż brak mojego nicku przy tamtym wpisie uraził mnie osobiście etc.)...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z filmikami youtube na moim blogu na stronie cdaction - zawsze używałem tagu z yt, ale teraz pojawia się coś takiego:

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Niestety, od pewnego czasu, gdy chcę wrzucić film na bloga, to pojawia się tylko biały kwadracik z tradycyjnym napisem "Youtube -> oryginalne video". Co dziwne, filmiki youtube zamieszczone dość dawno temu działają bez najmniejszego problemu. Oczywiście, może się zdarzyć, że autor filmu zablokuje możliwość jego wyświetlania na innych stronach, ale w takich wypadkach po prostu nie dostajemy tego kodu na stronce yt. Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Czy inni też mają taki problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu błąd pojawia się w sytuacji, kiedy między tagami [ yt ] wpisuje się niepoprawny tekst (np. całkowity adres URL danego filmu). Aby tag działał należy umieścić samo ID filmiku...

PS: Sam miałem kiedyś identyczny problem, bo przez nieuwagę kopiowałem całość adresu.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzałem sobie wpis na blogu opti'ego, no i cóż - to nie ma prawa działać. Zapoznaj się ze składnią tagu yt. Czyli

[yt]kod_video[/yt]

gdzie kod_video oznacza ciąg znaków po v= w adresie url filmiku. Np.

[yt]ySzrJ4GRF7s[/yt]

da coś takiego

Youtube Video ->Oryginalne wideo

U ciebie wyglądałoby to tak:

[yt]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ySzrJ4GRF7s?fs=1&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ySzrJ4GRF7s?fs=1&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/yt]

czyli

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Widać chyba różnicę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, naprawdę dziwne - zawsze dawałem w tagach ten dłuższy kod, i zawsze działało... Więc nie wiem czemu teraz nie chce działać...

Edit:

Ha, już wiem jak to działa! Dzięki za pomoc :)

Tylko czemu kiedyś jak dawałem ten dłuższy kod to wszystko działało jak należy...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzyj mój post (zacytuj, to się pokaże kod), to zobaczysz jak to należy wstawiać filmiki. Poniżej filmiki z Twojego posta (przed edycją).

Youtube Video ->Oryginalne wideo

- przykładowa muzyka drum bass

Youtube Video ->Oryginalne wideo

- gameplay z NFS-a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś widać naprawił błąd w skrypcie. Bo błędem było właśnie to, że tamten kod działał, a nie powinien. To, że teraz te filmiki działają w tamtych wpisach również nie znaczy, że będą działały za jakiś czas, bo wpisy nie są przetwarzane z kodu czytelnego dla ludzi, na kod czytelny dla przeglądarek przy każdym ładowaniu strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...