Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Przyznam się, że pierwszą i drugą część udało mi się ukończyć wiele razy (nie licząc oczywiście błędów typu access violation, które były rzadkością). Trójkę miałem okazję ukończyć parę razy, a to z powodu dużej ilości błędów i ścinek co parę minut. Zmierzch Bogów do tej pory nie ukończyłem (20 razy więcej bugów od podstawki + ścinki co kilka sekund).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem ten zaszczyt zagrać u kolegi :P w Zmierzch Bogów :D

I jakby to powiedzieć...hm..G3 na tym kompie chodził na średnie/wys. detalach a ZB był tak niegrywalny, że po ok.3 minutach wyłączyłem zniesmaczony tym co zobaczyłem...To był jakiś pokaz slajdów a nie gra..:/

Dlatego obiecałem sobie, że choćby miało być trzęsienie ziemi ja w to nie zagram..:)

Wg. mnie- nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, po co wydawać pieniądze na grę lipną, skoro można wydać pieniądze na grę lepszą? Risen, Dragon Age, Divinity II, King's Bounty: Wojownicza księżniczka... czy Trine :)

Ja jedyne co mogę powiedzieć o ZB to to, że totalnie sam się oszukałem (łagodnie mówiąc) kupując grę w dzień po premierze...

Od tej pory zawsze wpierw czytam reckę w CDA (w końcu z większością ocen się zgadzam :D) lub konsultuję się z tymi, co już grę mają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzch Bogów kupiłem niecały rok temu, ale ze względu na wyskakujący błąd "Where is Guru?" nie grałem w to, aż do niedawna, spróbowałem odpalić i błąd nagle zniknął. Wcześniej wiele słyszałem na temat tej gry, ale z racji tego, że jestem fanem serii, musiałem sam przetestować dodatek. Wrażenia? Błędów na kope, i mniejszych i większych. Ze względu na sentyment do poprzednich części od miesiąca próbuję przejść ZB i wygląda to mniej, więcej tak (aby było przejrzyściej podzieliłem to na pewne fazy) :

1. Faza podniecenia- mogę znowu wócić do Myrtany!

2. Faza spokoju- póki co wszystko działa, mogę cieszyć się grą (uwaga: faza ta obowiązuja przez okres 20 sek. po wczytaniu gry)

3. Faza pierszych błędów i niedociągnięć- kiedy wyłapuje pierwsze błędy

4. Faza śmiechu- z początku można się popłakać z śmiechu patrząc na wszystkie "bugi"

5. Faza poirytowania- błędy zaczynają mocno irytować

6. Faza 8&^%@#$^- ma się ochotę spalić płytę na oczach programistów, jak najszybciej wyłączam grę i próbuję ochłonąć

Podsumowanie- gra nie warta żadnego grosza, świat niedorobiony, błędy naprawdę durne lub uciążliwe.

Edytowano przez Endymion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby teraz ZB jest za 4 dyszki w Top$ellerze, ale nawet tyle nikt nie wyda na grę, w która się nie da grać.

Z kolei Risen droższy, ale starczy na na pewno dłużej niż marny ZB. Ale to już nie sprawa czasu, tylko wykonania.

Zgodzę się z tobą, bo Risen to przy tej grze arcydzieło.Gothic 3:Zmierzch Bogów jakby nie miał tylu błędów byłby pewnie jedną z lepszych gier.Teraz trzeba czekać na Arcanię.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak skusiłem się dziś na Zmierzch Bogów, w Topseller za 39zł... no i byłem nastawiony na najgorsze... A tu miła niespodzianka, gram na max detalach, bez żadnego patcha i przycinka to naprawdę rzadkość!! Gra chodzi płynnie. Zadowolony jestem z dialogów bo są takie naturalne i żywe. Tylko gra jest jakoś potwornie uproszczona, zajrzałem do kilku skrzyń i tam od razu było po 500zł po 300zł już mam nóż assasyna i od groma zaklęć, w tym armię ciemności a nawet nie wyszedłem z Silden. Jestem zadowolony. Tylko strasznie mi miga ekwipunek, okno dialogu, postaci itp, da się to naprawić jakoś? <--- błąd naprawiony... po prostu jak wyszedłem do windowsa żeby napisać tą wiadomość już nie miga :) Znów miga ^^ nie kumam. A i już wykryłem fajny bug. Na arenie w Silden jest wciąż Młot Kadoka :)

Edytowano przez Janos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzałem do kilku skrzyń i tam od razu było po 500zł po 300zł

O! Nowa waluta w Gothicu. Złotówki ;)w Arcanii pewnie będzie Euro :P A to, że się nie przycina, to pewnie dlatego, że to nowe wydanie i pewnie dodali tyle patchy ile się tylko da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janos-widzę ,że masz takie same zdanie o ZB jak ja.Większość osób tutaj na niego bluzga a pewnie nawet w niego nie grała(nie mówie o wszystkich).

P.S.Misja od szalonego miłośnika ptaków zostanie mi długo w pamięci-no cóż i w Myrtanie musi się znależć choć jeden dziwak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę narzekał, dopóki nie zagram. Grałem w trzecią część, i niezbyt mi się podobała. Co innego 2. To był dopiero cud. Nie liczę oczywiście, że Zmierzch Bogów będzie równie dobry co druga część, ale może będzie chociaż dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba rzeczywiście przez ten rok wyrobili tyle patchy, że da się grać bez ścinki... W końcu trochę czasu minęło. I to chyba jest najlepszy przykład, że jeden rok dla gry może być zbawienny... Jak kupię nowego kompa to najpierw pójdzie Gothic 3 a potem ZB. Jak będzie kosztował 5zł... Nie wolę nie ryzykować tych 5 złoty nawet... jak będzie w CDA!:) A ja nie bluzgam na Świt Bugów, tfu, Zmierz Bogów choć już mi się (bardzo)nie podoba już z daleka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dostałem nowy komputer to właczyłem Gothica 3 i zacinał się na wysokich.Potem dołożyłem 2 giga ramu i dostałem inną kartę i gra chodzi na maksa z baaardzooo rzadkimi zacinkami.Ale Gothic3:Zmierzch Bogów to tragedia.:/

Jedynie nowszy komputer pomoże. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro CDA nie bało się dać takiego potworka jak Little Cars, to moim zdaniem i ZB dać mogą. Choćby, żeby dać przykład "jak zjechać znaną serie" czy coś. Zresztą ja bym się nie obraził... choć podstawowy problem to miejsce na płycie. ZB też trochę zajmuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Little Cars to gra z zupełnie innej beczki i najwyraźniej chcieli zrobić mały eksperyment i przede wszystkim o tym mało kto słyszał, a ZB zna dużo osób, więc teraz CDA nie zrobi "To im damy niespodziankę, pokażemy im zapomnianą grę", bo ZB każdy zna i miało to swoją recenzję, a LC nei miało, zatem to tak jakby zupełnie nowa gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że akurat mi gra się nie zacina to da się pograć bez większego uszczerpku na zdrowiu :) Ale ktoś musiałby być ślepy żeby nie zobaczyć bugów. Najwięcej to jest przedmiotów z G3 nie usuniętych których nie da się podnieść, ja znalazłem już 3 bronie które dla orków różnych się szukało oraz dwa ogniste puchary. No i zgodzić się muszę z CormaC'iem który napisał w recenzji ZB, że lvl same się nabijają... racja. Większość questów jest po pare tysięcy expa. Dopiero co doszedłem do Geldern a mam 15 lvl ^^ Broń już waląca po 90. No i nie reagowanie na kradzież... wszystko można ukraść WSZYSTKO! nikt nic nie zrobi. No i jak się wytrzymałość skończy to nie można ciosów wyprowadzać... dość irytujące, bo trzeba latać w kółko bo blokować wtedy rady też się nie da. Ale mnie się gra dobrze. Liczyłem na coś gorszego. Źle nie jest, aczkolwiek dobrze też nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...