Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

Na boga jak mam Ci wszystkie gry z jednej platformy porównac designersko i graficznie z wszystkimi z drugiej, wytłumacz mi. Opanuj się chłopie.

Ogólnie gry z DSa prezentują się ładnie i schludnie, jednak dlatego, że większość z nich ciągle stawia nadwuwymiarowe mechanizmy. Nie aspirują na trójwymiarowość na siłę, dzięki czemu wychodza z tego obronną reką.

PSP bez problemu radzi sobie z przerzucaniem polygonów na poziomie często przypominającym PS2.

nie nie masz mi wszytskich gier opwrównywać tylko konkretnie.Ja naprzykład uważam że większość gier z gameboy jest o pokoemonach i ejst strasznie słodkowata oraz nie ma 3d. i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie popatrzcie na Dragon Quest Monsters: Joker albo dodawane demo do każdego DS'a, czyli Metroid Prime i macie trójwymiar! Prawdą jest, że większość gier jest dwuwymiarowych (choć nawet ostatnie pokemony mają elementy trójwymiarowe), ale są też gry trójwymiarowe(nie ten poziom grafiki co PSP, ale zawsze). A co do pokemonów, to jest o nich na DS'a ledwo 8 gier, a jak już wspominałem DS ma sporą bibliotekę tytułów, więc nie trzeba być matematycznym geniuszem, by stwierdzić, że nie wszystkie gry na DS'a to pokemony (ot chociażby wspomniane Metroid Prime to FPS i nie ma nic wspólnego z RPG). I mam do tych, którzy mają problemy z ortografią prośbę: używajcie nowego Firefoxa, bo on poprawia błędy i przeczytajcie co napisaliście, zanim wyślecie . <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na boga jak mam Ci wszystkie gry z jednej platformy porównac designersko i graficznie z wszystkimi z drugiej, wytłumacz mi. Opanuj się chłopie.

Ależ aras, spokojnie :<

nie nie masz mi wszytskich gier opwrównywać tylko konkretnie.Ja naprzykład uważam że większość gier z gameboy jest o pokoemonach i ejst strasznie słodkowata oraz nie ma 3d. i tyle.

Więc uważasz że jak gra nie jest w 3D, grafika jest cukierkowata to gra to syf? Współczuje rozumowania. Poza tym to nie jest gameboy i "tro-sze-czkę" różnią. Och, i również nie przypadam za pokemonami, ale nie uważam że wszystko co słodkie jest pokemoniaste -_-

Ludzie popatrzcie na Dragon Quest Monsters: Joker albo dodawane demo do każdego DS'a, czyli Metroid Prime i macie trójwymiar! Prawdą jest, że większość gier jest dwuwymiarowych (choć nawet ostatnie pokemony mają elementy trójwymiarowe), ale są też gry trójwymiarowe(nie ten poziom grafiki co PSP, ale zawsze).

>> Fanbojowi/osobie przekonanej do czegoś nie wytłumaczysz niczego, więc proponuje porzucić wątek. A o tym że DS potrafi wyświetlić ładną grafikę 2D i 3D trzeba się po prostu przekonać, bo często ludzie w to uwierzyć nie mogą :} - Kage

A co do pokemonów, to jest o nich na DS'a ledwo 8 gier, a jak już wspominałem DS ma sporą bibliotekę tytułów, więc nie trzeba być matematycznym geniuszem, by stwierdzić, że nie wszystkie gry na DS'a to pokemony (ot chociażby wspomniane Metroid Prime to FPS i nie ma nic wspólnego z RPG).

>> Eee... Right, tylko że zauważ ile na DS'a jest odmian tetrisów, pongów, araknoidów, brain treningów i symulatorów jeżdżenia wozem z węglem :P Choć nie kryję że jako posiadacz PSP'ka zazdroszczę DS'owcom dużej puli tytułów "do pogrania", wymieniać chyba nie muszę, aye? - Kage

I mam do tych, którzy mają problemy z ortografią prośbę: używajcie nowego Firefoxa, bo on poprawia błędy i przeczytajcie co napisaliście, zanim wyślecie . <_<

Ależ po co czytać? Lepiej sobie radośnie po spamować i popsuć ludziom nerwy :}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc uważasz że jak gra nie jest w 3D, grafika jest cukierkowata to gra to syf? Współczuje rozumowania. Poza tym to nie jest gameboy i "tro-sze-czkę" różnią. Och, i również nie przypadam za pokemonami, ale nie uważam że wszystko co słodkie jest pokemoniaste

A czy ja coś takieg napisałem??.Bo sobie nie przypominam.Gra musi mieć to coś grafika jest druga lub nawet trzecia dla mnie.Ale niestety jeśli np. patrze po screenach jaką grę kupić i patrze screen jest cukierkowaty to ta gra idzie raczej na koniec mojej listy.Na przód może powrócić tylko przez opinie innych i recenzje.A 3 d nie jest najważniejsze.Np na takich komórkach 2d o niebo się lepiej gra niż w 3d ale to co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaGex-no bo jak widzę gościa piszącego "wiem już jaka ilośc gier ukazała się na DS'a" (wielkie odkrycie), i myśli, że jest ich faktycznie tylko 195 to trzeba wyprowadzić go z tego olbrzymiego błędu. Żeby czasem ktoś inny niepoinformowany nie przejął wiedzy kolegi :) A potem czytacie w necie bzdury.

Jakby kolega napisał: "wiem już jaka ilość gier wyprodukowanych/wydanych przez Nintendo ukazała się oficjalnie na rynku" to by było wszystko w porzadku. Ale dla mnie jest raczej jasne: Red nie wiedział, że tytułów jest znacznie więcej, myslał, ze na stronce Niny sa wszystkie dostępne tytuły na DS'a.

Polecam go o to zapytać, być może z roztargnienia nie napisał?

"Zbroja" została mi akurat po Facie. http://www.ultima.pl/Futeral_PlayGear_Street/i3662/ - właśnie ta.

To ja mam tę: http://www.ultima.pl/PlayGear_Pocket/i3460/ i uważam ze rzeczywiście jest pancerna, ponoć do slima mają też tak wydać, chyba że już wydali :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj raz się człowiek przejęzyczy, albo źle wyrazi swoją myśl i od razu fani próbują go zjeść na śniadanie. Takim zachowaniem fani udowadniają jedynie że są niemądrzy i można stracić chęć do DS'a i wybrać PSP. Ja przynajmniej zajrzałem na obie strony producentów, porównałem i podałem konkretne liczby (chodziło mi o porównanie wkładu pracy, jaki wkładają obie firmy w swoje konsole), a wy tylko podajecie "ponad dwa tysiące" i nie powiecie przy tym ile jest na PSP tytułów. Krytykować każdy umie, ale samemu coś zrobić to już nie łaska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. Jak PSP stoi z jakością dźwięku(MP3 itp), gdy używamy go jak odtwarzacza? Dużo mu brakuje do takiego iPoda?

Ja osobiście jakiś szczególnie wyczulony na jakość dzwięku nie jestem i jak nie ma dużej różnicy to dla mnie nie ma wcale ale wydaje mi się , że pd względem jakości muzyki PSP stoi naprawde nieźle :P

Czy warto kupić PSP czy lepiej pozbierać trochę dłużej i kupić X360??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już od Ciebie zależy. Jesli jesteś typem domownika, tak jak ja, to weź X0, jesli duzo czasu spędzasz w terenie, weź PSP. No i oczywiście weź poprawkę na to, czy masz odpowiedni sprzęt do konsoli stacjonarnej.

Jeśli ktoś spędza faktycznie dużo czasu w terenie, to jednak bym proponował DS-a albo dokupienie 2-3 zapasowych baterii do PSP. ;] Niestety, przy intensywnej grze i ciągłym doczytywaniu z UMD po 3 godzinach kończy się zabawa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wcześniej tutaj ten temat zaginął? O.o Anyway, część druga.

Na marginesie - strasznie mnie rozbawił test konsolek w jednym z poprzednich wydań CDA. Wygrał bodajże IPhone, PSP wyprzedzony został przez wszystko łącznie z DSem. Hahahaha ! Naturalnie, zaznaczano że to wybór subiektywny, ale bez żartów. IPhone to jest tylko wielki gadżet i do grania się nie nadaje. DS ma słabiutkie możliwości, a granie na 2 ekranach, odczytywanie informacji z jednego bo to, żeby grać na drugim to jest błąd konstrukcyjny. PSP ma znacznie większe możliwości, jest na niebo biblioteka kapitalnych gier, ma świetną jak na przenośne urządzenia grafikę. Jedyne wady - absolutnie żałośnie krótko trzymająca bateria (3,5 h przy 1,5h ładowania? Złodziejstwo po prostu). Dla niektórych jeszcze wadą jest ta wątpliwa "przenośność", ale bez przesady - gdzieś wszystkie podzespoły trzeba schować. No i do tego design - tutaj tylko IPhone może stanąć w szranki, DS jako cegła - nawet w kilku kolorach dostępna - znowu ustępuje.

Słowem - PSP rządzi :) Niepokoi mnie tylko ciągłe wydawanie nowych modeli konsolki - niewielkie zmiany, bateria taka sama jak poprzednio, wyciąganie kasy.

O ile pamiętam PSP było trzecie, za DSem i iPhonem. Ale dla mnie ten test wypadł całkowicie źle. iPhone lepszy do gier niż PSP czy DS :laugh:

Mobilność - tu PSP było ostatnie. Oczywiście nie jest tak mobilne jak telefony, ale w tej kategorii na pewno nie ustępuje DSowi. Jak dla mnie tu PSP i DS na równi trzecie miejsce

Możliwości i moc obliczeniowa - tu zwycięzca mógł być tylko jeden

Gry ogółem - specyfika konsoli nie sprzyja wydawaniu małych gier

Gry duże - trzeba coś pisać?

Cena gier - fakt, na PSP najdroższe. Ale jest masa gier w serii Platinum za 50zł. A nowe gry są znacznie tańsze niż na allegro

Multimedia i internet - tu się nie mam do czego przyczepić ;)

Popularność platformy - wiadomo, że Nintendo sprzedaje się najlepiej. Ale czy to znaczy, że Wii jest lepszą konsolą od PS3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kto wymyślił taki porypany punkt? "Popularność platformy", zawsze kiedy widzę że jakieś urządzenie ocenia się pod kątem popularności to krew mnie zalewa. Co mnie obchodzi w co grają inni? Zwłaszcza że DS jest bardziej popularny w Japonii i USA w Polsce wygrywa PSP. Odpada więc nawet argument o większym rynku wymiany gier itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie test wyszedł właśnie bardzo dobrze.

Od kiedy to PSP jest tak samo mobilne jak DS,który mieści mi się spokojnie do kieszeni jeansów?Spróbujcie to zrobić z PSP a potem usiąść:P. Na DSa jest więcej dobrych gier,a nowe GTA pokazuje że i ze słabszą grafiką można zrobić kapitalną grę,która moim zdaniem jest najlepszym tytułem na handheldy.

CzytelNick jaki błąd konstrukcyjny.To raczej plus bo nie zagraca nam właściwego ekranu.

IMO DS prezentuje się bardzo elegancko (nie jest to bynajmniej cegła

Z przykrością muszę stwierdzić,że pochodzę z wymierającego pokolenia,które wie że dobre gry nie muszą mieć kapitalnej grafy,która notabene w PSP jest należycie wykorzystana w kilku tytułach,a potem już same średniaki w które na piecu w życiu bym nie zagrał te kilka lat temu kiedy podobne gry się pojawiały.

Zgadzam się w zupełności z CormaCiem.Jeśli wyjdzie jeszcze parę dobrych tytułów na PSP,które w końcu zostały zapowiedziane,rozważę zakup tej konsolki.Póki co podziękuję

@down

tak :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic do DSa nie mam, ale to że wygrał Iphone uważam za lekką przesadę. Telefon jest lepszy do grania od konsola zaprojektowanych w tym celu? ocb? Denerwuje mnie też fakt że nie uwzględniono ceny platformy, a gier tak. Przecież Iphone kosztuje tyle co xbox 360 i PS3 razem wzięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomnę te testy to ogarnia mnie śmiech. Dla przykładu DS. Zdjęcie DS lite, specyfikacja techniczna DSi. Gratulacje. Do tego dowiedziałem się, że DS występuje tylko w kolorach słońca. Cóż, Czarny, srebrny oraz biały to też takie jakby kolory słońca? Nieźle...

Ale to nie temat na narzekanie na test. Tu chodzi o bitwę konsolową!

*rzuca w fanbojów Sony wielkim toporem mającym +600 do kaleczenia fanbojów*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*unika ciosu Kagexa, po czym posyła w niego strzałę z Łuku +700 z wygrawerowanym napisem SONY*

Hehe ;P

Też nie bardzo rozumiem, czemu Iphone wygrał. Swojego Iphona sprzedałem 2 miesiące temu. Mialem i PSP i Iphona. I powiem, że nigdy nie używałem Iphona do grania(no może tam odpaliłem kilka gier i po chwili je wyłączałem). Powód? - miałem PSP.

Na Iphona gierki są przeważnie kiepskie i krótkie. Wystarczy porównań produkcje na PSP i na Iphona. PSP ma dużo lepsze produkcje.

Dlatego póki co Iphona dał bym i za DSem i za PSP. A z starcia PSP i DSa nie widzę zwycięscy. Jedni wolą DSa inni PSP ;)

Może Iphone jeszcze wejdzie na szczyt tej listy. Ale dopiero jak powstaną większe i lepsze produkcje nań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mim zdaniem do gier na pewno bym Iphona nie kupował.Zależy co wolisz na PSP jest mniej gier wartych uwagi ale jak już się trafia np GoW to wgniataja w fotel.Na PSP masz też produkcje z dużo lepsza grafiką.DS stawia przedewszystkim na grywalność.JEżeli w grach w dość znacznym stopniu cenisz grafikę to na DS-a nawet nie patrz.JA osobiście wybrałem PSP co nie oznacza że DS jest zły.Ja wolę gry na konsolkę Sony,ale wybór należy do ciebie.No i PSP ma troszkę większy potencjał jeżeli chodzi o gry bo jest to mocniejsza konsola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego póki co Iphona dał bym i za DSem i za PSP. A z starcia PSP i DSa nie widzę zwycięscy. Jedni wolą DSa inni PSP ;)

A ja widzę zwycięzcę. DS ma słabiutkie bebechy, dwa ekrany w jednym urządzeniu to nieporozumienie bo jak tu się skupić na grze, kiedy czasami trzeba śledzić różne rzeczy dziejące się, wskaźniki itp? Do tego grafika wynikająca z możliwości - no sorry, ale jak gram przenośnie, to wolę widzieć w co gram. Grafika na mobilnych urządzeniach jest ważna z powodu małego ekranu właśnie. Lubię wiedzieć co się dzieje i cieszyć tym oko. Na DSie to niemożliwe. Na PSP grafika potrafi być świetna, a to że twórcy gier tych możliwości nie wykorzystują i gry z naprawdę wyśmienitą grafą, wyciskającą z PSP soki jest relatywnie mało, to już inna sprawa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to podaj przykład gry w której dolny ekran rozprasza i przeszkadza w zabawie... Nawet na wielkim telewizorze jesli patrzysz na statystyki to nie skupiasz się na tym co się dzieje na ekranie,tylko na tych statystykach właśnie,bo człowiek na obu skupić się nie potrafi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...