Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

Co do DS'a to mówię z reguły o najnowszej wersji danej konsoli, testuje aktualnie DSa niedługo przejdę na PSP i wtedy już będę wiedział, co najbardziej mi podpasuje. Na główną korzyść DSa póki co oryginalne sterowanie, i więcej gierek utrzymywanych w mangowym klimacie (Phoenix Wright, Castlevenia, Soma Bringer, Advance Wars itd) Zobaczymy jak poradzi sobie PSP.

O i KaGeX zdecydowanie nie będę porównywał jakości dźwięku konsol poprzez włączanie intra :D wybacz. Jak już to odpalę dwie podobne produkcje np. Puzzle Quest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J3drz3j :arrow: Jasną sprawą jest, że na słuchawkach w PSP możesz mieć lepszy dźwięk, bo nie tak bardzo skompresowany jak w DS-ie. Jednakże przy grze na głośniczkach DS wygrywa. Na PSP nie uświadczysz chociażby dźwięku przestrzennego :)

Ludzie z Sony, mimo iż PSP jest znacznie większy niż DS, nie pokusili się niestety o dobry głośnik, a to jedna z większych wad tego handhelda. (dochodzi jeszcze krótka żywotnośc baterii)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J3drz3j :arrow: Jasną sprawą jest, że na słuchawkach w PSP możesz mieć lepszy dźwięk, bo nie tak bardzo skompresowany jak w DS-ie. Jednakże przy grze na głośniczkach DS wygrywa. Na PSP nie uświadczysz chociażby dźwięku przestrzennego :)

Ludzie z Sony, mimo iż PSP jest znacznie większy niż DS, nie pokusili się niestety o dobry głośnik, a to jedna z większych wad tego handhelda. (dochodzi jeszcze krótka żywotnośc baterii)

Pytanie - PO CO grac na wbudowanych glosniczkach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jak Cormac mam podejście. Handheld, kieszonsolka jest rzeczą, którą się wszędzie ze sobą targa. Nie wyobrażam sobie granie na przykład w autobusie, klasie bez słuchawek :). Więc jest to plus dla DSa za dobre głośniki, ale bądźmy szczerzy, ja ich nigdy nie będę używał, więc po kiego mi one :). W skrócie, w normalnych warunkach PSP zwycięża jeśli chodzi o jakość głosu tu się chyba zgadzamy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakiś czas miałem dylemat. Nie mogłem się zdecydować pomiędzy PSP a NDS. Ale patrząc na moje stare Game Boy'e zdałem sobie sprawę, że jestem zakochany w Nintendo i jesienią kupuję NDS'a. Wiem, że zaraz stado wygłodniałych fanów PSP rzuci się na mnie za to i spróbują namówić na PSP, ale ja wolę grywalność od grafiki i chcę czegoś więcej niż może mi dać PeCet. Wiem, że DS nie odtwarza filmów i mp3 ale mnie zależy na grach. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS odtworzy filmy i MP3 po zakupie programatora, ale tak naprawdę trzeba mieć nieźle w glowie pokręcone zeby słuchac muzyki na handheldzie (tym bardziej na cięzkim PSP). Od tego sa MP3/MP4.

No i zakupik prawidłowy. Nic ci nie da takiej frajdy i grywalności jak DS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoldator dla Ciebie dobrym wyborem było PSP, bo cenisz sobie wszechstronność konsoli (a tak przynajmniej wynika z twojej wypowiedzi), a ludzie tacy jak ja i jojok21 wolimą grywalność i innowację. IMO obie konsolki są świetne, i każdy powinien wybrać czy potrzebuje konsoli tylko do grania (innego niż daje... no nic takiego grania nie daje) czy chce oglądać filmy i zdjęcia w świetnej jakości. Niech przynajmniej to forum nie zmieni się w kolejny poligon dla fanów NDS i PSP. Żyjmy wszyscy w pokoju i kochajmy się wzajemnie!! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjmy wszyscy w pokoju i kochajmy się wzajemnie!! ;)

:blink: Nie skomentuje

zoldator A myślałeś o N-GAGE

(gier nie produkują ale za to TB identyczne jak na PC )

i owiele mniejsze od PSP (mój kolega ma porównywałem wielkośc)

i jako mp3 tez bedzie dobre :)

(i telefon )

jak cie zaciekawiłem to zrób klik z mojej sygnaturki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jako fan, ale jako koleś, który miał oba urządzenia w łapkach. IMO lepiej gra się na PSP(no i tytuły z PSXa pociągniesz, a i GBA zemulujesz). Ładniejsza grafika jest i te tytuły... God of War, Tekken, GTA... Ale twoja decyzja, pewnie masz inne growe gusta niż ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumieliście, ja odpowiedziałem tylko na wypowiedź jojoka o "niezłym pokręceniu w głowie" osób, które używają PSP jako MP3/MP4. To urządzenie świetnie się do tego nadaje, a do DS'a nic nie mam, kto chce niech kupi, ja po prostu nie lubię japońskich dziwadeł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się do tego nadaje xD Dobre, dobre. Ale do rzeczy. No wiesz Zoldator, może mieszkasz w jakimś mega bezpiecznym chornionym miejscu (i masz AK47 na składzie ;) ), ale ja nie noszę ze sobą DS'a na widoku czy w kieszeni i nie słucham muzy bo raz, że wielu "ziomków" miałoby łakomy kąsek, dwa, że jakość jest jednak gorsza niż w MP3/MP4. Poza tym PSP jest cholernie cięzkie i duże, więc nie w każdej kieszeni sie mieści. A oglądanie filmików? Zbędny bajer, handheld jest od grania, tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem :}

Czyli mam niezle w glowie pokrecone, skoro uzywam PSP jako MP3. Mam tez pewnie zludzenia, ze bez problemu miesci sie w kieszeni najzwyklejszych w swiecie jeansow?

A nie, nie. +5 do rispekta dla ciebie. Też używam PSP jako odtwarzacza MP3, a ostatnio jako przeglądarki internetowej (na całej okolicy mam wifi, a w pubie nawet szybsze ;p), i co? I wygoda panie, wygoda i wszechstronność :) A, i rzeczywiście, PSP, nawet w "zbroi" czyli jakieś grube pudło ochronne wyłożone gumkami od Logitech'a :]

zoldator dla Ciebie dobrym wyborem było PSP, bo cenisz sobie wszechstronność konsoli (a tak przynajmniej wynika z twojej wypowiedzi), a ludzie tacy jak ja i jojok21 wolimą grywalność i innowację. IMO obie konsolki są świetne, i każdy powinien wybrać czy potrzebuje konsoli tylko do grania (innego niż daje... no nic takiego grania nie daje) czy chce oglądać filmy i zdjęcia w świetnej jakości.

Zgadzam się, dlatego już zbieram na DS'a, acz najpierw zakupiłem PSP :}

Niech przynajmniej to forum nie zmieni się w kolejny poligon dla fanów NDS i PSP. Żyjmy wszyscy w pokoju i kochajmy się wzajemnie!! ;)

O, uchowaj nas panie. Na tym forum nigdy nie widziałem większych styczek konsolowców, więc raczej marne szanse ^^

Ale do rzeczy. No wiesz Zoldator, może mieszkasz w jakimś mega bezpiecznym chornionym miejscu (i masz AK47 na składzie ;) ), ale ja nie noszę ze sobą DS'a na widoku czy w kieszeni i nie słucham muzy bo raz, że wielu "ziomków" miałoby łakomy kąsek, dwa, że jakość jest jednak gorsza niż w MP3/MP4. Poza tym PSP jest cholernie cięzkie i duże, więc nie w każdej kieszeni sie mieści. A oglądanie filmików? Zbędny bajer, handheld jest od grania, tyle.

Cóż, właśnie handheld po to jest -.-' Głównie chodzi o to że możesz go sobie zabrać gdzie ci się żywnie podoba. A noszenie konsolek na widoku? Zależy od miasta/okolicy. Ale jak masz "ziomków", to współczuje, bo moi znajomi świetnie się bawią i grają razem. O, i nawet PSP'ka sobie z rąk nie wyrywają :} A co do ciężkości, to mam PSP fat i nie uważam że jest ciężkie, nawet we wspomnianej zbroi i UMD w środku jest dosyć lekkie, przynajmniej dla mnie ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja zabieram ze sobą DS'a, ale jak gdzies wyjeżdżam na 2 czy więcej dni. I to nie do kieszeni tylko torby/plecaka. Po mieście boje się chodzic z DS-em a tym bardziej grac w autobusie bo nie dość, że niektórzy będa patrzyli na mnie jak na debila, to jeszcze pewnie będą teksty w stylu: pokaż, daj pograć ^^ (i przy okazji rozwalaą "niechący" )Wszystko zależy od miasta i cywilizacji , w mojej 30-tys. mieścinie taki wynalazek to nowość zupełna.

No i PSP jest cięzkie jeśli porównaniu do DS'a. Potrzymaj sobie jedno i drugie i porównaj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS odtworzy filmy i MP3 po zakupie programatora, ale tak naprawdę trzeba mieć nieźle w glowie pokręcone zeby słuchac muzyki na handheldzie (tym bardziej na cięzkim PSP). Od tego sa MP3/MP4.

No i zakupik prawidłowy. Nic ci nie da takiej frajdy i grywalności jak DS.

A nie zgodzę się, PSP ma szerokie zastosowanie, nie tylko do grania, choć wiadomo, że po to został stworzony. Bardzo wiele ludzi słucha na niej muzyki, czy ogląda filmy, co jest dobre w czasie podróży, jak również w wersji Slim jest możliwość podłączenia do TV :D i jeszcze kilka innych bajerów. Jeśli chodzi natomiast o przeznaczenie do gier, to DS raczej nie może się równać. Mniej gier na DS-a i czego nie da się ukryć gorsza jakość. Poza tym, powiedzmy sobie szczerze, DS nie ma tak wielu zwolenników w Polsce, jak PSP. W ogóle konsole, które wychodzą od Nintendo trafią głównie do Japońców, Chinczyków itd. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się do tego nadaje xD Dobre, dobre. Ale do rzeczy. No wiesz Zoldator, może mieszkasz w jakimś mega bezpiecznym chornionym miejscu (i masz AK47 na składzie ;) ), ale ja nie noszę ze sobą DS'a na widoku czy w kieszeni i nie słucham muzy bo raz, że wielu "ziomków" miałoby łakomy kąsek, dwa, że jakość jest jednak gorsza niż w MP3/MP4. Poza tym PSP jest cholernie cięzkie i duże, więc nie w każdej kieszeni sie mieści. A oglądanie filmików? Zbędny bajer, handheld jest od grania, tyle.

Eee, nie mam AK-47, za to mam sluchawki, a PSP trzymam w kieszeni chodzac z nim po ulicy normalnym miescie 100 000 mieszkancow. Poza tym takie samo prawdopodobienstwo, ze ukradna mi PSP jak MP4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja zabieram ze sobą DS'a, ale jak gdzies wyjeżdżam na 2 czy więcej dni. I to nie do kieszeni tylko torby/plecaka. Po mieście boje się chodzic z DS-em a tym bardziej grac w autobusie bo nie dość, że niektórzy będa patrzyli na mnie jak na debila, to jeszcze pewnie będą teksty w stylu: pokaż, daj pograć ^^ (i przy okazji rozwalaą "niechący" )Wszystko zależy od miasta i cywilizacji , w mojej 30-tys. mieścinie taki wynalazek to nowość zupełna.

No i PSP jest cięzkie jeśli porównaniu do DS'a. Potrzymaj sobie jedno i drugie i porównaj...

Kaj sobie tam waszmość woli. Ogólnie, gdybym ja miałbym myśleć tak jak ty, i PSP zabierać tylko na wyjazdy to bym wolał go sprzedać i w czasie jazdy książkę przeczytać -.-' Zresztą, co cię obchodzi zdanie innych? Niech się patrzą, może zazdroszczą. Ja np. gdybym w autobusie spotkał kogoś kto gra to pewnie wbił bym się w dyskusje :)

Jeśli chodzi natomiast o przeznaczenie do gier, to DS raczej nie może się równać.

Eee... Że jak? No nie powiedział bym że nie mogą się równać... DS IMO stoi na trochę wyższym poziomie, ale to owcoz, co kto lubi...

Mniej gier na DS-a i czego nie da się ukryć gorsza jakość.

Znaczy że... Nie znasz się, czy nie orientujesz się w sytuacji? Jakość jest gorsza jeżeli chodzi o dźwięk i grafikę, ale i to nie zawsze... Bo wszyscy wiemy, że przy DSie o grafikę nie chodzi. Prawda?

Poza tym, powiedzmy sobie szczerze, DS nie ma tak wielu zwolenników w Polsce, jak PSP. W ogóle konsole, które wychodzą od Nintendo trafią głównie do Japońców, Chinczyków itd. :P

Więc... Np. Ja i np... aras-ocb*, i sporo handheld'owców z tego forum, polski czy nawet świata to w większości Japońce i Chińczycy? Ciekawe... Ale masz rację, DS nie jest tak bardzo znany w polsce jak PSP. Jak to się stało? Nie wiem, i chyba nie chcę wiedzieć...

*sorry aras ze się powołałem na ciebie, ale jakoś ciężko było mi znaleźć osobę która tak wielbi DS'a jak ty ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie PSP ma wiele róznych zastosowan. I to jest wadą samą w sobie, bo gry stoja tu na ostatnim miejscu. Smutna prawda. Tak samo z PS3 zresztą.

No i jeśli chodzi o zabieranie ze sobą PSP. Raczej nie sądze, zeby tak chętnie ukradli mi MP4 jak i PSP. Kazdy głupi wie, że to drugie jest warte więcej.

Aha, KaGex, mogłeś się powołać na mnie, bo ja również "wielbię" swojego DS'a :) Choć słuchania z niego muzy sobie nie wyobrażam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście poprawić zoldatora w jednej, bardzo ważnej sprawie: mianowicie na DS'a (jak zresztą na wszystkie inne konsole nintendo) Wyszło do tej pory sporo gier (sporo więcej niż na PSP) a to jeszcze nie koniec. GBA miał w swej karierze tysiące gier! Należy też wspomnieć o znanych twórcach gier, jak np. Sid Meier czy Tom Clancy i Will Wright, którzy już dawno przyznali się, że projektują gry na DS'a (chociaż na PSP niektórzy też coś robią).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale PSX(którego PSP emuluje, jak i GBA) też miał pełno świetnych tytułów. MGS, Tekken 3(IMO najlepszy[do piątki, powyżej nie grałem]), Crash Bandicot(czy jakoś tak :P) i jego od cholery przygód. Więc w sumie tutaj, jak i w dużych konsolowych braciach, liczy się w jakie gry lubimy grać :P Ja bym brał PSP na tę chwilę, a DSa moooże potem(chociaż drażni mnie w nim klapka, wolę jednolite konstrukcje, dają większe poczucie wytrzymałości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, czy wyscie sie na mnie uwzieli? Powtarzam trzeci raz, NIC DO DS'A NIE MAM i bynajmniej nie twierdz, ze jest w jakikolwiek sposob gorszy od PSP, po prostu tego typu konsole ja DS czy Wii do mnie nie przemawiaja. A jak juz poruszyles temat emulacji GBA to wez pod uwage, ze PSP odczytuje gry z PSX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...