Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

Aye, ludzie myślą, że dwa ekrany w DS'ie to tak jakby postawić koło siebie dwa 60" TV i usiąść na metr od nich, a tak nie jest, o.

*Łapie strzałę Diriana w zęby po czym zeskrobuje z niej wiejski napis Sony i dzierga dumny napis Nintendo a następnie strzela strzałą prosto w fanbojskie serce Diriana*

Edyta: Fani Sony niech obejrzą to! \m/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*na całe szczęście serce Diriana zasłoniła zbroja z napisem SONY, od której strzała z napisem Nintendo zwyczajnie się odbiła* :-]

Owszem DS ma słabszą wydajność, jednak niektóre gierki w jakie grałem na owym "badziewiu" były naprawdę fajne. Pod względem grywalności, bo graficznie wysiadały :P A gry na PSP są zarówno grywalne jak i mają przyzwoitą grafikę (oczywiście nie wszystkie). Może te na DSa są lekko bardziej grywalne. Ale za to tracimy na grafice. Jak kto lubi ;P Ja wolę mieć troszkę mniej grywalną gierkę (co nie zmienia faktu, że nadal jest super grywalna :D) i dobrą grafikę :turned:

EDIT:

Kagex i co w tym filmiku takiego fajnego? Mnie by denerwowało, że gra jest na dwóch ekranach i jest przedzielona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie iPhone jako konsolka do grania to kompletna porażka. Dotykowy ekran, ok, ale brak przycisków. Poza tym jako telefon też nie jest dobrze. Bluetooth tylko do słuchawek...Żałosne, niech Apple zdechnie. Przenośne konsolki ? Albo DS, albo PSP. Nie ma innej możliwości. Nie sugerujcie się tym testem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jako telefon i urządzenie multimedialne spisuje się w miarę dobrze (mnie tam bluetooth nie przeszkadzał - po drugie jest już program do transmisji danych przez owego bluetootha).

Ale do gier rzeczywiście nie zbyt się nadaje. Bo gdzie tam grać na dotykowym ekranie? Szału można dostać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie? Pokazanie, że dwa ekrany nie są złe? Nie którzy nie zrozumieją, ot co. Nikt nikogo nawracać nie będzie ^^

Obie konsolki są świetne, ale ajfon jako platforma do rozgrywki rzeczywiście nie wydaje mi się zbyt cudownym, ale mimo to go kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iphone nadaje się jako platforma rozrywkowa. Ale nie rozrywkowa w sensie gier. Rozrywkowa pod znaczeniem odtwarzania muzyki, video czy siedzenia w internecie. Zapewne taki był ogólny zamysł Iphone. A gry zostały wpakowane na siłę. Owszem na Iphonie da się pograć. Ale maksymalnie 5-10 minut, bo potem się nudzi/zaczyna denerwować sterowanie/gra się kończy. I dlatego Iphone raczej nigdy nie zastąpi PSP czy DSa.

Ja teraz trochę żałuję, że sprzedałem Iphona. Ale w sumie kasa mi była potrzebna. Może za jakiś czas kupię go ponownie, bo jako przenośne urządzenie multimedialne spisuje się znakomicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak to nazwać. Chociaż 1 miejsce Iphona wynika z testu, który jest na koniec. A test moim zdaniem jest nieco przygłupi.

Np. ramkę Popularność Platformy wsadzono chyba tylko po to, by podwyższyć miejsce DSowi. Kogo obchodzi popularność platformy? Ważne, że platforma jest stale rozwijana...

Dobrze, że napisano kto jest (TEORETYCZNIE) najlepszy. Bo jak by nie napisano teoretycznie to już bym miał powody do nazwania tego testu głupim :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku padło jednak na DSa, wyboru dokonałem w prosty sposób, zliczyłem gry w które koniecznie chciał bym zagrać, na jednej i drugiej konsolce i DS zmiażdżył PSP. Problem u mnie polega jednak tez na tym że jestem fanem oldskulu i to co w Dualu uznają za wadę (grafika) ja mogę uznać za zaletę, bo gry nabierają w pewien sposób samoistnie tego klimatu dawnych gier, po drugie, jednak dla mnie najważniejsza jest grywalność i pomysł(a ekran dotykowy daje duże pole do popisu w kwestii pomysłu) po ostatnie, mam PS2, więc w większość marek które są na PSP itak mam możliwość zagrania, więc to żadna atrakcja przechodzić to samo znowu(ile można w squele), choć przyznać muszę że GoW jest niezły (tylko brakuje tej drugiej gałeczki, oj brakuje). Podsumowując, nie zamienił bym DSka na nic innego, szczególnie w komplecie z R4 i EZ Flashem 3in1 bo wtedy konsolka nabiera nowej jakości(muzyka, filmy, internet, wibracje itp.). A Iphone jako konsola? To jakiś żart, tak?? :P Nawet jako telefon multimedialny wybrał bym HTC a nie to coś.

PS. Żeby nie było, spokojnie udaje mi się na DSie emulować NESa i SNESa, a GBA to nawet nie muszę ;P

PS2. Ale mi wypracowanko wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie licytuje PSP na allegro. Obecne jest może z 10 tytułów w które chciałbym zagrać na kieszonkolce Sony. Tyle gier spokojnie mi wystarczy. Gdyby nie GoW pewnie bym tej konsoli w ogóle nie kupił, moim zdaniem liczy się jakość gier a nie ich ilość. Oczywiście 10 gier, nawet BDB na wieczność nie wystarczy (chociaż może, w warcrafta 3 na PC gram już pond 3 lata...) ale dla mnie PSP ma być konsolą dodatkowa, przeznaczoną do grania dorywczego i zapoznania się z najważniejszymi seriami z PlayStation. Główną platformą pozostaje x360, a PC ma znaczenie marginalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

O Iphone nie moge sie wypowiedziec gdyż nie mialem przyjemnosci dluzszej zabawy na nim. Moge powiedziec za to pare słów o DSie i PSP. Obie konsolki dość dlugo gościły w moim domu. Na obie istnieje wiele tytułow godnych polecenia, przy ktorych mozna spedzic wiele czasu. Ostatnimi czasy jednak potrzebowalem naglej gotówki i padło na sprzedaż konsoli.... W moim domu zostało PSP. Po przemysleniu wszystkich za i przeciw zdecydowalem sie na pozostawienie konsolki sony poniewaz:

- jak dla mnie jest super wygodna w graniu (ekranik dotykowy w DS to jednak nie to)

- ma super mozliwosci graficzne (a DS...) i emulacyjne (bez problemu emuluje GBA (Zelda <3), GBC, SNESa i cala reszte - tu w DSie akurat podobnie)

- duzy ekran swietnej jakosci (nie to ze dla mnie sie liczy tylko grafika, ale w XXI wieku mysle ze to wazny czynnik ;])

- zapowiedz tytulow takich jak assassin creed (wiem na dsie tez jest), gran turismo (hellyeah!!), LBP i reszta z E3

- spojrzenia ludzi na przystankach/w srodkach komunikacji (majac DSa jedna kobieta spytala czy moge jej porzyczyc to .... lusterko xD)

Owszem DS daje ogrom przyjemności z grania, jednak dla mnie lepsze jest PSP.

huh, dość dlugi post jak na poczatek ;]

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: PSP i DS są świetnymi konsolami, Iphone ssie jako platforma do gier, a redakcja CDA nie zna się na urządzeniach przenośnych :biggrin:

No właśnie w tym problem, że redakcja na urządzeniach przenośnych się zna. A co do argumentu, że popularność nie ma znaczenia... Cóż, może gdybyś kupił świetne sprzętowo PSP gdy wchodziło na rynek, popatrzył byś na to z innej strony. Bo co z tego, że sprzęt świetny, skoro nic go nie wykorzystuje? Popularność jest bardzo ważna, bo to ona determinuje liczbę gier.

I taka mała ankieta redakcyjna - pytanie było kto ostatnio grał na PSP. I cóż, najwięcej odpowiedzi było "ostatnio chciałem, ale że była całkowicie rozładowana, to mi przeszło, bo nie chciałem ustawiać znowu wszystkiego od zera". Co oznacza, że konsola nie była używana przez kilka ostatnich miesięcy! Wyjątek był jeden, Enki, ale on ma PSP najkrócej.

Nie neguję, że PSP jest bardzo fajne. Ale jeśli chodzi o liczbę gier zostaje w tyle. A do tego iPhone jest już teraz bardzo sensowną platformą także dla gier dużych. I to 3G, a nie 3Gs, który ma znacznie mocniejszy akcelerator 3D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boze!!! Ten cały iphone jest jak dla mnie mocno przereklamowany.

Po 1. "ajfon" nawet jako telefon nie jest zbyt funkcionalny. SMS'y pisze sie na nim beznadziejnie, i ogólnie wole klasyczne klawisze niz dotykowy ekran.

2. Ogólnie jesli chodzi o telefony z dotykowym ekranem to lepszy jes samsung omnia.

3. PSP i DS są owiele lepsze do grania niz dziecko apple.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka mała ankieta redakcyjna - pytanie było kto ostatnio grał na PSP. I cóż, najwięcej odpowiedzi było "ostatnio chciałem, ale że była całkowicie rozładowana, to mi przeszło, bo nie chciałem ustawiać znowu wszystkiego od zera". Co oznacza, że konsola nie była używana przez kilka ostatnich miesięcy! Wyjątek był jeden, Enki, ale on ma PSP najkrócej.

O co chodzi z tym ustawianiem wszystkiego od zera? Przecież po rozładowaniu PSP nie trzeba niczego ustawiać... Chyba, że ja o czymś nie wiem :D

hahahahahaha --> Akurat jak się przyzwyczaisz do Iphona to smsy pisze się wygodniej i szybciej, niż na normalnym fonie. Trzeba tylko nauczyć się na nim pisać.

Omnia jest lepsza? Tu się nie zgodzę. Dużo gorszy ekran dotykowy to jej główny minus. Chociaż nie mówię, że jest zła. To całkiem udany telefon (ofc o debilnym braku chowanego rysika nie wspominam...).

Co do trzeciego punktu to się zgodzę, ale częściowo. Do grania bardziej hardcorowego Iphone się nie nadaje. Iphone nadaje się do grania chwilowego (czyt. w kolejce u lekarza itp.). Nie oszukujmy się - większość gier powstaje z takim zamiarem. Jeżeli mamy zamiar pograć nieco dłużej, niż te 10-15 min to warto mieć ze sobą PSP - bardziej rozbudowane gry oferują dłuższe granie. O DS się nie wypowiadam, bo zwyczajnie nigdy go dłużej nie użytkowałem.

Ale temat to DS vs PSP więc koniec spamu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był taki mały żart, chyba się nie obraziliście?^^ Ale przyznasz chyba że po zobaczeniu Iphone jako najlepszej, przenośnej platformy do grania, można doznać małego szoku?

Nie jesteś pierwszym który to zauważył, w redakcji też było wielu zdziwionych. Ale potem, po rozmowach i gdybaniu, uznaliśmy że ta wygrana, przy tych kategoriach (też gremialnie wybieranych) jest jak najbardziej zasłużona. Bo potencjał to właśnie iPhone ma największy.

I to się sprawdza, choć nie ukrywam, że sam byłbym jedynym z pierwszych klientów kupujących przystawkę z D-padem i normalnymi przyciskami, gdyby taka się do tej maszynki pojawiła. Zresztą - czym jest nowe PSP, z tym modelem sprzedaży, jak nie iPhone lepiej dostosowanym do gier, za to pozbawionym całej "telefoniczności"?

A co do spamu - jest też w podtytule o iPhone, więc to nie spam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był taki mały żart, chyba się nie obraziliście?^^ Ale przyznasz chyba że po zobaczeniu Iphone jako najlepszej, przenośnej platformy do grania, można doznać małego szoku?

Zresztą - czym jest nowe PSP, z tym modelem sprzedaży, jak nie iPhone lepiej dostosowanym do gier, za to pozbawionym całej "telefoniczności"?

Tylko że to "nowe" PSP zaraz po pierwszej prezentacji znalazło się po falą krytyki, zarówno posiadaczy starszych modeli jak i osób w ogóle tej konsoli nie mających. Jak widać gracze mają opory przed tego rodzaju dystrybucją (chociaż kiepskie przyjęcie było też spowodowane beznadziejnym designem, zmniejszonym ekranem itd.).

IMO największą wadą Iphona jest brak "dużych" gier, co na szczęście było w CDA zaznaczone. W końcu daną platformę kupuje się dla produkcji które się na dany sprzęt ukazały. Nawet najlepsza hardware'owo konsola bez dużej ilości świetnych gier jest niczym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahahaha --> Akurat jak się przyzwyczaisz do Iphona to smsy pisze się wygodniej i szybciej, niż na normalnym fonie. Trzeba tylko nauczyć się na nim pisać.

Omnia jest lepsza? Tu się nie zgodzę. Dużo gorszy ekran dotykowy to jej główny minus. Chociaż nie mówię, że jest zła. To całkiem udany telefon (ofc o debilnym braku chowanego rysika nie wspominam...).

Co do trzeciego punktu to się zgodzę, ale częściowo. Do grania bardziej hardcorowego Iphone się nie nadaje. Iphone nadaje się do grania chwilowego (czyt. w kolejce u lekarza itp.). Nie oszukujmy się - większość gier powstaje z takim zamiarem. Jeżeli mamy zamiar pograć nieco dłużej, niż te 10-15 min to warto mieć ze sobą PSP - bardziej rozbudowane gry oferują dłuższe granie. O DS się nie wypowiadam, bo zwyczajnie nigdy go dłużej nie użytkowałem.

Ale temat to DS vs PSP więc koniec spamu :P

diran--> No moze jak sie przyzwyczajisz to pisze sie wygodnie choc mi po prawie 6 miesiacach korzystania z niego nadal nie pisało mi sie za dobrze. W ogole jak dla mnie lepsze są telefony z klawiszami niz z dotykowym ekranem. A omnia faktycznie ma pare wad(np. wspomniany przez ciebie rysik) ale i tak uwazam ze jest lepsza niz iphone. Piszesz tez, ze iphone nadaje sie do grania przez 10-15 min. bo jezeli chcesz grac wiecej to lepsze jest PSP. Sam wiec piszesz, ze "ajfon" jako uzadzienie do grania sluzy bardziej jako ciekawostka a nie przenosne urządzienie do grania które mozna stawiac na równi z PSP i DS.

A co do tego "ustawiania wszystkiego od zera" które wspomniał allor to tez nie za bardzo wiem o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hahahahahaha - Nie zgodzę się. iPhone to jest powoli platforma do grania. Chcesz porządnych tytułów? Terminator(Lite za darmo, polecam wypróbować) prawdziwy FPS któremu nie ma prawie nic do zarzucenia. Drugim mocno rozbudowanym tytułem jest Real Racing, tak powinny wyglądać wyścigi na przenośnej konsoli. 14 ocen 5 i żadnej niższej. To musi o czymś świadczyć. Do tego jest masa małych tytułów zabijających grywalnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

// Nie cytujemy ostatniego posta - Kagex //

Nie neguje tego ze iphone ma duzy potncjał jako przenosna platforma do gier ale narazie moim zdaniem jest to tylko ciekawostka. Wymieniłeś mi raptem dwie wieksze gry a reszta to jak sam napisałes 'masa małych tytułów'. Owszem są grywalne nawet bardzo ale przez 10-15 min. Potem robia sie "troche" nudne. Nadal wiec twierdzie, ze iphone na szanse stac sie wartosciową przenośną konsolą ale jak na razie nie moze byc stawiany na równi z PSP i DS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz DS też wielu "ambitnych" tytułów nie ma. A te małe gry potrafią wciągać na wiele godzin. Sprubuj zagrać w TapTap Revange 2.6. Po ściągnięciu nowych piosenek gra wciąga na wiele godzin, kolejne Archibald prosta platformówka wciągająca na kolejne godziny, StoneLoops! świetny klon Zumy - kolejne kilka godzin, Gears of Gravity - świetny silnik fizyczny i oryginalne plansze kolejne godziny, Armando świetna przygodówka, Poker Quest - świetnie wykonany kościany poker, Imanige, Poker Texas Holdem. Tego jest dużo i każdy coś dla siebie znajdzie. Po za tym jest jeszcze jedna rzecz która pokonuje i DeeSa i PSP. Cena tych gier, trudno znaleźć tytuł który kosztuje powyżej 5 euro, nieliczne kosztują 8 euro, jest masa za 0.79 euro i masa demek i Freewayów. iPhona można zaliczyć już jako platformę do gier, tylko potrzebuje większej ilości dużych tytułów które będą się pojawiać. Takim dużym tytułem też jest Spore. W tym telefonie grzemie olbrzymi potencjał który niedługo sie wydostanie na powierzchnie ziemi. Aha, do tego w sofcie 3.0 zostaje dodana możliwość gry multiplayer przez bluetooth czego chyba nie ma w innych platformach(chyba). Powtarzam, iP już może być nazwany platformą do gier :) To tyle chyba mnie trochę poniosło.

P.S. - Żeby nie było doceniam i PSP i DS tyle że chce trochę obronić iP :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz DS też wielu "ambitnych" tytułów nie ma.

QUE?! Właśnie mnie rozzłościłeś.

Nie chce mi się wymieniać, ale ku twojemu zdziwieniu ok. połowy ukazujących się produkcji to pełnoprawne i ambitne tytuły. Geez, pojechałeś -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

James--> Masz racje. Akurat cena gier na "ajfoniaka" bardzo korzystna bo faktycznie wiekszosc gier jest dosc tania.

Ale jesli jedyna zecza która przemawia za konsola jest fakt ze sa na nia tanie gry to jak dla mnie dosc słaby argument nie sądzisz. A co do tego ze na DS nie ma wielu wiekich gier to sie nie zgodzie. Z nowych gier to chociaz by GTA.

Kagex--> spokojnie:D nie wiedzial co mówi napewno sie poprawi:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hahahahahaha - Nie mówie że cena jest jedynym argumentem ale dość znaczącym. Gra o której wspomniałem(Terminator Salvation) świetny tytuł, dobra grafika, świetna grywalność, chowanie się za osłonami itd. I za ile? Na dzisiejszym kursie 18 zł. Najtańsza na PSP to 40 zł :)

P.S. - Z tym DeeSem już się poprawiłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...