Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

Cóż, ostatnio dużo się orientuję, więc można zrobić małe zestawienie.

DS Classic - ~200/250 / PSP Fat - ~400/450 - Nówki są nie do kupienia

DS Lite - ~450 / PSP Slim - ~550

DSi - ~700/800 / PSP 3000 - ~700/800

(A że wyrwałem swojego 3k za tyle ile faty chodzą? A to nie ważne ;p). Cena jest nieważna, bo to rzeczywiście, mała różnica. Też skłaniam się ku DS'owi, ale obiecałem sobie odkupić obie konsolki. Była okazja na 3k, będzie 3k :) Za tydzień DS ]:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP 1000 za 400zł? Na allegro dość często chodzą po ok 300-350zł. PSP 3000 (używane 4 miesiące) z 3 grami etui i kartą pamięci dorwałem za 600zł, czyli podobnie jak Kagex. Jak dla mnie możemy przestać już dyskutować o cenie, jest to zwyczajnie nudne i bezcelowe, zawsze będzie można znaleźć jakąś promocję czy coś innego i dawać linki typu "PSP/DS -0,001% ceny, BADAJCIE TO !!!111...." Poza tym Sony nie płaci mi za marketing i dokupi nie znacznie nie będę robił im reklamy :nuke:

// Hihi, nikt ci nie płaci, nikt ci nie płaci! /me śmieje się z Dives'a. - Kagex //

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co lepsze na DS'a jest bardzo dużo gier, a na PSP dobre gry można zliczyć na palcach jednak te pare gier bije na głowe to co wychodzi na DS'a IMO psp warto mieć z samego względu na Tekkena DR, a DS jedynie z lepszych bijatyk ma Bleacha ale i tak do tekkena mu daleko ale jeżeli ktoś jest fanem platformówek itp. DS wygrywa.

Dla mnie PSP>DS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie generalnie gry są trochę lepsze na PSP (te kilka, które mam). Generalnie, bo dorwałem Chinatown Wars na DSa i nawet pecetowe GTA IV wisi w pustce. Ekran dotykowy i związane z nim minigierki są tym, czego teraz mi na psp brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz raven - gdyby z kolei w PSP był by dotykowy ekran to imo straciło by ono swój urok... PSP to klasyczna konsolka, bez żadnych bajerów i za to ją lubię. Z kolei DS to dla mnie zabawka. Owszem - chciał bym go mieć, ale tylko jeśli miał bym też PSP. Może kiedyś sobie kupię DSa, ale póki co PSP mi całkowicie wystarcza ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirian, mnie nie chodzi o to, że PSP powinno mieć dotykowca. Raczej o to, że bez niego te minigierki już nie będą takie same. Zdrapki, włam do auta, czy grzebanie w śmietniku analogiem nie będą tak bawić, jak na DSie. Gier na PSP mam 2 razy więcej, niż na DSa, a wkrótce kieszonsolka Sony będzie mieć trzy- lub czterokrotną przewagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DS Lite i PS2 i taki uklad mi odpowiada :P

PSP mnie nie przekonało - pozyczylem go kiedys od kumpla i jedyna gra ktora mnie wciagnela to MediEvil , reszta jakas taka na efekty byla, co juz wole na swym soniaku + TV.

Do Nintendo mam ten sentyment ze do dzis gram na 1 generacji Gameboya (ta szara cegła :P) i DS wzielem w ciemno, nie dotykajac go wczesniej (nigdy nawet nie widzialem tego u kogos w łapach :P) i nie zaluje :P

wybór zalezy od tego co kto woli, co ma, i czego sie spodziewa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem dylemat DS vs PSP.

Wybrałem jednak DS Lite, ze względu na cenę oraz większą liczbę świetnych gier. Na PSP natomiast grałem sporo (od kolegi pożyczyłem), zagrałem m.in. w Tekkena, God of War i inne gry. Niestety szybko mnie znudziły. Tekken po 3 walkach zrobił się nie do wytrzymania. W GoWa natomiast grało się bardzo przyjemnie. Mimo wszystko PSP mnie zawiódł. Jak na takie możliwości konsoli, tak mało dobrych gier - tragedia, zmarnowany potencjał, przynajmniej dotychczas.

DS natomiast okazał się świetnym wyborem. Nowe GTA Chinatown Wars - najlepsza handheldowa gra w jaką kiedykolwiek grałem. Perfekcyjna po prostu. Do tego zakupiłem sobie Super Mario 64 DS, aby powspominać stare czasy. I wiecie co - słaba grafika zupełnie nie przeszkadza. Te gry mają klimat, po prostu ciężko się od nich oderwać. Jestem niezwykle zadowolony z wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ostatnio dużo się orientuję, więc można zrobić małe zestawienie.

DS Classic - ~200/250 / PSP Fat - ~400/450 - Nówki są nie do kupienia

DS Lite - ~450 / PSP Slim - ~550

DSi - ~700/800 / PSP 3000 - ~700/800

(A że wyrwałem swojego 3k za tyle ile faty chodzą? A to nie ważne ;p). Cena jest nieważna, bo to rzeczywiście, mała różnica. Też skłaniam się ku DS'owi, ale obiecałem sobie odkupić obie konsolki. Była okazja na 3k, będzie 3k :) Za tydzień DS ]:>

Nie wiem jak Nintendo , ale PSP trochę zawyżyłeś. Powiem kilka konsol jakie kupiłem, gdzieś tak maj-czerw-lip

PSP 2004 przerobiona, 2 GB, stan bardzo dobry z jedną rysą na wyświetlaczu. Cena 300 zl

PSP 1000 nie wiem jakie oznaczenie, stan bardzo dobry, karta 128 mb , 330 zl

PSP 3003 , 3 gry, 1 film, karta 2 GB, stan dobry z + z ryskami na wyświetlaczu 360 zl.

I teraz nowe PSP 3004 RR , cena 500 zl.

Co do PSP, duuużo osób piraci, pogra w 50 tytułów i mówi że na nią gier jest mało . No ludzie, gdzie ja bym miał czas zagrać w te 50 gier ? Inni psioczą że gier jest mało , ale kupują gry. Dziwie im się, gier jest dużo jeśli chcesz grać na tej platformie. Ja uważam że jeśli mam do wydania ponad 500 zl to chcę sprzęt który pozwoli pograć w jakościowo dobre gry, graficznie , itd. , i jeśli ma to być grafika DS'owa to odpada, nie mam co z kasą robić ? Ale gdyby każdy tak myślał świat byłby nudny. I myślę że każdy swoim gustem potraktuje inaczej te konsole, ja wybrałem PSP bo lubię sprzęt który jest wart 500 zl, bo swoją mocą to pokazuje, bo lubię posłuchać muzyki, nie mam TV, ebooki to też fajna sprawa.

A tak już na marginesie, ostatnio wieczorek, jeszcze wakacje duchem i siłą, siedzę sobie , chwytam telefon siostry, włączam LOST. Po 5 minutach ubaw na paszczy mej, histeryczne mini-krzyki , mini gierki i jakieś tam dymy mnie atakują. Kurdę , ale ubaw, myslę że podobnie jest z Nintendo , DS . No to taki inny kierunek bo przy PSP ani razu się nie śmiałem, powaga i skupienie w technologicznym przepychu przenośnym. Szkoda, że już mnie gry tak nie bawią i nie śmieszą. Włączam jakąkolwiek grę na PC to pierwsze odczucie, ale g...... , potem jest całkiem ok. Nie wiem czemu, Quake Live przyjąłem od pierwszej sekundy, gram od 5 miesięcy, i na partyjkę przy odpaleniu neta zawsze jest czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dylemat między DSem, a PSP był w sumie z góry rozstrzygnięty. Zależało mi na konsolce, która ma jednak coś więcej niż tylko gry, a przy okazji są to gry jednak trochę lepszej jakości. Po przeczytaniu artykułu,w którym zestawiono obie konsolki zdziwił mnie w sumie remis między nimi. DS miało fajne bajery związane z grami, same gry myślę, że są zabawne i przyjemne, a PSP ma muzykę, filmy, które na dość dużym ekranie w podróży fajnie się ogląda, a jak się nie ma małej kieszeni i długie słuchawki (przynajmniej ja ich potrzebuję ;p) to bardzo dobrze muzyki też się słucha. I ja właśnie tego chciałem - multimedialności z pierwszeństwem dla gier, anie gier wyłącznie.

Myślę, że gry na DSa mogą rzeczywiście dawać więcej frajdy, ale na PSP Loco Roco czy Patapon są przeprzyjemne i trudno się chociaż trochę nie uśmiechnąć. Ale większość gier wymaga skupienia, ale jak uda mi się przejść trudniejszy moment, czy wygrać mecz lub wyścig również jestem bardzo zadowolony (a macie Lakersi - tak, gadam do gier xd). Nie można wg mnie powiedzieć która konsolka jest lepsza, bo obie prezentują coś zupełnie innego i są nastawione na coś innego i każdy wybierze co lubi.

PS gam01 - albo w Tekkenie prezentowałeś styl gry mojej siostry (wciska najszybciej jak można jeden przycisk i jeszcze wygrywa, gdy ja się męczę z kombosami i przegrywam xd), albo nie lubisz mordobić. Gdy wciska się kombosy i ogląda te super animacje to można grać przez dłuuuugi czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak już na marginesie, ostatnio wieczorek, jeszcze wakacje duchem i siłą, siedzę sobie , chwytam telefon siostry, włączam LOST. Po 5 minutach ubaw na paszczy mej, histeryczne mini-krzyki , mini gierki i jakieś tam dymy mnie atakują. Kurdę , ale ubaw, myslę że podobnie jest z Nintendo , DS . No to taki inny kierunek bo przy PSP ani razu się nie śmiałem, powaga i skupienie w technologicznym przepychu przenośnym.

I tu się mylisz drogi kolego. Na DSa jest mnóstwo poważnych gier, np. jrpgi z niezwykle wciągającą fabułą (final fantasy, kingdom hearts, chrono trigger), nowe ŚWIETNE wręcz GTA Chinatown Wars, które po prostu jest najlepszą grą z całej serii. W sumie mógłbym wymieniać bardzo długo. A w porównaniu do PSP, te gry przynajmniej są grywalne, nie nudzą się tak szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część osób nie zna DS i z góry zakłada wyższość PSP

prawdą jest , że DS ma gorsza grafę i mniejszy ekranik

Ale na DS tez mozna ogladac filmy/słuchać muzyki/ komunikować sie przez gg/czytać książki,txt/ itp za pomocą homebrew tworzonych przez ludzi, ale nie oszukujmy siędo tego lepsze są kompy/laptopy/tv/kina/...

i na pewno łatwiej jest to obsługiować za pomocąjednej ręki-długopisiku niż strzalki + przyciski :P

Gry wykorzystują zarówno dotykowy ekranik jak i mikrofon, np. by zabrać odcisk palca musisz najpierw pedzelkiem "wypudrować " a następnie zdmuchnąć ów puder , albo by obudzić postać ze snu wypowiedzieć głośniej jego imię. To właśnie taka interakcja z grami i ich grywalność to siła DS :P

DS ma też w miarę ładną grafikę:

Ninja Gaiden

423.jpg

rozumiem , że dla niektórych liczy się tylko grafika, ale też nie można oceniać czegoś co sie nawet na oczy nie widziało (porównania do telefonu ?!? Oo) i z góry zakładać , że jest do bani ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry wykorzystują zarówno dotykowy ekranik jak i mikrofon, np. by zabrać odcisk palca musisz najpierw pedzelkiem "wypudrować " a następnie zdmuchnąć ów puder , albo by obudzić postać ze snu wypowiedzieć głośniej jego imię. To właśnie taka interakcja z grami i ich grywalność to siła DS :P

Wiesz, może bym DSa kupił, ale te argumenty które podałeś to dla mnie największa wada tej konsoli. Wszelakie Wii, Natale, Motion kontrolery, dotykowe ekrany, czujniki ruch, mikrofony, kamerki itd. do mnie nie przemawiają. Jeśli sterowanie to tylko przyciski+analogi.

Grafika jako taka mi nie przeszkadza, kiedy wyjdzie następna generacja będziemy wszyscy przecierać oczy ze zdumienia że podobała nam się grafika w Girsach czy Killzone, przecież one są szpetne, nawet nie w FullHD, a HD Ready to taka pixeloza jakaś...Chodzi ma bardziej o styl graficzny. Druga sprawa to biblioteka gier, nie mówię że na DS'e jest mała albo słaba ale jest w niej jak dla mnie za duże jRPG'ów i platformerów. W takie gry fajnie się grało za czasów GameBoya, ale nie teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część osób nie zna DS i z góry zakłada wyższość PSP

prawdą jest , że DS ma gorsza grafę i mniejszy ekranik

Ale na DS tez mozna ogladac filmy/słuchać muzyki/ komunikować sie przez gg/czytać książki,txt/ itp za pomocą homebrew tworzonych przez ludzi, ale nie oszukujmy siędo tego lepsze są kompy/laptopy/tv/kina/...

i na pewno łatwiej jest to obsługiować za pomocąjednej ręki-długopisiku niż strzalki + przyciski :P

Gry wykorzystują zarówno dotykowy ekranik jak i mikrofon, np. by zabrać odcisk palca musisz najpierw pedzelkiem "wypudrować " a następnie zdmuchnąć ów puder , albo by obudzić postać ze snu wypowiedzieć głośniej jego imię. To właśnie taka interakcja z grami i ich grywalność to siła DS :P

DS ma też w miarę ładną grafikę:

Ninja Gaiden

423.jpg

rozumiem , że dla niektórych liczy się tylko grafika, ale też nie można oceniać czegoś co sie nawet na oczy nie widziało (porównania do telefonu ?!? Oo) i z góry zakładać , że jest do bani ;/

Każdym ma inny gust, i na ogół specyfikacja konsoli szokuje słabością, po co mam wydawać 500 zl, jak za tę pieniądze mam coś lepszego ? Nie byłbym zadowolony patrząc na piksele. Aha. Żeby nie było widziałem w akcji DS , jeśli dobrze mówię nazwę, nie lubię po prostu tego stylu.

Ja wolę przyciski niż głupi rysik. = argument z [beeep] wzięty że się tak wyraże po młodzieżowemu- gówniarskiemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dives: takie akcje zdazają sie raz na kilka godzin i jest to miły dodatek do gry, a nie tylko siedzisz po drugiej stronie ekranu i obserwujesz :P

może i ty bedziesz przecierać oczy , ja nie przywiazuje duzej wagi do grafiki, i chetniej siegam do starszych gier niz nowszych :P

"na niej jak dla mnie za duże jRPG'ów i platformerów" - ależ argument przywalił, omijasz to po prostu i już, nikt nie każe ci w to grać.

bo takim takiem myślenia to można wywalić PC/PSP/PS2/... jak ktośnie lubi Fifów, NFS i innych podobnych :P

nuka157 : nie wyszstkie gry sa na rysik i jest tez czesto alternatywa na strzalki (w koncy też sa w DS), i tu własnie widać te twoje " widziałem w akcji DS" .

Po za tym idąc ciągle za grafiką to 1-2 lata "zobaczysz" te piksele i na swoim PSP, wiec te twoje argumenty o tych o dobrych inwestycjach 500 zł itp też nie są trafne.

Ogólnie nie przeczę , że PSP jest złe, tylko jestem wbrew zalożeniom pokroju : mam PSP , DS w życiu nie widziałem to na pewno jest badziew i bede wytykał jego "wady" i nawet odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię PSP. Dużo możliwości multimedialnych i (moim zdaniem) świetne gry, jak np. God of War, Lego Indiana Jones&Batman (możecie się śmiać, ale to chyba pierwsze gry, które przejdę w 100%. A jakie zabawne!), Metal Gear Solid:Portable Ops, Metal Gear Acid i (dla fanboya db) Dragon Ball Z:Shin Budokai. Moim skromnym zdaniem wszystkie są ekstra grywalne. Największa wada to ta %$&^* bateria, ale idzie wytrzymać. Co do mobilności to się nie wypowiem, bo gram głównie w domu. Zresztą mam sentyment do pierwszego PSX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dives: takie akcje zdazają sie raz na kilka godzin i jest to miły dodatek do gry, a nie tylko siedzisz po drugiej stronie ekranu i obserwujesz :P

może i ty bedziesz przecierać oczy , ja nie przywiazuje duzej wagi do grafiki, i chetniej siegam do starszych gier niz nowszych :P

"na niej jak dla mnie za duże jRPG'ów i platformerów" - ależ argument przywalił, omijasz to po prostu i już, nikt nie każe ci w to grać.

bo takim takiem myślenia to można wywalić PC/PSP/PS2/... jak ktośnie lubi Fifów, NFS i innych podobnych :P

nuka157 : nie wyszstkie gry sa na rysik i jest tez czesto alternatywa na strzalki (w koncy też sa w DS), i tu własnie widać te twoje " widziałem w akcji DS" .

Po za tym idąc ciągle za grafiką to 1-2 lata "zobaczysz" te piksele i na swoim PSP, wiec te twoje argumenty o tych o dobrych inwestycjach 500 zł itp też nie są trafne.

Ogólnie nie przeczę , że PSP jest złe, tylko jestem wbrew zalożeniom pokroju : mam PSP , DS w życiu nie widziałem to na pewno jest badziew i bede wytykał jego "wady" i nawet odwrotnie.

O jakim ty wytykaniu mówisz ? Powiedziałem że DS jest słaby. Zaprzeczysz ? Mała moc, pikselki. Myślisz że nie wiem co to DS ? Uważasz że myślę że gra się rysikiem itd. ? Hm.... spoko. Ale jakoś nie chcę mi się dyskutować na ten temat. Nie mam 14 lat i nie jestem zbuntowanym nastolatkiem, więc nie musisz nacierać na mnie lub używać swojej wymuszonej ironii. Po prostu wyrosłem z takich zabawek , nigdy nie przekonały mnie te pokemony, i inne gierki o grafice tak mało zlożonej. Wybrałem PSP. I co ci do tego ? Czy musi mi siepodobać DS ? Nie. Ale widzę że nie mam do czynienia z dojrzałym człowiekiem , i jakoś nie możesz tego przeżyć że wolę mieć handhelda z dobrymi bebechami, niż coś takiego. To ja już wolę telefon, mniejszy i jeszcze dzwoni. Może gdybym nadal miał 13 lat ? Kolega miał i też sprzedał na rzecz PSP. Widocznie i on wyrósł. Natomiast fajnie że ci sie podoba, dobrze że mamy wybór, bo inni bawią się przy takim sprzęcie a inni przy konkurencji. No to tyle. Pogadamy za kilka lat przy innej konsoli, może będziesz na tyle dojrzały że nie będziesz rzucał podobnymi tekstami.

Ej, przecież na DS'a też są gry sportowe, ogólnie to na DS'a wychodzi dużo gier, a nie tak chytrze jak SONY z PSP. Dirt też wychodzi na DS'a. Ostatnio była plotka że będzie też gra Heroes of might and magic, gdyby tak było to kurczę, marzyłaby mi się konwersja na PSP oczywiście z grafiką na jej standardy, bo to by wyglądało ładnie tylko na oryginalnym sprzęcie.

Aha, na PSP na szczęście teraz też się obrodziło, no gdyby jeszcze twórcy zaczęli robić legalne programy w cenie do 3 euro np. to było super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem by nie pisać o drugiej konsoli nie majac nawet o niej pojecia

Konsola ma głównie bawić, ty lubisz to , a ja tamto.

Chcę tylko uświadomić niektórym jak bardzo sie mylą co do DS i wyciągaja dziwne argumenty

to o sportówkach bylo do Dives'a i jego argumentu "na niej (NDS) jak dla mnie za duże jRPG'ów i platformerów"

sam argument z 500 zł na "lepszy" sprzet też wg mnie nie trzyma sie "kupy" bo te pieniadze sa inwestowane w inne atrybuty konsol, a sam nie zaprzeczysz że grafika sie i tak szybko starzeje i za kilka lat bedzie to juz "syf" i co taki PSP wtedy zaoferuje ???

DS moc ma słabsza i od PSP/PC/XBox/... , piksela ma kazda gra , tyle ze w DS nie o to chodzi ! - to jega wada jak i zaleta

Ja nie pisze tu o wadach PSP bo uzywałem go kilka tygodni, i nie znam go w 100% i prosiłbym by nie porownywac czegos tylko z "legend i mitów"

Nie jestem też żadnym fanboyem Nintendo, a przeciwnikiem Sony - mam NDS / PS2 i PC i gram an wszystkim :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że co oferuje teraz DS ? Za kilka lat to będzie syf, ale teraz takowym nie jest więc o co chodzi ? Wszystko się starzeje, ale nie lubię oldskulu z grafiką poziomu pokemonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być moze to zabrzmiało jakbym ciebię atakował czy co :P

Dla mnie to bedzie dalej dobra konsolka (jak pociągnie :P), do dziś mam jeszcze poczciwego strarego poczciwego Game Boya i na nim pocinam :P

a jak już przy grafice pokroju "pokemonów" jesteśmy to z mojego doświadczenia grafika 2D/animowana lapiej przechodzi probe czasu niż 3D, przynajmniej dla mnie :P

Mi osoniście odpowiada układ PC + PS2 + NDS , nie ukrywam że i na PSP też by się coś znalazło do pogrania :P

I jak już ma być dyskusja NDS vs PSP to bez takich żałosnych argumentów typu: nie lubie DS bo ma dużo jRPG ;/ (ogólna uwaga jakby co :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...