Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

PSP- drogie gry, ładna grafika, możliwość wejścia do internetu

DS- nowe wersje gier z gameboya, np. Guitar Hero możesz grać :D

Game Boy- Dla mnie opłacalne tylko gdy chcesz grać tanio, długo i w starsze gry, Pokemony się sprawdzają najlepiej.

Do DSa do dam jeszcze jedno - Jeszcze droższe gry. (niestety) Ale polecam DSa - mam używanego classica i nawet za PSP z nie wiadomo jaką ilością nie wiadomo jakich gier bym nie oddał. DS to moim zdaniem król handheldów a PSP się nie umywa. :) Jak to ktoś na deesowcu.info powiedział:

NDS - do grania

PSP - do szpanu

I to są bardzo mądre słowa. ;)

No ale na DSa nie ma ddobrych bijatyk niestety. To trzeba przynać. Chociaż nie - Bleach jest fajny. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo ho ho... Ale żeś walnął. xD Jeśli lubisz jRPG gry to powiem tak - źle wybrałeś. Bo jRPG to chyba najlepiej trzymający się gatunek na DSie. Jest ich mnóstwo i są świetne. :P Jak lubisz jRPG to szukaj kupca i migiem kupuj NDSa. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na PSP, a to dlatego, że jeśli lubi się J-RPG to najlepsze jest wg mnie PSP

A ile masz naprawdę dobrych jRPGów na PSP? Bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć żadnego. Co innego na DS, bo tam jest mnóstwo tego typu gier.

Widziałeś gta na Ds, a na PSP ? ;p

A widziałeś możliwości w GTA na PSP a na DS? Grafika to nie wszystko. Jak dla mnie to pod względem grywalności Chinatown Wars przegrywa tylko z Vice City i ewentualnie z GTA IV. Otwieranie i kradzieże samochodów za pomocą rysika czy strzelaniny podczas pościgów są rewelacyjne. Tego na PSP nie znajdziesz. Wersja z handhelda Sony może się IMO pochwalić tylko lepszą grafiką, niczym więcej.

Chcesz chodzić z różowym pudełeczkiem, które jak ci spadnie to się zepsuje ?

Tak się składa że DS występuje w kilkunastu wersjach kolorów. Oczywiście jeśli lubisz to możesz sobie nabyć różowy, nie wnikam w twój gust. Sam natomiast kupiłem sobie czarną konsolkę, do niej czarny pokrowiec i wygląda toto świetnie. Argument że "jak spadnie to się zepsuje" jest równie mądry co ten z różową konsolką. Mój DS akurat miał już niejedno zetknięcie z podłożem (z różnych wysokości) i działa wciąż tak samo dobrze jak na początku. Ale tak to już jest jak się myśli stereotypami i nie ma się na dany temat żadnego pojęcia.

A co do ostatecznego wyboru konsoli: zależy co kto lubi. Tak, wiem, Ameryki nie odkryłem, ale taka jest prawda. Jeśli ponad grywalność stawiasz lepszą grafikę, to lepiej zabrać się za PSP. Jeśli natomiast preferuje się większą grywalność, oraz gry wymagające od nas trochę więcej zaangażowania niż klikanie w klawisze (mowa oczywiście o skrobaniu rysikiem i dmuchanie/mówienie w mikrofon) to lepiej kupić DS. Sam dość długo zastanawiałem się nad wyborem konsolki, i ostatecznie zdecydowałem się na tą drugą. Jak dla mnie to na PSP nie ma praktycznie żadnych interesujących gier (te które moim zdaniem są naprawdę dobre można policzyć na palcach jednej ręki). Natomiast na DS mam już kilkanaście tytułów i ciągle kupuje coś nowego. Także wybór konsoli to kwestia czysto osobista :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz chodzić z różowym pudełeczkiem, które jak ci spadnie to się zepsuje ?

Mimo, że nie lubię DSa (posiadam PSP :P) to akurat tu muszę obronić konsolki od Nintendo. Wg mnie jak spadnie PSP i DS to większą szansę na przeżycie ma DS, bo ekrany są "schowane", a PSP jak spadnie na glebę to często ekran idzie do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w PSP masz wszystkie guziczki odsłonięte, najbardziej narażone są przezroczyste spusty na rogach. Poza tym wydaje mi się, że PSP jest o wiele cięższe od NDS, więc siłami praw fizyki - jest bardziej narażone na uszkodzenia. DS był stworzony z myślą o dzieciach czyli częstymi upadkami, uderzeniami i Bóg wie czym. PSP miało być zaawansowane i ładne. Nie znaczy to oczywiście, że nie jest trwała. Wiele razy mi upadła, raz nawet do śniegu i działa bez najmniejszych zmian. Ale trwalsze jest chyba NDS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że cała ta dyskusja jest trochę nietrafiona.

DS i PSP mają zupełnie inne targety - nie można więc powiedzieć, która konsola "jest lepsza,' ale która jest "lepsza dla mnie".

Ja na przykład jestem szczęśliwym posiadaczem Nintendo DS. Na tę konsolę wydano całą masę świetnych przygodówek point&click, w tym konwersje klasycznych gier z PC (np. Broken Sword). Ekran dotykowy świetnie zastępuje komputerową myszkę, także fan gatunku, jak wyżej podpisany, będzie kicał z radości.

Nie zgadzam się z opinią, że na DS nie wydano żadnej "poważnej, normalnej gry" . Jest choćby Call of Duty: WaW - świetny FPS (z bardzo wygodnym sterowaniem - kolejne zastosowanie ekranu dotykowego).

Mam przyjaciela, który ma PSP i jest równie zadowolony, jak ja. Może sobie pograć w swoje ulubione gry akcji, z grafiką dużo lepszą niż DS. I obaj jesteśmy zadowoleni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem ponieważ przez ostatnie miesiące zbierałem kasę na przenośną konsolę i w końcu uzbierałem 1400 zł czyli tyle ile potrzeba na i phona 3g 8gb lub psp ,kilka gier i coś jeszcze i mam problem nie wiem którą konsolę wybrać . Czy ktoś ewentualnie mogły mi coś na ten temat podpowiedzieć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z opinią, że na DS nie wydano żadnej "poważnej, normalnej gry"

Też się nie zgadzam z tą opinią. Na DS'a wydano mnóstwo poważnych, normalnych gier. Chociażby GTA, Hotel Dusk, Dementium, Ninja Gaiden, wszelakie CoD'y, Need for Speedy itd. Po prostu DS ma tak ogromną bazę tytułów, że praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba tylko zainteresować się tematem, a nie opierać się na stereotypach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie musisz mi, KingsBounty, wybaczyć brutalną szczerość - jeśli pisałeś to na serio to szkoda mi słów. To najbzdurniejszy i najbardziej rozbrajający brakiem logiki argument jaki od dawna dane mi było zobaczyć na tym forum.

Byłbyś łaskawy i napisał, w czym DS jest tańszy od PSP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prosze!? NDS do grania a PSP DO SZPANU??!!Co to ma znaczyc?NDS'OWCY to osoby które nie stac na PSP i je obrażają! :dry: Oczywiście nie mówie o wszystkich ale tu jest dużo takich osób.

Hahaha Jak stać na Dsa to i na Psp stać :dry: Psp to taki odtwarzac mp4 na ktorym mozna zagrac w pare gierek.Na bank nie wymienisz 30-40 świetnych tytułów gier na PsP,ja na Dsa bym potrafił,mimo że nie miałem go nigdy w reku.Właśnie dlatego zbieram na niego pieniazki,bo bedzie w co grac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patapon,Tekken:Dark Resurection,Tekken 6,LocoRoco,LocoRoco 2,Colin Mcree Dirt 2,Assassins Creed Bloodlines,Little Big Planet wymieniać dalej?PSP to nie MP4,chyba że nie odróżniasz.Masz jakąś satysfakcje z obrażania PSP i co za tym idzie PSP'sowców?Czegoś tu nie rozumiem.Żyjmy w zgodzie NDS'owcy! Tak z ciekawości dariusxq wymień 30 tytułów na NDS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lajcie wymienie.Nawet o Pokemonkach nie wspomne bo to wiadomo(samych pokemonow jest na ndsa teraz 9 czesci,dojda remaki silverow i goldow)

Advance Wars - Dual Strike/Days of Ruin

Brain Challange

Castlevania - Portrait of ruin/Dawn of Sorrow/Order of Ecclesia

Call of Duty - Mw/Waw/Mobilizes

Chrono trigger

Contra 4

cooking mama 1,2,3 (liczmy jako jedno)

Crash Mind Over Mutand/Crash of the titans

Dragon Quest IV,V

Final Fantasy III,IV,XII,Tactics 2

Geometry Wars

Gta:CW

Harvest Moon Ds

Kingdom hearts 358 2 days

Kirby - Squeak Squad/Canvas Curse/Super Star Ultra

Legend of Zelda - Phantom Hourglass/Spirit Track

nr 30 Mario and Luigi - Partner in time. Jest z czego wymieniac.

Sam wymien 30,narazie napisałeś tylko 8 :wub: Teraz widzisz ze NDS jest do grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię tylko że daruś wymienił tylko te popularniejsze tytuły. Do tej wyliczanki można spokojnie dodać mini serię Final Fantasy: Crystal Chronicles, Valkyrie Profile, Resident Evil DS, Dementium, Hotel Dusk, gry z serii Sonic, Ninja Gaiden, Space Invaders Extreme i setkę innych, świetnych tytułów. Na PSP nie ma nawet połowy z tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KingsBounty, przecież tutaj nikt nie atakuje PSP ani jej użytkowników. Po prostu wyrażają swoje opinie na temat, która konsolka jest lepsza. I jest to ocena subiektywna, gdyż nigdy nie będzie tego można jednoznacznie stwierdzić. Jeśli boli cię to, jak inni twierdzą, że DS jest lepszy od PSP, bo jest niestety fajniejszy do grania (mówię niestety, bo mam PSP, a to chyba jest racja), to już twoja osobista sprawa. Czasem zdarza się koleś, który powie, to jest do bani a DS jest super. Ale ty swoimi wypowiedziami prezentujesz podobny poziom. I PSP ma świetne tytuły, i DS ma świetne tytuły - tylko, że są one kierowane dla różnych odbiorców. Pierwsza konsola jest bardziej multimedialna i zagrasz w bardziej zaawansowane tytuły i najlepsze konwersje z dużych konsol. Na DSa najczęśiej mówi się o kontynuacjach japońskich serii (Final Fantasy, RE itp.), Pokemonach, Mario itd. Co za tym idzie, gry na PSP mogą nie spodobać się użytkownikom DS i na odwrót. Na DSa najczęściej mówi się o kontynuacjach japońskich serii, Pokemonach, Mario itd. Z resztą co ja się tu będę rozpisywał - poczytaj ostatnie kilkanaście stron wątku.

b3rt - Space Invaders Extreme jest :D/ Przyjemne toto? Bo drogie nie jest i się zastanawiam.

PS Argument o kosztach to już totalny idiotyzm.

PS 2 Tak z ciekawości, bo nigdy w sklepie nie patrzę - ile obecnie kosztują gry na DSa - tak najniższa (za "stare" klasyki) i najwyższa (za nowości) kwota?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...