Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

W takim razie fan PSP uznaje DS'a za "japonskie dziwadlo" nie majac na celu nikogo obrazic tylko stwierdzic fakt, iz zupelnie mu ta konsola nie pasuje, a nagminne wmawianie, ze konsole nintendo uznaje za smiecie itp. uznaje za uwziecie sie na swoja osobe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoldator widzę, że mnie nie zrozumiałeś w kwesti multimedi, chodzi o to, że Sony niepotrzebnie kładzie większy nacisk na własnie multimedia niz gry. Tak to przynajmniej ja odczuwam. Co do kabaretu to faktycznie, miałem takie plany, ale myśle, że odstąpie miejsce Tobie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc... Np. Ja i np... aras-ocb*, i sporo handheld'owców z tego forum, polski czy nawet świata to w większości Japońce i Chińczycy? Ciekawe... Ale masz rację, DS nie jest tak bardzo znany w polsce jak PSP. Jak to się stało? Nie wiem, i chyba nie chcę wiedzieć...

*sorry aras ze się powołałem na ciebie, ale jakoś ciężko było mi znaleźć osobę która tak wielbi DS'a jak ty ;p

Chodziło mi raczej o to, że zdecydowana większość posiadaczy NDS-a okopuje Azję, wystarczy popatrzeć na notowania sprzedaży i widać jak na dłoni, że NDS rządzi w Japonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ludzie wolą PSP, bo utarło się przekonanie, że konsole nintendo są dla dzieci, ale wystarczy spojrzeć na filmiki z 1-szych dni sprzedaż DS'a w USA, Azji, czy nawet w Europie. Okazuje się, że większość stojących w kolejkach do sklepów to nie dziesięciolatki, ani rodzice, tylko ludzie w wieku 15-25 lat (mniej więcej, na oko). Obie konsole są dobre, a jedyny problem przy wyborze to gust (no może czasem cena).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoldator - No proszę cię. Szkoda ci ~30 zł na grę? Z tego co się orientuje to nie ma żadnych freeware.

RedChakraDragon - Masz rację. Ja na początku decydowałem się na DS'a właśnie z powodu ceny, ale gdy uzbierałem dodatkowe 200 zł to już nie było mowy o DS'ie. Mówiłem już że zbiram też na DS'a? Powinienem mieć go gdzieś za dwa tygodnie, i wtedy będę mógł z radością odpierać ataki obu stron i wszystkich radośnie godzić ;p

Jak jesteś nieufny co do tych gier i chcesz po prostu sprawdzić jak to się będzie zachowywać, to pożycz od kogoś jakąś grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdałem sobie sprawę, że jestem zakochany w Nintendo i jesienią kupuję NDS'a. Wiem, że zaraz stado wygłodniałych fanów PSP rzuci się na mnie za to i spróbują namówić na PSP
Czemu? Wybrałeś to co lubisz patrząc na gry i to co cię interesuje, a nie podążasz za resztą fanboyów. Prawidłowy wybór. Ja biorę PSP ty DS i nic nam obu do wyboru drugiej osoby. Każdy z nas wziął to co mu odpowiada. Żółwik.

Poza tym PSP jest cholernie cięzkie i duże, więc nie w każdej kieszeni sie mieści. A oglądanie filmików? Zbędny bajer, handheld jest od grania, tyle.
Cholernie cieżkie? 190 g lub 280 g w wersji fat to dla ciebie dużo? Ile ty masz lat... 5, że coś takiego jest dla ciebie ciężkie? Znajdź lepsze argumenty. Zresztą powtarzam się, ale widzę że nie dociera. To że konsola ma dodatkową funkcję oglądania filmów/mp3/cokolwiek to źle? Bądźmy poważni. Choć raz. Czemu tak usilnie próbujesz to bagatelizować?

Nie wytrzymałem :}
Ja też... :(

A nie, nie. +5 do rispekta dla ciebie. Też używam PSP jako odtwarzacza MP3, a ostatnio jako przeglądarki internetowej (na całej okolicy mam wifi, a w pubie nawet szybsze ;p), i co? I wygoda panie, wygoda i wszechstronność :) A, i rzeczywiście, PSP, nawet w "zbroi" czyli jakieś grube pudło ochronne wyłożone gumkami od Logitech'a :]
Koleś słucha muzyki na PSP, bo się mieści w jego kieszeni i nie przeszkadza mu to tak bardzo jak widocznie tobie, czemu nie? Po co ten sarkazm? Wyluzuj.

No i PSP jest cięzkie jeśli porównaniu do DS'a. Potrzymaj sobie jedno i drugie i porównaj...

Ech... http://uk.gamespot.com/ds/puzzle/dspictoch...ws_6108019.html ciekawe, ale według tej strony DS waży 275g znaczy więcej niż PSP slim. W sumie zdziwiło mnie to zresztą. NAWET jeśli DS waży 50g co to za różnica, mięśnie sobie naciągniesz?

Mniej gier na DS-a i czego nie da się ukryć gorsza jakość.
Hmm jakiś czas temu dawałem przybliżone dane... Ponad 1700 gier na DS i ponad 900 na PSP, ale po co czytać temat. Jaka gorsza jakość? Tylko jeśli chodzi o grafikę, ale przecież w grze najbardziej się liczy grywalność, a tej w tytułach na DS'a zdecydowanie nie brakuje.

Bo wszyscy wiemy, że przy DSie o grafikę nie chodzi. Prawda?
Prawda

No własnie PSP ma wiele róznych zastosowan. I to jest wadą samą w sobie, bo gry stoja tu na ostatnim miejscu. Smutna prawda. Tak samo z PS3 zresztą.

O Panie... jakie to smutne. KaGeX trzyma poziom, ale już jestem pewny, że ty jojok to typowy fanboj jesteś. Przeczytaj to co piszesz... gry na ostatnim miejscu stoją? To by było np. więcej filmów UMD niż gier. Zresztą nie ma sensu podawać więcej argumentów, bo do ciebie to nic nie dociera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam za wadę ani MP3 w DS-ie, ani MP3 w PSP, tyle, że opcja ta jest dla mnie zwyczajnie zbędna (nie będę sluchał z cegieł). To handheld, liczą się gry.

j3drz3ej-co do wagi to mowa oczywiście o DSLite, który jest lżejszy od PSP Slim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzar 300 g to nie jest dla mnie cięzar żaden, ale liczy się fakt, że DS jest lżejszy i poręczniejszy. Zresztą Zoldator jak chcesz dalej ciągnąc ten wielce pasojnujący temat, to nie ze mną. Swoje powiedziałem, wyraziłem swoje zdanie, jak masz jakieś sprzeciwy to przykro mi :(:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty miałeś kiedyś slima bez napędu UMD w ręku że nie możesz stwierdzić że lżejszy? To też czuć natychmiastowo. Nie miałeś? Dość dziwne, przecież wszyscy mieli w ręku i stwierdzili że jest lżejszy! A na poważnie, nie każdy musi mieć DS Lite w ręku, bo akurat ty miałeś czy masz. Mogę się zapytać czy możesz stwierdzić czy jest gładszy futerał z poliwęglanu czy z jedwabiu. No sprawdź bo ja miałem, a ty nie miałeś nigdy w ręku? Jak tak można... No dobra, poważniej. Przecież post nad tobą zoldator krótko wyjaśnił że nie miał DS Lite w ręku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co tak sie zastanawiam nad kupnem takiej konsolki przenośnej.Czytam sobie wasze opinie i wychodzi że DS lepsze.Ale mi się ciągle wydaje że dla mnie PSP lepsze.Głównie dlatego że piszecie że na ds są klasyki-mario,zelda itp.Dla mnie zelda nic nie znaczy a mario mam na pegazusie lub internet.Dalej nie wiem czemu nie słuchacie muzy na takim klocu.Co jakość gorsza słuchawki gorsze czy co??.Filmy się przydzadzą mi spokojnie na komórkowym ekranie się filmy ogląda a co dopiero na takim dużym.Zdjęcia raczej mi się nie przydadza.A cena.Jak dla mnie DS jest tańszy spoko ale PSP jest wart swojej ceny.To ze na DS jest więcej gier to zrozumiałem.Chińczyki lubią takie słodkie i cute rzeczy.Ale na psp są poważniejsze produkcje które ja preferuje.DS ma dotykowy ekran ale dla mnie to raczej bajer wole zwyczajne klawisze.Z tego wychodzi że DLA MNIE PSP jest lepsze jednak wstrzyma się z zakupem i se poczekam aż będzie tańszy; tańsze gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kj5 - Nie no, po co czekać aż będzie tańszy? Poczekaj aż pracownicy Sony będą je dorzucali do każdego magazynu dla pań domu... w 1/4 przez takie myślenie jakie prezentujesz platformy upadają. Chociaż dobrze że nie wspominasz o emulacji -_-'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kj5 - Nie no, po co czekać aż będzie tańszy? Poczekaj aż pracownicy Sony będą je dorzucali do każdego magazynu dla pań domu... w 1/4 przez takie myślenie jakie prezentujesz platformy upadają. Chociaż dobrze że nie wspominasz o emulacji -_-'

daj mi te 500zł chociaż to se kupie nrazie mnie nie stać na to.

Co to ta emulacja???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry, które zostały stworzone na jakąś platformę (np. PSX), a za pomocą odpowiedniego programu (emulatora) działają na innej (np. PC).

aa to ja coś takiego mam ePSXe się nazywa i mogę sobie grąc w różne stare hity.Tekken 3 rządzi razem z MGS 1 PL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To pytasz o jakość czy design kolego?

2. Nie umiesz sobie screenów na necie znaleśc i porównać?

1.o to i o to.Jakośc z wznaczeniu ajkość jak gra PC i design w znaczeniu słodka cukierkowa grafika czy ciężka brutalna.

2.Czyli po co autor recenzjii pisze o grafice zamiast dac tam screeny ??.Chodzi mi o opisowe porownanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na boga jak mam Ci wszystkie gry z jednej platformy porównac designersko i graficznie z wszystkimi z drugiej, wytłumacz mi. Opanuj się chłopie.

Ogólnie gry z DSa prezentują się ładnie i schludnie, jednak dlatego, że większość z nich ciągle stawia nadwuwymiarowe mechanizmy. Nie aspirują na trójwymiarowość na siłę, dzięki czemu wychodza z tego obronną reką.

PSP bez problemu radzi sobie z przerzucaniem polygonów na poziomie często przypominającym PS2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...