Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lunatyx

O grach na YouTube

Polecane posty

@emqi

Dziwnie mało subskrypcji? Taka karma chytry_prosty.gif. A na poważnie - robimy co możemy by dotrzeć do możliwie największego grona odbiorców, a mała liczba słuchaczy wynika chyba ze stosunkowo niewielkiego zainteresowania tego typu formą przekazu. Nikomu nie zabraniamy subskrybowania kanału ani dzielenia się wiadomością o istnieniu tego typu przedsięwzięcia i pomocy w poszerzaniu grona odbiorców wink_prosty.gif. W planach mamy wprowadzenie od następnego odcinka gameplayów w tle podcastu, zamiast statycznego tła z logiem Co-Relacji leciałby w danej chwili materiał z gry omawianej przez nas w konkretnym momencie nagrania. I wydaje mi się, że warto zainteresować się ostatnim odcinkiem gdyż w naszym poprzednim konkursie wzięły udział tylko 2 osoby, słuchaczy wciąż garstka dlatego są duże szanse na zgarnięcie kodu po prostu wysyłając zgłoszenie z odpowiedziami chytry_prosty.gif.

@lunatyx

Ano, zdarza mi się słuchać kilku innych growych podcastów i najlepiej jest je puszczać w trakcie wykonywania jakiejś innej czynności, czy to jazdy do szkoły/pracy, sprzątania, czy np. w trakcie grindowania doświadczenia w MMO bądź innego typu grze która nie wymaga od nas ciągłego skupienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podcast ok, już dotarłem do 20 minuty, ale grając jednocześnie w Ghost Warriora nie mogłem się skupić.

Zaraz zobaczę czy jak będę słuchał podczas gry w Slendera to się zrobi mniej strasznie :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YouTube wprowadził nowy widok kanałów. Póki co nie widzę ko na kanałach, które odwiedzam. Jeśli jesteście ciekawi, jak to wygląda, to dałem to na próbę u siebie:

http://www.youtube.com/user/COREnick

Czyli, podsumowując, wygląda na to, że YT pragnie jeszcze większego zgrania kanałów z wyglądem systemowym serwisu. Ja osobiście wolałem, gdy można było zmienić niemal wszystko, łącznie z czcionką, czy kolorami.

EDIT: Nawet to sobie nazwali: "Kanał Uniwersalny YouTube".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten wygląd już widziałem na paru kanałach, choćby Max Kolonko. Mi się osobiście nie podoba, trudno się w nim połapać. Nie podoba mi się też to, o czym napisałeś, że YouTube chce, żeby wszystko wyglądało tak samo. Bardziej mi się podoba, jak twórca tworzy kanał tak, jak mu się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, to dobrze, że robią coś w kierunku ujednolicenia You Tube. Do tej pory mieliśmy jeden serwis, a dwa różne style (coś podobnego jest też na gram.pl, gdzie za fenomenalną stroną główną ukryte są pozostałości po dawnym layoucie). Nie bardzo mi też przeszkadza wspomniane ograniczenie swobody twórców, jeśli chodzi o wygląd ich kanału.

Z drugiej strony: ten nowy wygląd rzeczywiście wydaje się mniej przejrzysty, na dodatek bardzo brzydko się skaluje. Chodzi mi głównie o kategorię "Ostatnia aktywność", która przy powiększeniu do 125%, wygląda tragicznie. Pole zawiera dwie kolumny filmików, po zoomowaniu tytuły tych z pierwszej kolumny zostają w połowie przykryte miniaturami tych z drugiej. Wygląda to mniej więcej tak: Gameplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiałem wątek odkopać. A tu prosze sam się ruszyl. W każdym razie też mam coś do napisania. Otóż pare dni temu zaczeła się nie nazwana afera dotycząca Gimperrra (link do kanału http://www.youtube.com/user/Gimperr?feature=g-high-u ). chodzi o to że Gimperr wprost powiedzął że cześć jego materiałów jest sponsorowana. Od razu zaczeły się na niego najazdy i posypały się łapki w dół. Co najlpesze gdy wcześniej wrzucił sponsorwoany (ale o tym nie napisał) materiał z Metina 2 wszyscy byli zachywceni. Niestety raczej nie dojdzie do poważnej rozmowy o materiałach sponosrowamych na yt bo gimperr raczej dziala sam nie ma 50 serii z innmky znanymi osobami. A tych materiałów jest mnostwo starczy spojżeć na kanały Roja i Rock (pewnie są też gdzieś idziej ale tylko tam czasmi zaglądam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mówisz o filmach z tzw. "lokowaniem produktu"? Gra w jakąś grę i zbiera kasę za to od wydawcy gry?

IMO to wybór każdego jutubera, czy się w coś takiego bawi, tak samo jak wyborem każdego widza jest, które kanały ogląda. I nie rozumiem takiego "łapkowania". Jeśli się mi czyjś kanał nie podoba, lub nie lubię samej osoby, która go tworzy, to olewam to i mam w czterech literach. To samo, jeśli jakiś kanał się zepsuje. Unsub i papa. Nie rozumiem takiego wciągania się w wir wojenek i hejtów na YT...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Shogun zrobi film o tym, że Gimperr dołączył do mafii YT : D Gimperra nie oglądam ale przecież to w ostatnich czasach normalka, za takimi sponsorowanymi filmami. Podobnie jest z Rojem, który ostatnio daje bardzo dużo filmów z serii longshort, w których pokazuje gry przeglądarkowe, które - nie oszukujmy się - są gniotami i pod jednym z takich filmów widzowie to skwitowali. Oczywiście ja nic do takich zabiegów nie mam, każdy chce coś zarobić, a szczególnie, gdy Youtuberowi wpadnie szansa zarobienia dodatkowego grosza na nakręceniu filmu reklamującego grę.

Pamiętam też sytuację, gdy SKKF przy chyba unboxingu Far Cry 3, powiedział, że DOSTAŁ tą grę. Od razu masa komentarzy typu: robi filmy z gier, dostaje za to hajs i dodatkowo najnowsze gry. To jest czysty marketing, wydawcy używają Youtuberów jak Rockstar używa tej ściany, na której namalowano okładkę GTA V. Zarówno taki Youtuber jak i właściciel budynku zostają wynagrodzeni za reklamę. Nie rozumiem, o co ten butthurt u ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami. Taki płacze są bez sensu. Bo to nikomu nie szkodzi a on swoje uczciwie zarobi. Nie podoba ci się nie oglądaj. Inna sprawa że wszyscy powinni mieć na tyle "jaj" by przyznac się do tego. Inna sprawa że ostatnio zaczelem go oglądać i na prawdę mi się podoba ten kanał. Fakt ogladam głównie lola i jakieś vlogi czy coś ale ogólnie całkiem fajnie się to ogląda. Jest humoru i to całkiem niezłym poziomie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem oglądać fajnego Youtubera o nick SilverekPolska. Ma fajne filmy i prowadzi w tej chwili dwie serie choć na kanale ma rozpoczętych więcej. No i jeszcze SargeThePlayer, świetne klimatyczne filmy. Robi on serie z każdej ważnej gry kupując ją przed premierą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Polaków, to mnie Gothiciem i swoją wiedzą na ten temat, tak samo jak poczuciem humoru, skradł MrSetoKami.

Poza tym raczej oglądam osoby, z którymi gram/nagrywam lub nagrywać planuję. Dobrze się bawiłem przy LIMBO MagdalenyMariiMoniki, Veritas0903, czy teraz przy Bastionie od SarnaPlays.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VaultTv był całkiem niezły, ale suba od jednego filmu nie daję, najpierw sobie trochę pooglądam wink_prosty.gif

No i jak Emqi. Już ponad miesiąc bawimy się razem pod moimi filmami smile_prosty2.gif Dzięki! smile_prosty2.gif

A jak, w życiu już RPGa żadnego nie ukończę, bo ledwo kompa włącze to na YT ląduje :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MagdalenyMariiMoniki

Z pewnością świetny Lets Player. Ah, te emocjonujące komentarze podczas gry w BF3 (oj, zaraz go zabiję! Oj, strzela we mnie! Oj głupia ta gra bo mnie zabijają!).

Ja jestem wielkim, wielkim hejterem wszelkich let's playerów, bo IMO nie wnoszą nic - w gry gra prawie każdy, a jeśli ktoś woli oglądać obcą sobie osobę podczas tego zamiast samemu grać, to... cieszę się, bo przynajmniej zbiera do siebie wiele dzieci neo, które nie zaśmiecają youtube gdzie indziej.

I z całym szacunkiem kaftann, bo z tego co widzę też prowadzisz taką działalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Po części masz rację, gdyby to wziąć tak na chłopski rozum, to faktycznie idea let's play jest strasznie głupia i niepotrzebna, jednak zauważ jaką zyskała popularność na YT. Teraz obok vlogów jest najbardziej popularnym tematem kanałów, więc jednak coś w tym chyba jest. Ja mam swoje dwa "za i przeciw" let's playom, przez co jestem neutralny w tym temacie:

Za:

-jeśli ktoś ma słabszy sprzęt, to pozostaje mu jedynie obejrzeć daną grę

-dużo Youtuberów ma swoje ciekawe charaktery, np Rock, u którego oglądając jakiś let's play (np.Mafię 2) można było dowiedzieć się wielu ciekawych historii na temat gangów z lat 40, lub Rojo, który rozśmiesza/żenuje widzów swoją głupotą typu darcie się na cały głos do mikrofonu, a z drugiej strony jest inteligentnym człowiekiem, opanowanym człowiekiem, co pokazuje w innych let's play.

Przeciw:

-jeśli nikogo nie interesuje poszczególny charakter danego let's playera, to nie ma żadnego sensu oglądać grania w gry, bo nawet nie czuć przyjemności z odkrywania fabuły

-nie każdy "zagrajmer" musi mieć ciekawy charakter, przez co na YT mamy masę bobków próbujących się wybić nie reprezentując siebie w żaden sposób, czyli klasyczne już let's play'e z praktycznie milczącym prowadzącym odzywającym się tylko co jakiś czas i są to teksty typu "to teraz zabijemy jego", "potem przejdziemy do innej lokacji", "bardzo fajna gra".

Osobiście oglądam, lub oglądałem jedynie let's play'e MrSetoKami, ponieważ gość bardzo dobrze zna się na grach, w które aktualnie gra i dobrze wie jak przedstawić historię na ekranie jednocześnie nie zanudzając widza pitoleniem o subskrybowaniu go.

To zależy też od nastawienia widza, ja np. bardzo lubiłem oglądać zagrajmy w Hitman od Seto, mimo, że sam przeszedłem tą grę, to on zawsze znajdywał masę ciekawych opcji na przejście danej misji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za:

-jeśli ktoś ma słabszy sprzęt, to pozostaje mu jedynie obejrzeć daną grę

Dodaj jeszcze: jeśli ktoś nie ma kasy na daną grę :trollface:

Ja jestem wielkim, wielkim hejterem wszelkich let's playerów, bo IMO nie wnoszą nic - w gry gra prawie każdy, a jeśli ktoś woli oglądać obcą sobie osobę podczas tego zamiast samemu grać, to... cieszę się, bo przynajmniej zbiera do siebie wiele dzieci neo, które nie zaśmiecają youtube gdzie indziej.

Teoretycznie można to też podczepić pod sporty wszelakie (po kiego mam piłkę w TVP oglądać jak mogę sobie sam iść zagrać) - różnica niewielka (co tam Ronaldo i Messi jak mamy swoich lokalnych koksów). LP wyrosły na "współczesną" rozrywkę i... niech sobie będzie, jak ktoś lubi to ogląda (swoją drogą pokazuje to jak ludzie potrzebują idoli swoich czasów) No i, i tak lepiej oglądać let's playerów niż naszych rodzimych polityków :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim, wielkim hejterem wszelkich let's playerów, bo IMO nie wnoszą nic - w gry gra prawie każdy, a jeśli ktoś woli oglądać obcą sobie osobę podczas tego zamiast samemu grać, to... cieszę się, bo przynajmniej zbiera do siebie wiele dzieci neo, które nie zaśmiecają youtube gdzie indziej.

Teoretycznie można to też podczepić pod sporty wszelakie (po kiego mam piłkę w TVP oglądać jak mogę sobie sam iść zagrać) - różnica niewielka (co tam Ronaldo i Messi jak mamy swoich lokalnych koksów). LP wyrosły na "współczesną" rozrywkę i... niech sobie będzie, jak ktoś lubi to ogląda (swoją drogą pokazuje to jak ludzie potrzebują idoli swoich czasów) No i, i tak lepiej oglądać let's playerów niż naszych rodzimych polityków trollface.gif

No weź nie porównuj takich głupot do piłki nożnej. Nazywanie tych [tu wstaw dowolne słowo typu "beztalencie szukające szczęścia w internecie"] gwiazdami to przesada. Nie mam nic do tych co to oglądają - niech robią co chcą. Trochę jednak jest mi ich żal, bo jak to tak można marnować swój wolny czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, do końca życia będzie mnie chyba dziwić dlaczego większość ogląda tych "masowych" let's playerów którzy robią jednocześnie nudne serie z pięciu różnych gier po pół godziny na odcinek (żadnej oczywiście nie ogarniają), a ci którzy mają jakiegoś skilla powiedzmy w FPS'y i z ich filmów można się czegoś nauczyć w jakiejś grze to nadal nie mogą się wybić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...