Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Cyzelant

Polecane posty

aka Najpoprawniejszy językowo forumowicz

Dopieścić posta nie sposób, straszna to bestia - tu ogonek, tam przecinek, język polski sobie można połamać. A jednak są tu tacy, który potrafią pisać ponad poziomem "LOL PW||D N00B" czy (cytując Gmocha) "hehe." Pukać w głowę się można, ale docenić wypadałoby - tutaj nominujcie tych, którzy potrafią posługiwać się słowem pisanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na razie nikt nie chce nominować, wszyscy czekają aż ktoś inny zacznie, więc zaczynam. Kandydat w tej kategorii nasuwa mi się od razu, sądzę że będzie to przyszły zwycięzca - Holy.Death. Pisze diablo poprawnie i ma na tym punkcie prawdziwego hopla.

Inne nominacje nie są już takie oczywiste, bo konkurencja jest dość wyrównana - w końcu nasze forum raczej dosyć szybko eliminuje tych nieumiejących się wysłowić, ale skoro można wskazać trzy osoby to trzeba tę możliwość wykorzystać. Dwoje pozostałych Cyzelantów to Qbuś i niziołka. Klasycznych "byków" w ich wykonaniu nie uświadczyłem, a swoje myśli formułują poprawną gramatycznie i zrozumiałą polszczyzną.

Swoją drogą przydałaby się jeszcze kategoria "niedbaluch". Paru takich znalazłoby się bez problemu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję głos na osoby, które nie dość, że piszą poprawnie i sensownie, a także zdradzają wielkie oczytanie(co też chyba ma znaczenie ;) ), to dodatkowo ich wiadomości są bardzo charakterystyczne :)

-Qbuś - nawet w krótkiej i zwięzłej odpowiedzi, potrafi umieszczać w swoich postach drugie, trzecie i czwarte dno ;)

-Pzkw VIb - nie musi używać emotek, aby jego posty wywoływały szeroki uśmiech u czytającego, jeśli tylko tego chce. W innych wypadkach budzi Szacunek, promień 5 metrów ;)

-Chimaira- zmusza do dokładniejszego wgłębienia się w rozmowę u współdyskutantów nie tylko dzięki sile argumantów, których używa, ale i zmusza ich do powiększania zasobów słownictwa - przyznam, że nie raz i nie dwa musiałam otwierać słowniki, żeby wiedzieć, czy tu się mnie nie obraża ;) , a zdobyta w ten sposób wiedza nie raz i nie dwa się przydała ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wprawdzie w swoich nominacjach staram się omijać moderatorów, bo Smugglerki to jednak zabawa dla ludu, ale tutaj muszę zagłosować tak:

Qbuś - nie ulega frekwencji, że pisze prawie jak chyba nikt na tym forum, poza tym jego posty są wywarzone w formie (zwykle pewnie starcza 3 godziny warzenia) oraz widać, że w lekturze słownika doszedł co najmniej do literki W.

Cardinal - ostry jak bżytfa i precyzyjny jak skalpel. Swego czasu prubował mi coś amputować, ale się nie dałem. Znaleźć u niego błąd, to jak wygrana w totolotka.

Cholera, znaczy się Chimera, chciałem napisać Chimaira - w stylu podobny trochę do Cardiego, ale z bardziej filozoficznym zacięciem. Ostatnio rzadko się tu pojawia, ale jak już coś napisze, to można albo się zgodzić, albo iść i się powiesić. W jego posty, jak w spoiny między kamieniami piramidy Cheopsa, nie da się nawet szpilki wsadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję głos na Qbusia. Mój pierwszy kontakt z nim nie był przyjemny, jednak nie da się nie zauważyć, że Qbuś pisze bardzo dobrze. Jego wypowiedzi/teksty są wyważone, pisane poprawnie, rzekłbym nawet (jeśli można tak powiedzieć o postach na forum) z polotem. "Nie nabija licznika" i pisze z sensem. Wystarczy przeczytać jego ostatni post w dziale "książki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzkw VIb - Nie dość, że zna język polski - co widać po jego postach - to nie zmienia się we współczesnego egipcjanina, a to w tych czasach prawdziwa rzadkość. Należy docenić, zanim umrze.

Qbuś - Pisze w miarę poprawnie po polsku, choć zdarzy mu się czasem popełnić emotkę w poście.

Knight Martius - Młody. Nowy. Pisze dużo i robi błędy jedynie z rzadka. I jak tu nie powiedzieć, że granie w RPG nie rozwija? Na tle reszty nowicjuszy rarytas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór, bo ostatnio wyroiło nam się ludzi piszących - a przynajmniej starających się pisać - po polsku. Gdybym chciał nominować wszystkich nie starczyłoby mi palców obu rąk by ich policzyć, więc pozostaje wybrać tych wyróżniających się: Niziołka i Qbuś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia Niziołka, Pzkw VIb, Qbuś. Wiecie, że dopiero po wpisaniu ksywek zdałem sobie sprawę, że całe trio to moderatorzy? Seriucha! Zatem świadczy to o tym, iż modkowie wybierani są nie tylko po to, by karać i pilnować, ale także dawać przykład. Często wykonują wszystkie te rzeczy naraz. ^____^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dla mnie nominacje są dość oczywiste:

Polipoliś - ponieważ jest nie tylko hejahowym drażetkowcem, ale i jest nim niezwykle poprawnie, rzadko kiedy brakuje w jego postach choćby przecinka. Pysznościowo i już.

Cardinal - oczywiste.

tatek Chimek - j/w. Żelazna argumentacja z sarkastycznymi wisienkami, ubrana w nienaganną polszczyznę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLIPOLIK - aż dziwne, że do tej pory doczekał się tylko jednej nominacji (teraz dwóch ;]). Po prostu podczas lektury jego postów nie znalazłem ani jednego błędu, czy to ortograficznego, czy to interpunkcyjnego. A ktoś to musi docenić.

Holy.Death - przykłada sporo uwagi do swoich postów (przynajmniej do tych, co czytałem), nawet pomimo paru błędów interpunkcyjnych "postnie". Bo tutaj w końcu należy nominować nie tylko "znawców". :)

Yennefer - zna się na tym bardzo dobrze, a w jej postach ciężko doszukać się byka.

I wiem, że następny głos nic nie zmieni, bo maks. trzech kandydatów można brać, ale... Siri. Zalicza parę błędów interpunkcyjnych i braków polfontów "postnie" (stąd notuję ją poza wymienioną na początku trójką), ale i tak pisze nawet bardzo poprawnie. Poza tym jestem pod wrażeniem, że w moich opowiadaniach tyle błędów stylistycznych, jakich ja nie potrafiłem zauważyć, ona wytykała bardzo swobodnie. Po prostu magia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest forumowiczów piszących poprawnie. Do tych nominowanych do tej pory dopisze jeszcze Smutnego Wędrowca. W jego postach ciężko doszukać się błędów, a dodatkowo poprawia(wersja lightowa) prace(wiersze, opowiadania) innych forumowiczów. Niestety dawno go na forum nie było i to jest raczej nominacja za okres sprzed kilku(nastu) miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...