Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Czy zawieszki (dźwięk się ścina, i czarny ekran - czasami komputer w ogóle nie wysyła obrazu) podczas grania mogą być spowodowane zintegrowaną kartą dźwiękową? Od samego początku mam z nią problemy, non-stop wyskakiwały pop-up'y "Gniazdo zostało odłączone." a następnie "Gniazdo zostało podłączone.", pomogło w tym przypadku odłączanie kabelka od panelu przedniego. Ale ciągle zdarza mi się słychać 'cykanie', nie wina głośników, na innym sprzęcie chodzą ok. Komputer prawie nówka, 3 tyg. dopiero na chodzie.. nie chce myśleć nawet by karta graficzna była do wymiany.. :|

Processor: Intel? Core?2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz (2 CPUs)

Memory: OCZ Platinum 800MHz CL5 2x2GB

Hard Drive:Seagate Barracuda 320GB

Video Card: EVGA GeForce GTX 260 SSC 896MB (Driver - 181.22 WHQL, PhysX - 9.09.0121)

Motherboard: Gigabyte GA-EP45-DS3L

Computer Case: CoolerMaster Centurion 590

Supplier: Revoltec Be Quiet Straight Power 600W

OS: Windows XP SP3

Edit: Przy jakich graj się to dzieje? Począwszy od WoW'a do Deadspace... Zauważyłem że częściej mnie wiecha jak mam włączony WMP w tle i muzyki słucham.. nic nie sugeruje tym. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olek14 sprawdż temp. grafiki, ew. przetestuj ją na innym kompie. Jak instalujesz inne stery to usuń stare Driver Cleanerem w trybie awaryjnym. I podaj model i moc zasilacza - może to jego wina.

---> Też ponawiam, bo nie chciało ci się zerknąć na naklejkę na zasilaczu.

Zasilacz mam CHIEFTEC 550V.

Nie ma zasilaczy 550V V to volt miara napięcia. A moc na zasilaczach podaje się w watach W.

Problem raczej nie jest z rozdzielczością, tylko z częstotliwością odświeżania, sprawdź w instrukcji monitora jakie tryby ten monitor obsługuje i ustaw je ręcznie w ustawieniach ekranu.

Kuriozum sytuacji polega na tym, iż mam dokładnie takie odświeżanie i rozdzielczość jak na tym "recommended mode", a zarazem są one w pełni obsługiwane przez mój monitor.

Rozdzielczość z tym problemem powiązałem, gdyż głownie ów problem występuje przy jej zmianach.

Może spróbuj nowsze sterowniki do karty grafiki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj nowsze sterowniki do karty grafiki?

Aktualnie posiadam najnowsze stery nvidia, a poza tym, przed listopadem na dużo starszych sterach to chodziło. Ja bym się problemów raczej ze sprzętem dopatrywał. Pyt. tylko czy wini tutaj karta, czy monitor? Bo zmiany odświeżania nic nie dają, podobnie jak rozdzielczości,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano.

Mam mały problemik i postanowiłem się do was zwrócić... myślę że mi pomożecie xD

Wyciągnąłem kompa z garażu, gdzie mój tata sobie na nim działał xD

Jest to stary trup osadzony na płycie Gigabyte GA 6BXC rev1.7 (slot 1), procku Celeron 333MHz, jakiś ramik, karta graf na AGP, zasilacz chyba codegen..... + karta dźwiękowa +sieciowa.

Włączyłem kompa pierwszy raz i wysztko jest gites. Win98 hula aż miło (naprawdę szybko jak na taki procek).

Niestety musiałem zainstalować Livebox i tu zaczął się mój problem. Podczas instalacji wywalił mi BSOD, dałem restart i musiałem dać tryb Awaryjny bo nie botował normalnie. Po następnym restarcie ponawia się sytuacja (restart musiał być, nic innego nie działało). Ponownie włączam kompa ale teraz słyszę tylko długie powtarzające się piski głośniczka płyty głównej, nie pokazuje nic na ekranie (nawet bios się nie ładuje).

Chciałem wyczyścić CMOS (niewiem czy by to coś dało) ale po znalezieniu manuala w necie wyczytałem tylko że ClrCMOS jest na styku jp11 a nie pokazali już gdzie jest ta zworka..... na płycie też nie jest opisana.

Macie jakieś pomysły co to może być?

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to bios, ale raczej nie był nigdy update'owany.

Piski się powtarzają i nie wiem ile ich jest. Ale nie jest to jakieś pik,pik,pik i koniec. Ostatnio słuchałem grubo ponad minutę i już nie mogłem, musiałem wyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mietus Ze strony Gigabyte wynika, że jest to BIOS Award-a, czyli wszystko wskazuje na błąd pamięci. Jeśli masz więcej niż jedną kość pamięci, to możesz spróbować wyjąć jedną z nich, potem drugą i zobaczyć co się dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust, to zasilac padł. Pożycz w miarę możliwości od kogoś zasilaz, najlepiej firmowy, podłącz i zobacz jak będzie.

Zasilacz to no-name, najprawdopodobniej to on padł. Choć ma 850W, ale przy takich zasiłkach nawet 1000W działa jak przez pół słabszy firmowy zasilacz.

niestety nie miałem możliwości pożyczenia zasilacza od nikogo, ale sprawdziłem ten mój na dwóch różnych komputerach i nie startują one na moim zasilaczu więc zasilacz na pewno padł...

zastanawiam się nad kupnem nowego, a mianowicie TAGAN 850W (nie daję linka do allegro bo nie wiem czy można tu umieszczać linki)

Linki można umieszczać tak długo, jak się w nich nie reklamujesz itd. Czyli generalnie nie ma problemu.

[wies.niak]

dobrze wybrałem? może możecie mi polecić jakieś zasilacze?

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem spróbować o/c na swoim komputerze, i chyba coś spaliłem. Po wejściu do biosu zwiększyłem FSB o 5, i po restarcie płyta zaczęła hałasować, jakby coś było niepodpięte. Wyglądało to tak kilka razy pisk, mniej więcej co sekundę, reset i znowu. Da się to wyłączyć jedynie przez odpięcie zasilania. Wszystkie wentylatory się kręcą. Raczej to nie ram, bo podpinałem działający. Co się mogło spalić? Temperatury były w normie, do procesora podpięty Arctic Cooling Freezer 64PRO.

Gigabyte GA-M61PME-S2

Athlon X2 4800+

GeForce 9600GT

2GB 800Mhz ram

Zasilacz Cooler Master 450W

Dysk Seagate Barracuda 250GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem pojawił się 2 dni temu. Właczam kompa pokazuje sie pulpit chce zaczynac prace a tu nagle caly ekran niebieski cos napisane na tym niebieskim i restart. wszystko trwa ułamek sekundy i nie zdaze przeczytac co tam pisze. Wczoraj wcale nie chcial sie wlaczyc bo caly czas sie to powtarzalo a dzisiaj za pierwszym razem. o co chodzi??

Teraz jak wlaczam kompa to mi sie otwieraja MOJE DOKUMENTY (folder) jak komp sie walcza to od razu wyskakuja MD. Czasem po raz kolejny problem z tym niebieskim ekranem. Co to ma byc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś wirus ?? Jeśli Ci się uda to przeskanuj komputer programami HJThis oraz ComboFix i daj logi do odpowiedniego działu "Pomocna Dłoń --> Programy -->Hijcak This i inne logi - wklejamy tutaj".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z cut-scenkami w grach na ich silnikach. Mianowicie albo dźwięk wyprzedza grafikę, albo co 3 sekundy następuje króciutka przerwa w dostawie dźwięku. Dzieje się to w większości gier, więc wrzucam do tego topicu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olek14 dalej nie podałeś temp. podzespołów. Jeśli się przegrzewa to powinno pomóc zdjęcie bocznej pokrywy i ew. dmuchanie do środka wiatrakiem/zimnym powietrzem z suszarki. Jeśli objawy ustąpią to masz odpowiedź. Zasiłek, mimo że firmowy, może nie trzymać napięć (zwłaszcza Chieftec) - mógłbyś przetestować na innym.

Temp podzespołów w SpeedFan'ie(zrobiłem screena chwilę po zawiasie i wywaleniu na pulpit):

post-39875-1235500419_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...