Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

matis1011

To, że słabiutki oznacza firmę. Tracer nie należy do czołówki i ich zasilacze padają. Nie powiedziałem, że to wina zasilacza właśnie po to mi są napięcia. To, że ktoś Ci poradził abyś wymieniał zasilacz to akurat nie jego wina. Na odległość nie można komuś zaingerować w komputer i dowiedzieć się na 100 % co tam jest. Jeśli chciałeś szybką i profesjonalną pomoc serwis stał otworem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a co ja mogę poradzić? tzn w jaki sposób mogę jednoznacznie stwierdzić, że procesor gryzie się z płytą główną?

Albo odwrotnie.

Hm, na stronie Gigabyte'a znalazłem interesującą informację.

* DDR2 1066 is supported with combination of AM2+ processors and DDR2 1066 memory modules, please refer "Memory Support List" for detail memory support information.

Tak się składa, że jestem właścicielem ramu 1066 Geil Ultra, jak wcześniej pisałem, a od wymianu płyty wiatrak procesora, dużo wolniej się kręci, nie na pewno nie jest uszkodzony, bo gdy odłączę zasilanie na mobo, wiatrak znowu kręci się na pełnych obrotach.

Na poprzedniej płycie tego nie miałem, hmm.

Czy możliwe, że mój stary procesor Athlon64 Le-1640 nie radzi sobie z obsługą ramu 1066 mhz, czy raczej, po prostu nie jest z nią kompatybilny?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :mellow: Pisałem już kiedyś w tym temacie o nim, myślałem że to wina sprzętu. Teraz korzystam z innego komputera wszystko chodziło ładnie przez jakieś 3 miesiące i o dziwo ten problem pojawił się także na tym sprzęcie ;/.

Otóż: korzystam z internetu i po jakimś czasie wyskakuje że nie może odnaleźć serwera, np GG tez przestaje dzialać (wyglada to tak jakbym miał modem wyłączony). Wyłaczenie i ponowne właczenie modemu nic nie da. Gdy wezmę uruchom ponownie komputer, zawiesi się w momencie kiedy jest ekran z komunikatem "Trwa zamykanie systemu Windows". Muszę go zrestartować i wtedy internet działa. Myśle, że oprogramowanie może powodować te problemy. Na 2 komputerach to samo.problem w tym, że nie wiem co dokładnie jest przyczyną.

Na obu komputerach mam Windows XP.

Komputer 1 (Athlon 2Ghz,Ram 256 MB,Radeon 9600)

Komputer 2 (Duron 1.1Ghz,Ram 128,GeForce MX440)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fatalny problem z kompem :unsure: . Za każdym razem gdy wkładam cd lub dvd do napędu to mi sie komp resetuje i także gdy plyta jest w napędzie przy włanczaniu komputera :verymad: gdy ładuje sie już windows też sie resetuje i takza każdym razem :confused:

O co chodzi? mam przeczyscić napęd czy źle kable są podłączone??

Zasilacz:FEEL-300ATX 300W

Procek: Intel Pentium 4 630, 3000MHz (15x200)

P.Główna: MSI PM8M2-V (MS 7071)

Ramki:DRR 1024MB RAM

K.Graficzna:NVIDIA Geforce FX 5500

Napęd:SONY DVD RW DW-G120A

HDD:160GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po stronie zasilacza. Raczej kable nie mają nic do tego. Po prostu gdy zasilacz dostaje większego kopa nie wyrabia z dostarczeniem energii do innych części i zwiesza kompa/ restartuje. Musisz wymienić zasilacz. Domyślam się, że ma z parę ładnych lat. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fatalny problem z kompem :unsure: . Za każdym razem gdy wkładam cd lub dvd do napędu to mi sie komp resetuje i także gdy plyta jest w napędzie przy włanczaniu komputera :verymad: gdy ładuje sie już windows też sie resetuje i takza każdym razem :confused:

Dokładnie - tak jak poprzednik napisał - wina leży po stronie zasilacza. Sam w starym komputerze miałem ten sam problem.

Po włożeniu płyty do napędy - w momencie gdy rozpoczynał się odczyt płyty komputer się restartował.

Pomogła wymiana zasilacza na nowszy/mocniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu jeszcze jedną ciekawostke :thumbsup: . Gdy odkupiłem od kumpla ten komputer to nie było takiej wady że sie resetował dopiero gdy zmieniłem twardziele z starego kompa podłonczyłem 40GB HDD to wtedy te resety sie zaczeły :verymad: . Potem zamieniłem znowu twardziele na ten 160GB no i tak zostało jak jest. Może to wina twardziela ? :confused:

Jak myślicie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki ciekawy problem na moim pececie...

Ogólnie mam 2 Windowsy zainstalowane (XP i Win7) i wszystko do dzisiaj działało dobrze... Wczoraj byłem na XPku i działał normalnie... Dzisiaj włączam kompa, wybieram XP i jest, wczytuje się itd., aż do pulpitu, którego nie widzę... Jest po prostu czarny ekran (a monitor jest włączony, zielona lampka itd. ) No i słyszę dźwięk jak sie włącza system ... Myślę sobie, coś z kartą? monitorem? Nie może wyświetlić więcej kolorów, niż jest w DOSie?

Nie! Wybieram Wina 7 i wszystko działa normalnie... Jest grafika, dźwięki, wszystkie te bajery windowsa 7 itd. itd.

Wychodzi na to że mam problem z XP? Ale jak go naprawić? ;/ Formatu mi się (znowu) nie chce robić i chciałem się dowiedzieć czy jest jakiś inny sposób na naprawę.

dodam jeszcze, że obydwa windowsy mam na dwóch różnych partycjach i każdy bałagani na swojej... Nie używam nawet winampa, który jest na dysku C, tylko ściągam specjalnie nowego i instaluję na D, tam gdzie jest win7...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem:

mam zintegrowaną kartę dźwiękową realtek HD.

Chciałem podpiąć do kompa swojego starego sound blastera live 24-bit.

Po uruchomieniu systemu,tenże system znajduje nowy sprzęt,"wybieram automatycznie wyszukaj sterownik" i...pojawia się niebieski ekran:fatal error,system crash itp.,system się wyłącza i zostaje tylko czarny ekran.Po wyłączeniu kompa i odłączeniu karty przy ponownym uruchomieniu problemu już nie ma.

Nie napiszę dokładnie co przedstawia niebieski ekran bo nie chcę zepsuć kompa.

Mam 64-bitową Vistę,a reszta jak w podpisie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do listy cudów i innych magicznych zdarzeń.

Mam złożony własnoręcznie PC'cik

Windows XP

GeForce 8200 (512mb) - zintegrowana

AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5200+

1 gigowa kość ramu DDR3

Ciągnie on spokojnie Unreal Tournament 2004 - Wiedźmina itd..

(Wiedźminek laguje w mieście ;) )

I co jakiś czas, nie zawsze.. Ekran robi mi się niebieski, przelatują jakieś literki i cyferki (zapewne są tam nawet poprawnie złożone zdania ale za szybko dla ludzkiego oka..) i komputer robi restart..

Zazwyczaj właśnie przy wyżej wymienionych tytułach. Ale dać mu minute spokoju i można włączyć spokojnie :/

Czemu się przejmuje? A bo ostatnio zrestartował mi się tak cztery razy pod rząd i.. System nie chciał się uruchomić.. Po 30 minutach spokoju znowu działał dobrze.. O co mu chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak naciśniesz Ctrl+Alt+Delete wyskakuje Ci menadżer zadań ?? Jeśli tak to daj "Nowe zadanie" i wpisz "explorer.exe" i zobacz efekt.

Niestety nie wyskakuje ;/ Znaczy pewnie się pojawia, ale ja nadal mam czarny ekran... Mógłby ktoś napisać jakie klawisze bym musiał wcisnąć żeby przejść na przycisk "Nowe Zadanie"?? Tak żebym mógł ten explorer "na ślepo" uruchomić? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wyskakuje ;/ Znaczy pewnie się pojawia, ale ja nadal mam czarny ekran... Mógłby ktoś napisać jakie klawisze bym musiał wcisnąć żeby przejść na przycisk "Nowe Zadanie"?? Tak żebym mógł ten explorer "na ślepo" uruchomić? :P

Uruchom Menadżer, kliknij F10, dwa razy enter i możesz wpisywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rip1988

Poszukaj sterowników w internecie dla swojej karty. Ważne, żeby było pod Viste.

Larvock

Podaj temperatury podzespołów w stresie i napięcia. Pomocny może być program EVEREST.

Cina888

A w trybie awaryjnym też nie ma pulpitu ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...