Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Uruchom Menadżer, kliknij F10, dwa razy enter i możesz wpisywać.

Tak zrobiłem... wpisałem explorer.exe, klikam ENTER no i nic.. Cos tam HDD pobrzęczał i to wszystko... Czekałem kilka minut ;/

Cina888

A w trybie awaryjnym też nie ma pulpitu ??

Tryb awaryjny działa na obydwu systemach.

Na innym forum polecili mi wyjąć bateryjkę BIOSu, lub przeinstalować sterowniki karty graficznej na trybie awaryjnym XP... Na trybie awaryjnym się instaluje stery tak samo jak normalnie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larvock

Podaj temperatury podzespołów w stresie i napięcia. Pomocny może być program EVEREST.

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury:

Płyta główna 44 °C (111 °F)

Aux 50 °C (122 °F)

IBM IC35L040AVVN07-0 38 °C (100 °F)

Wentylatory:

Procesor 3462 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3.33 V

+12 V 13.06 V

VBAT baterii CMOS 3.15 V

Debug Info F C3 FF FF

Debug Info T 50 44 128

Debug Info V 57 FF D0 FF CC 67 FF (F7)

Przy wiedźminie :) :) A sterowniki są..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom Menadżer, kliknij F10, dwa razy enter i możesz wpisywać.

Tak zrobiłem... wpisałem explorer.exe, klikam ENTER no i nic.. Cos tam HDD pobrzęczał i to wszystko... Czekałem kilka minut ;/

Może niech ktoś sprawdzi czy idzie tak włączyć nie tylko u mnie? Bo jeśli tak się da to pewnie z tym explorer.exe będzie coś nie tak. Jeśli nie, to pokombinuje coś jeszcze jak włączyć nowe zadanie klawirką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cina888

Spróbuj z tą bateryjką ale to raczej nie to. Sterowniki można normalnie przeinstalować, bez żadnych udziwnień. Wszystko robisz tak jak na normalnym systemie.

Larvock

Temperatury ok, ale już napięcie dla +12V wykracza sporo po za normę. Masz może możliwość zmierzenia napięć miernikiem ?? Bo widzę, że nie ma napięcia dla +5V a przydałoby się.

Fivtyen

Twój sposób działa. Można też jeszcze wcisnąć ALT i kursorami chodzić po zakładkach ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larvock

Temperatury ok, ale już napięcie dla +12V wykracza sporo po za normę. Masz może możliwość zmierzenia napięć miernikiem ?? Bo widzę, że nie ma napięcia dla +5V a przydałoby się.

Raczej nie mam takich możliwości.. A możesz sprostować o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na problem z zasilaczem. Napięcie dla +12 V wynosi sporo ponad normę. Nie wiemy jak trzyma się napięcie dla +5 V bo dla +3.3 V jest w normie. Spróbuj jeszcze sprawdzić jakimś innym programem typu SpeedFan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na problem z zasilaczem. Napięcie dla +12 V wynosi sporo ponad normę. Nie wiemy jak trzyma się napięcie dla +5 V bo dla +3.3 V jest w normie. Spróbuj jeszcze sprawdzić jakimś innym programem typu SpeedFan.

beztytuukkj.jpg

Screen przy wiedźminie

http://img18.imageshack.us/img18/3966/beztytuukkj.jpg

A powiedz mi od czego jest to napięcie +12V?..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój E8500 kręcony do 3,8GHz ma średnio 1,1 fps w pierwszym teście "Red Valley" i 1,78 w drugim. Twój E8400 na standardowych zegarach (wg Twojej stopki widzę, że nie podkręcałeś) ma odpowiednio 0,88 i 1,4 klatki (wg kilku przykładowych wyników z ORB'a). A dla przykładu proc w kompie, który ma obecnie najlepszy wynik 3DMark06 (Phenom II X4 940 kręcony do 4,6GHz) osiąga w "Red Valley" 2,83 i 4,11 fps (test korzysta z wielowątkowości). Jak widać jeszcze trzeba będzie poczekać kilka lat zanim pojawi się CPU zdolny do płynnego wyświetlenia tej krótkiej scenki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ja proszę o pomoc, każda gra mi się zacina, niezależnie od detali.

Komp, po formacie.

Części nie mają tu raczej znaczenia.

Athlon64 2,6 ghz @ 3,0 ghz

2gb ram ddr2 1066 geil ultra

gigabyte ma770 ds3

Amacrox warrior 450 w

9600gt 512 ram gigabyte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z kompem mianowicie miałem wcześniej takiego blaszaka ASUS P5Q , GTX260 COR216, Kingstone 2x2gb 800, 500GB segate.

Komputer resetował się dość często, piszczało coś z płyty głównej(tylko na filmikach z gry) ale gry chodziły bardzo dobrze.

Zaniosłem do sklepu w którym kupowałem,za pierwszym razem dołożyli wentylator (nic nie dało). Za drugim razem wymienili płytę na Gigabyte EP45-DS3L i zasilacz FEEL III ILUMIANTOR 500W (wcześniej maiłem jakiegoś Amacrox nie pamiętam dokładnie jaki), no i teraz się nie resetuje (a piszczenie jak było tak jest nadal) tylko że gry chodzą wolniej (nawet w NFS:MW zwalnia oczywiście na full detal).

I nie wiem, czy to wina płyty głównej, czy coś innego. Aktualizowałem biosa, wgrałem najnowsze sterowniki i nic. Jedyne czego nie zrobiłam to nie przeinstalowałem systemu.

Jak ktoś miał taką sytuacje albo zna przyczynę to niech pomoże, bo mnie krew zalewa. Myślałem, że taki sprzęt będzie hulał aż miło, a tu od początku same problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Działo mi się to też na starej karcie GeForce 7600. Otóż w grach,każdych nawet w tych starszych. To znaczy wytłumaczę to na przykładzie Call of Duty 5. Kiedy idę w stronę do celu,gdzie dzieję się akcja do celu gra idzie dość wolno,natomiast kiedy się obrócę za siebie gdzie już nie ma takiej akcji,chodzi płynniutko. Identycznie działa w nowym PoPie,ME i nawet w Call of Duty 2 :/ Kupiłem nową kartę GeForce 9800 GT 512 MB ale dzieję się to samo. Dziwno jest to że na początku tego komputera (ok.2 i pół roku) nic się nie działo,zaczęło gdzieś tak od 2 miesięcy. Identycznie na dwóch nieporównywalnych kartach graficznych. Inna Konfiguracja : 1 GB RAM, Intel Pentium D CPU 2,80 GHz, 2,81 GHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...