Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

olek14 sprawdż temp. grafiki, ew. przetestuj ją na innym kompie. Jak instalujesz inne stery to usuń stare Driver Cleanerem w trybie awaryjnym. I podaj model i moc zasilacza - może to jego wina.

Stery zawsze instaluje po uprzednim "sprzataniu" Driver Cleanerem. Moc mojego zasilacza to 550V(a modelu nie znam :mellow: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moim komputerem czasem po minucie czasem po pięciu, czasem podczas włączania a czasem nawet po paru godzinach po prostu się wyłącza

procek:Intel core2 duo e8400

ram:2gb ocz ddr2

płyta główna:gigabyte ga-ep35-ds4

dysk: seagate sata 500gb st3500320as

karta graficzna: geforce gigabyte 9600gt 512mb

obudowa: tracer exclusive tro-755 450w

temperatury z everesta:

Płyta główna 26 °C (79 °F)

Aux 41 °C (106 °F)

Procesor graficzny 59 °C (138 °F)

Seagate ST3500320AS 33 °C (91 °F)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przyczyną będzie najwyraźniej zasilacz . Jest on od Tracera i jest za słaby. Proponuje pożyczyć np. od kolegi jakąś firmową zasiłkę i sprawdzić.Jeżeli będzie działać to musisz wywalić koniecznie tego Tracera i kupić porządny markowy zasilacz , np. OCZ Tagan Chieftec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w Evereście są w porządku, więc wątpię, by komp się przegrzewał. Tak czy owak zasilacz zdecydowanie za słaby dla takiego zestawu. Wyłącz automatyczny restart przy awarii i podaj co jest napisane na BSOD, który najpewniej wyskoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w Evereście są w porządku, więc wątpię, by komp się przegrzewał. Tak czy owak zasilacz zdecydowanie za słaby dla takiego zestawu. Wyłącz automatyczny restart przy awarii i podaj co jest napisane na BSOD, który najpewniej wyskoczy.

zasilacz niekoniecznie jest za słaby - nawet jeśli nie daje tych 450W to i tak wystarczy. Jeśli już to problemem może być nietrzymanie napięć.

Niewykluczone że masz ustawione automatyczne restarty przy BSOD a problem nie jest sprzetowy ale zwiazany ze sterownikami i systemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam taki problem, mianowicie. Kupiłem jakiś rok temu nowego kompa i odrazu wystąpiły problemy, co prawda kręciłem wtedy procka z 1.8 do 3.0GHz ale tak jak pisalo w poradniku w CD-Action i wszystko było stabilne. Rzecz ma się tak że w czasie grania wyrzuca mnie do pulpitu a czasem komp sie resetuje... czym lepszy tytuł tym szybciej, pokazuje się poprostu czarne tło i jakiś błąd z zapytaniem czy zglosic do microsoftu.

Mój sprzęt:

Proc: Pentium Dual Core E2160 1.8Ghz

Karta: GeForce 8600 GT 256 MB

Ram: 2gb

System: windows xp 32-bit

z gory dzieki za pomoc

PONAWIAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z kompem następujący.

W niektórych grach sporadycznie w innych notorycznie dzieje mi się coś takiego że najpierw mam 10-15s zawiasa a później wyskakuje takie coś(patrz załącznik). Ten screen akurat jest z CoD4 w którym takie przypadki zdarzają mi się raczej rzadko ale w np. w Two Worlds dzieje mi się to co chwilę. <_<

Intel Core2Duo E7300 2.66GHz

3GB RAM

GeForce 9800GT 512MB

Płyta gł.(nie wiem czy to potrzebne ale wolę napisać)

Gigabyte 945GCM-2SL z chipsetem i945G/GZ (na podstawie CPU-Z)

Proszę o pomoc...

PS. Jak zainstalowałem nowsze stery do grafy to CoD4 w ogóle się obraził i zawieszał co 5 min.

1) Podaj wersje sterów.

2) Karta kręcona czy nie??

Wersja sterów: 6.14.11.7531

Karta nie kręcona.

olek14 sprawdż temp. grafiki, ew. przetestuj ją na innym kompie. Jak instalujesz inne stery to usuń stare Driver Cleanerem w trybie awaryjnym. I podaj model i moc zasilacza - może to jego wina.

Stery zawsze instaluje po uprzednim "sprzataniu" Driver Cleanerem. Moc mojego zasilacza to 550V(a modelu nie znam :mellow: ).

Ja również ponawiam. Dyskusja umarła w tym momencie. Karty nie mam za bardzo gdzie sprawdzić po za moim kompem ale wiem że temperatury ma w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż zauważyłem, że gdy odpinam kabel komputer przestaje się zawieszać :o. Sprawdziłem kilka razy dla pewności i z tąd moje pytanie. A może to wina monitora albo jakiegoś programu(wirusa) w systemie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie wkurzający problem otóz:

W cod4 i cod5 po pewnym czasie nagle ekran mi sie wyłącza i zaczyna migać lampka pomaga tylko reset komputera, robiłem co sie dało zainstalowałem sterowniki, odkurzyłem karte i wejście ale dalej to samo. O dziwo np w cod 5 dzieje sie to tylko na niektórych mapach np na Downfall takie coś nie występuje. To napewno nie wina tego że karta nie wytrzymuje bo w cod 4 nawet bo zmniejszeniu grafiki na minimalną to sie dzieje. A jescze z miesiąc temu wszystko było ok, i można było śmiało grać na max detalach.

A tu macie jescze config mojego komputera.

Proc: AMD Athlon 64 3.0 ghz

Grafika: ATI Radeon x1950 pro 512 mb

RAM: 1.7 GB

Call of Duty 4 działa na max detalach bez zacinania

EDIT: Teraz po zainstalowaniu Two Worlds ten problem występuje też tutaj

Ten problem bardzo utrudnia grę, dlatego proszę o szybką pomoc :confused::confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh .... ostatnio instalowałem stery do grafy ... i niechcący usunąłem też stery do płyty głównej .... no cóż ... zdarza się ... zainstalowałem stery do grafy i płytki ... tylko teraz mimo wszystko wyskakuje mi menadżer rozwiązywania problemów i krzyczy że nie mam sterów do "urządzenie typu m ostek PCI" .... no i szukałem i szperałem w internecie co z tym fantem zrobić ale nic nie znalazłem .... w sumie nic się nie zmieniło w działaniu kompa ale teraz nie wykrywa mi kabla sieciowego jak go podłącze ... i teraz mogę używać tylko bezprzewodowego linksys-a (mam bezprzewodowo-przewodowy router .... ) ... plz. o pomoc ... b. potrzebuje na chwilę obecną możliwości używania "kablowego internetu"

moja karta grafiki to nVidia nforce 550 ultra

hmmm ... jak ktoś może podać do niej stery ... może złe instalowałem (płytka z oprogramowaniem już wyrzucona :P:P albo przynajmniej walająca się po najbardziej odległych i niebezpiecznych zakamarkach mojego domu/piwnicy :P:P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem pojawił się 2 dni temu. Właczam kompa pokazuje sie pulpit chce zaczynac prace a tu nagle caly ekran niebieski cos napisane i restart. wszystko trwa ułamek sekundy i nie zdaze przeczytac co tam pisze. Wczoraj wcale nie chcial sie wlaczyc bo caly czas sie to powtarzalo a dzisiaj za pierwszym razem. o co chodzi??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olek14 sprawdż temp. grafiki, ew. przetestuj ją na innym kompie. Jak instalujesz inne stery to usuń stare Driver Cleanerem w trybie awaryjnym. I podaj model i moc zasilacza - może to jego wina.

---> Też ponawiam, bo nie chciało ci się zerknąć na naklejkę na zasilaczu.

Zasilacz mam CHIEFTEC 550V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem dot. wyświetlania obrazu. W zasadzie bardzo uciążliwy, a i do końca nie wiem, z czego to wynika. Na pewno nie powodują go sterowniki, reinstalka nic nie daje. Rozważałem także uszkodzenie monitora, bądź karty graficznej.

Podaję obrazek, a nieco poniżej opis:

dsc00456js6.jpg

Sam problem jak widać dotyczy rozdzielczości i odświeżania obrazu. Jego specyfiką jest pewna losowość, tzn. nie zawsze występuje w tej samej sytuacji za każdym kolejnym razem. Jak przeinstalowałem windę w listopadzie, to problemu nie było, ale niestety znów zaczął mnie napastować. Jako, że nie chce mi się znów windy reinstalować, zdaję się na Waszą pomoc.

Sytuacje:

1. Po włączeniu kompa, przejściu paru ekraników pojawia się ekran logowania. Raz się włączy, a raz nie.

2. Generalnie występuje przy zmianie rozdzielczości, tzn. na mniejszą mogę zmienić (no prawie zawsze), a ustawienie większej graniczy z cudem. Nieważne, czy podejmę się tego ustawieniach systemowych, czy w grach, a także czy zachodzi tu przejście do/z gry, czy też wszystko toczy się w tym samym środowisku.

3. Po wyłączeniu monitora i ponownym uruchomieniu (np. gdy siedzę na pulpicie) także wyskakuje ów komunikat.

Na pulpicie rozdzielczość mam 1280x1024, a w grach taką samą bądź niższą. Monitor typu LCD.

Jedyną metodą na obejście tego bugu jest wyłączenie kompa, następnie monitora i odcięcie maszyny od prądu oraz poczekanie ok. 20-90 minut.

Trochę to idiotyczne....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem raczej nie jest z rozdzielczością, tylko z częstotliwością odświeżania, sprawdź w instrukcji monitora jakie tryby ten monitor obsługuje i ustaw je ręcznie w ustawieniach ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem raczej nie jest z rozdzielczością, tylko z częstotliwością odświeżania, sprawdź w instrukcji monitora jakie tryby ten monitor obsługuje i ustaw je ręcznie w ustawieniach ekranu.

Kuriozum sytuacji polega na tym, iż mam dokładnie takie odświeżanie i rozdzielczość jak na tym "recommended mode", a zarazem są one w pełni obsługiwane przez mój monitor.

Rozdzielczość z tym problemem powiązałem, gdyż głownie ów problem występuje przy jej zmianach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie rozdzielczości przeważnie jest też zmieniana częstotliwość odświeżania, no ale nieważne. Możesz spróbować ustawić nieco niższą częstotliwość niż ta zalecana, może pomoże. Gdy ja miałem podobny problem pomogła dopiero wymiana kabla łączącego monitor z kartą graficzną, ale być może u Ciebie nie będzie to potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...