Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Witam ja mam problem znowu z folderami, zinstalowałem nowego windowsa i mam na płydce muzykę,skopiowałem przed reinstalką... i teraz jak chce ją przeńieść pisze: Nie mozna skopiowac XXXXXX Parametr jest niepoprawny wiecie o co chodzi moze ? pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joril6 Mówiłem Ci już, że może to być wina zasilacza. Sprawdź z innym zasilaczem, lub zobacz czy takie okrągłe płytki w środku zasilacza nie "napuchły".

LilMeds A sprawdziłeś tą płytkę przed re-instalacją? Jeżeli nie to sprawdź inną płytę, lub sprawdź tą płyte na innym komputerze. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie stał przez rok ten komputer?

Bo możliwe jest że coś się spaliło. Jeżeli stał w zimnym pomieszczeniu a później nagle został włączony to, całkiem prawdopodobne, że jakaś część nie wytrzymałą szybkiego skoku napięcia. Lub właśnie zasilacz był w pewien sposób uszkodzony i podarował podzespołom zbyt dużą dawkę prądu. Nie będę dalej cwaniakował bo nie mam pomysłów. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie procesor zardzewiał :P

A na poważnie... zasilacz odpada, grafika odpada, baterjka BIOSu odpada.... niewiele zostaje :)

A w zasadzie tylko jedno, bo skoro zasilanie jest OK to sprawna płyta powinna sie odezwać. Może i możliwe jest rozprogramowania eprom'u z biosem (nie słyszałem jeszcze o takim przypadku) ale bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie samego układu, albo któregoś z podzespołów na płycie. W pierwszym przypadku można by spróbować wgrać bios na zewnętrznym programatorze (tylko czy warto) przy drugim to raczej płyta na śmietnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam problem z kompem, mianowicie to wiesza się co jakiś czas i nie wiem co może być tego przyczyną. Jedyną metodą żeby działał to zrestartować go. Niedawno zmieniłem zasilacz, żeby sprawdzić czy to nie przypadkiem jego wina. Niestety nic to nie dało <_< . Powiedzcie, co może być przyczyną??

Grafika: GeForce 9800GTX

Procesor:Intel Core2Quad 9300 2.5Ghz

RAM: Geil Black Dragon 2x2GB CL4

Zasilacz: Chieftec 650W

Płyta główna: nForce 680i SLI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak coś więcej kiedy te zwiechy nastepują.. bo to co napisałeś to ciut za mało. Idziesz do doktora i mówisz mam temperaturę... co mi jest? Jak myslisz ile chorób wiąże się z gorączką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z instalacją SP 2 dla systemu Windows XP.

Kilka dni temu musiałem instalować na nowo Windowsa.Niestety na śmierć wykasował mi się SP2,przez co nie mogłem włączać wielu programów itp.Postanowiłem więc,że ściągnę SP2 i zainstaluję.Niestety pasek instalacji ZAWSZE zatrzymuje się na "uruchamianie procesów przed tworzeniem punktu przywracania systemu",przez co nie mogę ukończyć instalacji.Próbowałem czyszczenia rejestru,defragmentacji,skanowania dysku,wyłączania antywirusów i zbędnych programów.Nie podziałało .Tak więc proszę o pomoc!

PS.Windows jest legalny,a SP 2 ściągnięty (także legalnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na pewno się nie przegrzewa. Sprawdzałem temperatury i wszystko w normie, a zawiesza się na grach typu Far Cry 2, Crysis, GRID. Nic nie podkręcałem. Sprawdziłem przez noc programem HDD Regeneration czy niema czasem jakiś bad sektorów na dysku. Nic nie znalazło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z komputerem.Co prawda zdarza się rzadko ale zastanawia mnie co jest jego przyczyną.Otóż podczas normalnej pracy komputer zwiesza się,dioda pali się cały czas.Po chwili restartuje się i wyskakuje "Disk boot failure .Insert system disk and press enter".Kolejne próby restartów i tak nic nie dadzą.Znalazłem sposób aby tymczasowo rozwiązać problem.Otóż gdy odłączę i na nowo podłączę taśmę od dysku twardego to komputer uruchomi się normalnie.Co może być przyczyną i jak ten problem rozwiązać?Nie jest on uciążliwy ale nie wiem czy czasem nie może spowodować czegoś poważniejszego. Dzięki za pomoc dla ułatwienia podaje konfigurację kompa:Duron 1.1Ghz,128 MB RAM.GeForce 2MX440,Windows XP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo ja użytkownik wyżej z tym, że czasem komputer resetuje mi się nawet z 10 razy i nic... Poza tym chodzi strasznie wolno... Właśnie pobieram program ze strony Seagate do zdiagnozowania, ale coś czuję, że to nie wystarczy...

Mój 'kochany' komputer:

- AMD Duron 1.6o GHz

- 1 GB RAM

- GeForce 4 MX

- dysk 160 GB Seagate ST3160815A

Zedytuję posta jak sprawdzę dysk tym programikiem...

EDIT:

Testy wypadły ok, nie pojawia mi się "Disk boot failure blblabla' teraz tylko strasznie wolno chodzi i co chwilę się zawiesza.... Robi tak nawet jak wkładam płytę instalacyjną WoWa... Proszę o pomoc, bo jestem już zdesperowana ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z kompem już od jakiegoś czasu. Do tej pory pomagało przywrócenie systemu ale po jakimś czasie znowu dzieje się to samo. Chciał bym w końcu pozbyć się problemu a nie stosować rozwiązania na tydzień czy też dwa. Ale może zacznę od początku. Problem wygląda tak. Gram sobie po czym komputer się restartuje. Po uruchomieniu komputer przez kilka sekund działa po czym strasznie zwalnia a potem się zawiesza.

Mój złom:

Sempron 2400+

MSI K7N2 Delta 2 lsr

2x512 ddr samsung

Sapphire Radeon x700 pro

seagate barracuda 250gb

modecom 350W

Windows XP sp2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jest juz przesada, jakieś 3 tygodnie spokoju i znowu:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...mp;#entry776939

Tym razem przy grze DR vs AK (Psychonauts skonczyłem jakby co), czy te 2 gry sa jakoś złończone ze one produkują te kreski??

Z góry dzieki

IMHO albo wina sterowników (co bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę że Ci się panel wiesza) albo przegrzewają sie kości pamięci. Jak masz możliwośc to dotknij kości/radiatora na pamięci - nie powinien parzyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam problem z systemem =.=

Podczas ładowania się systemu komp się sam restartuje i tak w kółko.

Nawet w tryb awaryjny nie wchodzi. Próbowałem naprawić z konsoli odzyskiwania ale nic z tego. Niby pisze że problem naprawił ale komp i tak dalej się restartuje.

w konsoli wpisywałem polecenia:

chkdsk /p i przy 50% zawiesza się.

później fixboot i fixmbr i nic.

Radźcie co mam zrobić oprócz reinstalki Windowsa, ponieważ za dużo danych na dysku systemowym mam ;]

EDIT:

i jeszcze jak się ładował tryb awaryjny to pisało że plik hall.dll jest uszkodzony. I skąd mam go skopiować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak formata zrobiłem i teraz system jakoś działa ;]

i jak był wybór partycji to przy tej gdzie win był zainstalowany pisało nieznany.

btw. mam jeszcze dziwny kłopot z RAM.

Miałem 4x512mb 667 ;p i wykręciłem na athlonie z 2.2 2.8. (FSB podniosłem na ok. 240mhz i ładnie chodził).

A jak dziś kupiłem Patrioty 2x1gb 800hmz CL5 to FSB mogę podnieść max. 214 i komp nie wstaje. A jak dopnę te stare to normalnie działa. I żadnych napięć nie zmieniałem.

Od czego tak jest?

Sorry, że w tym temacie ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...