Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Na moim kompie nie działają żadne benchmarki. Żaden 3D Mark, nawet bench z Preya. Po prostu zawieszają się podczas włączania.

System: Winda XP Prof. SP3 (trzykrotny reinstal)

Najnowsze stery do wszystkiego :P

Plus: problem z cut-scenkami w grach na ich silnikach. Mianowicie albo dźwięk wyprzedza grafikę, albo co 3 sekundy następuje króciutka przerwa w dostawie dźwięku. Dzieje się to w większości gier, więc wrzucam do tego topicu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi nowiutki komputerek...

Asus P5QL-E

Intel Core 2 Duo E7400 2.80 GHz BOX

Gainward Radeon HD 4870 Golden Sample 512MB DDR5 PCI-E BOX

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX SLI-Ready Edition

Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)

Lite-On DVD+/-RW LH-20A1L biały OEM

Chieftec GPS-500AB-A 500W

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

SAMSUNG 22" 2233BW

Wszystko skręciłem (nigdy wcześniej nie montowałem PC od zera więc ciężko było, ale z pomocą instrukcji i neta dałem radę), podłączyłem do zasilania...

Nacisnąłem POWER, wszystko się włączyło, by po jakiś 3/4 sekundach się wyłączyć... Ponownie wcisnęłem POWER, ledwo poruszyły się wiatraczki i komp zgasł... Teraz po wciśnięciu POWER w ogóle nie ma reakcji... :(

Jakieś propozycje co może być źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z dźwiękiem. Głośniki niby grają ale dźwięk momentami zanika. Problem zaczął się jak zainstalowałem Fallouta3. Podczas dialogów i gdy włączam radio dźwięk się tak jakby wyłącza. Ale co dziwne - nie całkowicie, ale tylko kilka aspektów. Żeby nie było, gra jest oryginalna. Na początku myślałem, że to coś z programem, ale potem zainstalowałem inna grę i problem był podobny - przy dialogach głos zanika.

Pomyślałem też że może to być problem głośników, ale podłączyłem inne i nic. To samo. Dodam, że ta sama gra szła bez najmniejszych problemów u mojego kumpla.

Może wiecie o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompie nie działają żadne benchmarki. Żaden 3D Mark, nawet bench z Preya. Po prostu zawieszają się podczas włączania.

System: Winda XP Prof. SP3 (trzykrotny reinstal)

Najnowsze stery do wszystkiego :P

Plus: problem z cut-scenkami w grach na ich silnikach. Mianowicie albo dźwięk wyprzedza grafikę, albo co 3 sekundy następuje króciutka przerwa w dostawie dźwięku. Dzieje się to w większości gier, więc wrzucam do tego topicu.

Nie wiem jak to teraz wygląda, ale Radeony jakiś czas temu wymagały podmiany pliku direcpll.dll, by 3DMark działał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa sposoby, ominięcia tego problemu:

1. Zmieniasz nazwę pliku direcpll.dll znajdującego się w katalogu %Windows_path%/system32/futuremark/msc na direcpll.bak i powinno działać.

2. Ściągasz plik: http://www.sapphiretech.com/en/downloads/3...irecpll-dll.zip i postępujesz zgodnie z zamieszczoną instrukcją. Powinno działać ze wszystkimi Radeonami niekoniecznie od Sapphire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem z 30 stron w tym temacie ale nie znalazłem rozwiązania:

Dziś uruchomiłem normalnie komputer, włączył się, po kilku minutach zawiesił. Zrestartowałem go, niestety po ponownym uruchomieniu wyskoczył taki komunikat:

"Niepoprawny plik BOOT.INI

Rozruch z c:\windows\",

po czym pokazuje się czarne tło i nic dalej nie idzie zrobić.

W czym tkwi problem? :confused:

Dodam, że nie mogę wejść na pulpit... Wiem, że aby to naprawić, muszę mieć Konsolę Odzyskiwania. Skąd ją wziąść, co w niej wpisać? Czy po tej operacji będę mieć czyste dyski :wallbash::pinch: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vimes

Nie napisałeś nam jakiego masz Windowsa. Stawiam, że XP i przedstawię rozwiązanie właśnie dla tego systemu. Wkładasz płytę instalacyjną systemu Windows XP. W pewnym momencie ukaże Ci się okienko, w którym będziesz mógł nacisnąć "R" czyli napraw. Wtedy zostaniesz zalogowany do konsoli. Wpisujesz w niej fixboot i dajesz enter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie- po ponad rocznej wspolpracy, moj komp padl trupem.

Podczas wlaczania sie systemu, na ekranie widac kolorowe, rownomiernie rozlozone kropki, ktore zmieniaja swoj kolor w miare przechodzenia do nastepnych ekranow ladowania w XPku.

Za pierwszym razem wyskoczylo mi toto w trakcie gry w Urban Terror, ale restart rozwiazal sprawe.

Dzis za pierwszym razem tez odpalilem kompa z haslem i artefakty wyskoczyly mi dopiero na pulpit-nic nie da sie kliknac, nic nie da sie zrobic, a jak sie jest nahalnym, to plyta glowna piszczy i juz nawet mysza nie mozna sobie pomahac.

Cos mi sie widzi, ze karta, za ktora wylozylem 1.5kzl pojdzie do kosza -.-.

Moj config: E6750 (krecony na 3066Mhz z mascia chlodzaca i dodatkowym wentylatorkiem), 2GB RAM PAtriot 800Mhz Cl4, GF 8800GTX, BeQuiet 550W, Asus P5WDH-Deluxe.

Ah, i monitor mam dziwnej firmy Avixe (ktora nawiasem mowiac chyba juz nie istnieje) model 17', a komp wylacza monitor w pewnym momencie w trakcie ladowania systemu.

Wiecie o co moze chodzic?

Pozdrawiam

Wiecie co? Wlasnie sie naprawil i wszystko chodzi jak powinno.

Mimo wszystko cos jest nie tak we flakach kompa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, konsolę odzyskiwania można uruchomić również przy pomocy płyty instalacyjnej Windowsa. Odsyłam na stronę pomocy Microsoftu, jako, że tam jest wszystko wyjaśnione: http://support.microsoft.com/kb/314058/pl

vimes

Nie napisałeś nam jakiego masz Windowsa. Stawiam, że XP i przedstawię rozwiązanie właśnie dla tego systemu. Wkładasz płytę instalacyjną systemu Windows XP. W pewnym momencie ukaże Ci się okienko, w którym będziesz mógł nacisnąć "R" czyli napraw. Wtedy zostaniesz zalogowany do konsoli. Wpisujesz w niej fixboot i dajesz enter.

Samo "R" nie pomogło, a fixboot jak wcześniej przeczytałem to nie to samo, co (fixboot - zapisuje nowy boot sector na partycji systemowej) cd c:\, bootcfg /rebuild - to właśnie tego użyłem i pomogło! :yes:

Dzięki za pomoc! :thanks:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anachronis -> Wygląda na to, że albo karta się przegrzewa, albo padły na niej pamięci (albo jedno i drugie).

Wyczyść kartę, sprawdź temperatury. Zobacz, czy będzie lepiej, jeśli komputer będzie pracował z otwartą obudową, a jeśli masz jakiś duży wentylator, to połóż go obok komputera i niech dmucha do środka, na kartę graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze ja tego kompa znacznie bardziej meczylem niz zwyklym Urban Terror.

"Bral udzial" w 40 osobowych rajdach w Wowie, Crysisie, GTA IV i nic sie nie dzialo.

W obudowie (Sharkoon Rebel 9 economy) mam zamontowane 4 wiatraki.

Karta wciaz jest na gwarancji, wiec moge ja zajezdzic jesli mialbym dostac inny, mniej grzejacy sie model (nie wiem czy wciaz produkuja 8800GTX'y).

A przeciez komp chlodzil sie przez cala noc przed dzisiejszym odpaleniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem niedawno kompa i nagle gdy gralem pojawił sie niebieski ekran(BIOS) i i po krótkeij chwili sie wyłaczył. Gdy drugi raz chcialem go właczyć to pokazal sie ekran ładowania systemu tylko pozniej znow pojawił sie keran BIOS-u i znow się wyłaczył.

Konfiguracja komputera:

Intel i7 ~3.2GHz

GeForce GTX295

8GB RAM

Win Vista

POMOCY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dziwny problem z laptopem:

Po krótkim czasie od uruchomienia,kiedy laptop zdąży się już nagrzać,co kilka minut na kilkanaście sekund (a czasem nawet na dłużej)wyraźnie zwalnia i nawet usuwanie liter backspacem wkurza jak cholera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem niedawno kompa i nagle gdy gralem pojawił sie niebieski ekran(BIOS) i i po krótkeij chwili sie wyłaczył. Gdy drugi raz chcialem go właczyć to pokazal sie ekran ładowania systemu tylko pozniej znow pojawił sie keran BIOS-u i znow się wyłaczył.

Konfiguracja komputera:

Intel i7 ~3.2GHz

GeForce GTX295

8GB RAM

Win Vista

POMOCY

A jesteś pewien, że to nie Blue Screen of Death? Bo z wyrzucaniem do BIOS-u w ten sposób to się jeszcze nie spotkałem. Wyłącz automatyczny restart kompa po awarii i spisz treść błędu jaki masz na ekranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu padł- tym razem chyba juz na stale.

Poniewaz jest ciagle na gwarancji, to przysluguje mi wymiana (bezplatna) tylko ze, z tego co widze, ani Gigabyte ani zaden inny producent juz nie produkuje 8800GTX. Czy w takim razie bedzie mi przyslugiwala zamienna karta w cenie, ktora dalem za 8800GTX'a czy jakakolwiek obecna na rynku o podobnych osiagach? :ermm:

Jesli mialbym wybrac karte za 1500zl, to pewnie GTX260, ale jesli mialbym wybrac karte o porownywalnych osiagach, to co powinienem wybrac? Poniewaz kupilem GeForce'a to chyba bede zmuszony wybrac cos z ich oferty.

Co byscie zatem polecali? Nie bardzo orientuje sie w wydajnosci, ale 8800GTX ma/mial 768MB RAMu, a widze, ze "Radoslawy" i wiekszosc GFow ma zaledwie 512MB RAM :confused:

Jak to sie przedklada na osiagi katy? Co byscie wybrali biorac pod uwage obydwie mozliwosci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w dziale "Gry" za radą moderatora przenoszę tutaj.

Problem dotyczy jedynie gier, a do tego praktycznie każdego tytułu a tylko nie jednego konkretnego. Mianowicie grając w pewnym momencie okno gry zwija się do paska. Po maksymalizacji po chwili zwija się znowu. Po około 10-15 minutowej walce na zasadzie minimalizacja-maksymalizacja problem znika. Nie pojawia się po żadnym określonym czasie tylko ot tak znienacka. Czasem się tak dzieje, a czasem nie. To w zasadzie wszystkie objawy. Skany anty wirem i tym podobnymi nic nie wykazują.

W momencie zwinięcia gry nie działają żadne programy ani procesy których bym nie potrafił rozpoznać. Przy innych programach problem się nie objawia.

konfiguracja kompa:

płyta główna: ECS RC410L/800-M2 (V1.0)

procek: Celeron 3,2 GHz

grafika: GF 6200 TurboCache 256MB

pamięć: Kingston 2GB DDR2

zasilacz: Take me 400W

Edit: skleroza.....

twardziele: Hitachi 160GB i WD Caviar 40GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s_t -> Spróbuj powyłączać wszystkie programy, zostawić "goły" system. Jeśli gra nie jest sieciowa, to ubij net i wyłącz antywirusa / firewalla. Zobacz, czy to coś zmieni - możliwe, że jakiś znany Ci program robi takie numery.

NightPlayer -> Twój problem przeniosłem do tematu o dyskach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...