Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Na pewno ;) Teraz siedze na drugim kompie, podlaczonym gdzie indziej (tam, gdzie rowniez testowalem wczesniej tego nie dzialajacego). Zreszta nigdy sie nic z siecia u mnie w domu nie dzialo.

Ide zrobic jak piszesz

Eh to chyba nie to :( Odpialem co sie dalo tylko i dalej mi resetuje kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc i wyrozumiałość ;)

Gdy włączam kompa, to przed każdym uruchomieniem systemu pojawia się u dołu ekranu taki szary pasek, który robi się białym, jakby się ładowało coś, trwa to około 30 sek, ale jest uciążliwe.

Było tak, że ten pasek mi się pojawia od czasu gdfy mi padł system, to znaczy od kiedy podejrzewalem wirusa w kompie, pojawiały się napisy jakieś dziwne :/ no i ten biały pasek, zrobiłem więc formata generalnego bo mój komputer już i tak na to zasługiwał, i teraz komp działą w porządku, ale ten pasek przy włączaniu systemu jest ciąglę :( Co to może być???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze o tym bo juz sam nie wiem co robic... probowalem wielu rzeczy.

Mam: windows XP home ed. geforce gtx260

Wszystko smigalo na sterach 178.xx nvidii. Wszystkie gry chodzily (np. fear2, burnout) - nie bylo najmniejszych problemow.

Jestem niemalze pewien ze od czasu gdy zainstalowalem stery 182.06 (whql) wszystko siadlo. Oczywiscie instalowalem zgodnie z instrukacja ze strony nvidii, odinstalowujac poprzednie stery ekranu. Od tego czasu w kazda gre moge pograc 2 min... czasem 10... w burnoucie wybiore woz, przejade kilka ulic i bach. Wywala windowsowy blad. Biore 'nie wysylaj' i gra sie wylacza. Najpierw bylo napisane ze problem dotyczy ntdll.dll podmienilem wiec go z plyty windowsa. Nastepnym razem gdy wywalilo gre pokazalo jak przyczyne d3dx9_40.dll No to dawaj directx zaktualizowalem przeinstalowalem. To teraz jakby nie miala co gra wywalic to sie zawiesila po prostu =\ Ultima Online (grafa 2d) smiga normalnie. Mysle ze jest jakis problem z grafika 3d, i plikami dll. W raportach bledow windowsowych w tych modulach calych sa kolejno wymieniane pliki dll. ntdll, kernel, cos tam od dzwieku. Jezeli bedzie trzeba to wkleje raport tego bledu, narazie nie chce niepotrzebnie zasmiecac. Ze sterownikami probowalem tez rozne kombinacje, wgralem te z 3 marca (182.08) i nic nie dalo. Wracalem do poprzednich wersji, malo tego robilem punkt przywracania systemu z dnia w ktorym pamietam ze wszystko chodzilo dobrze.

Wyglada na to ze nowe stery uszkodzily jakos pliki systemowe/ czy tez directx'a i to nieodwracalnie. Probowalem naprawianie systemu z plytki windowsa i nic nie dalo. Zreszta, windows smiga bez zmian, aplikacje typu winamp, gg tez smigaja. Wywala po prostu gry. Probowalem rowniez obnizac grafike na min w grach, taki sam blad. Reinstalacje rowniez nie pomagaja. Jakies pomysly? Jak mozna jeszcze ogarnac gtxa 260 z tymi sterami?

tu macie kawalek info z dxdiaga (nie wklejam calego bo smietnik straszny =p )

Operating System: Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)

Language: Polish (Regional Setting: Polish)

System Manufacturer: GBT___

System Model: AWRDACPI

BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG

Processor: Intel® Pentium® D CPU 3.00GHz (2 CPUs)

Memory: 3072MB RAM

Page File: 360MB used, 4086MB available

Windows Dir: C:\WINDOWS

DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

DX Setup Parameters: Not found

DxDiag Version: 5.03.2600.5512 32bit Unicode

------------

DxDiag Notes

------------

DirectX Files Tab: No problems found.

Display Tab 1: No problems found.

Sound Tab 1: No problems found.

Music Tab: No problems found.

Input Tab: No problems found.

Network Tab: No problems found.

--------------------

DirectX Debug Levels

--------------------

Direct3D: 0/4 (n/a)

DirectDraw: 0/4 (retail)

DirectInput: 0/5 (n/a)

DirectMusic: 0/5 (n/a)

DirectPlay: 0/9 (retail)

DirectSound: 0/5 (retail)

DirectShow: 0/6 (retail)

---------------

Display Devices

---------------

Card name: NVIDIA GeForce GTX 260

Manufacturer: NVIDIA

Chip type: GeForce GTX 260

DAC type: Integrated RAMDAC

Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_05E2&SUBSYS_058510DE&REV_A1

Display Memory: 896.0 MB

Current Mode: 1280 x 1024 (32 bit) (60Hz)

Monitor: Monitor Plug and Play

Monitor Max Res: 1600,1200

Driver Name: nv4_disp.dll

Driver Version: 6.14.0011.8208 (English)

DDI Version: 9 (or higher)

Driver Attributes: Final Retail

Driver Date/Size: 2/18/2009 14:44:00, 6185088 bytes

WHQL Logo'd: n/a

WHQL Date Stamp: n/a

VDD: n/d

Mini VDD: nv4_mini.sys

Mini VDD Date: 2/18/2009 14:44:00, 6308224 bytes

Device Identifier: {D7B71E3E-46A2-11CF-7E53-8E2500C2CB35}

Vendor ID: 0x10DE

Device ID: 0x05E2

SubSys ID: 0x058510DE

Revision ID: 0x00A1

(....)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właściwie to mam bardziej pytanie niż problem. Bo używając przeglądarki Mozilla Firefox i jednocześnie słuchając muzyki z Winampa parę razy doświadczyłem mało przyjemnej "zwiechy". (która jednak po zapauzowaniu utworu i odczekaniu chwili przeszła) Przeczytałem gdzieś że czasami wtyczka Macromedia Flash w Mozilli powoduje zawieszenie przeglądarki gdy karta dźwiękowa jest zajęta jakimś programem. Moje pytanie w związku z tym brzmi: Czy to możliwe że wtyczka zawiesza Firefoxa, czy to coś innego?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z PieCem, otóż włączam byle jaką grę, gram 10-15 min i nagle zaczyna szybko klatkować za chwilę przestaje i znowu i tak w nieskończoność! Ze wszystkimi grami mam tak samo. Sterowniki mam nówki, żadnych wirusków, itd.

Sprzęt:

AMD Athlon 6000+ 64 2x

4GB RAM

Zotac GeForce 8600GTS

Okna XP Profesional

Proszę o szybką odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z PieCem, otóż włączam byle jaką grę, gram 10-15 min i nagle zaczyna szybko klatkować za chwilę przestaje i znowu i tak w nieskończoność! Ze wszystkimi grami mam tak samo. Sterowniki mam nówki, żadnych wirusków, itd.

Sprzęt:

AMD Athlon 6000+ 64 2x

4GB RAM

Zotac GeForce 8600GTS

Okna XP Profesional

Proszę o szybką odpowiedź!

Generalnie mam podobny problem, co Ty Lipek666

Dodam jeszcze, że tym wszystkim ścięciom towarzyszy najczęściej zanik dźwięku, takie trzaski w słuchawkach, czasem potrafi przyciąć piosenka w WMP, co mnie strasznie irytuje. Ścinają mi się takie hity, jak Icy Tower, Two Worlds, Oblivion, Age of Conan, niezależnie od poziomu detali, stosunkowo najlepiej chodzi Spellforce 2, choć i tam miewam dość częste trzaski. ;)

Najbardziej jednak ciekawi mnie to, że gołym okiem widać okresowe spadki wydajności, a gdy włącze frapsa, w grze, to pomimo, że gra się mocno ścina i muli, licznik Fpsów wcale nie spada drastycznie. Ciekawe jest też to, że 3dMark 05 nie zacina się w ogóle, jeśli chodzi o grafikę.

Nie mam pojęcia, co może być przyczyną.

Podam konfigurację komputera, zaznaczam, że sprzęt jest w większości nowy, najstarszy podzespół to procesor, zakupiony w kwietniu, bieżącego roku

Athlon64 Le-1640 Jeden rdzeń. 2,6 Ghz @ 3,0 ghz

mobo Gigabyte Ma770-ds3

Grafika Nvidia 9600gt od Gigabyte z chłodzeniem zalmana.

2gb ram ddr2 Geil Ultra (jedna kość)

160gb WD Sata.

2x Napęd dvd.

Zasilacz amacrox warrior, 450w

Nie mam 100% pewności, czy aby na pewno problemy nie zaczęły się po wymianie płyty głównej.

Obniżenie taktowania procesora do domyślnego nic nie zmienia.

Reinstall sterowników ( wszystkich! ) nie pomaga.

Postawienie nowego windowsa - nie przynosi efektu.

Format całego dysku - brak zmian.

Temperatury nie wyglądają niepokojąco.

Proszę o jakieś sugestie, jakie działania podjąć, co może być winą tych problemów.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne objawy na płycie gigabyte, nie pamiętam już modelu, coś gryzła się z moim athlonem, oddałem w sklepie, i dali mi inną płytę, ale też od gigabyte i to samo było. Wkurzyłem się, odzyskałem kasę w sklepie, kupiłem płytę od MSI i wszystko śmigało już normalnie.

zatem polecam przede wszystkim sprawdzenie kompa na innej płycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim starym problemem, zrzutami pamięci. Pożyczenie karty graficznej nic nie dało, dalej bluescreen i śnieżenie występuje. Tak sobie myślę: czy to przypadkiem nie dysk? Często bluescrren wyskakuje, gdy mam obciążony dysk - dzisiaj chociażby kompresowałem w winrarze, no i wyskoczył.

Edit: Jako winny plik w Debugging Tools for Windows po tym kompresowaniu wyskoczył plik ntoskrnl.exe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyscilem juz stery do zera programami. Nic nie pomoglo.

Siedzialem i dumalem, i wydumalem ze w tym czasie instalowalem rowniez directx'a i moze cos sie uszkodzilo.

Zreszta najdziwniejsze jest to ze kazda z tych gier moge uruchomic, pograc bez problemu. Tyle ze czasem po dwoch minutach, czasem od razu lub po 10 minutach wywala standardowy blad windy =\ ze sie tak wyraze: ocb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek666

Zasilacz słabiutki :/. Czemu nie możesz zmierzyć temperatur ?? Zainstaluj sobie program np. Everest i tam będziesz miał. Podaj też od razu napięcia (też będą w Evereście).

Sry za offtop ale zauważyłem, coś co na pewno nie jest zgodne z prawdą. Co masz na myśli mówiąc, że zasilacz słabiutki? 400w tracer'a? Może firma nie powala na kolana ale z tego co wiem to komputer ani się nie wyłącza ani nie restartuje. Więc skąd wniosek, że może to być zbyt słaby zasilacz? Niestety na tym forum zauważyłem wiele postów osób niekompetentnych, które nie znają się na tematach, w których pomagają. Po co kazać komuś wymienić zasilacz, jeżeli nie ma objawów jego złej pracy. Wina może leżeć po stronie sterowników lub właśnie directX'a. Sam wielkim specem nie jestem ale czytam forum i odpowiedzi godne uwagi. Sam wymieniłem zasilacz bo ktoś na tym forum tak powiedział, problem nie leżał wogóle po stronie zasilacza, więc wybuliłem jakieś 4 stewki na markowy zasilacz. Należałoby się chociaż spytać jak długo zasilacz był używany, co mogłoby naprowadzić cię (w tym wypadku politan) na to czy to rzeczywiście wina zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swój problem ze zwalnianiem laptopa już rozwiązałem. Za brudny był oczywiście. Przedmuchałem go własnoustnie i temperatura spadła o 20 stopni. Polecam,sprężone powietrze wcale nie jest niezbędne :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...