Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Moja koleżanka ma taki problem kiedy wyłącza komputer to kiedy wszystko się już wyłączy czyli zgasną już wszystkie wiatraki i diody to komputer włącza się z powrotem. Czym może to być spowodowane. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale twoja płyta obsługuje ram max 800MHz i stare pamięci po OC działały właśnie jako 800-ki. Tak więc nowych kości już wysoko nie pogonisz, zwłaszcza, że nie masz ustawień dzielników. Po dołożeniu tych 667 800-ki automatycznie obniżone zostały do 667, a następnie podkręcone do 800MHz, dlatego działały. Może update biosu?

Bios jest aktualny, wczoraj sprawdzałem ;]

Ale jak do tych nowych dołożyłem stare RAM-y to komp na wyższym taktowanie normalnie śmiga i problem można uznać za rozwiązany. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pizdzik

WITAM

na poczatek to co najwazniejsze

zasilacz - FEEL 500W http://allegro.pl/item540703145_solidny_za...klep_wa_wa.html

plyta glowna - sprawdzane na ASUS M2N SLI DELUXE oraz ABIT KN9 SLI

problem jest taki:

mialem podlaczone na plycie asusa 4 wiatraczki do obudowy. obroty kazdego wiatraczka moglem bez problemu regulowac w "speedfanie". ni z tego ni z owego przestalo dzialac.tzn wartosc w speedfanie moge zmniejszyc z 100% na 0% a wiatraczki i tak chodza. sa one podlaczone pod wejscia CHA _FAN a na plycie abita AUX_FAN. ani na jednej ani na drugiej nie chodza.wiatrak od procesora moge bez problemu regolowac.

przypominam ze wiatraki caly czas chodzily.

czy moze to byc problem z zasilaczem np ze zasilacz nie podaje jakiegos napiecia na plyte glowna ktora obsluguje to regulowanie obrotow?? (nie znam sie na tym) bo plyta glowna raczej nie skoro na dwoch nie dziala.

zadnego nieoczekiwanego restartu.popatrzylem w zarzadzaniu enegria i nic.nie zmienialem zadnych ustawien.wentylator na procku DA sie regulowac.po formacie tez 4 wiatraczki nie dzialaja...

z gory dzieki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć pisałem jakiś czas temu o tym że komputer się zawiesza i grać się nie da :angry:

naprawiałem kompa jakoś (nie wiem po co wiedziałem że się nie uda) i nic.teraz pytam jak to naprawić.

PS jak pisałem ten post komuter zwiesił się trzy razy :D :D :D :D :D :D :D :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ostatnio spaliła mi się karta Geforce Palit 7600GS 256 MB DDR3, nie przyjęto reklamacji i w ramach rekompensaty dostałem Radeon-a PowerColor x1650 PRO 512 MB DDR2( który ponoć jest mocniejszy od wyżej wymienionego GeForce, ale tylko w wersji DDR3 a ja posiadam niestety DDR2).

Myślałem że włożę kartę i będzie wszystko śmigać, a tu się okazuje że po instalacji sterowników i restarcie systemu wszystko OK, ale po drugim restarcie zaczynają się problemy. Rozdzielczość 640x480 i 16-bitowy i nie można tego zmienić. W dodatku co jakiś czas komputer wogóle się nie chciał uruchomić. Zrobiłem 2 razy format, cały czas to samo. Instalowałem wszystkie możliwe sterowniki itd. ale to nic nie dawało.

W sklepie w którym kartę dostałem nie mogli uwierzyć, oddałem komputer do naprawy, i powiedziano mi że źródłem problemów były ustawienia w BIOS-ie. Było ustawione iż posiadam Athlona 1200(którego miałem kiedyś) a tak naprawde miałem zamontowanego AMD Semphrona 3000+ 2Ghz. Najśmieszniejsze jest to że człowiek który teraz naprawiał problem z kartą, 3 lata temu montował mi Semphrona , mówiąc że wszystko jest OK. <_<

Komputer mi oddano i niby wszystko cacy. A problem jest nadal, tylko że w grach. ;/

Gdy odpalam przykładowo STALKERA SoC, :

-komputer albo się restartuje po kilku minutach,

-albo się robi czarny ekran i trzeba robić 2 restarty(!!!), ponieważ po pierwszym komputer się nie włącza :huh:

Zmieniałem ustawienia z Wysokich na Niskie, rodzielczość z 1024x768 na 800x600 itd. dalej to samo.

Sprawdzałem również na grze NFS:Most Wanted. Za chwilę zainstaluje Far Cry i sprawdze też. ;/

Nie mam pojęcia co robić. Posiadam komputer od 1996 r., przeżyłem Voodoo, Rivy TNT, GeForce 2,3,4 i nigdy nie miałem takiego problemu !!!

Zaniedługo będe zmieniał komputer na nowy, miałem kupować Radeona HD4850 ale po takich przygodach napewno nie kupie Radka. ;?

Oto mój komputer:

-PROCESOR : AMD Semphron 3000+ 2GHz

-KARTA GRAFICZNA: Radeon PowerColor x1650 PRO 512 MB DDR2

-PAMIĘĆ: 768 MB DDR2 (1x512 i 1x256)

-PŁYTA GŁÓWNA : Gigabyte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że robiłeś formata, to bym powiedział ze jakieś stare pozostałości sterowników mogą się gryźć z nową kartą. Najlepiej gdybyś na innymm kompie sprawdził tą która dostałeś, a na swoim inną. Albo to co dostałeś to jakiś demobil - ze zwrotów? Albo padając stara grafa coś na płycie uszkodziła.

Nie wiem jak z temperaturami - może nowa karta sie grzeje i to powoduje problemy w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do RoZy:

No więc resztki odpadają, bo tak jak zauważyłeś, format robiłem :)

Karta-nówka. Gwarancja mojego spalonego GeForce nie uznała, a karte dostałem dzięki temu że jest to sklep znajomego :)

Najprawdopodobniej karta się grzeje... jeśli obudowe rozkręciłem (blachy po bokach) było OK, ale to było jeszcze gdy miałem Geforce-a, teraz tego nie sprawdzałem gdy mam Radeona ponieważ powiedziano mi żeby lepiej tego nie robić.

Też rozważałem że to coś od płyty głównej, ale powiedziano że jest OK. W tym miesiącu albo następnym kupuje nowy komputer więc problem zniknie, ale chciałbym do tego czasu jeszcze pograć ; /

Co moge jeszcze zrobić żeby było lepsze chłodzenie? ; )

Ogólnie ja myślałem że to przegrzewanie, ponieważ te resety były znikąd.. nigdy nie bawiłem się w poprawianie chłodzenia komputera, wystarczyło że sciągałem obudowe i problem znikał ;) Jakieś pomysły?

P.S Prosiłbym o pomysły które moge wykonać w każdym momencie, a nie chłodzenie wodne czy coś w tym stylu. I jakiś dobry program do sprawdzania temperatury, aby sprawdzić czy to napewno przegrzewanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pamięci na karcie to najlepszy "program" to zwykły paluch - jak nie parzą to jest OK :)

Jakie chłodzenie masz na tej karcie pasywne czy aktywne - zalinkuj jakiś obrazek. Masz w domu paste temoprzewodzącą, albo jakieś wiatraki. Najszybszy sposób to przesmarować pastą. Często wystarcza, bo trafiaja się fabrycznie egzemplarze ze źle położoną. A do pasywnego radiatora to gumka montujesz wiatraka co tez pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział na mój wcześniejszy post, więc napisze co zrobiłem i co się dalej stało. Temperatury sprawdziłem wszystko w normie, zasilacz specialnie zmieniłem, żeby zobaczyć czy to nie czasem jego wina. Ostatnio przez 2 dni działał dobrze, ale dzisiaj komputer się zawiesił i po chwili wyskoczył mi blue screen. RAM i procek też odrzucam bo robiłem testy w Prime95 i wszystko było ok.Dysk twardy też dobrze, żadnych bad sectorów ani innych błędów.Jakieś pomysły??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tym polega problem,że on nie wyskakuje za każdym razem :mellow: .Komputer głownie się zawiesza a ekran śmierci to chyba drugi raz mi wyskoczył.(Tak wogóle to znowu się zawiesił <_< )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, sprawdź napięcia (wiem, ze nowy zasilacz ale sprawdź), włącz orthos x2 + prime 95 x2, tak na godzine i monitoruj temperature, do tego przeskanuj komputer hijack this.

Przydałby się też skan RAM'u, np mem testem 86. Temp. sprawdź cpu, gpu , płyta głowna.

Do tego, czy podkręcałeś cokolwiek, od kiedy tak jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jutra wszystko sprawdze i przeskanuje i powiem czy coś wyszło.Dobra zaczne troche wcześniej :P.Więc włączając Prime95 x2 + Orthos x2 komputer tak zaczął się haczyć że nic nie mogłem zrobić.Hijack this pokazał mi mnóstwo komunikatów, ale wygląda na to,że wszystko w porządku.Temperatury w stresie to:

GPU: 57C

CPU:68C

System 57C

AUX:35C

Core 0:60C

Core 1:67C

Core 2:68C

Core 3:71C

Nic nie podkręcałem.

Napięcia:

CPU Core 1.04V

CPU FSB 1.19V

Memory: 1.85V

+3.3V 3.28V

+3.3V Dual 3.28V

+12V 11.98V

+5V 5.06V

+Vbat 3.00V

Memtest też nic nie wykazał :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak posługiwać się tym programem?? Co mam robić po kolei aby odzyskać te rzeczy??

PS>Czytalem gdzies jeszcze ze da sie wrócić rzeczy usuniete z kosza poprzez jakies cofanie zegara czy cos takiego.

tylko ze te pliki i foldery byly w koszu i ja go WYCZYSCILEM .... (jestem idiotą) - jak to naprawić?(przywrócić wszystko?)

dodam że usunąłem FOLDER i w nim miałem wszystkie najważniejsze rzeczy z całego kompa.... - dajcie mi nadzieje i powiedzcie jak to odzyskać ... :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...