Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Czego Teraz Słuchacie IV-2

Polecane posty

SYL - City (1997)

Wracam do zespołu, który bardzo lubię, a którego jakoś dawno nie słuchałem ;) A w takich wypadkach zaczyna się od najlepszej płyty, jaką niewątpliwie jest City. Potem pewnie przejdę do całkiem dobrego SYLa (2003) i spróbuję się jakoś przekonać do nowszych płyt (tj. Alien (2005) i The New Black (2006)), ale wątpię abym nagle zmienił o nich zdanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie gram na ww. - jestem zbyt trve. ;] Ale wymiatam od roku na gitarce.

Ej ej ej. Nieładnie. Bądźże łaskaw Przeczytać regulamin (na pierwszej stronie topiku). - CRD

Wybacz CRD drogi lecz nie jarzę warna... ;/ Pod które "przykazanie" z regulaminu pisze się mój post?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Marillion - Lavender

Marillion - Kayleigh

Obok Forgotten Sons i Incommunicado to moje ulubione piosenki tego zacnego zespołu. Ciągle nie mogę odżałować, że Fish odszedł... A za płyty z nowym wokalistą nawet się nie biorę, po tym jak słyszałem w radiu koncertową wersje "kejli" w jego wykonaniu.... Krowy doić -.-'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYL - City (1997)

Wracam do zespołu, który bardzo lubię, a którego jakoś dawno nie słuchałem ;) A w takich wypadkach zaczyna się od najlepszej płyty, jaką niewątpliwie jest City. Potem pewnie przejdę do całkiem dobrego SYLa (2003) i spróbuję się jakoś przekonać do nowszych płyt (tj. Alien (2005) i The New Black (2006)), ale wątpię abym nagle zmienił o nich zdanie :)

Ja tam po dłuższej kontemplacji Alien bardzo polubiłem, stawiam go na równi z debiutem. Ale na New Black to nie ma siły, ten album to qpa, i to spora. Dobrze, że Devin poszedł po rozum do głowy i wiedział, kiedy się wycofać.

CC - The Omega Point

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big Cyc--Nie wierzcie elektrykom

Hehe nawet niektóre gniotowate utwory BC, nie zmienią faktu, że to jeden z moich ulubionych polskich zespołów. Orginalna koncepcja albumu--w stylu radia, plus niezła muzyka, świetne teksty== świetna płyta (no może poza dwoma kawałkami ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream Theater - The Dark Eternal Night

Kurde, od przeszło dwóch tygodni SCh bez przerwy w moim odtwarzaczu (a także Winampie) i nie chce się znudzić :D Ewidentnie płyta roku.

Pan to tutaj gada do rzeczy .. nie spotkalem jeszcze nikogo poza mna i paroma znajomymi zeby rowniez Systematica ustawil na poleczke najwyrabistrzych albumow :] piona ;)

DT - Systematic Chaos

Jako ze kiedys nielubiany Constant Motion pokochalem to Repentance mnie do siebie nie przekonuje.. Przez wieksza czesc utworu wieje nuda. Genialna solowka i znowu nuda. Moze to dlatego ze takstu za bardzo nie rozumiem xD

Wracajac do mojego statsu.. Jestem stosunkowo nowym uzytkownikiem i chcialem zeby forum caly czas zylo.. :P juz nie bede.. wiec wybaczcie :] (jest szansa.. ? )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marillion - Lavender

Marillion - Kayleigh

Obok Forgotten Sons i Incommunicado to moje ulubione piosenki tego zacnego zespołu. Ciągle nie mogę odżałować, że Fish odszedł... A za płyty z nowym wokalistą nawet się nie biorę, po tym jak słyszałem w radiu koncertową wersje "kejli" w jego wykonaniu.... Krowy doić -.-'

Nie skreślaj muzyki którą Marillion tworzył i tworzy z Hogarthem. Najlepszy przykład to płyta Brave, którą spokojnie można zestawić z największymi dokonaniami zespołu ery Fisha. Jest to płyta którą ktoś, kto słucha Marillionu powinien poznać obowiązkowo :)

Sam aktualnie wsłuchuje się w:

The Aurora Project - Unspoken Words

Album ciekawy, który muzycznie jest dosyć podobny do tego co gra Riverside.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio męczę na zmianę:

Samael - Reign of Light

Genialna płyta - ciekawa, oryginalna i bardzo wciągająca. Odkrywam ją na nowo, bowiem pierwszą styczność miałem z nią lata temu, w ramach pożyczki od kolegi. Teraz mam własny egzemplarz i jest to z pewnością jedna z najlepszych płyt w mojej kolekcji. Szkoda, że ostatni album tej grupy nie jest już tak dobry.

Rootwater - Limbic System

IMO jedna z ciekawszych polskich płyt metalowych ostatnich lat. Uważam, że jest znacznie lepsza od poprzedniego Under - bardziej zróżnicowana i lepiej dopracowana. Miażdży zwłaszcza wokal - Maciek Taff to dla mnie prawdziwe objawienie, podobnie brzmiącego frontmena jeszcze nie słyszałem (najbliższy będzie chyba Serj z Systemów, ale nie oznacza to dużego podobieństwa). Limbic System to również jedna z najładniejszych okładek, jakie widziałem. Mocno polecam.

Pochwalę się, że oba zespoły widziałem na żywo na zarąbistym Hunterfeście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rootwater - Limbic System

IMO jedna z ciekawszych polskich płyt metalowych ostatnich lat. Uważam, że jest znacznie lepsza od poprzedniego Under - bardziej zróżnicowana i lepiej dopracowana.

Poparcie na całej rozciągłości :thumleft:

Mercenary - 11 Dreams

Miazga ! ! Genialny melodeathowy band rodem z Danii. A 11 Dreams to cudo. Czołówka światowego melodicu ! Żal nie posłuchać !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Tenacious D - Beelzeboss (The Final Showdown)

Hit tygodnia... Piosenka z GENIALNYM tekstem :P (oczywiście tylko dla fanów The D...). Słucha się tego z ogromnym rogalem na buzi :D

A potem, już na poważnie:

Old Man's Child - Revelation 666

Już mnie nie bawią takie klimaty... poza kilkoma wyjątkami... to jest właśnie jeden z nich. Arcydzieło w dziedzinie melodyjnego blacku, Dimmu Borgir może im najwyżej glany poczyścić i ćwieki wypolerować 8) (co nie zmienia faktu, że pan Galder gra w rzeczonym DB na gitarce :])

o, 700 post :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, że oba zespoły widziałem na żywo na zarąbistym Hunterfeście.
Ja widziałem Rootwater dwa razy na żywo (na Mystic Tour '07 i Mystic Festival) i mi się nie podobał. Jedyną fajną rzeczą było solo na instrumentach perkusyjnych na początku obu występów. Reszta to IMO kaszana.

KoRn - Falling Away From Me

Jeden z dwóch utworów KukuRydzy (oprócz Did My Time) który mi się autentycznie podoba.

Queen - Bohemian Rhapsody

Kult i legenda. Zwłaszcza fragment gdy zaczyna się "mocniejsza" część utworu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, że oba zespoły widziałem na żywo na zarąbistym Hunterfeście.

Ja widziałem Rootwater dwa razy na żywo (na Mystic Tour '07 i Mystic Festival) i mi się nie podobał. Jedyną fajną rzeczą było solo na instrumentach perkusyjnych na początku obu występów. Reszta to IMO kaszana.

Ja też widziałem dwa razy na żywo (Malbork - Dni Metalu i Szczytno - Hunterfest) i za pierwszym razem nie trafiło do mnie. Dopiero, gdy zapoznałem się z utworami przesłuchanymi na spokojnie, w domu, polubiłem ich. Polecam ściągnięcie kawałka Hava Nagila z ich oficjalnej strony (www.rootwater.pl). Rządzi i to mocno.

Dzisiaj leciał tylko Black Sabbath - Live Evil, czyli koncertówka z Dio. Koleś technicznie wyprzedza Ozzy'ego o kilka długości, ale to jest właśnie jego największy problem. Osbourne nie jest najlepszym wokalistą, ale śpiewa z osobowością i pomysłem, który dużo bardziej pasuje do Black Sabbath niż to, co oferuje Dio. Nawiasem mówiąc ten ostatni ma jeszcze jedną wadę - piszczy, jęczy i wydziera się wtedy, gdy nie powinien (przynajmniej na tym koncercie tak było). Jakby zależało mu, żeby słychać go było w każdej sekundzie utworu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenacious D - Beelzeboss (The Final Showdown)

Hit tygodnia... Piosenka z GENIALNYM tekstem :P (oczywiście tylko dla fanów The D...). Słucha się tego z ogromnym rogalem na buzi :D

o, 700 post :P

O taaak, po obejrzeniu "Pick of Destiny" cały album nie opuszcza mojego odtwarzacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megadeth - United Abominations

Nigdy jakoś za Megadethem nie przepadałem i to się raczej nie zmieni. Płyta da się słuchać, ale nie czuje obowiązku wrócenia do niej w przyszłości. Poza jednym Sleepwalker nic nie wybija się poza przeciętność.

A teraz leci sobie:

Godless Rising - Heathens Rage

Czyli wyznając zasade: im szybciej tym lepiej :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkthrone - NWOBHM

:-s

O boże... świat się kończy. Nowy Darkthrone brzmi jak Motörhead :o :shock: Jeżeli F.O.A.D. ma brzmieć tak samo to ja dziękuje :F #-o heh, black'n roll? xD

Gorefest - Rise To Ruin

Entombed - Serpent Saints - The Ten Amendments

Death'n roll baby, death'n roll 8) Czyli to co tygryski lubią w death metalu najbardziej :thumleft: Oba albumy całkiem świeże i całkiem porządne. Jednak nowy Entombed znacznie ciekawszy.

Bolt Thrower - The IVth Crusade

W końcu udało mi się zdobyć, ale jakoś szczególnie zachwycony nie jestem. ...For Victory, czy też War Master są dużo ciekawsze. Jednak i tak polecam, bo mimo wszystko zły album to nie jest :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkthrone - NWOBHM

:-s

O boże... świat się kończy. Nowy Darkthrone brzmi jak Motörhead :o :shock: Jeżeli F.O.A.D. ma brzmieć tak samo to ja dziękuje :F #-o heh, black'n roll? xD

A mi się tam nowy Darkthrone podoba. A Noctorno ma lepszy głos niż Lemmy :]

Anorexia Nervosa - Exile

Czyli dalsze poznawanie tego jakże przyjemnego industrialu.

A potem pewnie poleci jak na razie najlepszy kompakt tego roku:

Behemoth - The Apostasy

BTW: Widzieliście intro do ich oficjalnej strony. Niszczy :salut:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satyricon- Dark Medieval Times

Jak nie za bardzo mi sie oni podobaja tak ten kawalek rewelka. Fragmenty na akustyku zwlaszcza.

Ostatnio tez Chimaire sobie słucham i Children of bodom :) (Hate me! rzadzi!).

Jak ten Alexi tak wymiata to pojac normalnie nie moge :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten Alexi tak wymiata to pojac normalnie nie moge :D

Czemu wymiata.. podaj mi pare przykladow bo nie znajduje zadnego.. kilka swietnych riffow to nie oznka wybitnej tworczosci.

Eric Clapton - Tears In Heaven

Bardzo czuć w tym utworze niepowtarzalny "klimat" :) Wersja unplugged lepsza niż ta w studio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...