Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Czego Teraz Słuchacie IV-2

Polecane posty

No właśnie oglądam Waszą <Despair> stronę na myspace. Po przesłuchaniu Waszego kawałka <No escape> można rzeczywiście stwierdzić ze wokalista ma sporą skalę głosu i może śpiewać różnymi technikami <zwłaszcza ta jego "chrypka" mi sie podoba> ale jednak przydałby się jakiś, choć minimalny, szlif głosu <na początku utworu strasznie sie "rozjeżdża"> po szkole muz. rzeczywiście słychać nieczystości głosu. Ale sądzę że Piotr jest na pewno na dobrej drodze bycia wokalistą w metalowym zespole :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma mocny glos, duza skale, moze spiewac calkiem czysto, z chrypka i screamowac w stylu Children of Bodom.
Co widać przecież w kawałku No Escape. Króciutki kawałek growlowany wyszedł bardzo fajnie, ale partie śpiewane "na czysto", normalnym wokalem miejscami nie wyszły dobrze.
Jesli po roku spiewania Piotrek (lat 22) nagral wokale tak, jak nagral, to najlepsze jeszcze przed nim.
Racja. Ciekawy jestem w która strone pójdzie wokal w kapeli: normalny, czy growlowany?

Sonic Syndicate--All About Us

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co widać przecież w kawałku No Escape. Króciutki kawałek growlowany wyszedł bardzo fajnie, ale partie śpiewane "na czysto", normalnym wokalem miejscami nie wyszły dobrze.

Bo drzec morde jest duzo latwiej, niz porzadnie zaspiewac. :) To nie jest zreszta growl, tylko scream. Deathowego growlu w naszych kawalkach raczej nigdy nie bedzie.

Racja. Ciekawy jestem w która strone pójdzie wokal w kapeli: normalny, czy growlowany?

I w te, i w te. W utworze, ktory teraz skladamy, sa i rockowe, spiewane fragmenty, i scream. Mysle, ze tak zostanie na przyszlosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś straszny zastój w CTS. Normalnie powinno być przynajmniej 20 stron :]

I byłoby. Zauważ, że Cardi zaczął usuwać posty trojanosa xD

schyłek poprzedniego wieku przyniósł nam jedną z najlepszych płyt thrashowych "of all times"....

Przesadzasz. Album dobry, ale Testament nagrał dużo sporo lepszych ;] Ot, np taki IMO genialny The Ritual, czy "prawdziwie thrashowy" The New Order :wink:

Mayhem - Ordo Ad Chao

Zdecydowanie mój faworyt jeżeli chodzi tegoroczne płytki. Attila się spisał.

A potem może Celtic Frost - Morbid Tales

Po Samaelu chyba najbardziej znany szwajcarski zespół. Chłopaki odwalili kawał dobre roboty przez te wszystkie lata. Jak dobrze, że powrócili do nagrywania. Kultowy band.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Początkujący, dość nowy i świeży - jako grupa pomimo doświadczonych muzyków.

No jesli to jest "zabawny, cienki glosik", to chyba slyszales szalenie malo demowek i koncertow polskich podziemnych zespolow... Zupelnie sie tu z Toba nie zgodze.

Ale chyba lepiej starać się o porównania do lepszych czyż nie?

Dobra krytyka podbudowuje. :) W moim odczuciu wokaliście jest jeszcze potrzebny mocny szlif bo na razie jakością swojego głosu odstaje od muzyki. W końcu wszystko da się poprawić... ;) Tak jak napisałeś najlepsze jeszcze przed nim.

Jeśli mogę prosić to wrzucaj linki/newsy do waszych nowych kawałków. Jestem naprawdę ciekaw co z was "wyrośnie"... :)

Bush - Speed Kills Klimatyczny wokal + świetny podkład basowy. Lovely :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś straszny zastój w CTS. Normalnie powinno być przynajmniej 20 stron :]

I byłoby. Zauważ, że Cardi zaczął usuwać posty trojanosa xD

Zaiste przedni żart :D

Ostanio coś za bardzo wzięło mnie za maidensów.Z czasem odkrywa się ten ich...kunszt. ;]

Lepiej późno niż wcale ;)

Chimaira - Resurrection

Czyli kolejna bardzo dobra produkcja z tego roku. Tak, ten rok jest wyjątkowo udany muzycznie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
I byłoby. Zauważ, że Cardi zaczął usuwać posty trojanosa xD

A ty co? Myślisz, że lepszy jesteś statsiarzu?! xD

Kredki of Filth - Dusk And Her Embrace (utwór)

Taka staro kredkowa klimatyczna sieka nie jest zła. Zdecydowanie najlepszy LP. Ale to jest zespół tylko dla wybranych :D I ma jedną wadę... którą w sumie mam w najgłębszych czeluściach rzyci.... słuchają go kindermetale (odezwał się dorosły xD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Album dobry, ale Testament nagrał dużo sporo lepszych ;] Ot, np taki IMO genialny The Ritual, czy "prawdziwie thrashowy" The New Order :wink:

Noł fakin łej.... :P the gathering dla mnie stoi obok The Legacy i The New Order.... :P

Dublin Death Patrol- R.I.P

Yeah!! kawał świetnego tradycyjnego thrashu .... a jakie osobistości w zespole ho.ho.... :D

Odnośnie Despair...może i ja mogę się wypowiedzieć?? ;P Mimo, że od strony muzycznej to nie są najbliższe mi "obszary"(chyba nigdy nie zrozumiem tych harmonizowanych zagrywek i riffów na modłę Iron Maiden :) ). Cała prodkucja jest więcej niż dobra. Rzemiosło w tym materiale jest na naprawdę wyskoim poziomie. Ale powiem równiez o rzeczach które leżą mi na wątrobie kiedy słucham tego stuff'u. Myślę, ze krytyka wokalisty bierze się ze słabo osadzonej wokalizy w nagraniach( jest jak na mój gust za płytko i za bradzo z przodu... śpiew skupia na sobie całą uwagę. A sam wokalista daje moim zdaniem ostro czadu...i te drobne dysonanse dźwiękowe mają swój urok. Nienawidze nieskazitelnych wokali a la Heafy). W niektórych chwilach za mocno słychać linie melodyczną basu identyczną z gitarami (chociaż może to tylko moje "zboczenie" :P ). Wah-wah w solówce do Virus jest słabej jakości (chociaż jest dobrze użyty). Werbel nieraz jest za mocno "garnkowy". I taka moja refleksja: gdyby to wszystko zagrać szybciej....czyż nie zabrzmiało by to o wiele lepiej?? Ale ogólnie Despair rock's! Chciałbym osiągnąć wasz poziom... Myślę, że nie zabijecie mnie za moją wypowiedź... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że od strony muzycznej to nie są najbliższe mi "obszary"(chyba nigdy nie zrozumiem tych harmonizowanych zagrywek i riffów na modłę Iron Maiden :) ).

Pokaz mi palcem te harmonizowane zagrywki w naszych kawalkach. :P Niech pomysle... Sa dwa takty w Virusie (harmonizowany mostek przed ostatnim refrenem), jest niedluga harmonizacja w koncowce solowki w Seduction Way, jest nierzucajaca sie w uszy harmonizacja na riffie przed solowka w No Escape i... to chyba na tyle (jesli chodzi o upublicznione utwory). Ani jednej "uczciwej" harmonizowanej melodyjki. Generalnie stosujemy harmonie gitarowe rzadko.

Myślę, ze krytyka wokalisty bierze się ze słabo osadzonej wokalizy w nagraniach( jest jak na mój gust za płytko i za bradzo z przodu... śpiew skupia na sobie całą uwagę.

Tez doszedlem do takiego wniosku i juz dzwonilem do realizatora, zeby jednak poprawic troche miks i zrobic mastera od nowa. Postaramy sie nieco ocieplic wokal, dac mu wiecej przestrzeni i lepiej osadzic w miksie, zeby sie tak nie wybijal przed zespol. Przy okazji podbijemy troszke bebny.

I taka moja refleksja: gdyby to wszystko zagrać szybciej....czyż nie zabrzmiało by to o wiele lepiej??

Nie, poniewaz szybciej nie znaczy lepiej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAT - Purpurowe gody

Legenda polskiego metalu :!: Piosenka niszczy pod każdym względem. Osobliwy tekst, cudowny wokal Romka i klimaaaaaat. Zresztą całe Róże Miłości są przegenialne. m/ Romanie (a to takie popularne imię ;) ) - czapki z głów :salut:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami za propagatorów satanizmu uznał Sex Pistols, The Doors, Led Zeppelin, The Police, a także Trubadurów, Myslovitz i Jana Borysewicza (sic!)" czytam w gazecie :) Na dodatek facet który jest prezesem tego komitetu (bodaj Ryszard Nowak) uważa ,że on dopiero oświeci wszystkich ludzi i obroni ich przed tymi złowrogimi dźwiękami diabelskich pieśnie służących do spijania krwi kota na cmentarzu itp.,itd. ... :P

Redakcja w artykule to podsumowała: "Krzyknijmy więc sobie raz jeszcze, zanim na dobre zamkną nam usta: Więcej szatana!" :twisted:

Converge - Eagles Become Vultures 8) Po upalnym dniu rozładowanie gniewu na pogodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami za propagatorów satanizmu uznał Sex Pistols, The Doors, Led Zeppelin...

Dziwisz się?

tekst Sex Pistols - Anarchy In The UK:

I am an antichrist

I am an anarchist

Dont know what I want but

I know how to get it...

The Doors: nie wiem co tu propaguje satanizm, ale przecież wiadomo, że narkotyki są dziełem szatana, prawda?

Led Zeppelin: Przecież każdy wie jak od tyłu brzmi Stairway to Heaven :wink:

Paranoja... ciekawe kiedy za propagowanie satanizmu zbanują Marylę Rodowicz ;]

Pantera - Cowboys From Hell

I jakoś przetrzymać ten gorąc... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja... ciekawe kiedy za propagowanie satanizmu zbanują Marylę Rodowicz ;]

Już się biorą za analizę tekstu "Kolorowych jarmarków" ;]

Obituary - Cause of Death

Bardzo fajny album, ale według mnie to SWR jest, może nie o wiele, ale lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo drzec morde jest duzo latwiej, niz porzadnie zaspiewac. :)
Ale drzeć mordę też trzeba umieć. Kiedyś już podałeś linki do dwóch polskich utworów, jeden miał chyba tytuł "Kamień", i wtedy również były małe zastrzeżenia co do wokalu. Widać warstwa muzyczna wszystkim pasuje :)
To nie jest zreszta growl, tylko scream. Deathowego growlu w naszych kawalkach raczej nigdy nie bedzie.
O właśnie ta nazwa mi uciekła. W zależności od stylu w jaki pójdzie zespół, moim zdaniem czasem warto wrzucić partie scream/growl. Wiem, że to trochę inna odmiana, ale na przykładzie Eclipse widać, że czasem się to świetnie sprawdza.

CoB--Hate Me!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo drzec morde jest duzo latwiej, niz porzadnie zaspiewac. :)

Ale drzeć mordę też trzeba umieć. Kiedyś już podałeś linki do dwóch polskich utworów, jeden miał chyba tytuł "Kamień", i wtedy również były małe zastrzeżenia co do wokalu. Widać warstwa muzyczna wszystkim pasuje :)

Tak, "Kamień" nagralismy teraz pod tytulem Seduction Way z calkowicie zmieniona partia wokalu. Wokal w poprzednim demku byl - co tu ukrywac - strasznie slaby.

W zależności od stylu w jaki pójdzie zespół, moim zdaniem czasem warto wrzucić partie scream/growl

Jasne, ze beda. Mozliwe, ze bedzie ich wiecej, niz na tej promowce, bo generalnie podobaja sie ludziom. Osobiscie obstawiam, ze pojdziemy w kierunku wspolczesnych amerykanskich zespolow metalowych typu Trivium czy Shadows Fall.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, "Kamień" nagralismy teraz pod tytulem Seduction Way z calkowicie zmieniona partia wokalu. Wokal w poprzednim demku byl - co tu ukrywac - strasznie slaby.
No i teraz brzmi dużo lepiej, również dość fajnie na wokalu ( oczywiście razem z chórkiem :) ) Znalazłem w czeluściach dysku twardego poprzednią wersję i bezapelacyjnie lepsza jest Seduction Way.
Osobiscie obstawiam, ze pojdziemy w kierunku wspolczesnych amerykanskich zespolow metalowych typu Trivium czy Shadows Fall.
Shadows Fall nie znam, ale wzorowanie się na Trivium jest jak najbardziej wskazane. Czyli muzycznie kapela będzie blisko thrashu i heavy (wnioskuje tak po przesłuchaniu utworów)

Black Sabbath--NIB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjeżdża, może to rzeczywiście złe słowo, ale słychać że przydałby sie lekki szlif dla wokalisty.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio odkryłem całkiem niezły zespół, a zwie się on "Dead To fall". Polecam fanom ostrych riff'ów i death metalowego wokalu.

Dead to fall-All My Heroes Have Failed Me.

Krrrrrrwwwwww... Edytuj posty, a nie spamuj! - sHChypp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi palcem te harmonizowane zagrywki w naszych kawalkach. :P (...) Ani jednej "uczciwej" harmonizowanej melodyjki.

Ale mimo to nawet te sladowe ilości tego "środka" drażnią mnie... :P Fakt po ponownych przesłuchaniach słysze, ze nie ma tam wielu harmonii ale motorycznie pewne charakterystyczne progresje dźwiękowe przynoszą mi na myśl właśnie zagrywki Ironów czy też ich naśladowców...(nie żebym miał coś do Dziewicy...ale niektóre "trademarki" ich muzyki mnie odrzucają :P ) No ale to jest wasz zespół i wy się w nim realizujecie :D

Nie, poniewaz szybciej nie znaczy lepiej. :)

Ale mam nadzieje, że macie w zanadrzu szybsze numery :wink:

Sepultura- Arise

Moja ulubiona płytka Sepy.... :P rekomendacja zbędna... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN FLAMES - PINBALL MAP

IN FLAMES - CLAYMAN

IN FLAMES - BRUSH THE DUST AWAY

IN FLAMES - SWIM

Swoja droga szkoda ze In Flames skonczylo sie na Claymanie. Potem juz wychodzily tylko mniej lub bardziej udane projekty, ale ten KOSMICZNY MELODYJNY DEATHOWY KOP niestety tu ma swoj kres. Kto tej płyty nie ma niech baardzo zaluje bo omija go uczta nieporownywalna z niczym.

P.S Jak ktos jeszcze sie dziwi czemu Flejmsi sa takim w sumie 'forumowym pupilkiem' i jak ktos probuje podwazyc te pozycje zostaje rozstrzeliwany ze wszystkich stron przez kilku znanych forumowiczow :P to po przesluchaniu powyzszych powinien szybko zreflektowac swoj punkt widzenia.

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Album życia...

Kolejny? xD

Slayer - Final Six

Czyli nowy kawałek, który nie zmieścił się na CI. Spokojnie, będzie zawarty w Special Edition of Christ Illusion- premiera już za 5 dni ;] A jeżeli komuś nie uśmiecha się kupować nowej edycji dla 2 nowych tracków to na slajerowym majspejsie można wysłuchać w/w kawałka ;) Nic specjalnego imho.

Bolt Thrower - War Master

Kwintesencja death metalu. I do tego ta Warmłotkowa otoczka. Cudeńko.

... i kontynuujemy seans Dextera :faja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...