Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dawid2207

Najbardziej poruszające filmy

Polecane posty

Film Samowolka Feliksa Falka zgodnie z tytułem pokazuję prawdziwe życie w armii, i dogłębnie ukazuję życie tzw "kotów" czyli poborowych którzy pierwszy raz znajdują się w zawodowej armii. Po kilku dniach dowiadują się że są dwa regulaminy armii. Ten jeden oficjalny którego nikt nie przestrzega, i regulamin Tygrysa bezwzględnego kryminalisty i sadysty który nieoficjalnie rządzi kompanią. Film trwa godzinę, kończy się niesamowicie mocnym akcentem i właściwie trochę szkoda bo zostawia nam co najmniej kilka pytań dotyczących wydarzeń w ostatnich minutach filmu.

Poza tym naprawdę świetny dramat ze szczyptą filmu dokumentalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się wybrałem na "Wszystkie odloty Cheyenne'a" i jestem tym filmem naprawdę oczarowany. Sean Penn nie gra we wszystkim co się nawinie, ale jak już sobie wybierze jakiś projekt - to (niemal) zawsze jest to naprawdę znakomite kino. Polecam każdemu, kto ma w portfelu kilkanaście złotych. Na przemian śmieszny i straszny, ale przede wszystkim bardzo gorzki obraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo poruszyła książka i film "Droga", posiada genialny, postapokaliptyczny klimat.

Spore wrażenie zrobił na mnie "Jestem Legendą", głównie dla tego, że oglądałem mając 10 lat.

Znakomity był również "Lista Shindlera" i "Pianista", po obu miałem małą depreche.

Więcej nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie "Gnijącej panny młodej" oraz "Jestem miłością". I sam nie wiem dlaczego: "Lilo i stich" -

kiedy stich siedzi sam w lesie i mówi "zgubiłem się", robi mi się strasznie źle na sercu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietykalni (po raz setny), Zapach Kobiety, Zielona Mila, Forrest Gump, Terminal ([ciach] wszędzie ten Hanks :D?) Breavehart, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona :) to tak na szybko :D wszystkie filmy godne polecenia i do oglądania z drugą połówką :)

Używanie wulgaryzmów jest na FA zakazane. - Turambar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie film "Służące" autentyczna historia sprzed ponad 50 lat, i historia tak świetnie ukazana. Klasowa muzyka, aktorstwo Octavii Spencer, wszechogarniający klimat tamtych lat(te fryzury wink_prosty2.gif ) wszystko tu pasuję do siebie idealnie,a zakończenie wcale nie jest takie jakie każdy by się spodziewał. No i za emocje które film wywołuje ma moją notę 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy obejrzałem "Warriora" Mimo, że wielu ludzi marudzi na końcówkę, mnie ten film bardzo urzekł. Opowiada o wartościach, rodzinie i walce z "demonami przeszłości". Wiadomo, że dużo wątków było naciąganych, ale czy nie prowadzi to do wyjątkowości filmu? Polecam, ale głównie z napisami, Lektor zabije ostatnie sceny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa filmy - "Święty z Fortu Waszyngton" i "Forrest Gump". Na obu płakałem smile_prosty.gif Ten pierwszy, moim zdaniem, dosyć dobrze ukazuje problem bezdomności i samotności, a przy tym nie jest w żaden sposób "narzucający się". Drugi film to już chyba klasyka. Co najmniej kilka razy można na nim uronić łezkę, ale potok łez wywołuje szczególnie moment, kiedy Forrest stoi nad grobem Jenny.

To z tych "najbardziej" poruszających, bo samych poruszających filmów znalazłoby się pewnie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle rzadko cokolwiek mnie porusza do tego stopnia, żeby czuł się "poruszony" :D Jeśli chodzi zaś o filmy - zazwyczaj są to końcówki, które dają do myślenia, np. takie jak w "Incepcji" czy "Wyspie Tajemnic", które są filmami dobrymi, jednak to końcówka zapada najbardziej w pamięć i daje chwilę do zastanowienia :)

Częściej poruszają mnie książki, ba, nawet gry, niż filmy, ale cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj okazję oglądać film "W pogoni za szczęściem". Wspaniały film, który naprawdę wzrusza. Gra aktorska była naprawdę świetna, Will Smith zachowywał się tak jakby przeżywał to co bohater, w którego się wcielił. Naprawdę polecam ten film gdyż jest on po prostu genialny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek muszę powiedzieć ,że uwielbiam "ambitne" kino :)

Chyba nikogo nie zdziwię jeśli wymienię tutaj Zieloną Milę .

Bardziej od tego poruszające są filmy Miasto Boga (polecam!),Forrest Gump i (jak dla mnie)Lot nad kukułczym gniazdem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie "Przesłuchanie" aż nierealne że film powstał w 1982r. a ukazuję to co ukazuję. Świetny duszny klimat, popisowa kreacja Jandy i nie gorsza Gajosa oraz Ferencego. Film mimo wiadomego braku akcji, ogląda się naprawdę świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chyba najbardziej wzruszającym filmem jakim w życiu widziałem jest "Przygoda na Antarktydzie". Psy, które zostają samotnie zostawione na pastwę losy na tej bezdusznym ppustkowiu oraz to, że nie chcą zostawić swoich panów, gdy oni wpadają w przerębel. I scena kiedy te psiny zdychają - Boże, za każdym razem kiedy to oglądam ciekną mi łzy. Film działa tak jak powinien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako najbardziej poruszający film uznałbym chyba "A Perfect World"/"Doskonały świat" z 1993. Historia opowiada o przyjaźni, jaka rodzi się między porywaczem a porwanym przez niego siedmiolatkiem. Ciężko jest oddać to, co jest tam najbardziej wzruszającego, bez spojlerowania - jednak jest to pewna magia, niesamowite przedstawienie tych relacji na linii porywacz - porwany. Mogę ten tytuł polecić absolutnie każdemu. Wciąga i budzi emocje niezależnie od wieku (chociaż przyznaję, że oglądałem jako bardzo młoda osoba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim numerem jeden jest Droga na podstawie Cormaca McCarthy'ego. Więź pomiędzy ojcem i synem postawionymi w tak katastrofalnej sytuacji, którzy na przekór wszystkiemu pozostają ludźmi i brną swoją drogą, choć nie wiedzą, jak długa ona jest i co czeka ich na końcu. W rolach głównych rewelacyjny Viggo Mortensen i trochę mniej fajny Kodi Smit-McPhee, któy swoją lekko sztuczną grą aktorską być może właśnie idealnie obrazuje zachowanie dziecka w zrujnowanym świecie.

Następnie równie poruszająca, co zabawna jest historia młodej latynoskiej kobiety, która wraz z córką przeprowadza się do Ameryki i zostaje gospodynią pewniej zamożnej rodziny. Kłopoty zaczynają się, gdy rodzina zaczyna wtrącać się w wychowanie jej córki. Jest to wprowadzenie do fenomenalnego Spanglish (pl. Trudne Słówka) z Adamem Sandlerem w roli głównej.

Zakochany bez pamięci - zupełnie nie spodziewałem się, że będzie to film niezwykle smutny. Clementine, była dziewczyna Joela, poddaje się eksperymentalnej operacji usunięcia wspomnień o swoim byłym. Gdy Joel się o tym dowiaduje, też postanawia poddać się temu zabiegowi, jednak w jego trakcie uświadamia sobie, że nadal kocha Clementine. Mówiąc szczerze, oglądałem ten film wiele lat temu i nie pamiętam dokładnie jak potoczyła się ta historia, ale na pewno Joel starał się odzyskać dziewczynę, napotykając przy tym całą masę problemów.

Poza filmami, których mógłbym wymienić jeszcze bardzo wiele (np. Gladiator, K-PAX, Closer itd.), wiele bajek utkwiło mi w pamięci jako poruszające. Fabuły Epoki Lodowcowej (pierszej oczywiście, reszta znacznie odstaje jakościowo), Monsters Inc. (Potwory i Spółka), czy Wall-E'ego mimo bajkowej otoczki niosą prawdziwe przesłania i historię, która oprócz tego że bawi, jednocześnie porusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lincz" Krzysztofa Łukaszewicza spokojnie można do tego grona zaliczyć. Historia jest bardzo prosta, oparta na faktach autentycznych. Klimat jest budowany najprostszymi sposobami, choć i tak włos na głowie się jeży jak mieszkańcy tej wsi musieli się czuć mieszkając w pobliżu takiego "sąsiada" Komasa w roli tego tyrana spisał się idealnie. Lincz jeszcze raz mi udowodnił że jeśli chodzi o kryminalne, dramatyczne i "brudne" kino jesteśmy jako kraj naprawdę bardzo dobrzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Legendą, wspaniale pokazuje samotność i to jak ona potrafi działać na człowieka. A scena z psem jest mega wyciskaczem łez. Tajemnica

Brokeback Mountain, naprawde byłem zaskoczony tym filmem, jest świetny i do tego ma piękne zdięcia. Jak narazie jedyny prawdziwy film o trudnej miłości.

Most do Terabithii wspaniały film, najlepiej go samemu zobaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...