Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Kruzd przekroczył 1800 a ja dopiero 900, ale jest ok :)

@Santus - dobry smite może wygrać grę. Nie jungluj, bo jak ktoś mi pisze, ze ''no need smite, i have sustain'' to mi cos sie skreca w srodku.

Duze cd? To CV ma srednie, a flash tak duzy, ze sie nie oplaca go brac?

Wiem, ze wypowiada sie nub i mozesz miec to gleboko w powazaniu, ale takie cos nawet ja wiem.

Patrzcie na tarica w fotce NoNamePL. Clarity, Charlice i philo's stone. To jest jakiś koszmar, muslalem, ze ja maną nie umiem gospodarowac.

Lee składał zeala. PD czy TriForce? Jeśl to pierwsze, to śmiechu warte, jak to drugie to no co mu Frozen mallet, lepiej by pasował warmog.

Współczuje ci. Gry nie widziałem, ale te itemy wszystko mi powiedziały.

Jestem z tobą (tylko serwer inny).

Edit:

Jako weteran elo 800 mogę dodać na jego obronę, że tutaj dość trudno o cs. Tutaj na drugim levelu są teamfighty o.O .

Poza tym, jak ty last hitujesz, to przeciwnik cie autoatakuje. Mnóstwo osób myśli, że to call of duty i biega tylko po fragi. Raz przegrałem mecz, bo akali tylko w jungli siedziała, o pushu nie pomyślała.

To bardzo utrudnia grę (a przynajmniej lane phase).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje - tym oto postem zasłużyłeś na miejsce w moim klubie trolla. Jungler bez smite jest jak mężczyzna bez penisa - w najważniejszych momentach zawodzi

Nie zrozumiałeś. Brać to go biorę. Tylko ma jakąś minutę cooldownu więc czasem szybciej zrobię jakiś camp bez niego bo np. na poprzednim go zużyłem i bardziej opłaca mi się bić stwory niż czekać aż mi się łaskawie odnowi - będzie szybciej. Tak to staram się nim dorzynać buffy, smoka czy barona. Acz na normalach miewam takie sytuacje, że nasz jungler (jeśli już się pojawia) nie chce wziąść smite bo twierdzi, że poradzi sobie bez niego. Zwykle rugam go wtedy po matce i tłumaczę najspokojniej jak potrafię, że smite jest dla nas. Być może na niższych poziomach ma nawet rację i jeśli się tam nie weźmie smite to jeszcze nie ma tragedii (zapomiało się jak to było?). Technicznie to pewnie byłbym w stanie ubijać stworki z jungli i bez niego tylko gorzej jeśli chodzi o podkradanie tych kluczowych rzeczy. Tu wlaśnie widzę zadanie dla smite, a nie jakieś przyśpieszanie ganków czy inne właściwości których ten czar po prostu nie ma. To jest tylko proste zadanie jakiegoś większego true damage wybranemu stworowi. Nie bonus do MS, armora, AS czy teleportacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie zapomniało, to nie wiem o co Ci chodzi:

- jeśli o lvl <30, to nie pamiętam, żeby w teamie często był jungler :trollface:

- jeśli chodzi o ELO, to pamiętam 1 junglera bez smite - Trundle - przegrał nam dzięki temu grę :trollface:

Mimo wszystko używając smite zaoszczędzamy te kilka sekund, a wiadomo, że w LoL-u nawet ułamki sekund mogą decydować o wygranej :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw- tutaj można zobaczyć jak Darius będzie się sprawował w rękach Shusheia. Może i sam gracz od topki ostatnio odstaje (jakoś sobie chłopina nie radzi na scrimach i turniejach online), ale to nadal 2k elo gracz, więc jeśli Darek jest przegięty to powinien coś z niego wycisnąć.

edit: No to moje nadzieje zostały rozwiane przez surr w... 7 minucie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek zapytali się Alternate czy mogą ten mecz zacząć od nowa przy czym dadzą im First Blooda, ale tamci się nie zgodzili. Z jednej strony - straszne chamsko, że się nie zgodzili, z drugiej - mieli już ogromną przewagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy mecz się mi przydarzył na serwerze US. Wybrałem Urgota i razem z Twitchem poszliśmy na bot. Wszystko było ok, pushowaliśmy lane aż miło, aż tu nagle nasz jungler Yi zaczął na mnie najeżdżać nie wiedzieć czemu. Mecz wygraliśmy (koniec po dwudziestej minucie) i ukończyłem go ze statami 2/1/6. Nie mam pojęcia o co chodziło Yi. Najpierw oskarżył mnie, że mało brakowało a ukradł bym mu killa, chociaż sam z Twitchem najpierw sprowadziliśmy oba cele (Vayne i Alistaira) do około 30% a tu nagle wpadł nam Master i sobie zdobył double kill. Potem zaczął hate, jaki to Urgot jest be i w ogóle. Dobrze, że rzadko trafiam na tego typu osobników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jungla Cho jest podobna do tej Maokaia? Dziś go sobie kupiłem i myślę, jak nim coś w tym bushu ugrać. Jakie są core itemy w early i late? Maksowanie R>E>Q>W?

Taka ciekawostka:

W 4 rozegranych dziś przeze mnie rankedach osiągnąłem 2 winy i 2 losy. Ciekawe jest to, że to w tych wygranych meczach lepiej grałem. Miałem problemy z ranged carry w teamie - raz Graves 1/19/6 i 110 csów w 55 minut, raz Kog 0/17/9 i 36 csów w zbliżonym czasie. Supporty też nie ogarniały, nawet wardów nie chciały stawiać. Poprosiłem Lux o kupno itemów z buffami ( miała buty + rabaddona - nic więcej) - jej odpowiedź "I don't need support items noob. I play ap champ." Krew człowieka zalewa.

Za to w tych wygranych meczach (2x Tarick) miałem świetny team. Problemem były moje staty 0/2/7 i 4/4/20 - sam nie wiem, jak te 4 kille mi wpadły. Raz przypadkowo wbiłem duble z ulti...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dodam do pomysłu kruzda, że jako organizator zarówno turnieju smugglerkowego jak i pomocnik przy "oficjalu" mógłbym i tym razem nieco pomóc zarówno od strony organizacyjnej jak i moderatorskiej (no i pokomentować z Main Eventem bo to zawsze frajda =) ). Team moderatorski w nieco odświeżonym składzie też by się pewnie udało wystawić. Wszystko jednak ostatecznie zależy od chętnych ;)

Ewentualnie, jako że zwykle jest problem z terminami i składaniem drużyn, można by zrobić coś w stylu lig ze starej dobrej doty. Przypominałoby to solo rankedy, ale wyłącznie z graczami z FA i z wewnętrznym ELO. Wtedy można by ostatecznie udowodnić kto jest najlepszy na forum =) Jeśli bylibyście zainteresowani szczegółami takiej zabawy to mogę je podać w kolejnym poście ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil Duo: nawet z nim nie dyskutowałem. Takich osobników zazwyczaj ignoruję. Raz tylko zdarzył mi się jakiś gościu najeżdżający na mnie, który sprawił, że zrobiłem leave z gry. Nie chciało mi się już go słuchać/czytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, jako że zwykle jest problem z terminami i składaniem drużyn, można by zrobić coś w stylu lig ze starej dobrej doty. Przypominałoby to solo rankedy, ale wyłącznie z graczami z FA i z wewnętrznym ELO. Wtedy można by ostatecznie udowodnić kto jest najlepszy na forum =) Jeśli bylibyście zainteresowani szczegółami takiej zabawy to mogę je podać w kolejnym poście ;)

Jakbyś mógł to daj trochę więcej szczegółów, wiem, że są kalkulatory do liczenia ELO i technicznie nie będzie z tym żadnego problemu, jedyne pytanie to to, czy znajdzie się 10 osób (ewentualnie mecze można rozgrywać na serverze PBE, częste zmiany w zamian za większą ilość osób, tylko należałoby ustalić czy wszyscy championi są dostępni czy wszyscy bez najnowszego championa, a może tylko ci bez żadnych wprowadzonych zmian.) Ogólnie optuje za tą opcją, większa różnorodność i większe szanse na balans, bo przy teamach to może się skończyć na dominacji 1-2 drużyn i zakładam, że dużo tych drużyn nie będzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho dużo ciekawiej byłoby rozszerzyć idee pomysłu o kilku uczestników spoza forum i rozegrać to przy pomocy drużyn, jednak żeby ta mogła wziąć udział w turnieju musi posiadać powiedzmy 2 osoby udzielające się na FA. Trochę zamotane, ale byłoby w ten sposób więcej zespołów, no i może zwycięzca nie byłby tak oczywisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze spory problem z runkami i masteries. Stworzenie konta na East (zreszta juz mam) lub innym serwerze nie bedzie problemem dla nikogo. Gorzej, ze stali bywalcy danego serwera beda mieli przewage nad kims takim, jak ja. Niby to turniej dla zabawy, ale powiedzmy sobie szczerze, ze 4. summoner level przeciwko 30. level troche tej frajdy odbiera.

A jak to jest z PBE? Kazdy moze grac na tym serwerze? I czy na tym serwerze wszyscy maja od poczatku maksymalny poziom (wydaje mi sie mozliwe). W takim razie turniej na PBE wydaalby sie calkiem niezla opcja. Dzieki temu mozna miec wiekszy player base na start turnieju.

W kazdym razie ja wyrazam chec wziecia udzialu w takim evencie.

BTW: Jesli w koncu zdecydujemy sie zrobic taki turniej to dobrze bedzie zorganizowac po kilka sparingow przed wlasciwa rywalizacja. Gracze powinni sie zgrac, a poznanie wzajemnego poziomu tez dobrze wplynie na match up'y (na przyklad ludzie beda wiedzieli, czy grac agresywnie lub pasywnie zamiast zgadywac, jak na solo q).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że od umawiania się na gry jest inny dział... włącznie z organizowaniem turnieju. Ustalcie sobie co i jak na PW, niech organizator wrzuci tutaj jeden przy okazji normalnej dyskusji zrobi "reklamę" o turnieju i tam już resztę uzgadniajcie, dawajcie zgłoszenia itp. Potem możecie dawać do sygnaturek info, że jest. I tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie tworzyć turniej na PBE, to pamiętajcie, że co niedzielę dostajecie 4k RP i 10k IP, a 30 lvl macie po rozegraniu jednej gry - mimo wszystko lepiej by było grać mając więcej postaci, co zmuszałoby albo do grania częstszego na PBE, albo odłożenia turnieju na kilka tygodni, ze względu na cotygodniowy datek od Riotu.

@NoNamePL

Wybacz że to powiem - nie zasługujesz na wyjście z ELO 800, bo takim jesteś graczem. Jeśli to ( KLIK ) jest Twój profil, to niestety, ale z takim lasthitem i takim KDA ratio będziesz gnił tutaj. Musisz zdecydowanie poprawić (nauczyć się?) lasthit i wyskillować postacie, bo narzekałeś na noobów, a sam nie jesteś lepszy. I z mojej strony to nie jest obraza - to są fakty.

@Professor

Sparingi przed turniejem z uczestnikami turnieju, żeby poznać ich taktykę? Nie ma to sensu, bo jeśli drużyna jest słaba i w takim meczu dostanie ostro po dupie, to nie przewiduję późniejszego zwycięstwa :trollface: . Zresztą wiadome, że ludzie rozegrają wspólnie jakieś meczyki, żeby chociaż trochę się zgrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz tylko zdarzył mi się jakiś gościu najeżdżający na mnie, który sprawił, że zrobiłem leave z gry. Nie chciało mi się już go słuchać/czytać.

i tylko sprawiłeś, że odniósł mentalne zwycięstwo nad Tobą. Jeśli ktoś bez powodu robi Ci "suszarkę" w grze, to piszesz "muted, reported". Pod koniec gry piszesz do teamu (czasem też przeciwnego, jeśli im też zrzędził) o zaraportowanie gracza. Nigdy nie daj się sprowokować, bo im tylko o to chodzi.

edit: co do turnieju forumowego, to ja mogę startować zarówno na Eu West i jak i East.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Santus - dobry smite może wygrać grę. Nie jungluj, bo jak ktoś mi pisze, ze ''no need smite, i have sustain'' to mi cos sie skreca w srodku.

W ogóle ten jungler to potrzebny jak zawiasy w plecach. Chcesz kontrolować wrażliwe punkty? Kup parę wardów. Na co ci koleś, który łazi tylko po lesie? Dobry jungler może wygrać grę tak jak dobry mid czy ad carry. Właśnie przegrałem bo jeden typ miał fantazję iść do jungli kiedy nasi "szlachetni" (rzucanie się cała bandą na 1 to jest jedna z rzeczy, której nigdy nie zaakceptuję i której unikam) przeciwnicy kompletnie sobie ją olali. Tylko barona zrobili. W efekcie zego siedziałem sam na topie przeciwko 2. Nikt mi nie wmówi, że 1 gracz ma przewagę nad 2. Dobrze, że to był tylko normal blind pick. Co ciekawe na rankedach i normalach z draftem zwykle mam junglera. Na blind pick zazwyczaj jest 2-1-2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry gracz z dobrym pickiem przynajmniej przeżyje to 1 vs.2 na topie i zyska przewagę w expie. Przeciwnik w większości przypadków sam ma junglera. Parę wardów niczego nie załatwi gdy "wrażliwe punkty" będą załatwiane przez przeciwnika (np. przeciwny AP Carry zrobi blue o wieeele szybciej z pomocą junglera niż AP carry w "teamie" gdzie junglera nie ma, a do tego jeszcze wrogi jungler może za chwilę wziąć naszego) w chwili gdy na liniach będzie sytuacja nie pozwalające ich opuścić. Dobry jungler będzie mógł korygować niepowodzenia innych linii, bez junglera np. nieradzący sobie bot lane najwyżej może mieć nadzieję na to że gracz na midzie będzie miał chwilę spokoju i czas na gank. A jak mid też ma ciężko? Kicha, bo podczas wybierania postaci każdy pomyślał "jungler to potrzebny jak zawiasy w plecach" :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rzucanie sie w 5 na 1 to jedyna rzecz której nie zaakceptuje".

LOL

Ty tak serio? Pewnie jeszcze nie bijesz sie z przeciwnikami jeśli mają mniej HP od ciebie, a jak się wyfarmisz ponad resztę to idziesz na chwile afk, ew. sprzedajesz kilka itemów.

:o

Na temat użyteczności junglera nawet się nie wypowiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry gracz z dobrym pickiem przynajmniej przeżyje to 1 vs.2 na topie i zyska przewagę w expie.

Gdyby oni byli bardziej ogarnięci (a to był duet Wukong i Lee Sin - bardzo nie lubię z nimi walczyć) albo ja mniej to by został ze mnie tylko popiół. Tak się przynajmniej jakoś broniłem na linii i nawet zdobyłem 2 lub 3 fragi, ale o uzyskaniu przewagi w złocie nie mogło być mowy. Fakt bycia 2 vs 1 strasznie rozzuchwalał moich przeciwników.

Przeciwnik w większości przypadków sam ma junglera.

No właśnie nie ma. To znaczy ma na draftach (nie wiem czemu na draftach ma a na blind pick nie). Jungler wraz z supportem to u mnie najczęściej pomijane pozycje na blind pick. Branie junglera to u mnie na 95% przypadków zostawienie jednej linii 2 vs 1. Jak widać bardzo ryzykowna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...