Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

@UP

Polecam doczytanie mojego posta do końca - wyfeedowałem się w teamfightach, bo na linii przegrałem - u wielu championów przegrana linia to przegrana gra, bo się nic nie robi, a tutaj jest coś nie tak. Zastanawia mnie też, dlaczego jego lategame wymaga buffa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Darius jest taki OP to dlaczego nie był w ogóle grany na ostatnich turniejach?

Jest podobny do Fiory. Mocne ulti i tyle. Z tym, że w porównaniu do Fiory, Darius nie ma sustainu i gap closera (no dobra, E można nazwać gap closerem ale jaki to ma zasięg). No i oba te champy nie mają CC.

Nie mówiąc już o tym, że Dariusa można dziecinnie prosto skontrować na linii jakimkolwiek nie-squishy champem lub kimś ranged.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xidi

Bo Darius jest nowy, a serwery turniejowe są zwykle do tyłu z wersją gry by nie było przypadku, że ktoś mainuje Jarka, a tu się okazuje, że Jarek dostaje reworka z AP carry na supporta w towarzystwie tryliarda buffów i nerfów, a dzień później jest turniej. Na poprzednim Dreamhacku dla przykładu serwer turniejowy był do tyłu o bodaj 2 patche bez nerfa przykładowej Orianny.

@Pewker

Dodaj do tego silny debuff do AS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat np. wczorajsze kwalifikacje do Dreamhacka były rozgrywane na Weście i nikt nie pickował/banował Dariusa.

@Pewker

Ok, masz racje, nie zauważyłem, że on ma jeszcze slowa z W, pewnie dlatego, że to takie małe wartości :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusa nikt nie pickowal ani nie banowal z tego samego powodu co nikt nie kupował athene unholy grail:

Global Ban

w pozostałych turniejach zakładam, że gracze wiedzieli, że jeśli wybiorą tą postać to top lane będzie 1v2 albo Darius zostanie skontrowany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie: Na ad carry lepsze runy ad czy armor pen? Zrobiłem sobie dla testu przed chwilą stronę z:

-14 ad

-13 armor

-24 mres na 18

Zagrałem potem Gravesem i pozwoliłem sobie na start z butami i 3 hp potami.Mobilność większa, lasthituje się minimalnie lepiej, do tego jeszcze sustain z potów.Czy lepiej robić właśnie tak, czy brać armor pene? Bo w sumie z reguły i tak kupuje na koniec 40% armor pene, więc chyba nic w late nie tracę?

Edit: I jeszcze pytanko: Kennen AD Carry jest viable? Widziałem jak grał nim Candy Panda, ale jeśli się nie mylę to tylko W skaluje się z ad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

powinieneś mieć 15 AD

z masteries masz arm pen (flat i %) więc się nie opłaca brać arm pen na AD Carry (z możliwym wyjątkiem Urgota)

Bierz AD, jeśli będziesz miał arm pen i zostaniesz przepuszowany pod wieżę wcześnie to zobaczysz kilkadziesiąt powodów dlaczego się nie bierze tych run

Kennen AD był grany dzięki M5, osobiście nienawidzę chomika, ogólny mindset to zdominować early, nie dopuścić do late

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 14, bo nie mam jednego quinta T1 tylko T3, i nie wiem czy opłaca mi się dla 1 ad wydawać ponad 1000IP.Jednak sobie zostawię te runy bo dają mi lepszy początek, dodatkowo z taką Soraką mogę sobie pozwolić na Dorana a wtedy to lasthity będą szły bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: I jeszcze pytanko: Kennen AD Carry jest viable? Widziałem jak grał nim Candy Panda, ale jeśli się nie mylę to tylko W skaluje się z ad.

U takiej Tristany czy Ashe też wiele skalującego się z AD nie ma. Dzięki mobilności i stunom daje sobie radę, a bazowy dmg ze skilli też nie jest taki zły. AD Kennen jest całkiem fajny i nawet jeśli się bardzo nie nefeeduje to i tak przyda się teamowi dzięki stunom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

prosto, nie robisz tego, AD Kennen w late to tylko W na dobrą sprawę, może zestunujesz swój target albo kogoś kto ciebie atakuje (do czego służy ultima i tak), ale to nie jest twoje główne zadanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full build na 98%ADcarry:

Buty, IE, PD, BT, LW, GA/Mallet/QSS<----survi zamiast Zhonyi :)

Early build na "twardszych" ADc:

Buty na AS, 2xdoran, Latarnia.

Więc da sie wbić w przeciwny team na ulcie, ale gdzieś w połowie TFu, albo jak dopadnie nas przeciwny bruiser.

Co robi większość ADc w sytuacji kiedy przeciwnicy go dopadli?

Ucieka i próbuje użyć dasha.

Co robi Kennen? Stunuje cały enemy team.

Zalety ADChomika:

Stunz autoataku

Jeden z lepszych gap closerów w grze.

Stun ze skili(AoE)

Stun z ulta(duże AoE)

Bardzo silne early

Duża mobilność

Łatwe pushowanie lini

Q bardzo pomaga w last hitach

Wady:

Prawie brak przelicznikow AD

Maly zasięg

Jak wypsztyka się ze skilli to łatwo go złapać

EDIT: Dlaczego Nida nie jest pickowana na żadnym turnieju?

I co myślicie o czymś takim na Nide:

Merce+Latarnia+Warmog+TF+Atma+MoM

3,6k HP

300AD+pasyw z MoM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się na serio przestaje robić fajne...

12004330_Beztytu22u.png

Co do Darka, jest on moim zdaniem OP, głównie early game. Ale rozsądn i dobry gracz nie powinnien mieć problemów żeby mu się przeciwstawić. Ostatnio na jakimś turnieju, bodajże kwalifikacjach do Dreamhacku widziałem jego bany, i się w sumie nie dziwie. A moim zdaniem i tak na topa najlepsza Irelia <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c00rtka

Po prostu Nidalee osłabła w oczach graczy innych niż HotshotGG. Nidalee AD jest dobra na soloq, bo niszczy większość picków na top lane, ale potem nic nadzwyczajnego sobą nie reprezntuje. Nidalee AP ma słabsze early i musi się choć odrobinę tankować (przynajmniej RoA, GA i może coś w rodzaju Abyssal Scepter) dając przy tym bardzo dobre rezultaty w late game. Kotek dużo lepiej się sprawuje z silnym poke, supportem i aoe dmg niż z dobrym survi i single target dps. Na dzisiaj polecam Nidalee AP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem i tak na topa najlepsza Irelia <3

Pluć mi na twoją Irelię i pestkami ją obrzucać kiedy mam Yoricka, Cho albo chociaż Jaxa. Przede wszystkim Yorick jest królem solo top. Właściwie to nie trzeba mi więcej postaci na top. Jak chcesz to możemy razem powyłazić z elosyfu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DoxtraduS

Jak się pomyśli, że zarówno Ryze jak i Annie są praktycznie za darmo, to nie widzę dylematu ;)

A co do wyboru, to ja najbardziej lubię karthusa - ma bardzo dobry lategame, trollowe ulti i łatwo się nim farmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze grany Karthus i z dobrym buildem to IMO najlepszy AP Carry aktualnie. Bardzo łatwy last hit dzięki bombkom i może pomagać innym liniom nawet nie ruszając się z mida. Jego problemem jest tylko to, że bardzo wiele postaci ciśnie go na midzie niemiłosiernie. Choć i tak w late game są o wiele mniej użyteczni niż ty. Musisz się tylko przyzwyczaić to samobójczych misji jak flash w środek enemy teamu i odpalenie zhony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DoxtratuS

Karthus jest prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych AP carry w grze, wiec jesli nie mainujesz tej roli to lepiej nie brac. Annie to po prostu walenie kombo na twarz i AoE stun - trudno tym przegrac, chyba, ze team na zlosc nie daje sie carrowac lub zostaniemy outplayowani/kontrowani na midzie. Nie ma escape, wiec w team fightach mocno polega na teamie. Inna sprawa, ze samo ulti na solo Q wystarczy, zeby caly focus przeciwnego team szlag jasny trafil.

Ryze to po prostu zwiekszanie sily przez budowanie tankowych itemow. Jak czlowiek spojrzy na jego skillset to sie zastanawia, czego to on nie ma. Przy ostatniej probie reworka Riot tez sie zastanowil i uznali chlopaki, ze brakuje mu movement speed, wiec Ryze dostal buffa. Moze jeszcze frytki do tego? Inna sprawa, ze champion wymaga madrego pozycjonowania, bo skille maja krotki zasieg, a sam nie ucieknie od wiecej niz jednego wroga.

Odnosnie dyskusji nt solo top - kupilem ja sobie dwa dni temu, bo zdecydowalem, ze zbieranie na Leone sie nie oplaca. Za malo gram supportami i moge kupic Janne, w razie potrzeby lub nauczyc sie grac Alistarem. Sama Irelia zas jest bardzo silna podczas przejscia z mid do late game i wlasnie w late game. Early ma faktycznie bardzo slabe, ale jak ktos ma pasywny styl gry i focusuje sie na farmie pod turretem to nie jest to, az taki trudny okres. Ostatnio gralem przeciwko dobremu Jaxowi i faktycznie farmienie bylo pieklem, ale da sie to wytrzymac. Po dwoch falach harassu wiekszosc chamnpow zapushuje sie pod turret Irelii i jest ok.

Z Yorickiem nie jest tak trudno. Najlepiej kontruje go bush. Po prostu harassujemy i kiedy bedzie uzywalem ghuli lecimy w krzaki. Chociaz to wymaga bardzo sprawnego timingu, bo latwo w ten sposob stracic creepsy (inna sprawa, ze wtedy Yorick tez nie last hituje wszystkiego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...