Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Escape ability ? W + flash. I exhaust. Że summoner spelle, a nie własne ? No cóż, LoL jest tak miły że dostarcza mobilność niemobilnym bohaterom.

Inni AP są bardziej mobilni ? Brand, Ryze, Annie, orianna, morde, galio, ahri przed lvl 6... długo jeszcze wymieniać ? W zasadzie to z tych którzy mają coś takiego: Vlad, LeBlanc, Kennen, Gragas, Kassadin post-6 i Ahri post-6.

No i zauważ, że skoro zasięg Q jest bardzo duży, to można spokojnie farmić z dystansu, utrudniając gank.

Papierowy ? Znowu, kto nie jest papierowy. Ryze, galio, no i można powiedzieć, że morde. A karthus jest taki fajny, że nawet jak padnie to jeszcze sobie odpali to i owo.

Zależny od farmy. No i znowu to samo: Jaki carry nie jest zależny od farmy ?

Wierz w co chcesz, ale nie mamy tu kontaktu ze zjawiskami paranormalnymi, więc masz (nie)powtarzalną okazję zagrać kathusem codziennie i samemu ocenić, a nie słuchać ludzi, którzy nawet nie wiesz czy naprawdę istnieją ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karthus praktycznie nie ma bursta, ani comba. Jego jedyne CC to ściana. Na lini kontruje go prawie wszystko.

To postać typowo pod TFy.

Flash to nie escape. Za duży CD. Nie mozna na niego liczyć. Jeśli APC nie ma dobrego escape mech. to ma zazwyczaj masę CC.

Anivia-wall+stun+AoEslow

Ahri-taunt+ult

Nid-puma

Ryze-klatka+ult

Annie-tarcza+AoE stun

Kennen-...

Akali-ult+shield

Gragas-dash

Kassadin-ult

Fiddle-dużo CC+heal

Vlad-plama

Kog-Jako AP może być 3km od TFu i spamowac ultem. Nie trzeba escape. A jakby co to ma slowa.

Pierwsze postacie jakie wpadły mi do głowy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karthus praktycznie nie ma bursta, ani comba. Jego jedyne CC to ściana. Na lini kontruje go prawie wszystko.

Brak bursta i comba ? To właśnie dzięki temu ma świetny lategame. Taka LeBlanc przykładowo na bardzo duży burst, a jednak w lategame sporo traci.

A na linii wcale nie jest łatwo go skontrować, bo na linii to on ma farmić, a dzięki bardzo dużemu zasięgowi Q może to robić z bezpiecznej odległości.

Co do listy:

Ahri - taunt to jedynie slow, słabszy od karthusowego.

Annie - nie wiem w jaki sposób tarcza ma być escape ability

Ryze - ulti też nie wiem w jaki sposób ma być escape ability.

Akali - ulti, które nie musi wcale pomóc - nie zawsze masz wroga tam gdzie trzeba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie słuchać ludzi, którzy nawet nie wiesz czy naprawdę istnieją ^^.

Wiec Scarra nie isnieje? Kilka dni temu wydawal mi sie dosc rzeczywisty, kiedy ogladalem jego streama.

Tutaj jest jego cytat:

Karthus is not a champion for beginners. Karthus is best suited for intermediate and expert League of Legends players.

Zależny od farmy. No i znowu to samo: Jaki carry nie jest zależny od farmy ?

A wysililes sie choc troche czytajac mojego posta? Kazdy champion w tej grze jest zalezny od ilosci zlota, jakie ma w posiadaniu. Roznica polega na znaczeniu tej zaleznosci. Ahri dla przykladu moze wymiatac nawet z tanimi itemami i nie musi budowac Deathcapa, zeby byc efektywna (co nie znaczy, ze sa bardziej oplacalne ofensywne itemy dla tego champa). Karthus potrzebuje duzo bardzo drogich itemow i dopiero podczas przejscia z mid do late game zaczyna zadawac powazny damage. Dodaj do tego raczej slabe early i jakos nie wydaje mi sie to latwy champion.

Samo to, ze champion ma latwe last hitowanie nie znaczy, ze ma latwe early lub jest latwym champem do grania. Taki Twisted Fate ma jednego z najlatwiejszych clearow w grze, a i tak na mid lane kontruje go cala masa chmpionow i jest trudnym championem do gry nawet, jesli przy dobrym ograniu latwo carruje sie nim gry.

EDIT:

Brak bursta i comba ? To właśnie dzięki temu ma świetny lategame.

I wlasnie dlatego ma tak slabe early i jest trudny w tej fazie gry. Tak jak Ty na przykladzie leBlanc pokazujesz, ze ona owni early, a ssie w late tak smo widac, ze w przypadku Karthusa sytuacja jest odwrocona.

Ryze - ulti też nie wiem w jaki sposób ma być escape ability.

Ten bonusowy movement speed to tylko dla ozdoby Riot dal przy okazji ostatniego buffa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coortka

Po ostatnim patchu to uniknięcie rapture Cho'gatha jest banalnie proste. Mam coraz większe wrażenie, że Riot zmienia tą grę dla użytkownika z IQ podobnym do mojego biurka...

@Hakken

Taka prawda, Karthus to trudna postać i rzadko można spotkać jakiegoś ogarniętego. Praktycznie każda postać z mida go kontruje a poza tym babysit junglera może mu strasznie zniszczyć grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś chyba aluzji, więc użyję tezy bardziej masowego rażenia:

Możesz samemu sprawdzić, czy karthus jest trudną postacią, ale zamiast tego wolisz słuchać głosu z głośniczków.

Co do itemów - taka jest idea bycia carrym: musisz dużo farmić, ale jak już się nafarmisz to jesteś silniejszy od innych.

A jeśli carry może łatwo się w early nafamić, to dla mnie jest to dość jednoznaczne z "dobrym early". Jak na carrego oczywiście, nie ma co porównywać earlygame karthusa i LB, bo mają oni inne role w drużynie, nikt nie oczekuje od karthusa wyniku 3-0-x w piętnastej minucie.

Żeby nie było nieporozumień, nie uwarzam, że jest to łatwa postać, z poziomu łatwości Annie/Ryze (mówię tutaj o "jako-takim" ogarnięciu, nie pełnym zrozumieniu kiedy czego jak używać), ale też nijak nie widzę karthusa jaka "najtrudniejszą postać AP".

Co do Twisted Fate: jaka to masa championów go kontruje ?

Co ma twisted:

-stun

-slow

-nieskończona mana

-nuke z niskim CD i dużym zasięgiem, pozwalający na łatwe farmienie

EDIT:

Speed buff nie jest lepszym escape mechanismem niż slow z W karthusa. No i musisz użyć ulti (wiem, ma małe CD, ale jednak)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twisted Fate'a nie kontruje masa bohaterów, to on kontruje masę bohaterów. On jest jak Kassadin lub Sion. Wystarczą mu dwie aktywne umiejki by łoić większość wrogich miderów i później genialnymi gankami niszczyć inne linie.

Karthus to jest trudna postać. Strasznie manożerna, bez jakiegoś mechanizmu ucieczkowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz samemu sprawdzić, czy karthus jest trudną postacią, ale zamiast tego wolisz słuchać głosu z głośniczków.

Ale co ma do tego moja wlasna opinia? Nie mainuje ap mida, wiec po prostu moja wiedza na ten temat jest ograniczona. Wole sie sugerowac opiniami osob doswiadczonych, ktore udowodnily, ze rozumieja ta gre znacznie lepiej ode mnie. Takie opinie, w przeciwienstwie do mojej, maja znaczenie przy ogolnej rozmowie nt trudnosci opanowania championa. Zadne aluzje, ani sugestwie 'sprawdz sobie sam' nie maja tutaj znaczenie, bo nie rozmawiamy, o doswiadczeniach jednostek, a sytuacji ogolnej.

Co do itemów - taka jest idea bycia carrym: musisz dużo farmić, ale jak już się nafarmisz to jesteś silniejszy od innych.

Wiec caly argument odnosnie itemizacji bohatera sprowadzasz do tego, ze maja byc drogie, bo Karthus to carry? Karthus wymaga bardzo drogiego buildu, zeby byc efektywnym. Takie sa fakty i bez wzgledu na to, czy jest to carry, czy support ma to niebagatelne znaczenie, jesli chodzi o trudnosc championa w porownaniu do innych.

A jeśli carry może łatwo się w early nafamić, to dla mnie jest to dość jednoznaczne z "dobrym early".

Czyli cala sile championa w early game sprowadzasz teraz do latwosci farmienia? A to, ze kazde rzucone na niego CC to praktycznie smierc, kazdy gank to ogromne zagrozenie (chocby byl pod turretem) i bardzo slabe match upy z innymi AP carry na linii to nic? Jesli za kryterium bycia 'dobrym' w early i trudnosci w grze uzywasz tylko farmy to mozesz do tego odrazu dorzucic, ze TF jest jednym z latwiejszych ap carry, bo przeciez czysci fale dwoma skillami. A to, ze po 6 levelu wiekszosc przeciwny AP carry zabija oba champy na combo + ignite to nie ma znaczenia?

też nijak nie widzę karthusa jaka "najtrudniejszą postać AP"

Napisalem jedna z najtrudniejszych, a nie najtrudniejsza w ogole. Prosze, czytaj ze zrozumieniem.

Co do Twisted Fate: jaka to masa championów go kontruje ?

Co ma twisted:

-stun

-slow

-nieskończona mana

-nuke z niskim CD i dużym zasięgiem, pozwalający na łatwe farmienie

Tylko co z tego latwego farmienia, jesli champy takie, jak Annie, Veigar, Cassio, Xerath, Brand, Le Blanc i Ahri moga go na 6lvl zdjac niemal na jedno combo, jesli tylko podejscie w ich zasieg? Zapytam jeszcze raz. Od kiedy to latwosc grania championem jest mierzona tylko i wylacznie na podstawie czyszczenia fali creepsow?

EDIT:

@Koyuki

Nie zwrociles uwagi na jedna bardzo wazna rzecz - Twisted Fate nie posiada damage na ultimate. To oznacza, ze jego lane match-ups sa bardzo slabe wlasnie z tego wzgledu, ze wrogowie maja dodatkowego nuka/skilla, ktory im w takim pojedynku pomoze. Podczas pojedynku z innym AP carry ultimate TF mozna sobie wsadzic tam, gdzie slonce nie dochodzi, bo w niczym nie pomoze. TF moze pushowac linie, jak ciezarna kobieta, ale na wielu ap carry taka taktyka nie zadziala, wiec on sam malo co kontruje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Olafie w jungli? Chcę ogarnąć kilka postaci do junglowania, a Olafem grałem sporo na topie i chciałbym go wypróbować. Czy sprawdza się w roli junglera? Robić na niego standardowo Wriggle, Warmog, Mallet, Atma?

Czy dam nim radę junglować bez run?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TF jak Kassadin, albo Sion :D :D :D

Kontruje dużo postaci? :D

Hakken chyba nie rozumie co oznacza, ze Karth jest "bardzo zależny od farmy".

Udyr nie jest zależny od farmy. Wits End+Randuin i jest szczęśliwy(ok. 5.5k golda), a wcześniej jest bardzo skuteczny.

Karthus jest zależny od farmy. RoA+Rabbadon-wtedy zaczyna coś robić(ok. 7.5k golda). Wcześniej jest zjadany przez wszystko co nie jest Soraką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako relatywista powiem ci, że nie ma czegoś takiego jak "sytuacja ogólna", ale nie o filozofii mamy rozmawiać.

Stawiam teraz tezę: jeśli postać jest trudna, to przeciętny gracz nie będzie mógł po kilku grach "na rozgrzewkę" grać tą postacią na przyzwoitym poziomie. To, że nie grasz duża na mid tylko uwiarygodni taki "test" (oczywiście niemiarodajny, bo przeprowadzony na zbyt małej liczbie osób, ale rozumiesz chyba o co mi chodzi)

Itemy:

Trzeba zrozumieć rolę każdej postaci. Karthus to jest AP carry, i oczekuję sie od niego:

-farmienia w early

-Farmienia w mid, ale już sporej mocy w TF + okazjonalne dobijanie niedobitków z ulti

-zadawania bardzo dużego dmg w lategame w czasie teamfightów

Skoro ma być najbardziej przydatny w lategame, to oczywistym jest, że itemy są drogie.

Nie zapominaj, że porównywanie postaci z różnych kategorii (ról) nie ma sensu, a dla AP carry drogi build jest standardem.

Czyli cala sile championa w early game sprowadzasz teraz do latwosci farmienia?

Całą siłę tego konkretnego championa w early sprowadzam do łatwości farmienia. Bo to jest jego rola w early. Od LeBlanc oczekuję w early odcięcia wrogiego midera od farmy, farmy od niej oraz w razie możliwości ganków na inne linie.

Prosze, czytaj ze zrozumieniem.

Twisted Fate:

A kogo LeBlanc czy annie na 6lvl nie zdejmie na kombo ? Galio, albo ryze jak zdąży złożyć mres, a Twsited ma stuna, więc jeżeli zdąży go odpalić, to ma szanse przeżyć.

Ale z drugiej strony, czy jakiś inny mider ma takie ganki jak TF ?

A co do tego "insta pwn" jako ahri to bym nie przesadzał.

EDIT

@c00rtka

Wbrew pozorom, rozumiem co znaczy "zależny od farmy", nie twierdzę, że jest inaczej. Ale jest on ap carrym i zależność od farmy jest w pełni zrozumiała, a przez silne early dla ap carrego rozumiem właśnie możliwość łatwego farmienia - nie porównuję early game Karthusa i LB, bo to bezsensu - mają wtedy zupełnie inne cele i czego innego się od nich oczekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rola AP carry sprowadza się do zadawania damage w early i mid game ponieważ wtedy są w stanie zabić kogoś na 1 combo. W late game po prostu nie mogą tego zrobić ( oczywiście jeśli nie grają przeciwko warzywom, które robią glass cannon build ) I właśnie dlatego takie postaci jak Ryze, Karthus, Cassopeia które nie mają typowego comba tylko zadają ciągły damage są o wiele lepsze w late. Przynajmniej ja to tak widzę :D

@offtop

Widzę, że zaplątał się nam jakiś troll :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego takie postaci jak Ryze, Karthus, Cassopeia które nie mają typowego comba tylko zadają ciągły damage są o wiele lepsze w late.

No i to właśnie mi chodzi, cieszę się, że zrozumiałeś i że ktoś mnie (chyba) popiera w tej samotnej krucjacie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sowa69

Ależ Olaf może być jak najbardziej junglerem. Tylko raczej nie licz, że zbudujesz Warmog+Atma+Mallet. To dość drogi zestaw. Junglowanie zaczynamy od blue buffa i na pierwszy skill dajemy W. Co do buildu to jeszcze muszę rozkminić jakiś w miarę tani. W+A+M jest na linię.

Można też wziąść toporek jako pierwszy ,bo skoro i tak bierzemy blue to nie groźny nam brak many.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast frozatmog na Olafa budować cdr+Tri-Force? Jestem ciekaw takiego rozwiązania, choć jeszcze nie próbowałem. Wciąż nie wiem jak rzucać sobie pod nogi toporem bym nie musiał robić kroku by go podnieść, a chyba się tak da. Aww.

@c00rtka, powiem tylko, że porównywałem ganki i roam tych bohaterów, nie zdolności na linii, chociaż warto zauważyć, że każdy z nich ma tylko po dwie zasięgowe umiejki czysto bojowe (ulti Kassadina jest uniwersalne). Z kontrowaniem przeszarżowałem. :/

@Hakken

W tej krucjacie ja cię popieram i topka. Obecna meta należy do takich właśnie casterów - robiących obrażenia przez całe walki drużynowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od AP Carry oczekuje sie obrażeń w early i mid. Czy Karthus ma duże obrażenia w early albo mid ? Nie ma. Wiem, ze Cass, Karth czy Vlad mają lepsze late. Ale Cassio zadaje ogromne obrażenia od początku do końca gry. Ryze z samym RoA ma bardzo duże obrażenia. Cass z czymkolwiek ma bardzo duże obrażenia. Karthus nie stanowi zagrożenia(poza ultem) przed Rb+RoA.

Jeszcze raz.

O co chodzi w tej dyskusji?

Czy Karthus jest łatwą postacią.

To czy jest dobrą postacią(a IMO jest to jeden z lepszych casterow, chociaż nie god Tier(Kennen, Cass, Morg, Ryze, może Ahri))nie ma tu nic do rzeczy.

W early musi farmić i zjada go wszystko.

W mid musi farmić, chociaż zaczyna juz coś robić.

W late jest dobry jeśli nikt nie przerwał mu farm festu. A przerwać go łatwo, bo prawie każdy inny APc ma nad nim przewagę. Jeśli więc ktoś go od farmy odetnie jest free fragiem.

Jeśli sie jednak wyfarmił to łatwo przerwać jego dominację, ponieważ nie ma żadnego mechanizmu ucieczki. Wymusza to perfekcyjne pozycjonowanie, zeby nie stracić przewagi z trudem uzyskanej wcześniej.

Więc w którym momencie łatwo nim grać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W early musi farmić i zjada go wszystko.

>>> Ma duży zasięg, więc jest dość bezpieczny, a z Q łatwo farmić<<<

W mid musi farmić, chociaż zaczyna juz coś robić.

W late jest dobry jeśli nikt nie przerwał mu farm festu. A przerwać go łatwo, bo prawie każdy inny APc ma nad nim przewagę. Jeśli więc ktoś go od farmy odetnie jest free fragiem.

>>>Ale jak już zauważyłem, odcięcie od farmy wcale takie łatwe nie jest - przeciwnik musiałby być bardzo daleko od wieży (swojej), co narażałoby go na gank ze strony jungler+karthus<<<

Jeśli sie jednak wyfarmił to łatwo przerwać jego dominację, ponieważ nie ma żadnego mechanizmu ucieczki.

>>>Jak się wyfarmi to jest lategame, i się nie chodzi samemu, więc nie musi uciekać<<<

Wymusza to perfekcyjne pozycjonowanie, zeby nie stracić przewagi z trudem uzyskanej wcześniej.

>>>Tak naprawdę każdym się trzeba dobrze pozycjonować, no ale niech będzie, że brak jakiegoś dasha/blinka/etc. jest pewnym utrudnieniem.<<<

Więc w którym momencie łatwo nim grać?

>>>Zauważ, że nie napisałem, że gra się nim łatwo, ale że nie jest to najtrudniejszy (czy tam jeden z najtrudniejszych) AP carrych<<<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYTAJ. ZE. ZROZUMIENIEM.

Nie napisałem, ze WW kontruje Yoricka.

Soraka, Cho, Fiddle, AP Yi.

Czym jest Yorick? AD Casterem popierającym sie na sustainie.

Co go skontruje?

Uniemożliwienie mu harrasowania i leczenie siebie.

To są jakieś herezje, skontrowanie to odcięcie przeciwnika od farmy, wyrobienie sobie nad nim przewagi. Dzisiaj Shushei pokazał jak WW jest dobrym pickiem na Yoricka. :DDDD

Cho Gath-

Pasyw-duży sustain

Q-Yorick jest bardzo wolny i trudno mu uniknąć tego skila. Do tego zadaje spore obrażenia i bardzo utrudnia mu farmę.

W-Silence. Coś czego Yorick nie znosi. Bez speli jest niczym. Tutaj tez zadajemy duże obrazenia.

R-Yorick nas nie zabije. Nie ma takiej opcji.

A czy chogath zabije yoricka? Wątpie. Rzeczywiście, żeby uniknąć q chogatha wystarczą buty, a to już trochę za wiele. Oczywiście silence trwa co najmniej tyle, że chogath zdąży zabić yoricka 5 razy.

Soraka:

Q-Silence który zadaje obrażenia duszkom

W-Najlepszy heal w grze. Do tego armor.

E-Silence

R-Heal

Cool story bro.

Fiddle:

Q-Fear

W-przebija Yoricka sustainem

E-Silence który zadaje obrażenia duszkom.

Taa, przebija yoricka sustainem, a w tym czasie, gdy fiddle używa W yorick ot tak pozwala wyleczyć się fiddlowi. Tia... Zresztą fiddle to taki squish, że nie ma nic do powiedzenia. To jest naprawdę żart.

AP Yi-Kontra tylko w early, ale zawsze:

Q-Zdejmie nam 2/5HP, zabije duchy, a my nawet nie możemy oddać.

W-Na wypadek gdybyśmy zabrali mu trochę życia-HEEAAAAAAAL.

Ale lepiej wysmiac, bo "Soraka to tylko support, a wszyscy wiedzą, ze Fiddle jest UP"...

Patch który wprowadzał zmianę skilla chyba E dla soraki, dzięki któremu nie może sobie odnawiać many miał na celu to, aby nie mogła być niczym innym niż supportem. I dobrze, bo przeciwko niektórym pickom szczególnie na midzie była bardzo interesująca. 2/5 hp z Q w early, hehe. Pics or it didnt happen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

Patch który wprowadzał zmianę skilla chyba E dla soraki, dzięki któremu nie może sobie odnawiać many miał na celu to, aby nie mogła być niczym innym niż supportem.

Dignitas w IGN Proleague Season 4 - Las Vegas

#Olaf

Olaf nie potrzebuje Warmoga, potrzebuje tylko Mallet dla utility (inb4, ma Q które slowuje i praktycznie nie ma CD: jak mi pokażesz, że trafisz każdym Q w taki sposób, że zbierzesz ten topór nie schodząc z linii prostej do celu to przyznam ci racje)

Maw jest dobry na nim, Zeke wydaje się być racjonalną opcją, ogólnie jest parę itemów które przydają się Olafowi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego takie postaci jak Ryze, Karthus, Cassopeia które nie mają typowego comba tylko zadają ciągły damage są o wiele lepsze w late.

No i to właśnie mi chodzi, cieszę się, że zrozumiałeś i że ktoś mnie (chyba) popiera w tej samotnej krucjacie ;)

Ale w jakiej krucjacie? Sam chyba nie wiesz, o co wojujesz. Nigdzie nie kwestionowalem sily Karthusa, ani jego przydatnosci w late game. Cala dyskusja zaczela sie od tego, ze zakwestionowales to, czy Karthus jest trudnym AP carry. Jest. Podalem na to juz kilka argumentow. Twoj jeden i jedyny argument przeciw temu byl taki, ze latwo sie nim farmi. Jest kilka przykladow innych championow, ktorzy maja latwe last hitowanie, a wcale latwi do gry nie sa. Tylko to probuje caly czas udowodnic. Nie mialem zadnego zamiaru sugerowac nic innego, a zacytowany przez Ciebie fragment nie dowodzi tego, ze sie myle. Jest to zwykly offtop niezwiazany z poczatkowym zagadnieniem. Nie rozumiem wiec, po co go cytujesz i piszesz cos o poparciu w krucjacie. Tym bardziej, ze ten sam forumowicz strone wczesniej przyznal, ze Karthus do latwych AP carry nie nalezy.

Ponawiam prosbe, o czytanie ze zrozumieniem lub prowadzenie jednego watku dyskusji w danym momencie. Takie posty wyrwane z kontekstu i zupelnie niezwiazane z poczatkiem dyskusji po prostu nie maja sensu i nic nie wnosza.

BTW:

Jako relatywista powiem ci, że nie ma czegoś takiego jak "sytuacja ogólna", ale nie o filozofii mamy rozmawiać.

Czyli 'ogolnie' nie mozna stwierdzic, ze last hitowanie Caitlyn jest latwiejsze niz Annie? Ciekawe...

Ja 'ogolnie' stwierdzilem, ze Karthus jest po prostu trudny w ogarnieciu i poprawnej grze. Biorac pod uwage jego skillset i ulomnosci, ktorych nie posiada wiekszosc innych championow wysylanych na ta sama linie, mozna smialo powiedziec, ze 'ogolnie' (a powtorze chocby i sto razy) jest on jednym z trudniejszych do ogarniecia.

Chyba, ze od poczatku nie czytales postow ze zrozumieniem i myslales, co sugeruje wczesniej cytowana wypowiedz, ze ktos dyskutowal na temat sily Kathusa. W takim razie sie myliles i tyle w temacie.

EDIT:

Więc w którym momencie łatwo nim grać?

>>>Zauważ, że nie napisałem, że gra się nim łatwo, ale że nie jest to najtrudniejszy (czy tam jeden z najtrudniejszych) AP carrych<<<

Smiesznie to wyglada. Czlowiek poprosil Ciebie, zebys podal przyklady, a Ty po prostu unikasz odpowiedzi. W early Karthus jest zdecydowanie jednym z najtrudniejszych casterow m.in. dlatego, ze przegrywa walke na harass z wiekszoscia mid lanerow. Nie ma hard CC i escape, wiec unikniecie walki o negatywnym rezultacie jest zwyczajnie trudne. Wiele champow moze po prostu wymuszac walke wiedzac, ze Karthus bedzie musial sie wycofac do nexusa duzo szybciej niz oni. Nic z latwego last hitowania, jesli Karthus nie moze po prostu zostac na linii, bo nie ma na to HP. A jesli zostanie na sile i bedzie uzywal kulki do last hitowania do tak wypushuje linie, ze nawet zostajac przy turrecie pozbawi sie farmy i expa, kiedy przeciwny mid zamrozi fale minionow na srodku mid lane.

Tankowi junglerzy moga spokojnie gankowac go pod turretem od ok 6 levelu poniewaz ich mid laner bedzie mial wystarczajaco bursta, zeby unieruchomionego Karthusa wykonczyc.

W team fightach Karthus mimo swojego zasiegu jest bardzo wrazliwym i latwym do focusowania celem przez co trzeba wiedziec, czy dany team comp jest w stanie nas obronic. W przeciwnym wypadku cala walka bedzie sprowadzac sie do smierci i uzycia ulti, a to troche za malo, jak na ap carry, ktory nie jest trudny w opanowaniu. Do tego potrzebna jest wiedza o pozycjonowaniu i tym, czy sciany uzyc w natarciu, czy odwrocie.

Malo jest teraz AP carrych, ktorzy stwarzaja tak duze pole do popelnienia bledu. Do tego powrot do gry Karthusem jest dodatkowo utrudniony poprzez jego wymagania itemow. Jesli zostalismy skutecznie dwa lub wiecej razy zgankowani lub wymuszeni z lane to stracilismy juz bardzo duza ilosc creepsow i zeby nadrobic tego braki bedzie potrzeba naprawde sporo czasu, bo first item, RoA jest bardzo drogi, a statow ofensywnych do walki duzo nie daje. Przez to szlag jasny trafia skalowanie sie tego champa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą Olafa jest to, że nawet na samych tank itemach zadaje duży dmg, więc z budową u niego jest spore pole do popisu. Zbuduj Atmalleta i reszta możesz iść w tank. Pasyw z malleta dużo daje, bo brak gap closera trochę boli, a sam toporek czasami może nie wystarczyć.

A tak w ogóle, jak wygląda sprawa z Renektonem? Dawno go nie widziałem, a ostatnio został wrzucony do tier 1 elementza. Czyżby zmiany mety? Poradzi sobie z taką Riven czy lee na topie? Tak pytam, bo mam w planach kupna dobrego bruisera i myślę właśnie nad Renkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@laress - Renekton po prostu zostal zostawiony samemu sobie podczas, gdy inni bruiserzy zostaja nerfienie w statach zwiazanych z sustainem. Life Steal z itemow zostal znerfiony rowniez. Nagle sie okazalo, ze Renekton ma jeden z najlepszych sustainow, a Riot nic z tym nie planowal zrobic. Do tego teraz solo topperzy czesto staraja sie snowballowac swojego lane'a pickujac Riven, Jax i champy, ktore po zdobyciu killa lub dwoch wchodza w beast mode.

Renekton nie tylko snowballuje na potege, ale takze jest w stanie wytrzymac snowballing innych champow. Ostatnio widzialem strema meczu pomiedzy dwoma topowymi teamami (chyba TSM i Dignitas, ale nie chce sklamac) i mimo first blooda dla Jaxa to Renek mial wiecej creepsow po 20 minucie i to z niezlym zapasem. No i kiedy topka zaczela czesniej grac Renektonem to sie okazalo, ze wcale taki bezuzyteczny w late game to on nie jest. Co prawda na pewno sie dobrze do late game nie skaluje, ale ludzie zaczynaja rozumiec, ze do Garena to mu daleko.

Z tego co pamietam Riven ma spore problemy przeciwko Renektonowi. Pamietam, ze sam przegralem takiego lane'a, ale granie Riven poza jungla idzie mi kiepsko, wiec trudno to na moim przykladzie zgeneralizowac. Z Lee Sinem pewnie bedzie to zalezalo od indywidualnego skilla graczy, bo oba champy maja chore early game.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2Up: Renekton to pick, który teoretycznie miażdży większość solo toperów na topie(problemy mam najczęściej z Kennenem i Singedem, Yoricka widuję bardzo rzadko, ale z nim chyba też nie ma łatwo). Ma ogromny damage na 2lvlu, a gdy ma wszystkie 3 podstawowe skille to jego combo dash(przez miniony) - stun(naładowany furią) - Q + opcjonalny AA - dash z powrotem to ciężko przy nim wytrzymać. Jeżeli grasz przeciwko Renektonowi to MUSISZ grać defensywnie i tulić turret.

Następną zaletą(która nie jest brana pod uwagę przy tworzeniu Tier List) to fun z gry. Ten jest po prostu niesamowity. Xypherous wymyślił czempiona o naprawdę dobrym skillsecie. Granie krokodylkiem sprawia mi mnóstwo radochy(i dlatego od kilku miesięcy uważam go za maina :P .

Z wad: troszkę gorzej poczyna sobie w late game, ale uważam, że większość trochę przesadza w tym aspekcie. Coś co ma ~3,5k HP, ~280 AD i całkiem dobre resisty nie może być AŻ tak słabe.

Do tego jeszcze trzeba dorzucić, że Renektonem TRZEBA grać bardzo agresywnie, a używanie Q i ładowanie furii mocno pushuje linię. To naraża nas na ganki. Jednak jest tu taki myk, że podwójny dash Renektona pozwala z większości takich ganków wyjść cało.

Z Riven i Lee - różnie bywa, ale najczęściej udawało mi się taką linię wygrać.

Naprawdę szczerze polecam forfitera na czempiona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...