Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Jego ulti nie wydaję się OP. Jego ulti wydaje się bez sensu w swojej koncepcji. Nie wiem szczerze czemu ma służyć to, że jedna osoba będzie w każdym teamfightcie ksować każdego jak leci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriticalCombo: Łał, nie wiedziałem, że "sensowny damage" zaczyna się przy dopiero 980 true damage. Zresztą, wbicie 5 stacków z pasywa to nie jest jakiś wielki wysiłek. Q i W też nakładają stack. Dla mnie logika w stylu "lol, już widzę, jak ludzie w TFie dają się 3 razy pod rząd zaatakować przez Vayne". Darius nie musi atakować pod rząd, Q nakłada stack na wszystkich czempionów, których trafi i do tego dostaje za każdego "krwawiącego" bonus do MS. To + przyciągnięcie jakoś moim zdaniem w dużym stopniu ogranicza zdolność ucieczki.

Nie mówię, że Darus jest OP(jeszcze za wcześnie, żeby to wg mnie stwierdzić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie już irytują ludzie mówiący, że Darius będzie OP. Zdajecie sobie sprawę, że ona tak naprawdę potrzebuje 5 stacków krwawienia i około 200 bonus AD żeby robiło jakiś sensowny damage. Już widzę jak ogarnięci ludzie w TF będą mu się dawali uderzać po 5 razy żeby użyć ulti. Poza tym nie ma żadnego dasha oprócz wspomnianego ulti więc będzie bardzo łatwy do kitowania.

A gdzie ja napisałem, że Darius będzie OP? Napisałem, że mnie niepokoi trochę jego ulti.Nie napisałem "OMGOMG Darius OP ulti 12123123 true dmg i resetowalny cooldown ONEONE111!!! kupuje!!!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://de.twitch.tv/ezpz

Dla zainteresowanych- koleś gra tutaj Dariusem na PBE. I jakby to nie wyglądało na papierze, jego ult wydaje się być rzeczywiście mocny, szczególnie, jeśli w tf wyczeka się do odpowiedniego momentu z jego pierwszym użyciem (multikile wpadają mu w każdym meczu). Wiadoma sprawa, że nie będzie to tak wyglądało na wyższym poziomie, ale kusi mnie, żeby to sprawdzić na nupskich standardach, które obowiązują w moich grach :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz opuściłem (leaver) mecz z botami. Trafiło mi się czterech idiotów z Polski, którzy specjalnie przedłużali mecz. Specjalnie padali, nie atakowali wież.. W 56 minucie nie dałem rady - wyszedłem. Pierwszy raz w życiu widziałem boty z full buildem i wszystkimi miksturkami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze Darius moze byc troche przesadzony w czasie laning phase. Takie champy, jak Garen i Olaf juz teraz spokojnie biora na siebie kilka hitow turreta. Po nerfie obrazen z turretow sytuacja jest jeszcze gorsza, bo nawet mniej tankowe postaci podczas laning phase moga na nas naskoczyc.

Z Dariusem moze byc ten problem, ze po zdobyciu jednego killa moze miec ogromna przewage nad przeciwnikiem. Podobnie jest zreszta juz teraz z Garenem. O ile nie naleze do ludzi, ktorzy krzycza, ze Darius to zwykla, ulepszona kopia to przynajmniej podczas early i mid game latwo mi sobie wyobrazic scenariusz znany z gry przeciwko Garenowi. Jak tylko wybije sie troszke przed Ciebie to moze robic co chwile turret dive'a. Poobija autoatakiem, a na koniec wykonczy ulti i wroci spokojnie farmic miniony. Skontrowanie Dariusa bedzie o tyle trudniejsze, ze to true damage. Do tego ma skille bardzo pomocne podczas gankow przyjaznego junglera, wiec scenariusz, gdy Darius zyskuje owa przewage nie jest zwyklym gdybaniem.

Nie wiem tylko, jak to bedzie w team fightach. Szczerze mowiac Darius nie wyglada mi na naprawde mocnego champa w takich sytuacjach.

EDIT: Oczywiscie, to tylko takie moje przypuszczenia. Jak to bedzie przekonam sie juz niedlugo.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontunuując moją kampanię zniszczenia jako ad carry proszę o kolejną radę.

Przymierzam się do zakupu urgota. Jak to u niego wygląda? Bazuje na skillach, więc raczej robi się na nim coś w stylu manamune, buty CD, Bloodthrister i coś tam (kiedyś taki robiłem jak był za darmo)? Kiedy go pickować i z jakimi (oprócz soraki) współgra supportami? Chyba, że teraz jest up i kupić Corkiego? Dzięki za pomoc z góry.

@Critical Combo - ja rozumiem, że musi być możliwość uniknięcia, ale to jest przegięcie. Bierąc pod uwagę, że to tank to tym właśnie skillem inicjuje walkę, co najlepiej było robić z krzaków. Teraz jak to zobaczą, to się spokojnie odsuną/wyflashują i mogą wejść w nas. O ile cyferki da się przeżyć w nerfach, o tyle takie coś to psucie gry imo.

@Darius - to będzie garen z możliwością late game. A ultem w pierwszy dzień ktoś pewnie pente zaliczy (elo 500 ofc).

No dobra, do garena mu daleko.

Ale mam wrażenie, że to będzie taki typowy soloq champ jak Fiora (i garen huehuehue).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u niego wygląda? Bazuje na skillach, więc raczej robi się na nim coś w stylu manamune, buty CD, Bloodthrister i coś tam

Urgot powrocil chyba za sprawa Moscow 5 podczas finalu IEM Hannover. Oni buduja na nim:

3x Doran'sBlade

Gliacial Shroud

Brutalizer

Nie widzialem, jakie jeszcze itemy do tego dorzucali, bo zazwyczaj tylko do tego momentu obserwowalem ich buildy (i tak Urgotem nie gram). W kazdym razie Manamune sobie nie przypominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem Riven, co prawda dwa mecze przegrane, ale osobiste staty na plus... Straszne te gry były, dwa razy trafiłem na tego samego gościa, który najpierw grał pierwszy raz w życiu chyba Morganą, potem Varusem. Byłem z nim na linii, on na 2 poziomie poleciał za wrogim Varusem i Fizzem, bo ich "ponadgryzał", wieża zdjęła go na dwa hity... I oczywiście cały mecz wyzywał mnie, bo nie bawiłem się z nim w kamikaze. Na koniec miał staty 1/14.

Nie mam ostatnio szczęścia do randomów.

Ale sama Riven świetna. Preferuję postacie walczące na odległość, ale Riven jest całkiem mobilna, co mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulti Dariusa nie jest OP. Olaf ma 340 true dmg co 3 sekundy jako zwykła umiejka bez kosztu many, to jest OP, ale nie ult Dariusza. Kompletnie broken za to może być jego W, którego mechanika jest chyba nawet podobna do mechaniki topora Olafa - tutaj po uderzeniu w cel od razu odejmowane są sekundy, czyli działa to mniej więcej tak: W ma 10 sekund cd, z cdr odejmuje się 4, a z pasywa w pełni nastackowanego zabiera się potem 5 sekund. OP, 200% dmg co sekundę, nie trzeba robić przedmiotów na crit, spokojnie wymieniam Atmę na MoM i na pancerz robię Frozen Heart.

O to bym się martwił. Może ktoś sprawdzić czy tak działa W Dariusza? Z opisu wynika, że raczej tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Widzę, że ktoś zauważył to samo :trollface: . Mając blue buff biłem się z kolesiem i udało mi się 3 razy użyć na nim W w bardzo krótkim czasie (chyba tylko raz nie udało się nałożyć 5 stacków, tylko 4). Podejrzewam, że ten skill będzie znerfiony, tylko nie wiem w jaki sposób. Ulti Dariusa wygląda na OP, ale właśnie chcąc zdobyć nim pentę skazujemy się na porażkę - chyba, że przeciwnicy to boty, albo debile. Brak gap closera ewidentnie powstrzymuje tą postać przed byciem OP. Chociaż rzeczywiście zastanowiłbym się na nerfem W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Urgota to niezłym buildem dla niego jest:

- Brutalizer

- Manamune

- Bloodthirster

- Banshee's Veil

- Frozen Heart

- Ionian BoL

Jeśli inwestujemy w Manamune to im więcej many posiadamy, tym lepiej. Do tego Brutalizer, Ionian Boots oraz Frozen Heart daje nam cooldown przydatny do spamowania Q. Oprócz tego z Frozen Heart mamy armor, zaś Banshee's Veil daje nam Magic Resist.

Co do Dariusa to nie przypomina on wam trochę Dowódcy Kosmicznych Marines z Dawn of War? Nie wiem dlaczego, ale jak tylko go zobaczyłem to pierwsze z czym się skojarzył to DoW. Tyle tylko, że ma wieeelki topór zamiast miecza łańcuchowego (czy jak tam to się nazywało).

W końcu też mamy zmianę graficzną Summoner's Rift oraz nowy model Ashe. Jak wam się podobają zmiany? Na serwerze US patch już wyszedł, więc grający tam mogą się już wypowiedzieć na temat zmian. Mi osobiście do gustu przypadł nowy wygląd Ashe (wygląda znacznie lepiej niż wcześniej). Mapa ma teraz ma bardziej mroczniejsze kolory (albo mi się tylko zdaje), ale koniec końców wygląda całkiem nieźle i widać poprawę z poprzednią wersją (no i ten nowy sklepikarz wygląda jakby był dziadkiem Teemo :tongue:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koyuki

LoL Wikia mówi tak:

Hemorrhage stacks reduce Crippling Strike's base cooldown.

Percentage cooldown reduction from items, runes or masteries is calculated after the base reduction from Hemorrhage.

Czyli pewnie to będzie tak, że:

-na 5 stackach pasywa i 0% CDr - cooldown będzie wynosił 3sek.

-na 5 stackach pasywa i 40% CDr - cooldown będzie wynosił 1,8sek.

Na temat ulti również jest kilka dodatkowych słów:

The cooldown is refreshed if Noxian Guillotine kills the target, or if Darius kills the target within 0.5 seconds after use

Czyli jeżeli wrzuciliśmy na kogoś ignite'a + dmg z pasywa to możemy chybić o te ~100hp co tak jakby zwiększa dmg z ulti.

@darion93

Na US patch już jest. Na EU zapewne będzie jutro rano lub jeszcze w nocy (zależy jak szybko to zrobią)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podobają zmiany?

Bardzo nie podoba mi sie zmiana artworka Queen Ashe. Po prostu wrzucili jakis glupi art z chinskiej wersji, ktory zwyczajnie wyglada teraz gorzej niz classic skin. Dla mnie to zwykla glupota i proba dodania czegos na sile, bo chyba nikt - kto posiada Queen Ashe skin - nigdy nie narzekal na artworka. Jesli mialbym wskazac najlepszy aspekt tego skina to wlasnie artwork. I teraz go nie ma...

Dobrze, ze poprawili animacje. Jesli teraz Queeen Ashe bedzie wygladac, jak kobieta nie pingwin to jakos przezyje zmiane artworka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor

Kobieta-Pingwin z łukiem atakuje!

Czy wam też brakuje jakiegoś pingwina w LoLu?

Nie tylko Queen Ashe wzięto z chińskiej wersji. Zdaje mi się, że WSZYSTKIE wymieniane arty są teraz chińskimi wersjami. Tylko Freljord Ashe stylem mi nie pasuje do ogólnego stylu grafik.

Ukazały się dwa ostatnie numery Journal of Justice, lore'owej gazetki LoLa. Polecam zainteresowanym fabułą LoLa. Sczególnie w ostatnim numerze pojawia się zaskakujący przejaw szczerości - czy Rydzyk byłby zdolny do pożegnania się w stylu "żegnajcie, ciemna maso"? A Talon powinien dostać BATalonMAN skin.

Link z pamięci pisany - eune.leagueoflegends.com/pl/story

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulty Dariusa przypomina mieszankę ulta Yi z Garena Wam też czy tylko mi się tak zdaje. Na 100% będzie on jeszcze nerfiony, powinni jakiś cooldown na to nałożyć, po zabiciu chociaż te 5sec, a nie co chwila, przecież to chodząca maszyna do ksucia. Kiedy grałem AP to w early game nie miałem problemów z jego zabiciem, dopiero później w mid/late game zaczęły się schody z zabiciem na solo Dariusa. Nowy wygląd jungli jest świetny, nowe wizerunki potworów, jest ok. Nie pasuje mi tylko czcionka, co patch to mniejsza oO, poziomy sojuszników po lewej stronie powyżej 10 to już dobrze nie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ELO jest piękne.

4 ad + nidalee przeciwko rammusowi (!) i wygraliśmy.

Na początku fail focus ale później już było ok.

Najczęściej grany champ: Graves, a mam go od tygodnia ^^

A nowy SR jest piękny. Muszę tylko ashe sobie zagrać.

To tylko moje elo, czy nidalee współgra z gravesem, bo zawsze pwnie z nią linię.

Dariusa trudno mi ocenić, bo jego build to TriForce, infinty i PD, ale na linii zpwnił jaxa.

@DOWN - ja mam o 10 więcej stale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kontakt

Ty to masz "szczęście". Ja to nie spotkałem Rammusa z 2 miesiące już. A jak się trafiały wcześniej to padały szybko w early, a w late nie stanowiły zagrożenia. Te nerfy najwidoczniej dobiły tą postać.

Skin Swaina świetny, teraz już wiadomo dlaczego ociągali się tyle, chcieli go wydać krótko po ostatnim JoJ. Mam nadzieję, że JoJ wróci, bo co jak co, ale przyjemnie się czytało.

Naszła mnie taka myśl, że jednak setnym championem będzie du Couteau, bo stosunki pomiędzy Demacią, a Noxusem mogą się zaognić, skoro

Swain jest teraz Wielkim Generałem

. Ktoś musi ochłodzić te stosunki, a ojciec Katariny i Cassiopei jest chyba najlepszą osobą do przejęcia władzy. Ewentualnie LB, ale to się okaże później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLasnie mialem okazje zobaczyc swoja Queen Ashe w grze.

Model postaci w koncu wyglada, jak na skin za 975RP przystalo. Co prawda wciaz boli mnie zmiana artworka, ale jakos to scierpie. W koncu czuje, ze gram kobieta, a nie pingwinem ubranym w suknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...