Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Napisałbym dokładnie to, co mój przedmówca, więc powtarzać nie będę. Twoje wyliczenia wynikają z tego, że błędnie odczytujesz termin "over time". Zobacz, jak to wygląda na "E" Swaina, czy "E" Malzahara. Jakoś nie widzę tam tons of dmg co sekundę, a raczej dość mocny dmg podzielony przez czas trwania. Przykładowo 500 dmg over 5 seconds to 100 dmg w każdej sekundzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stacki powodują zwiększanie obrażeń, to mam rację co do obliczeń (tylko są to obrażenia po nastackowaniu), widać zmęczenie i nauka powodują błędy. Coś mi śmierdziało z tym dmg, gdy użyłem ulti, a koleś po jakichś 3 sekundach dopiero padł, dzięki pasywowi. No nic, przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale w końcu jestem człowiekiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up kolejny blad. Jesteś naczelnym trolem FA i synem HotshotaGG. Nie masz nic wspólnego z człowiekiem.

Jeszcze 3miesiace temu myślałem, ze TF skaluje sie z CAŁYM AD, a nie z bonusowym. A jak odblokowalem flasha to myślałem, ze ma zastosowanie takie jak teleport tylko bez różnych ograniczeń jak target i czas castowania xD. No i ghost i flash, zeby szybciej wracać na linie, zeby o budowaniu dla Ashe butów na m.pene nie wspomnieć.

Jak ktoś gra na US i szuka drużyny do gry to pisać na PW bo kompletujemy team :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są najlepsze picki na 3vs3? Z drużyną gram zwykle Yorick/Sion & Akali/Kennen & Shen/Xin. Banuję: Volibear, Morgana, Mundo, WW, Shyvana. Może być?

I jeszcze odnośnie TT - jakie SS brać na Yoricka? Na SR sprawdza się teleport + flash, na 3vs3 kombinuję z ignite/ghost + flash. Sprawdza się średnio...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poleciliście mi Ezreala, lecz nagle przypomniałem sobie o Kog Mawie.Więc tutaj nasuwa się pytanie: Ezreal czy Kog? Znam odydwie postacie, ale rzadko je spotykam, więc nie wiem za bardzo która jest mocniejsza.Potrzebuję tego jednego ad carry, potem biorę się chyba za jungle, bo brakuje mi picków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zabawa

Historia Shauna Vayne, bo tak brzmi jej pełne imię nasuwa nam na myśl historię Bruce'a Vayne'a, aka Batman. Będąc młodą i wysoko postawioną dziewczyną przeżywa tragedię, która zmienia jej życie. Jej rodzina zostaje brutalnie zamordowana przez wiedźmę. Rozpala to w niej niegasnącą nienawiść do czarnych mocy oraz tych, którzy się nimi parają. Poświęca swoje życie treningom aby jak najskuteczniej eliminować zło czające się na świecie. Gdy trafia do Ligi cieszy się już ogromną sławą łowcy wszelkiego plugastwa. Nie może zrozumieć, dlaczego niektóre poczwary mogą żyć i walczyć dla Ligi, bo według niej zasługują jedynie na śmierć.

Vayne to postać całkowicie oddana swojej sprawie. Można ją nazwać fanatyczką. Nienawidzi wszystkie co związane jest z mrokiem, aczkolwiek sam jej wygląd jest raczej mroczny. Zapewne ma to na celu szerzenie strachu wśród jej wrogów. Dla nich łowczyni nie ma litości. Ze śmiercią Vayne przynosi im oczyszczenie oraz uwalnia ich od bólu takiej egzystencji. Pragnie nie słyszeć już nigdy płaczu bezbronnych istot oraz żeby nikt nie musiał doświadczy takiej tragedii jak ona.

"Joke? What do you mean?"

Dla swojej misji Vayne poświęciła wszystko. Jednak czy jest szczęśliwa ? Może czasem pragnie innego życia ? Pewnie nigdy się nie dowiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi też Vaybe skojarzyła się z Batmanem. Uprzedziłeś mnie z napisaniem. Albo i nie bo nie chciało mi się specjalnie brać udziału w tej zabawie. Wznowiłem granie Warwickiem. Tym razem jako tank/on hit effeckt/cooldown reduction. Nie jest zły acz z tą świetną inicjacją to bym się powstrzymał od wydawania takiej opinii. W każdym razie takie wbicie na pałę z ulti w środek tf na ad carry raczej skończy się zgonem. Od focusu zginie na 100% w sekundę. Jedyna szansa żeby coś takiego przeżyć to kupno GA i wzięcie flasha. Trzeba wyczuć kiedy wbić żeby sojusznicy mogli się odpowiednio szybko dołaczyć. Przydałby się też jakiś drugi tank. Np. support lub jungler. Tak więc jestem bardziej przekonany do wersji tanky, ale pod warunkami jakie wymieniłem. Druga sprawa to dylemat odnośnie buildu Lee Sina. Kupić mu Trinity Force czy może jednak nie? Zwykle kupuję mu na start mieczyk Dorana, potem buty, Vampiric Scepter, BF Sword, w międzyczasie robię Phage, składam BT, potem Frozen Mallet a na końcu mogę dorobić Atmę. Butki ulepszam na Mercury. Ogólnie postać wymiata. Trochę wprawy i będę nim grał na rankedach, ale póki co zwykle proszę o jego ban na drafcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Santus

Tylko wiesz, to nie jest tak, że WW ma wskoczyć, a reszta teamu czeka, aż on padnie. Odpowiednio budowany (tankowy) WW jest dobrym (nie najlepszym, po prostu dobrym) inicjatorem, o ile reszta teamu jest choć trochę zgrana. Polecam jednak najpierw pingować kilka razy przed skoczeniem na ad carry, bo na solo q zgranie jest zazwyczaj ograniczone (albo żadne, ale tutaj to już nawet hiperduper inicjator nie pomoże). Ostatnio mój ulubiony pick na solo topa - do junglowania nim już parę osób tutaj próbowało przekonywać, ale dla mnie siedzenie w lesie do 6 lvl to żenada, a nie junglowanie.

@ Zabawa

Rumble od małego wolał grzebać w śmieciach i montować gadżety ze złomu, niż przebywać z innymi yordlami. Nie raz, nie dwa wykazywał się niezwykłym talentem do wynajdywania fascynujących "zabawek", więc naturalnie zaproponowano mu miejsce w Yordle University w Piltover. Jednak nasz mały lokalny patriota odmówił podjęcia sie pracy naukowej na rzecz ludzi, którzy za nic sobie mieli jego rasę. Postanowił więc się zbuntować i po przekreśleniu go przez społeczeństwo futrzaków - udał się w odosobnienie. Jakiś czas później wrócił dosiadając swojego nowego wynalazku - chodzącej machiny wojennej, a także odgłosił, że ma zamiar pokazać w Lidze, do czego tak naprawdę jest zdolna futrzana myśl techniczna.

Dla mnie Rumble to prawdziwy patriota, chcący potegi swojego ludu. I to nie pod flagą Piltover, a Bandle City właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do inicjacji to wolę Leonę z jej ulti. Nie musi wskakiwać w środek wrogów i ogłusza wszystkich a nie tylko ad carry. Juglować wilkołakiem warto umieć tak na wszelki wypadek. Jak już go wybierzesz na top a potem jakiś retard weźmie coś innego i zacznie szantażować, że albo on na top albo będzie feedował to wtedy warto iść nim do jungli i umieć to zrobić. A co z buildem dla Lee? Masz jakieś uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie o Lee było skierowane do mnie, to oświadczam, że nim dosyć lamię (choć zdarzy się lepsza gra, jak wczoraj nim solowałem vs Jax i Akali na topie). Ja buduję go standardowo, obojętnie czy do jungli, czy na linię:

-cloth i 5 potek/doran shield

-buty merce

-lantern

-phage/mallet

-atma

A dalej to różnie. W late oczywiście wymiana latarnii na coś bardziej użytecznego na tym etapie rozgrywki - w zależności od sytuacji coś tankowego [np Guardian], albo na dmg [bT]

Wiem, że jestem noobem, bo nie składam Triforce na Lee, ale jakoś tak nie pasuje mi ten item ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ruizer

Odnosnie spell vampa mam info z wiki:

Damage over time abilities (DoT) apply full spell vamp

Oznacza to, ze dwie umiejetnosci uzywane do harassu podczas laning phase calkowicie wykorzystuja efekt SV.

WoTA to item, ktory jest na nim dosc specyficzny. Jako core kupuje sie na Swainie RoA, a potem zaleznie od potrzeb. Z reguly gracze kupuja Rylais lub Deathcap. Wota jest budowana dopiero po tych dwoch itemach, a takze Zhonya Hourglass. W team fightach WoTa nie zapewnia wystarczajacego survi. Deathcap da duuzo wieksze dmg, a wiec wyzsze HP ze spell vampa. Rylais da ok. 500 dodatkowych HP< wiec nie musisz tak bardzo polegac na spell vampie. Wota zdaje sie byc po prostu gorszym itemem w takiej sytuacji.

No i jeszcze bardzo wazna uwaga - obecnie Swain jest raczej slabym champem na mida. Bardzo ladnie kontruje bruiserow na solo top (glownie tych bez solidnego gap closera w postaci dashy) i moim zdaniem jego miejsce jest w teamach double AP. Jego przewaga na topie to przede wszystkim mniejszy burst bruiserow. W czasie ulti Swain bedzie w stanie sie zredukowac ten dmg lub nawet leczyc go na czas. Na midzie efekt leczenia ma male znaczenie, bo na 6 levelu taka ahri zdejmie Swaina z praktycznie 100% HP. No i melee champy maja istne pieklo probujac last hitowac, kiedy Swain bez konca moze uzywac E i Q do harassu. Po zdobyciu Catalista mana, przynajmniej w laning phase, nie powinna byc problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo kontr-co kontruje Shena na topie?

I jeszcze wpadło mi do głowy kilka ciekawych pomysłów:

Top Graves ALE budowany offtankowo.

Jungle Trist(nie wiem jak z early, ale widzę potencjał szybkiego czyszczenia jungli i dość dobrych gankow(W+spory burst)

Jungle Graves(najlepiej tez offtankowo). Mini ult NC+ dash+bardzo duży burst brzmi jak obienica dobrych gankow, do tego dość mocne survi.

Support Ashe-darmowa CVka, perma slow i ult oczywiście.

Najbardziej mnie korci do offtankowego Gravesa i jungle Gravesa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c00rtka

Wydaje mi się, że Warwick kontruje Shena, grając nim nie przegrałem przeciwko Shenowi linii. Jeśli interesuje Cię trollowanie przeciwnika, to weź Teemo - on chyba kontruje dużo postaci melee.

@EDIT

WALIĆ OFFTOP!!! ZDAŁEM!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo kontr-co kontruje Shena na topie?

No wiesz, akurat dla Ciebie powinno być oczywiste że Olaf :wink:

Nie no, ale serio- ulti kontruje jedyne CC Shena, na true dmg nieco pomaga jedynie stackowanie hp, a to na dłużą metę nie zapewni nam survi na wszystkich przeciwników do tego rzut toporami ma większy zasięg i dmg niż Q Shena. Przeciwko żadnemu innemu przeciwnikowi nie grało mi się Shenem tak źle jak przeciwko ogarniętemu Olafowi. Walka 1vs.1 nawet zanim się nafeedował była bez sensu- z podobnymi itemami i na tym samym levelu, mimo mojego niezłego zestawu run robił mi znacznie więcej niż ja jemu.

A co do innych kontr- może jakiś AP w stylu Kennena. Może i tak będzie ciężko ubić Shena, ale Shen też powinien mieć trudności.

WALIĆ OFFTOP!!! ZDAŁEM!!!!

GJ od zeszłorocznego! :wink: W sumie to jak pomyśle o zaczynającej się sesji to chyba wolałbym cofnąć się o rok i znowu zdawać maturę(no i te pomaturalne wakacje, ehhhh).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutrzejsza rotacja: Graves, Lux, Riven, Master Yi, Maokai, Malzahar, Morgana, Volibear, Alistar, Ashe

Beznadziejnie, że jest Graves bo gram nim teraz codziennie, a inni mi to teraz uniemożliwią :( Może sobie Riven sprawdzę, ale tak ogólnie to ponad połowę mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor

Dzięki za odpowiedź. Popróbuję nim grać na normalach na topie, jak nikt nie weźmie Irelii, Shena czy Rumbla ;>

@c00rtka

Jednym z lepszych kontr na Shena jest Warwick, Morderkaiser czy Kennen AP. Nie da się przebić tarczy Mordka, to jest niewykonalne. On zawsze walnie spella zanim ty rzucisz Q. Warwick ma bardzo dobry sustain. Kennen zaś potrafi odciąć od farmy, bo jego combo dawało się we znaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj widzialem kolejny odcinek z cyklu 'nie umiem grac i nie znam sie na lolu, ale bede uczyl innych'. Wybralem Shyvane i poszdlem do jungli. Jakis idiota musial insta lockowac Teemo mimo, ze mielismy juz w teamie solo top (Fiora), jak i AD carry (Tristana). Na poczatku napisalem, ze zaczne od blue. W sumie to dosc popularne teraz, jesli gramy Mundo lub Shyvana, bo pozwala ukrasc wrogiego reda, jesli przeciwnik ma niezbyt szybkich junglerow. W tym wypadku byl to Shaco, ktory musialby najpierw nastawiac boxy, wiec niczego sie nie balem (oprocz tego, ze moze Shaco sam zacznie od reda i zmarnuje jakies pol minuty wracajac do swojego campa).

Ale jak tylko napisalem, ze zaczynam od blue to moj teemo jasno dal mi do zrozumienia, ze nie umiem grac, a Shyvana nie potrzebuje robic golema... Najzabawniejsze bylo to, ze ja gre carrowalem jak tylko moglem (i glownie dzieki mnie i Veigarowi wygralismy), a on feedowal przeciwna Vayne na bocie (ktora sama feedowala nas, ale najpierw musiala, oczywiscie, dostac free killa od Teemo).

Powoli brakuje mi juz cierpliwosci do takich ludzi. Myslalem, ze z uplywem czasu sie do tego przyzwyczaje, ale glupota ludzka wciaz mnie zaskakuje, a jeszcze ich flame, ktory pojawia sie zanim faktycznie cos schrzanimy, to cos, z czym ta gra ma naprawde powazny problem. Postawa przeciwnego teamu wcale nie byla lepsza. Widzieli, ze Shaco oprocz pierwszego blue nie mial zadnego buffa i brakowalo mu lvl. W koncu doszlo do tego, ze ode mnie (a sam mialem malo farmy) odstawal 3 levelami i nie mogl nic w jungli ubic, bo zajmowalo mu to wieki. I przeciwny team uznal, ze to wszystko jego wina, bo przeciez postawienie warda przy wraithach na poczatku gry lub pomoc z mid lane (mieli TFa, ktory ani razu nie teleportowal sie do swojej jungli pomoc shaco xD) to zbytek laski. W opinii zbyt wielu graczy jungler jest od gankowania i pomagania, a jak zostanie udupiony to jest noobem...

No i najzabawniejsza argumentacja - "shaco OP champion and uselss and shyvana not OP wins game." Naprawde nie rozumiem tego rodzaju ludzi. Byc moze to troche sprawa tego, ze moim zdaniem shaco jest UP, bo oprocz gankow nie ma praktycznie niczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DoxtraduS

Shyvana i Voli nie potrzebują bana.

Sprawdź TEN wątek. Marxon6 to jeden z dwóch najbardziej szanowanych graczy TT na forum, choć ciut nadużywa określeń typu "OPek" lub "broken" (ma to swój urok). Jego tier listy rozsiane są po pierwszym poście, jest lista do AD carry, junglerów i casterów, są też wymienieni najlepsi bohaterowie wsparcia i ogólnie najlepsze picki.

@c00rtka

Co chcesz. Nie widzę problemu w maksowaniu Q jako pierwsze i w maksowaniu W jako pierwsze. Ja to chyba maksowałbym W, wolę burst niż dps.

A rotacja lipna - zalew słabych Grejwsów i Rivenek. Dobrze, że rotacja znika z rankedów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Ta rotacja jest naprawde ciekawa! W koncu widze na przyklad Lux. Mam tylko nadzieje, ze nie skonczy sie to kolejnym widokiem kupowania Tear of Goddess lub brania Clarity na mida, bo przeciez - o zgrozo! - grajac Lux nie mozna spamowac skillami bez konca. A niestety, takie wynalazki juz mialem okazje widziec i to bez free weeka. Troche szkoda, bo Lux to moim zdaniem jeden z najbardziej satysfakcjonujacych champow

king lux!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutrzejsza rotacja: Graves, Lux, Riven, Master Yi, Maokai, Malzahar, Morgana, Volibear, Alistar, Ashe

Słabo. Pewnie pojungluję Mao, zagram pierwszy raz Malzem i...to tyle. Reszte champów mam/nie mam ochoty nimi grać. Czy to jutro wychodzi ten duży pach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cho Gath:

-pod AP maxowac Q czy W?

Mój AP build:

Sorce, RoA, Deathcap, GA, Abbysal, FoN/Frozen Heart

Coś zmienić?

Ktoś pisał o AS tanku. Domyślam sie, ze maxujemy E i budujemy Wits Enda, ale o co dokładnie w tym chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...