Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Mój Cho'Tank: Doran, butki maga albo Mercury w zależności od potrzeb, RoA, Rylai, Frozen Heart, może być Banshee lub FoN albo ewentualnie GA. Potem można sprzedać Doran i kupić Rabadona. To taki właściwie off tankowo-casterowy build. Skille różnie mu maxuję. Zwykle jest to W lub E jako pierwsze. Częściej W (właśnie do niego jest mi potrzebny Rylai - łatwiej trafić podrzuceniem). Jak dotąd build się sprawdzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cho'gath obok Tarica, Lulu i bodaj Gragasa ma największą swobodę w budowaniu się. Każdy build na nim działa, AD, offtank, AS, AP, AP/tank itd. Najpopularniejszy jest chyba AP/tank, trochę overrated. Polecam Cho pod tanka i AS.

Cho pod tanka do ataku ma tylko Wit's End, a pod AP tylko ewentualnie Abyssal Scepter, reszta to survi. Śmieszne jest to, że Cho z samym Wit's End wykręca ładny dps, a na dodatek jest jak czołg nie do zatrzymania. Cho AS to przedmioty w stylu Wit's End, Phantom Dancer, Aegis i inne podobne przedmioty (można wcisnąć dla przykładu WotA).

AP Cho maksuje W, reszta powinna maksować E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff ale mam dobrą passe na rankingach! Wybilem sie na 1355 ELO co uwazam za spory sukes :tongue: Generalnie to ciekawa historia bo na rankingi polecialem od razu po zdobyciu 30 lvl... i zostalem totalnie zmiazdzony. Dopiero po pół roku trenowania wrócilem i wlasnie zakonczylem 8 wygrany mecz. Generalnie rankingi sa ciekawsze od normali. Irytuja mnie tylko ludzie, ktorzy nie podejmują rozmowy na chacie, ale idze to przezyc;)

Chcialem sie jeszcze podzielic paroma przemysleniami odnosnie Shyvany. Jest totalnie niedoceniana! Budowanie jej pod tanka, sprawia, ze jest prawie nie do zabicia w late. Sunfire cape daje olbrzymiego powera do W i to wystarczy, ewentualnie przeobienie latarenki pod koniec na Blooda. Wczoraj bylem w stanie wbic sie w 4 przeciwników broniąc Lux. Czarodziejka uratowana, Brand martwy, Akali uciekla z minilanym zyciem, a Ashe i Taric nie byli w stanie mnie zabic:) No i oczywiscie pasyw z postaci smoka daje kopa do pancerza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieje, ze nie skonczy sie to kolejnym widokiem kupowania Tear of Goddess

A co jest złego w kupowaniu łezki dla Lux ? Rozwiązuje on sprawę z częstym brakiem many i można spamować skillami jak leci. Sporo gier rozegrałem Lux i kiedyś byłem naprawdę niezły a łezka często znajdowała się w moim ekwipunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki build dla Yoricka polecacie? Kiedy był w rotacji zaczynałem od Manamune, później Frozen Heart (ogólnie opierałem się na TYM).

Nie potrafię do manamune się przekonać, tym bardziej że mana z FH najczęściej wystarczy (a przynajmniej takie odniosłem wrażenie, czasami na WW, czasami na GP).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki build dla Yoricka polecacie?

-Tear

-Tabi/Merce

-Glacial Shroud

-Manamune/Frozen (gdy raczej nie ciśniemy)

-Spirit Visage

-TriForce

-Banshee

Inaczej Yoricka po prostu się budować nie da. Żaden inny nie jest chyba bardziej skuteczny.

Czy ktoś kiedyś próbował budować Akali na bruisera(Tri, Warmog, Atma)??? Ostatnio oglądałem gry drużyny Team Acer (to będzie(jest xD) najlepszy polski team) i 760 całkiem znośnie nią grał. Ktoś się tak bawił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artemis

Rozwiązuje on sprawę z częstym brakiem many

Prosta sprawa - Lux nie ma zadnych problemow z mana. A skoro nie ma problemow z mana, to po co wydawac prawie 1k golda na taki item? Dodatkowo w late mozna to najwyzej zmienic na AA lub w ogole wyrzucic. A i jedno i drugie ma raczej maly sens biorac pod uwage koszta i efektywnosc takich rozwiazan. W early i mid game tarcza moglaby tez przydac sie podczas ubijania smoka, a ToG w niczym tutaj nie pomoze.

Za cene ToG mozna kupic dwa doran's ringi, ktore sprawia, ze nie tylko bedziemy mieli mane, ale do tego jakis damage i survi. No i sam fakt branie Tear of the Goddess na champie, ktory po prostu nie posiada ani jednego spamowalnego skilla jest dosc dziwny.

EDIT:

byłem naprawdę niezły a łezka często znajdowała się w moim ekwipunku

Lux ma ogromne utility, wiec nawet z praktycznie kazdymi itemami mozna nia dobrze grac. Nie zmienia to faktu, ze ToG to item co najmniej dziwny na tym championie (zreszta w chwili obecnej buduje sie to chyba tylko na Ryzie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki build dla Yoricka polecacie?

-Tear

-Tabi/Merce

-Glacial Shroud

-Manamune/Frozen (gdy raczej nie ciśniemy)

-Spirit Visage

-TriForce

-Banshee

Inaczej Yoricka po prostu się budować nie da. Żaden inny nie jest chyba bardziej skuteczny.

W sumie racja, ale ja zamiast Spirit Visage kupuję Warmoga. Ostatnio słyszałem, że Banshee to UP item, w jego miejsce można wstawić MoM (ten nowy przedmiot).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToG to item co najmniej dziwny na tym championie (zreszta buduje sie to chyba tylko na Ryze i suicide Karthusie

Ja tam widziałem też dość często łezkę na Veigarze (mu mana się przydaje, a AP i tak ma z Q, które do tego z każdym rzutem daje wtedy też więcej many), AP Kogu i Heimerze. Ponadto Yorickowi też się przydaje, choć to nie jest typowy caster na mida. Zastanawiałem się też w sumie, czy na Oriannę nie opłacałoby się budować łezki (potrafi mieć problemy z maną, ostatnio troszkę mniejsze dzięki zmianom kosztów na Q), ale chyba nie.

Lux ma ogromne utility

Owszem, ale wstrzymałbym się ze stwierdzeniami, że można nią grać z każdymi itemami. Bez AP jej tarcza jest po prostu słaba, zostaje więc tylko snare i slow. Innymi słowy w drużynie są wtedy dwaj supporci... Orianna ma podobnie, ale ona ma utility jeszcze więcej. Slow, speed buff, tarcza, displacement, buff do resów, odsłanianie krzaków. Zazwyczaj jak gram Orianną, to asyst mam jakoś ze 3x więcej niż zabójstw :P Ale i tak ją bardzo lubię, głównie właśnie za to, że to nie jest caster typu Kassadina, który wleci na ulti, wywali co ma i albo dobije, albo musi wiać, tylko coś ciekawszego. Musisz skupiać się na kontrolowaniu piłki, a poza zadawaniem obrażeń możesz też pomóc drużynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aiden - faktycznie, chodzilo mi o casterow. Dlatego tez nie wymienilem Koga i Yoricka. Kog jest calkiem ciekawy jako ap carry, ale to troche relikt przeszlosci. Jesli chodzi o Heimera to dyskusyjny jest juz sam jego skillset, wiec nad buildami sie nie zastanawiam.;)

Co do Veigara - do tej pory stare DFG budowalo sie z itemow wlaczajacych mana regen. Bylo tego wystarczajaco (wraz z pasywem), zeby farmic miniony z Q. Teraz po reworku DFG moznaby sie zastanowic nad lezka, ale znacznie ciekawiej wyglada Chalice (kiedy juz dostanie upgrade) lub dwa dorany.

Lezka nie jest zlym itemem jako takim, ale sa po rpstu znacznie lepsze alternatywy w postaci double doran lub, juz po kolejnym patchu, Chalice.

Zazwyczaj jak gram Orianną, to asyst mam jakoś ze 3x więcej niż zabójstw tongue_prosty.gif

Ja mam tak z Twisted Fate.;) Chociaz jest to calkowicie zrozumiale, bo jego ulti nie zadaje dmg, co znaczaco obniza jego potencjal bursta i zdobywania killi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Karthusa którego build wyglądał tak:

Deathcap

Void Staff

4xArchangel

Ok. 1300AP.

Szkoda, ze poza ultem nic nie robił..

Jeśli Lux ma problemy z maną to proponuje pograć Anivią albo Swainem.

90%mana casterow buduje sie albo:

3dorany+Deathcap+Rylai

tak buduje np. Annie, Lux, TF

Albo:

RoA+Deathcap

I robię tak między innymi Anivie, Swaina(gdybym go miał :)), Morgane, Cho itp.

Build dla większości AD jest identyczny.

Jeśli chodzi o bruiserow to kiedyś Latarnia+Atmog+TF to był core na większości z nich. Teraz ludzie bardziej kombinują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też na Lux zazwyczaj buduję łezkę... Pomimo tego że generalnie nigdy nie miewam casterami problemami z maną (Xerath, Veigar itp) to akurat grając tym championem bardzo często mi jej nie starcza.

Swoją drogą te utarte 'jedyne słuszne święte buildy' robią się już tak nudne że rzygać się chce. Ostatnio w ogóle przestałem budować RoA na rzecz mniej standardowych itemów i nie powiem żeby moja postać przez to stawała się useless.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rennard

'jedyne słuszne święte buildy'

Sam tez nienawidze jedynych dobrych buildow itp. Problem w tym, ze kwestia lezki to nie kwestia tego, czy taki rodzaj gry danym champem jest lepszy, czy gorszy. Lezka po prostu nie zapewnia niczego na poziomie, ktory uzasadnialby kupno jej na Lux.

Chcesz miec mane na bardzo mocny harass? Dwa dorany wystarcza. Chcesz spamowac skillami w nieskonczonosc? Kup trzy dorany. W zamian za troche wyzsza cene niz ToG dostaniesz tez solidny damage i survivability wystarczajace az do late game. Chcesz damage? Lezka Ci tego nie da, bo oprocz many nie daje nic. Chcesz mocne late game? Lezka moze byc tylko sprzedana lub upgrade'owana do AA, ktory jest po prostu slabym itemem, jesli spojzy sie na jego koszt. Oszczedzajac na Lezce w late game mozna darowac sobie AA i kupic Crystal Scepter lub inny uzyteczny item.

To nie jest kwestia tego, czy budujemy champa tak, jak kazdy inny gracz, czy inaczej. Na Lux widzialem ludzi z Sorcerer's Shoes, a takze takich z Ionian Shoes. Widzialem ludzi kupujacych RoA i takich, ktorzy stackuja dorany. To bardzo rozne buildy, ale sa uzyteczne i maja swoje zalety. Lezka jest po prostu gorsza.

Poza tym trzeba brac pod uwage, ze LoL to gra bazujaca nie tyle na opinii i upodobaniach co na statystykach i matematyce. W takiej sytuacji nie powinno nikogo dziwic, ze w praktyce ilosc sensownych buildow jest bardzo ograniczona. Z tym sie trzeba po prostu pogodzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Postacie z niestandardowymi buildami? Proszę:

Jax

Shen

Singed

Teemo

Talon

Ez

Urgot(chociaż Yorick ma podobny build)

WW

Kog

Ryze

Cho

Jax

Rumble

Soraka nie support

To chyba wszystko :trollface:

Zapomniałem-nie wypowiedzieliscie się o Gravesie junglerze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zdecydowanie od łezki wolę kupić Catalysta. Niby regenu many nie daje (nie licząc pasywa), ale flat hp i mana oraz możliwość rozbudowy w coś sensownego (dla mnie RoA to core item na Swaina chociażby) stanowczo to wynagradzają.

BTW co powiecie o ludziach, którzy składają i łezkę i catalysta i w 20 minucie mają tyle samo AP, co na starcie? ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, ze pewnie mają zestaw run full AP per lvl, a jak juz złożą Archangela+RoA to są potworami sustainu z dużą ilością AP, które mogą spakować skilami do śmierci. :trollface:

A serio to widziałem coś takiego na AP Kogu, ale nie pamietam czy sie sprawdzało. I sie nie dowiem póki go nie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co mi się przytrafiło po ostatniej grze: linkacz :trollface:

Wcześniej przeglądałem mecze rankingowe innych drużyn i po rozegranym chwilę później meczu zobaczylem to.

BTW Po mojej passie przegranych teraz mam prawie same wygrane.O ZGROZO! Trafiają mi się osoby z którymi rozumiem się bez słów.Gdyby mi ktoś tak kiedyś powiedział to bym go wyśmiał :cat2:

Moje statystyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Czy mogą mi panowie doradzić, jak junglować Maokaiem? Chodzi mi o itemki + ścieżka w jungli. Czy da się efektywnie junglować nie zasypując na starcie blue sadzonkami? Maksuję R>W>Q>E. Zaczynam jednak z E i zasypuję to głupie blue...Poza tym na start biorę armor + 5 potków, a nie za bardzo lubię taki starter pack.. Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem mecz i naszła mnie pewna refleksja odnośnie counterpicków. Tak pytacie, m.in co kontruje Warwicka - odpowiem Olaf, ale wiadome, że powinien on zbudować jakiegoś magic resista i spamować E. No niestety w tym meczu grając Warwickiem skontrowałem Olafa, co nie było zbyt trudne, gdyż jako 1 item zbudował Atmę... Pamiętajcie o tym i jeśli coś jest counterpickiem, to tylko wtedy, gdy build jest dostosowany do sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogą mi panowie doradzić, jak junglować Maokaiem?

Ścieżka standardowa. Zaczynasz na wilkach, potem blue, wraithy, red i golemy. Pierwszy skill to sadzonki, rzucasz je na wilki około 1:06, potem drugą, z trzecią czekasz aż się pojawią (dodatkowe obrażenia za wylądowanie sadzonki). Potrzebujesz pulla na blue, ale to raczej standard. Można też kombinować z zaczęciem od wraithów. Robisz tak jak z wilkami, a potem od razu idziesz na blue. Tylko wtedy trzeba mieć zgraną ekipę, żeby ci przytrzymała blue przez sekundę. Aha, pierwsze bierzesz sadzonki, ale rozwijasz Q. Co do itemów, to zaczynasz z Regrowth Pendant i potionem, następnie kupujesz buty, Philo i muszelkę. Potem wedle potrzeb, Aegis, Shurelya, Warmog, Trinity, Randuin, Frozen Heart itd. Ogółem na tanka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie już irytują ludzie mówiący, że Darius będzie OP. Zdajecie sobie sprawę, że ona tak naprawdę potrzebuje 5 stacków krwawienia i około 200 bonus AD żeby robiło jakiś sensowny damage. Już widzę jak ogarnięci ludzie w TF będą mu się dawali uderzać po 5 razy żeby użyć ulti. Poza tym nie ma żadnego dasha oprócz wspomnianego ulti więc będzie bardzo łatwy do kitowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...