Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

A runki na AP, do tego flat, nie zapewniają żadnej dominacji.

Hmm, inaczej. Na pewno sprawią, że twoje Q będzie bolało trochę bardziej (24 dodatkowe obrażenia co 12 sekund na pierwszym levelu, hoho). Sęk w tym, że masz jedno Q na kilka(naście) sekund. Rzucisz je, po czym Riven wskoczy na ciebie ze swoim Q, stunem i jeszcze się osłoni, żeby ewentualne E nie zrobiło aż tyle. Przypominam o pasywie, który potrafi dodać całkiem konkretną ilość obrażeń. Jeśli zarówno Riven jak i Vlad mają ulty, to sytuacja może się trochę zmienić, ale wydaje mi się, że Riven ma przewagę, jeśli rozegra wszystko mądrze. Do tego nie zapominajmy o obecności junglerów. Jeśli Riven ma problem, to zawsze może wezwać kawalerię. Vlad również, ale tu już zależy, komu ganki lepiej wyjdą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej mi idzie gra Lee. Ćwiczę sobie na normalach z blind pickiem żeby nie psuć innym rakedów jeszcze. Zbieram największych morderców wśród postaci. Takich, po picknięciu których będę mógł zrobić trollface.

Na razie mam (różne role):

Yoricka (mój main na top), Lee, Tristana, Trundla, Mundo, Alistara, Cho, Jaxa, Urgota, Veigara, Shena, Ryze, Rumble'a, Vayne, Sivir, Morganę, Sorakę, Jannę i Ashe.

Kogo mi jeszcze brakuje z takich wypas postaci? Warwicka też mam, ale nie wiem czy dorzucić go do tych wcześniej wymienionych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej mi idzie gra Lee. Ćwiczę sobie na normalach z blind pickiem żeby nie psuć innym rakedów jeszcze. Zbieram największych morderców wśród postaci. Takich, po picknięciu których będę mógł zrobić trollface.

Na razie mam (różne role):

Yoricka (mój main na top), Lee, Tristana, Trundla, Mundo, Alistara, Cho, Jaxa, Urgota, Veigara, Shena, Ryze, Rumble'a, Vayne, Sivir, Morganę, Sorakę, Jannę i Ashe.

Kogo mi jeszcze brakuje z takich wypas postaci? Warwicka też mam, ale nie wiem czy dorzucić go do tych wcześniej wymienionych.

Nautilusa - nie ma to jak użyć R na masterze yi, który ucieka nam z aktywowanym ulti ^^, passiv też świetny, przyciąganie także.

Viktora - jego E sieje pogrom, ulti również

Talona - jeśli umiesz grać ad casterem

Vayne - jej warunkowy stun potrafi zmienić bieg gry na twoją korzyść :tongue: Ultimate w połączeniu z Q też świetne (stealth)

Nidalee - nienawidzę tej postaci ale ona jest świetna, zarówno na daleki dystants jak i na bliski. Nie ma to jak udawać, że uciekasz, rzucając przy okazji włócznię, użyć heala by przemieniając się w pumę zaatakować ich i przy okazji zdobyć killa. Jej mobilność jest niesamowita.

Irelia - jeśli masz mniej procentowo HP niż przeciwnik, to akurat dobrze (jednak by nie były za duże te różnice) bo ten stun może przechylić szansę na zwycięstwo.

Jest jeszcze Shaco - nie ma to jak zdobyć killa, bo przeciwnicy na low HP zabili twojego klona w desperacji myśląc, że to ty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viktora, Shaco, Nidalee i Vayne mam (z resztą wymieniłem wcześniej Vayne). Po prostu ani Viktora ani Shaco nie uznałem za aż tak przekozackich, ale dzisiaj biłem Viktorem Cassio (może dlatego, że gram nim już od jakiegoś czasu a Cassio jest teraz darmowa więc zadziałała różnica doświadczenia). Nautuliusa chyba sobie odpuszczę - taki wielki, powolny kloc, Nidalee jakoś mi nie podeszła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Riven, dobry, mocny champ. Jednak jest pewien problem - jaki brać dla niej build? Ja grałem dziś tak: Bloodthirster, mercury, mallet, warmog, MoM, ghostblade. Maksowanie R>Q>E>W. Kiedy używać AA, aby wykorzystać pasyw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DoxtraduS

Skille maksuj raczej R>W>E>Q, ponieważ Q w early game będziesz używał raczej do ładowania pasywa, a i tarcza bardziej się przyda. A jeśli chcesz wiedzieć jak dobrze go użyć, to pamiętaj, że stackuje się 3 razy, po razie przy każdym użyciu jakiejś umiejętności (dzięki Q właśnie możesz nabić 3 stacki). Nie przekraczaj tej liczby i wykorzystuj autoattacki w przerwach między rzucaniem spelli, albo po wyrzuceniu 3 (np. Q>Q>Q>3xaa, lub W>E>Q>aa>Q>aa>Q>2x aa, lub W>aa>E>aa>Q>aa>Q>aa>Q>aa). TUTAJ masz poradnik do Riven (tylko przejrzyj cały, to pytań już nie będziesz miał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "combo" Riven to IMO bardzo dobrym wyjściem jest QQQ - autoatak, W, 2-3 autotaki, E, reszta autoataków. Szczególnie gdy kogoś gonimy takie coś się sprawdza. Dzięki Q szybciej znajdziemy się koło niego, W go na chwilę zestunuje, a E pozwoli na zredukowanie tego mikroskopijnego dystansu jaki powstał gdy my jeszcze autoatakowaliśmy a przeciwnik już zaczął biec.

Co do kolejności skilli - jako pierwsze W. Q jak kto woli. Ja po patchu, który zwiększył dmg. idę w ten skill jako drugi, ale czasem zdarza się linia gdzie jestem poddany dobremu harassowi i wtedy wolę przeznaczyć na początku trochę więcej w tarczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zmiany w patchu. Tylko szkoda że nadal nie dam rady grać ;) i to na każdym acc. lool. Ehh jutro chyba ticket pójdzie.

Nowa ashe wygląda cool.

Nareszcie zmiany w rankedach.

Mam pytanie odnośnie sejuani.

Jaki z niej jungler?

Widzę potencjał w q+e do gankowania.

Ale ktoś wyżej napisał że łatwo ją w jungli złapać.

hahaha pierwsze 5 sec wymiata. oraz muzyka użyta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "combo" Riven to IMO bardzo dobrym wyjściem jest QQQ - autoatak, W, 2-3 autotaki, E, reszta autoataków.

Największe obrażenia wyciągamy gdy po każdym ruchu z Q robimy autoattack.

Co do kolejności skilli - jako pierwsze W. Q jak kto woli. Ja po patchu, który zwiększył dmg. idę w ten skill jako drugi, ale czasem zdarza się linia gdzie jestem poddany dobremu harassowi i wtedy wolę przeznaczyć na początku trochę więcej w tarczę.

Na pierwszym levelu najlepiej wziąć Q, ponieważ mamy wtedy największy dmg, a co w przypadku Riven jest ważne, bo praktycznie wtedy wygrywamy każdy pierwszolevelowy fight. Zaczynając z Doran's Bladem praktycznie niszczymy, choć jeśli się nie uda, przeciwnik z potkami nas z outsustainuje.

A dalej maksujemy w pierwszej kolejności W, następnie tarczę. Q maksujemy na końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już patch preview:

Na 100% będę mógł włączyć maksymalne detale, więc będzie mi się przyjemniej grało.Lepszy interface.Fajny pomysł z tym dzwiękiem, gdy turret w nas celuje.Dodatkowo będzie 20% szans na zostanie kapitanem, więc nie będe cały czas pierwszy od końca :P Patch wprowadza dużo, więc mam nadzieje, że nie będzie miał więcej niz 500-600mb.

edit: Znając moje szczęście to będzie tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ barT3S

Proszę , nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jedyna słuszna droga maksowania skilli u riven

to R>Q>W>E . Zauważ, że W po nerfie nie ma prawie wcale damage, bo został on przeniesiony na Q. Poza tym, to sporo zależy od przeciwnika, jeżeli jest się na linii z kimś kto ma mocny harras (gankplank), to na początku lepiej dać punkt lub dwa w tarczę.

Poza tym to optymalny build jak dla mnie : buty+3 poty(później ninja tabi, lub mercury) , phage (zamieniany w frozen mallet), hexedrinker ( zamieniany w maw of mallmoritus) , atma, bloodthrister. Dwa ostatnie itemy do wyboru zależnie od przeciwnego teamu. Może to być na przykład thornmail. No i można na początku, jeszcze przed phage'em kupić sobie latarnię. Jakikolwiek sustain na linii zawsze się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe obrażenia wyciągamy gdy po każdym ruchu z Q robimy autoattack.

Nie rozumiem. Wytłumacz. Dla mnie nie ma znaczenia czy zrobię Q - aa - Q- aa - Q - aa czy też QQ - aa - Q - aa - aa.

Co do kolejności skilli - źle się wyraziłem. Oczywiście pierwszy punkt w Q. Mówiąc o W chodziło mi o to, że jako pierwsze należy to wymaksować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, sporo się zmieni w nadchodzącym patchu, ktoś orientuje się jakiej będzie wielkości ?

Co do Eza to bardzo ciekawy champ, można go robić na różne sposoby, AP, AD a nawet Hybryda. We wszystkich sprawdza się świetnie, no i jeszcze to dobijające ulty na uciekających wrogów. Dawno go w rotacji nie było, ale pamiętam ostatnim razem to źle mi się nie grało, kumpel go posiada i widzę, że ładnie nim wymiata, ludzie rzadko grają ezem bo myślą, że jest trudny do ogaru ale tak na prawdę to żadna filozofia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Coortka

Z tym ezrealem to jest tak, że jak chcesz nim cokolwiek robić, to musisz go naprawdę dobrze ogarniać. Nie jest to postać którą zaraz po kupnie można brać na rankeda. Najpierw trzeba się go "wyuczyć", ale jak już go dobrze ogarniesz, to nie będzie odstawał od reszty ad carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj własnie kupiłem ezreala i nie zaluje, z runkami na dmg early ma bardzo dobre ,a i late tez nie kuleje , flash+E daje bardzo dobry system ucieczki bo nie oszukujmy sie ze focus na niego pierwszego przewaznie idzie.Jedyny minus to jesli do 10 minuty nie zalapie fraga to cieżko mu jest odrobić. Żeby nie być gołosłownym wrzucam ss z moja historia bitew.(gram nim jeden dzien)

http://imageshack.us/photo/my-images/189/s...7may191404.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wisniak777

Człowieku ośmieszasz się teraz. W maksuje się jako pierwsze, ponieważ daje jednorazowy nuke, a Q i E to sprawa umowna, bo jeśli dominujemy linię, to i tak E się raczej nie przyda (tylko jako nabijacz pasywa). Q raczej nie użyjesz 3 razy na przeciwniku (chyba, że jest debilem), częściej użyjesz jako gap closera. W daje pewny dmg, bo używasz go w pobliżu przeciwnika.

Tutaj daję patch notes, ze wspomnianego nerfa:

V1.0.0.132:

Movement speed reduced to 320 from 325.

Base health regen reduced to 10.4 per 5 seconds from 12.

Health regen per level reduced to 0.9 per 5 seconds from 1.0.

Broken Wings base damage increased to 30/55/80/105/130 from 30/50/70/90/110.

Ki Burst base damage reduced to 50/80/110/140/170 from 50/90/130/170/210.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chyba była jedno z moich ostatnich gier w lolu. To przechodzi ludzkie pojęcie. Gram z dwoma kolegami, w przeciwej drużynie jest Anivia, która jungluje. Myślę, łatwy win. Nie mija 1:30,random fizz ginie przy ich blue... Jeszcze potem bezszczelnie pisze, że 1 raz gra...

Na midzie poszł Ahri vs Annie... Mid skończyła ze statami 0/8/0 i wyzywała nas od noobów... Oczywiście przegrana. Już lepiej by było jakbyśmy grali 3vs5 to byśmy mieli szansę to wygrać z kolegami bo my w miarę byliśmy nafarmieni i mieliśmy kille. Ale cóż z tego skoro tamci nafedowali się na Ahri i Fizzie, razem mieli 22 deady... Bez komentarza

Przechodzę na HON, a jak wychodzi DOTA2 to kupuję i odpuszczam, bo to co się ostatnio dzieje, to aż się odechciewa grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cookie Moster - od 3 miesięcy tak mówię. :)

Pierwszy patch z którego jestem zadowolony (jeśli mowa o zmianach). Nareszcie nie będzie rotacji w soloq. Denerwują już mnie te Cassio i Shyvany.

Kogo kontruje WW na solo top i co na nim kupować? Ja robię póki co Mercury -> SV -> Frozen Mallet -> Frozen Hearth -> sytuacyjne

I to jest tank, offtank czy co bo od myślenia nad tym mi mózg wyparował. Wiem, że ma świetną inicjację, więc raczej tankowaty, ale tak to nie mam pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2x UP ja wczoraj grałem rankeda i tez mam ochotę na uninstall.

Jestem kapitanem teamu, bany standardowe. Mówię, ze idę na top.

Gość pisze, żebym picknal mu Shaco. OK. Pickuje. Potem pytam sie go co ma na wymianę. Okazało sie, ze nie miał ŻADNEGO bruisera, o Yorcku, WW czy Vladzie to nawet nie mogłem pomarzyć. Ale Kennen jest darmowy więc pisze, zeby go wziął. Odpowiada, ze nie ma Kennena. Ja mu na to, ze jest w rotacji, a on znowu, ze go nie ma.. Skończyło sie na picku Teemo. Akurat na przeciwnego topa poszedł Trynd, więc sie ucieszyłem, ze są ludzie którzy sami siebie kontrują.

Więc Teemo i Shaco. Co idzie na mida? Le Blanc. Juz wiadomo, ze jeśli gra potrwa dłużej niż 20minut to przegramy. Teraz ostatnie dwa picki. Jeden to Poppy(i don't have any support sorry) i Fiora. Do tego napisała, ze ona idzie na topa bo Teemo to ADcarry, a ja jestem noobem. W 5 minucie przegrywalismy 2:12. Kiedy było 3:20 w 10munucie to nie wytrzymalem i wyszedłem. Niby takie dziecinnie zachowanie, ale nikt mi nie powie, ze to było do wygrania(zwłaszcza, ze przeciwnicy mieli team z prawie samych HyperCarry).

Gram w ME3 i czekam na paczkę z Diabelkiem :)

WW jest chyba APBruiserem. Z tym, ze nie buduje się na nim AP i ma survi dużo większe od bruiserow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kontakt

Tylko widzisz, już ściągnąłem HONa razem z kolegami, rozegrałem 1 grę, trudne jak cholera, gra nie jest przyjazna dla nowych, dostaliśmy tak w tyłek od kogoś kto założył sobie nowe konto, mieliśmy leavera ale jak czytałem, to na początku trudno w ogóle rozegrać grę 5vs5, bo potem są jakieś kary, że nawet konto blokują. ale jakoś może to przeżyję.

Co do lola, mam dosyć przegrywania takich gier i jeszcze ktoś bezszczelnie będzie mi pisał noob team mając samemu staty 0/11/1.

Ma ktoś może kogoś kto mógłby zapodać zaproszenie do DOTA2? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie odzywałem, ale teraz przybywam do was z ciekawą zabawą. Otóż zamiast grać normalnie bez żadnych emocji w LoL'a zróbcie coś innego. Wejdźcie na swoje konto w zakłądkę bohaterów (lub tu) i przeczytajcie historię swojego main'a. Następnie grając wsłuchajcie się w wypowiedzi postaci i przeanalizujcie jej osobowość po czym podzielcie się swoimi wnioskami na forum. Możemy w ten sposób zrobić taki mały kącik psychologiczny bohaterów Ligi. Ja tak zrobiłem z Maokaiem. Po przeczytaniu jego historii wydawał się być postacią raczej negatywną, jednak potem zaczałem na prawdę współczuć temu bohaterowi (głównie przez jego wypowiedzi typu "I once had peace" lub "I would end this burden, but it always returns."). Wiem, ze to tylko gra, ale takie doświadczenie jest ciekawe i proponuję wam spróbować ;) Ciekawa zabawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...